Mavi-Banner

Gönderen Konu: Ramazan geliyor  (Okunma sayısı 2656 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Taurus

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Ramazan geliyor
« Yanıtla #105 : Mayıs 18, 2018, 08:44:12 ÖÖ »
Yorumumda sadece kibar bir eleştiri vardı. Onaylanmamasını her Ne kadar protesto ediyor olsam da yapabileceğim herhangi bir şey yok. Sadece keyfi uygulama hanesine bir çentik daha atın.

levan

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #106 : Mayıs 18, 2018, 08:54:24 ÖÖ »
Tedavi başlangıcında doktora sorduğum sorulardan biriydi oruç. Önermiyorum demişti. tutmuyorum bende. Tutanlara kolay gelsin. Ben Aç kalamaom y ada susuzluk zor. Tutamam bana göre bunun kronik bir rahatsızlığın göstergesinde direnç olarak kullanılması yada önerilmesi şu uzun saatlere denk gelen mevsimde kişinin kendisine kalmış irade şovuna bana göre gerek yok. Teşvik gereksiz birşey. Enerji benim için önemli

Ne teşviği? Kim kime onu yapmış? Doktorun önermemişse senin de zaten canına minnetse tutma. Sen irade şovu yapamıyosan başkalarının da onu yaptığını düşünme bence. Kimsenin burada oruç tuttuğu ya da tutmadığı için alkış beklediğini sanmıyorum. Sen de ondan bahsetmemiştin zaten dimi!? Pardon....!
Arkadaşlar Allah hepimizin oruçlarını,infaklarını kabul etsin. Ama orucu da uykuya tutturmayın :D OK 1-2 saat bi hal gelir uyunur da @samurai  dostum 8 saatlik uyku fazla değil mi :D  Hadi yorgunluğuna verelim :D Ama tavsiyem bidaha o kadar uyuma. Samimi olmaz orucun. ;)

Kimse kimseyi teşvik etmiyor demem o ki herkeste aynı etki yok.amaç niyetlenmekse , olabilir mi ?yapılabilir mi? ise vitamin takviyesiyle kendimden ödün verir orucuna empati yapar tutariz. Fakat üzgünüm kısa zaman mevsimine de denk gelsr oruç tutmam.

Penthos

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #107 : Mayıs 18, 2018, 09:42:17 ÖÖ »
Sayın @levan
Buradaki problem sizin yada bir başkasının oruç tutup tutmaması değil olamazda herkez istediğini inandığını yapar.
Şayet irade şovu veya ödün vermek oruç ve inanç mantığına uymayan ve sinir uçlarını tırmalayan kelimeler bunların yerine ben enerjimi kaybedeceğim icin tutmayacağım yada inancıma yada mantığıma ters derseniz size kimsenin söz söylemeye hakkı olmaz. :) bu ay biz inananlara göre sadece oruc tutma ayı degil hoşgörü gibi diğer duygularında tavan yaptığı bir zaman dilimi o yüzdende size Demem Oki bizleri üzecek kıracak kelimeleri sarf etmeyiniz.
Düzenim bozulur, Hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme. Nereden bilebilirsin Hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını.
Kasım 2017    44 milyon.
Aralık 2017     5.5 milyon.
Ocak 2018      3.9 milyon.
Şubat 2018     1490
Mayis 2018     80   :)
Ağustos 2018  11  ;)

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
« Yanıtla #108 : Mayıs 18, 2018, 10:44:50 ÖÖ »
Haklısın arkadaşım @Penthos

Ayrıca biraz hoşgörülü olmaya davet ediyorum seni @levan biraz empati biraz da insan sevgisi en çokta saygı. Bunlara ihtiyacın var...

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #109 : Mayıs 18, 2018, 11:15:37 ÖÖ »
Yorumumda sadece kibar bir eleştiri vardı. Onaylanmamasını her Ne kadar protesto ediyor olsam da yapabileceğim herhangi bir şey yok. Sadece keyfi uygulama hanesine bir çentik daha atın.

