Mavi-Banner

Gönderen Konu: Tedirginim  (Okunma sayısı 1462 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Tedirginim
« Yanıtla #45 : Mayıs 22, 2018, 07:40:46 ÖS »
33 yaşımda ilk isim demişsin yani bu yaşa kadar başka gündelik işler yaptın o zaman.tehlikeli işlerde falan...ama alsan oradan en yetenekli virüsü alırsın en ffazla.o da hepatit b.benim anladigim muhtemelen sen evli ikende bu virüs vardı ama eşine bulas olmadı bu muhtemel çünkü böyle gerçek hikayeler çok.çünkü enfeksiyon doktorlarinin dediği gibi bazı vücutlar bu virüsü redediyor yokediyor tabi neye göre bilmiyorum.eğer hikaye eksiksiz ve doğruysa cçok şansının gerçekten eşine bulaşmadıgı için.ama doğrulama daha gelmediyse yalancıpozitiflik olmasida yyüksek ihtimal.
bagışıklığı olsaydı, testlerde  çıkmazdı.
Bağışık kişilerde virüs,proteinlere bağlanamaz. Genetik mutasyon.
arkadaşın beyninde mi mutasyonvar aanlamadım :o

Yorum yapmayayım.
Küfürlü hakaretli raporlar geliyor sonra.

erayfobi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #46 : Mayıs 22, 2018, 08:01:44 ÖS »
bende 33 yaşındayım ve evliyim cocugum var ilk çalıştıgım yer için periyodik muayene esnasında özel hastanede pozitif tanısı aldım ve devlet hastanesine gidip tekrar testler yaptılar eşimde birşey çıkmadı beni ruhsal ve moral olarak çok iyi duruma getirdi eşimin negatif olması korkmuyorum heyete girecem bende nasıl bulaştıgını bilmiyorum şüpheli ilişkim eşimden başka biri ile birilkteliğim olmadı ama cinsel yolla bile kolay bulaşmadıgını öğrendim ne hikmetse geldi beni buldu

Hikayeniz eksiksizse buyuk sanssizlik esinizin negatif kalmasi buyuk sans. Dovme vs. var mi? Bu sekilde de bulas olabildigini duymustum. Hastanelerde ozellikle serum kan alma seklinde bulasma ihtimali cok zor cunku hersey tek kullanimlik ancak kan transferi olduysa ki oyle durumlarda da durum ortaya cikariliyor kan veren hiv olmus oluyor, 14 gunluk pencere doneminde kan vermis oluyor vs vs yani o bile zor ihtimal. Disci vakalarinda ya disci ya eski hastalari hiv cikiyor yani legal bir durum olusuyor ve takip ediliyor boyle durumlar.. havadan havuzdan kapilmiyor malum..

Carsonfrankie

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #47 : Mayıs 26, 2018, 12:23:31 ÖS »
bende 33 yaşındayım ve evliyim cocugum var ilk çalıştıgım yer için periyodik muayene esnasında özel hastanede pozitif tanısı aldım ve devlet hastanesine gidip tekrar testler yaptılar eşimde birşey çıkmadı beni ruhsal ve moral olarak çok iyi duruma getirdi eşimin negatif olması korkmuyorum heyete girecem bende nasıl bulaştıgını bilmiyorum şüpheli ilişkim eşimden başka biri ile birilkteliğim olmadı ama cinsel yolla bile kolay bulaşmadıgını öğrendim ne hikmetse geldi beni buldu

@dorukdoruk işyerinin yaklaşımı nasıl oldu? Heyete girmenizdeki amaç nedir?

lifeisagame

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #48 : Mayıs 26, 2018, 10:31:01 ÖS »
Arkadaşlar buradaki yazışmaları okudum da gerçekten çok ayıp yani kimse isteyerek hiv kapmaz. Eşini aldattıktan sonra onunla beraber olmuş vs diye adamı yerin dibine batırmışsınız da adam nerden bilsin kendisinde virüs olduğunu? Şu an yaşadığı şoku tahmin edip ona destek olmanız gerekiyordu. Burada baya bir duyar kasılmış, ahlak dersleri verilmiş de önce adama sorarlar siz nasıl enfekte oldunuz diye? Çok etik ve ahlaklı olan yaşam tarzınız yüzünden mi oldu tüm bunlar? Önce bir iğneyi kendinize iyice bi sokun kan çıksın sonra çuvaldızı başkasına batırırsınız. Burada yazılanları sizlere yakıştıramadım burası yargılama yeri değil, yardım etme ve destek çıkma platformu. O nedenle zor günler geçiren arkadaşa sabır ve sağlık diliyorum. Neyse ki eşine ve dolayısıyla doğacak çocuklarına bulaşmamış, daha dikkatli olur bundan sonra

