Mavi-Banner

Gönderen Konu: Ramazan geliyor  (Okunma sayısı 2272 defa)

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Taurus

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Ramazan geliyor
« Yanıtla #90 : Mayıs 17, 2018, 09:17:58 ÖÖ »
Benim de ilk gün gözlerime vuran bir baş ağrısı problemim oldu. Geçen haftaki yağmurlarda üşüttüm sanırım biraz da hastayım öksürük var. Susama ve acıkma olmadı ancak.

Bu arada her geçen sene vücudumun bir yerinde yeni benler buluyorum. İğne ucu kadar. Açıkcası daha önce var mıydı yok muydu emin değilim ama sanki sürekli çoğalıyorlarmış gibi geliyor. Yaşlanmakla ilgili bir durum mu bu bilemiyorum.

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #91 : Mayıs 17, 2018, 10:51:47 ÖÖ »
Oruc  tutan tum arkadaslarimin ibadetleri kabul olur  insallah . 

Sukur ben  ilk gunu cok rahat gecirdim , bundan sonrasi daha kolay olur artik .

@iss arkadasim , cok  gecmis olsun insallah ciddi bir  sey cikmaz.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
« Yanıtla #92 : Mayıs 17, 2018, 11:25:28 ÖÖ »
İlk Sahur gecesine de uyandık. Ciddi ciddi ramazan geldi arkadaşlar  :) Allah kabul etsin. Hayırlı ramazanlar...

Sana da hayırlı ramazanlar melek,,,, Günün nasıl geçti? @Angelowic .?

Teşekkür ederim @samurai
İlk oruç günüm gayet güzel geçti, şiddetli ağrılarım dışında :)
Romatoid artrid var biraz bende, ilaçları almayınca sızladı ellerim ayaklarım kollarım, biraz acı çektim yani. Bugün doktorumla görüşeceğim enfeksiyon ve romatoloji ile ne diyecekler bakalım. Onun dışında çok açlık hissetmedim.
Senin nasıl geçti ilk günün, çok susadın mı? Zorlandın mı?

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #93 : Mayıs 17, 2018, 11:31:24 ÖÖ »
Oruc  tutan tum arkadaslarimin ibadetleri kabul olur  insallah . 

Sukur ben  ilk gunu cok rahat gecirdim , bundan sonrasi daha kolay olur artik .

@iss arkadasim , cok  gecmis olsun insallah ciddi bir  sey cikmaz.

Aminnnnn @hk yapılan tüm ibadetler kabul olur inşallah.

@iss çok geçmiş olsun inşallah önemli bir sorun yoktur, dün öğleden sonra hiç bakamadım siteye, şiddetli ağrılarım oldu baş ağrısı dışında, romatoid artrid yüzünden, yattım sürekli.

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
  • hasbinallah ve ni'mel vekil...
« Yanıtla #94 : Mayıs 17, 2018, 12:50:41 ÖS »
İlk Sahur gecesine de uyandık. Ciddi ciddi ramazan geldi arkadaşlar  :) Allah kabul etsin. Hayırlı ramazanlar...

Teşekkür ederim @samurai
Romatoid artrid var biraz bende, ilaçları almayınca sızladı ellerim ayaklarım kollarım, biraz acı çektim yani. Bugün doktorumla görüşeceğim enfeksiyon ve romatoloji ile ne diyecekler bakalım. Onun dışında çok açlık hissetmedim.

Romatid artrid dikkat edilmesi gereken bir rahatsızlık eklemlere iyi bakman lazım. Geçmiş olsun.

Dün öğlen 2 den akşam iftar vaktine kadar uyudum hiç zorlanmadım  ama bugün eve 6 gibi anca gidebilicem havada çok sıcak şuan 32 derece gösteriyor. Şimdiden susamaya başladım.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #95 : Mayıs 17, 2018, 01:13:32 ÖS »

Teşekkür ederim @samurai

Romatid artrid dikkat edilmesi gereken bir rahatsızlık eklemlere iyi bakman lazım. Geçmiş olsun.

Dün öğlen 2 den akşam iftar vaktine kadar uyudum hiç zorlanmadım  ama bugün eve 6 gibi anca gidebilicem havada çok sıcak şuan 32 derece gösteriyor. Şimdiden susamaya başladım.

Dün işin iyiymiş ama :) 2 den iftara kadar uyumak fln @samurai  ben çalıştım bi de o halde. Evet dikkat ediyorum ilaçlarımı fln düzenli alıyorum. Allah kabul etsin.
« Son Düzenleme: Mayıs 17, 2018, 01:14:45 ÖS Gönderen: Angelowic »

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #96 : Mayıs 17, 2018, 01:36:07 ÖS »
Tedavi başlangıcında doktora sorduğum sorulardan biriydi oruç. Önermiyorum demişti. tutmuyorum bende. Tutanlara kolay gelsin. Ben Aç kalamaom y ada susuzluk zor. Tutamam bana göre bunun kronik bir rahatsızlığın göstergesinde direnç olarak kullanılması yada önerilmesi şu uzun saatlere denk gelen mevsimde kişinin kendisine kalmış irade şovuna bana göre gerek yok. Teşvik gereksiz birşey. Enerji benim için önemli