Dostum din konusu biraz eleştiri kaldırmıyor. O nedenle iletini tartısma olmasın diye onaylamamiştim. Ama benden sonra baska iletiler onaylanmış.

Bu yüzden arkadaslar dini ve siyasi konularda eleştiri yapmayalım. Mübarek günde birbirimizi incitmeyelim arkadaslar.
Sakladığın sır senin esirindir.
Açığa vurursan sen onun esiri olursun.

Darkness

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #110 : Mayıs 18, 2018, 12:03:01 ÖS »
Dinî ve siyasi başlıkları kapatın bence
Ikisi de kişiseldir
Sevapta günahta geçişkenlik yok. Herkesin yedigi kendine yasası
Ramazanda oruc tutmak isteyen tutar
Merak ettiginiz şeyleri doktorunuza sorun bence burda aramayın derim çünkü başlık sapıtıyor

Uzatilacak bir konu da değil ya tutarsin ya tutmazsın net

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #111 : Mayıs 18, 2018, 12:08:40 ÖS »
Bence kapatılmasına hiç gerek yok şuanda bulunduğumuz konunun.

Gayet güzel herkes birbirine saygı gösterirse yorumlar dikkatli yapılırsa kimse haddini aşmadan yazarsa zaten Problem yok  :)

Ramazan ayında olup oruç konuşmamak biraz ilginç olur. Doktor ile konuşulan başka burada insanların birbiri ile paylaşım yapması daha başka. Bence herkes biraz daha özen ve saygı göstermeli...

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #112 : Mayıs 18, 2018, 12:12:22 ÖS »
Bir tanesi çıkıp ben oruç tutmam diyip dikkat çekmek için yorum yaptı diye hepimiz ona uyup burada kavga edecek değiliz öyle değil mi @levan sana saygı duyuyoruz.

Hoşgörü. Tüm problemleri çözecektir.

Darkness

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #113 : Mayıs 18, 2018, 01:45:00 ÖS »
@Angelowic beni yargılıyor musun balık buğlama yaparım seni iftara ;D ;D

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #114 : Mayıs 18, 2018, 01:56:38 ÖS »

Seni sevdiğimi biliyorsun @Darkness  :) Hayır asla ne münasebet. Seni eleştirmiyorum. Sadece öylesine içimden geldi yazdım döküldü kalemimden sözcükler. Balık buğulama da nasıl severim  ;D

Darkness

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #115 : Mayıs 18, 2018, 02:41:20 ÖS »

Seni sevdiğimi biliyorsun @Darkness  :) Hayır asla ne münasebet. Seni eleştirmiyorum. Sadece öylesine içimden geldi yazdım döküldü kalemimden sözcükler. Balık buğulama da nasıl severim  ;D

Hahaha peki

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #116 : Mayıs 21, 2018, 07:09:43 ÖS »
Nabersiniz gençler   :)

Ramazan size yaramadı galiba. Sitemiz çok sakin. Nasıl gidiyor oruçla aranız nasıl? 1 hafta sonra paydos verecek olanlar burada mı :D

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
  • hasbinallah ve ni'mel vekil...
« Yanıtla #117 : Mayıs 21, 2018, 08:01:32 ÖS »
Sorma meleğim yaa havalarda sıcak malak gibi yatıyorum işten artan zamanlarda. Yazışmaları okuyorum fazla dahil olasım gelmiyor. 1 ay bööle @Angelowic

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #118 : Mayıs 21, 2018, 09:50:02 ÖS »
Sorma meleğim yaa havalarda sıcak malak gibi yatıyorum işten artan zamanlarda. Yazışmaları okuyorum fazla dahil olasım gelmiyor. 1 ay bööle @Angelowic

Evet ilk günler serin geçti ama sıcak kendini göstermeye de başladı @samurai yine de çok fazla uyuma gözlerini dinlendir 😊 Bizleri de ihmal etme.

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #119 : Mayıs 22, 2018, 03:52:02 ÖS »
Konu gayet güzel. Herkesin görüşü kendine. Haçlı Seferi yok. Konu kilitlenmez. Dayanışma ve moral daçıyor.