Mavi-Banner

Gönderen Konu: İlaç Etkileşimleri  (Okunma sayısı 8821 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Air

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: İlaç Etkileşimleri
« Yanıtla #135 : Mart 13, 2018, 10:21:19 ÖÖ »
Kemik erimesi vardı bende  en son ölçüme girdim makinaya sonuçlar ii gelince Dr. Kes dedi kalsuymu...

rainbow

• Üye
  • *
« Yanıtla #136 : Mart 13, 2018, 10:22:42 ÖS »
@Penthos evet olabılır okulumda yogun o yüzden de olabilir :(

ozmami

• Üye
  • *
« Yanıtla #137 : Mart 15, 2018, 09:41:15 ÖÖ »
 4 gündür halsizlik ateş sulu ishal miğde bulantısı var ve bir şey yiyemiyorum salı günü ve Çarşamba günü serum takıldı dün işte acilde kan tahlili de yaptılar crp yüksek potasyum vs düşük değerler oynamış baya doktor 3 ilaç birde probiyotik kapsül yazdı etkileşimi var mı bilmiyorum acil bilgi verir misiniz
İlaçlar: Aksef - Flagyl bunlar antibiyotik olanlar Parol var bunda sıkıntı yok diye biliyorum birde neoflor diye bir probiyotik kapsül var

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #138 : Mart 15, 2018, 11:52:35 ÖÖ »
Geçmiş olsun, hastalık mevsimine girdik. Hasta olmasada çoğu kişide bi halsizlik, keyifsizlik modu on durumda :)

İlacının Genvoya olduğunu baz alarak baktım, bi sorun yok  ;)
Su gibi berrak yeni bi hayat.

ozmami

• Üye
  • *
« Yanıtla #139 : Mart 15, 2018, 12:26:32 ÖS »
Çok teşekkür ederim 😁 ilacimi yazmayı unutmuşum bende şimdi farkettim aynen Genvoya kullanıyorum

ozmami

• Üye
  • *
« Yanıtla #140 : Mart 15, 2018, 04:32:47 ÖS »
Bir tane daha sorum olucak pulcet diye bir mide ilacı var reflü var bende ama nadir oluyor Genvoya ya başladığımdan beri hiç kullanmadım çünkü ihtiyacım olmadı rahatsizligimdan dolayı iki antibiyotik aldığım için mi bilmiyorum mide asidi yemek borusuna ve ağzıma gelmeye başladı ve yemek yedirmeyi bırakın su bile zar zor içiyorum ilacın prespektusunde AIDS hastalığı tedavisinde kullanılan atazanavir adlı ilacı kullanıyorsanız, PULCET kullanmayınız diye yazıyor ben ilacı kullanabilir miyim etkileşimi veya başka bir sorun yaratır mı ?

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #141 : Mart 15, 2018, 05:43:21 ÖS »
Reyataz ticari isimli 2003 te çıkmış bi ilaç o, günümüzde kullanılmıyo. Kullanılıyosa da 3.dünya ülkelerindedir anca.
Genvoya ile etkileşimi yok Pulcetin ama yinede miğde böbrekler ya da karaciğerine yüklenmemek adına aralarına 2şer 3er saat koysan daha iyi..

ozmami

• Üye
  • *
« Yanıtla #142 : Mart 16, 2018, 04:48:54 ÖS »
Şükür bugün geçti ishal kendimi daha iyi hissediyorum ilaçları kessem bir sıkıntı olur mu doktora gidemedim randevu yoktu iki antibiyotik ağır geliyor bobreklerim ağrıyor ve idrar rengi koyu ve zaten çok az yapabiliyorum böbrekleri yormak istemiyorum daha fazla ?

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #143 : Mart 16, 2018, 04:58:38 ÖS »
Normalde 2.5 3.5 litre arası içiyosak, bu gibi durumlarda senin daha çok içmen lazım. Az şu içersen idrarında koyu kokulu ve sarı olur. İlaçlarını reçete eten doktorun belirttiği kadar kullanmalısın. 1 kutu bitene kadar iç dediyse öyle yapmalısın. Ama 2 anribiyotik ağır geldi diyosan, 1 tanesini bırak en azından. Hangisi dersen aksef i bırakabilirsin, diğeri miğde ve bağırsaktaki mikrop ve enfeksiyonlar için, ishalin geçmişte olsa hala içeride kalmış olabilir. Yarıda kesersen kalanlar ileride tekrar enfeksiyon oluşturabilir. Lütfen bol bol da su iç en önemlisi bu

muggle

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #144 : Mart 16, 2018, 07:12:54 ÖS »
arkadaşlar merhaba ben hivent stocrin kullanıyorum bugün diş doktorum bana antibiyotik yazdı augmentin yazdı etkileşim var mıdır? Kullanabilir miyim bu antibiyotiği?

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #145 : Mart 16, 2018, 09:00:10 ÖS »
arkadaşlar merhaba ben hivent stocrin kullanıyorum bugün diş doktorum bana antibiyotik yazdı augmentin yazdı etkileşim var mıdır? Kullanabilir miyim bu antibiyotiği?

Etkileşim yok gözüküyor.

Cem Güray

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #146 : Mart 25, 2018, 12:22:50 ÖÖ »
Selam (+-) tüm arkadaşlar.
İlaç etkileşimleri konusunda kaç gündür epey araştırma yaptım ama net birşey anlamadım. Gün içinde truvada isentress paxera40mg clasem300mg  apireks230mg pankreoflat  ve levosol şurup kullanmam gerek ama etkileşimleri konusunda  kafam allak bullak. Anlayamıyorum. Doktoruma ulaşmak sıkıntı. KBB uzmanı da sıkıntı olmaz dedi. Apireks230mg ile bir etkileşim var sanırım ama çeviremedim. Yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı?  😇😇
🎶

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #147 : Mart 25, 2018, 03:03:05 ÖÖ »
Belirttiğin ilacı uzun vadeli kullanmıcağın için bi sorun teşkil etmiyo, hiv ilaçların ile arasına en az 3 saat koy yinede.. Etkileşim olsun ya da olmasın organlarımızı yormamak adına ardarda birsürü ilaç içmemeliyiz. Geçmiş olsun

Cem Güray

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #148 : Mart 25, 2018, 08:28:43 ÖS »
Belirttiğin ilacı uzun vadeli kullanmıcağın için bi sorun teşkil etmiyo, hiv ilaçların ile arasına en az 3 saat koy yinede.. Etkileşim olsun ya da olmasın organlarımızı yormamak adına ardarda birsürü ilaç içmemeliyiz. Geçmiş olsun
teşekkür ederim
🎶

Is.01

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #149 : Nisan 05, 2018, 04:23:18 ÖS »
Merhaba arkadaşlar  genvoya kullanıyorum  ve saçım  aşırı  şekilde  dökülmeye  başladı  sizde de varmi böyle  birşey  ilaç  etki yapıyormudur sizce ?