Mavi-Banner

Gönderen Konu: hangi testi yaptırmam doğru olur?  (Okunma sayısı 1317 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

suphecii

• Yeni Üye
  • *
hangi testi yaptırmam doğru olur?
« : Ağustos 06, 2016, 06:37:22 ÖS »
merhaba arkadaşlar bundan kısa bir süre önce bir bayanla korunmalı ilişkim olmuştu oral verici konumdayken korunmuyordum sadece penisimde ve elimde kücük yaralar vardı bayan bana oral yaparken tükürük sıvısı yara olan bölgeye geldi ilişki bittikten sonrada ben kondomu cıkarayım derken elimdeki yaraya denk geldi ve bayan penisimi silerken kan lekesi farkettim peçetete ve penisime temas etti daha önce yazmıştım bunları fakat tekrar hatırlatmak istedim sizlerde hiv testine gerek görmediğiniz için yaptırmamıştım 12 gün bugün 1 haftadır penisimde sivilce benzeri lekeler kasık bölgesinde yaralar çıkmaya başladı sıcakda ve dokununca acaip kaşınıyor elimi yaraya sürüp başka yere değdirdimmide kaşıntı yapıyor kasık bölgesinin hertarafı bu sivilceye benzer iri yaralarla dolu doktora gittim krem antibiyotik ilaç falan yazdı hepsini kullandım fakat hiçbir faydasını görmedim ve 2 gündür ishal mevcut bende şimdi benim hangi testi yaptırmam daha doğru olur? ve bu hangi hastalığın habercisidir?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: hangi testi yaptırmam doğru olur?
« Yanıtla #1 : Ağustos 06, 2016, 09:42:12 ÖS »
14 gün geçtiyse hiv duo ultra olabilirsin
Boşuna kafayı taktığını kanıtlamak için
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

suphecii

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Ağustos 06, 2016, 10:57:04 ÖS »
14 gün geçtiyse hiv duo ultra olabilirsin
Boşuna kafayı taktığını kanıtlamak için

hivi kafaya takmıyorumda acaba hpv veya herbes olabilirmi özellikte yaralar sıcakta çok kaşınıyor

BuDaGecerYahu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Ağustos 06, 2016, 11:38:06 ÖS »
merhaba arkadaşlar bundan kısa bir süre önce bir bayanla korunmalı ilişkim olmuştu oral verici konumdayken korunmuyordum sadece penisimde ve elimde kücük yaralar vardı bayan bana oral yaparken tükürük sıvısı yara olan bölgeye geldi ilişki bittikten sonrada ben kondomu cıkarayım derken elimdeki yaraya denk geldi ve bayan penisimi silerken kan lekesi farkettim peçetete ve penisime temas etti daha önce yazmıştım bunları fakat tekrar hatırlatmak istedim sizlerde hiv testine gerek görmediğiniz için yaptırmamıştım 12 gün bugün 1 haftadır penisimde sivilce benzeri lekeler kasık bölgesinde yaralar çıkmaya başladı sıcakda ve dokununca acaip kaşınıyor elimi yaraya sürüp başka yere değdirdimmide kaşıntı yapıyor kasık bölgesinin hertarafı bu sivilceye benzer iri yaralarla dolu doktora gittim krem antibiyotik ilaç falan yazdı hepsini kullandım fakat hiçbir faydasını görmedim ve 2 gündür ishal mevcut bende şimdi benim hangi testi yaptırmam daha doğru olur? ve bu hangi hastalığın habercisidir?

Açıkçası bakteriyel bir enfeksiyon tarifi gibi anlatıyorsun
Ayrıca;
@Mavera daha iyi bilir lakin benim okuduğum who ve cdc makalelerinde doktorlar (muhtemelen reklam yapmama amaçlı) 4. Jenerasyon testlerde 12. Hafta kapatın diyorlar fakat cdc ye bağlı bazı proflar ise 4. Jenerasyon testlerde 6. Hafta yeterlidir kapatmak için diyor.vidas %99.98 özgüvenilirlik veriyor ve kullanma kılavuzunda 14. Günden itibaren kullanınız yazıyor ve bazı uzman doktorlar(yabancı kaynağa rastlamadım geneli türk ızman doktorlar) vidas yeterlidir diyor.Pcr 28den sonra %98-100 veriyor(fakat bunu sağlık bakanlığı önermiyor çünkü antikor oluşmasına rağmen %3-4lük bir kısım pcrda saptanamamış şeklinde bir bilgi var).Sağlık bakanlığı 3. Ayda kapatın lakin hastalara bazı çok istisnai durumlarda antikor oluşumunun 1 yıla kadar uzadığını hastaya bildirin(sorumluluk bizde kalmasın mantığıda olabilir bı söylem ama kimsenin günahını almıyım) diyor.Bildiğim bişey varsa 3. Ayda illa oluyosun o testi psikolojik olarak ben 42. Günüm yarın bende bekliyorum işte
« Son Düzenleme: Ağustos 07, 2016, 12:46:47 ÖÖ Gönderen: BuDaGecerYahu »

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Ağustos 07, 2016, 11:12:39 ÖÖ »
@suphecii 3. Ayı bekle cinsel yolla bulasan hastalıklar genel testini yaptır.

HPV, HSV vs olabilir.
Hangimiz pozitif/negatif ne fark eder ki?