Mavi-Banner

Gönderen Konu: merhaba tekrar  (Okunma sayısı 388 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dorukdoruk

• Yeni Üye
  • *
merhaba tekrar
« : Mayıs 21, 2018, 01:27:03 ÖÖ »
Yeni Tanı Almış Ve forumda Yazmıştım devlet hastanesinde tekrar testler yapıldı enfeksiyon doktoru direncimin yüksek oldugunu seviyenin güzel oldugunu söyledi heyete cıkmayı bekliyorum en uygun ilacı yazıcaklarmış eşimde yok negatif çocugumda yok negatif ve ben vucudumda herhangi kötü bir durum hissetmiyorum daha öncede yazmıştım nasıl bulaştığınıda bilmiyorum moralim iyi çünkü bu forumda iyi şeyler gördüm doktorlarda iyi konuştu bakalım bundan sonraki gelişmeler nasıl olucak

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: merhaba tekrar
« Yanıtla #1 : Mayıs 21, 2018, 12:29:39 ÖS »
İyi olmana sevindim.
Tedaviye başlarsan ve devam ettirirsen de sorun yaşamazsın. Araştırmalar, bağışıklık henüz yüksekken kişi hasta değilken tedaviye hemen başlamanın uzun vadede çok daha yararlı olduğunu kanıtlamış. Bu yüzden artık hiv pozitiflere beklemek önerilmiyor.
Özellikle yeni ilaçlar da çok etkili ve yan etki konusundan rahat oldukları için, sorun yaşamıyor çoğu pozitif.

Aklına takılan her şeyi sorabilirsin.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

dorukdoruk

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Mayıs 22, 2018, 01:35:06 ÖÖ »
devlet hastanesinde yapılan ek testlerimde yan hastalık varmı diye bakıldı doktor öle dedi hiçbirşey çıkmadı 2adet aşı yapıldı hepatit b ye bagışıklıgım yokmuş onun için ve zatürre için  :) sadece pozitif çıkarken düşük olan kan sonuclarım filan bu sefer cok güzel çıktı benim tek sıkıntım nerden bulaştıgı herhangi bir fikim yok belkide eşimin destegi sayesinde çok mutluyum huzursuz deilim ailem yanımda negatif olmalarıda benim için çok iyi ilaçlarıma heyet karar veridkten sonra tekrar yazıcam o zaman tavsiyelerinize ihtiyacım olabilir...

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
« Yanıtla #3 : Mayıs 22, 2018, 08:19:33 ÖÖ »
Merhaba @dorukdoruk eşinin  ve çocuğunun hiv pozitif olmamasına nasıl sevindim anlatamam. Ve senin yanında olmaları mükemmel. Hiç kaybetme onları. Değerli eşin güzel yürekli bir insan belli ki. Çok şanslısın 😊

yanlızadam

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Mayıs 22, 2018, 10:52:17 ÖÖ »
@dorukdoruk  senin adına çok sevindim. O duyguyu çok iyi biliyorum. Hikayelerimiz aynı. Sana tavsiyem; eşin ve çocuğun negatif olduğuna göre, bu konuyu kapat. Sakın evde hiv den bahsetme. Pozitif olduğunu öğrenmeden önce nasıl bir aile ortamın varsa aynen o şekilde devam et. Eşine ve ailene hastalığını unuttur bence. İlaçlarını aldığını bile gösterme ki akıllarına gelmesin. Herkesin bu virüse bakış açısı farklı olabilir. Sadece yazdıklarımız kadar tanıyoruz birbirimizi.
Tırtılın yolun sonu dediğine, Allah kelebek demiş.

dorukdoruk

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Mayıs 23, 2018, 02:23:36 ÖÖ »
teşekkürler yazdıklarınız tek beklentim heyete çıkıp ilaça başlamak aklıma bile gelmiyor diğer anlarda evde sohbeti bile dönmüyor aslında2.cocugumuzu çok istiorduk belkide onun öncesinde tanıyı almam çok değerli oldu eşimin negatif olmasında herseyde 1hayır vardır diyoruz...

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
« Yanıtla #6 : Haziran 21, 2018, 05:37:00 ÖS »
merhaba @dorukdoruk nasılsın heyete çıktın mı? ilacına başlandı mı? ikinci çocuk planlarınız ne durumda :) sağlıklı günler...