Ne teşviği? Kim kime onu yapmış? Doktorun önermemişse senin de zaten canına minnetse tutma. Sen irade şovu yapamıyosan başkalarının da onu yaptığını düşünme bence. Kimsenin burada oruç tuttuğu ya da tutmadığı için alkış beklediğini sanmıyorum. Sen de ondan bahsetmemiştin zaten dimi!? Pardon....!
Arkadaşlar Allah hepimizin oruçlarını,infaklarını kabul etsin. Ama orucu da uykuya tutturmayın :D OK 1-2 saat bi hal gelir uyunur da @samurai  dostum 8 saatlik uyku fazla değil mi :D  Hadi yorgunluğuna verelim :D Ama tavsiyem bidaha o kadar uyuma. Samimi olmaz orucun. ;)
« Son Düzenleme: Mayıs 17, 2018, 01:51:03 ÖS Gönderen: turuncu »

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #97 : Mayıs 17, 2018, 04:02:14 ÖS »
Aynen arkadaşlar dün bira uykuyu abarttığımın farkındayım ama biraz yorgundum da bugün öyle olmayacak hala dışarıdayım eve ancak 6 7 gibi gidebilirim. @turuncu @Angelowic normalde uyuyamam o kadar :)

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #98 : Mayıs 17, 2018, 04:15:16 ÖS »
Tedavi başlangıcında doktora sorduğum sorulardan biriydi oruç. Önermiyorum demişti. tutmuyorum bende. Tutanlara kolay gelsin. Ben Aç kalamaom y ada susuzluk zor. Tutamam bana göre bunun kronik bir rahatsızlığın göstergesinde direnç olarak kullanılması yada önerilmesi şu uzun saatlere denk gelen mevsimde kişinin kendisine kalmış irade şovuna bana göre gerek yok. Teşvik gereksiz birşey. Enerji benim için önemli

Ne teşviği? Kim kime onu yapmış? Doktorun önermemişse senin de zaten canına minnetse tutma. Sen irade şovu yapamıyosan başkalarının da onu yaptığını düşünme bence. Kimsenin burada oruç tuttuğu ya da tutmadığı için alkış beklediğini sanmıyorum. Sen de ondan bahsetmemiştin zaten dimi!? Pardon....!

Duygulara tercüman işte @turuncu  8) demekki arkadaş yapsada zaten şov olsun diye yapacakmış :) burda kimsenin kimseyi tanıdığı yok ne şovuysa artık.?

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #99 : Mayıs 17, 2018, 04:33:22 ÖS »
Benim de ilk gün gözlerime vuran bir baş ağrısı problemim oldu. Geçen haftaki yağmurlarda üşüttüm sanırım biraz da hastayım öksürük var. Susama ve acıkma olmadı ancak.

Bu arada her geçen sene vücudumun bir yerinde yeni benler buluyorum. İğne ucu kadar. Açıkcası daha önce var mıydı yok muydu emin değilim ama sanki sürekli çoğalıyorlarmış gibi geliyor. Yaşlanmakla ilgili bir durum mu bu bilemiyorum.

Vücudunun nerelerinde çıktığını düşünüyosun.? @Taurus güneş alan yerlerse eğer büyük ihtimal çil dir.  Yazın güneşle birlikte çiller çoğalır ve belirginleşir. Tabi kafanın rahatlaması içincildiyeye görünebilirsin.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #100 : Mayıs 17, 2018, 06:15:02 ÖS »
Aynen arkadaşlar dün bira uykuyu abarttığımın farkındayım ama biraz yorgundum da bugün öyle olmayacak hala dışarıdayım eve ancak 6 7 gibi gidebilirim. @turuncu @Angelowic normalde uyuyamam o kadar :)

Neyse Allah kabul etsin tüm ibadetlerimizi @samurai :)

@turuncu bazen öyle yorumlar yapıp güzel yazıyorsun ki sanki ben yazmışım gibi hissediyorum. Çok aynı hislerle. Teşekkürler Oruç yorumun için. Seviliyorsun...

Taurus

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #101 : Mayıs 17, 2018, 06:28:47 ÖS »

Vücudunun nerelerinde çıktığını düşünüyosun.? @Taurus güneş alan yerlerse eğer büyük ihtimal çil dir.  Yazın güneşle birlikte çiller çoğalır ve belirginleşir. Tabi kafanın rahatlaması içincildiyeye görünebilirsin.

Kollarımda oluyor ama nedense çil benim hiç aklıma gelmedi. Doğru bir tahmin olabilir. Zaten yeterince beyaz tenliyim ve güneş beni mahvediyor.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #102 : Mayıs 17, 2018, 11:16:20 ÖS »
3.cü sahur gecesine hazır mısınız gençler? Tutuluyor mu? Nasıl gidiyor? ;D

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #103 : Mayıs 18, 2018, 12:20:32 ÖÖ »
Ben birazdan bayılırım melekcim. Gece kalkınca zombi gibi oluyorum  ;D karpuz domates yumurta su ve ben yine takla :)

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #104 : Mayıs 18, 2018, 01:10:36 ÖÖ »
Sahura kalkmıyor biraz geç saate kadar bekleyip yiyip yatıyorsun galiba @samurai menü güzelmiş  :) bu arada evet tanıdığım bir çok kişi öyle yapıyor. Özellikle çalışan ve uyku konusunda hassas olan kişiler. Gece 3 te kalkmak yerine 12 gibi sahur yapıp yiyip yatıyorlar.