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
  • hasbinallah ve ni'mel vekil...
« Yanıtla #49 : Mayıs 27, 2018, 11:37:11 ÖÖ »
Dualarımız tüm insanlar için @vasoxen her insan hata yapıyor bizde yaptık yoksa pozitif olmazdık. önemli olan hataları ile yol almak, alışmak, çabalamak, yıkılmadan devam etmek...
Dostum senı vok severim. Ama sorum su sen virüs ile enfekte oldıktan sonra, eşini aldattıktn sonra vb. Hamile karınla birlikte olur musun?
Kişi pozitif diye ona karşı aşırı empat olmak dogru mu?
Ki o kişi rumuzunu silip kaçmış. Gerçi bașka nickle cirit atıyor.
Sence neden?

Gün gelir devran döner diye bir laf var.! Yeri gelir allahım lütfen bana yardım et der insan.

Hiç birimiz peygamber değiliz yada rahibe teresa.!

Adam buraya yardım istemeye gelmiş rumuzunu o kadar yerin dibine batırılmadan dolayı utanıp silip gitmiş olamazmı.?

Sitede cirit atıyor diyorsun demekki adam içinde bulunduğu durumu artık sormaya utandığı için. Başka nick le okuya**k destek almaya çalışıyor. Demekki adamın haala desteğe ihtiyacı var.!!!

Burası destek platformu yardım platformu.!!! Kimse kimseyi bu denli yargılayıp aşağılayamaz.

Örnek bir davranış sergilediğini hiç düşünmüyorum.

Adam hamile karısıyla sanada bulaşsın diye bilerekmi beraber olmuş.

O adam gitsin kendini köprüden atsın. Yaşamasın bu hayatı artık mı diyelim..

Ne olursan ol yinede gel diyen zaat adına, insanlık adına hoşgörü adına, sevgi adına, merhamet adına hiiiç mi hiiiiç yakıştıramadım.  Yüce Allah şu mübarek günlerin hatrına seni böyle içini kemirip bitiren durumların içine düşürmesin inşallah @Arutha kardeşim.

Eğer bu iletimi görürsen (o nick ini silen kardeşim) allah yardımcın olsun samet kardeş. eşinde ve bebeğinde birşey çıkmazsa gönlün rahat olsun. Her zorlukla beraber bir kolaylık vardır. Bu dünyada herşey bizler için (mutluluğu, acıyı, üzmeyi, üzülmeyi zorluklarla karşılaşmayı, isteyerek veya istemeyerek insanları zor durumda bırakmayı kısacası allah herşeyi, bizlerle beraber bizim için) yaratmıştır.
« Son Düzenleme: Mayıs 27, 2018, 12:13:56 ÖS Gönderen: samurai »

firstpozitive

• Üye
  • *
« Yanıtla #50 : Mayıs 27, 2018, 01:28:51 ÖS »
Bu aralar ne çok Kızılay kan bağışı sonucu pozitif aldım diyenler geliyor. Farkında mısınız?

Keşke düzenli olarak tüm insanlar 6 ayda bir Elisa yaptırsa, kamu spotu dönse televizyonlarda zorunlu olsa yılda bir kez mesela hiv testi. 18 yaş ve üzeri herkes yılda bir kez hiv testi olacak denilse. Devlet bunu neden yapmıyor. Anlamıyorum...

Ayrıca @Samet85 umarım yalancı pozitiflik çıkar doğrulama testi sonucun. Eşin ve doğacak bebeğin için tedirgin oldum açıkçası üzüldüm de. Pozitif çıksarsan bile neler olması gerektiğini @iss yazmış. Güçlü olmalısın...

Rica ediyorum anlamadığımız işe karışmayan ve fikirlerinizi dışarıda yapmayın.
Herkese zorunlu test yaptırmak fikri 29 yıllık hayatımda bir daha duyamayacagim kadar absürt bir yorum.

firstpozitive

• Üye
  • *
« Yanıtla #51 : Mayıs 27, 2018, 01:30:29 ÖS »
Keşke kızılay HIV pozitiflerin çoğaldığını duyursa.
kardesim amacim asla seni sorgulamak degil.
Ama insanlarin kanina giren biri duayi hak ediyor mu?
Bunlara tolerans göstermek mi? Allah korusun.
İnsanları bu anlamda eleştirmek kimin haddine.
Ne malum eşinin adamı enfekte etmedigi

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #52 : Mayıs 27, 2018, 05:53:35 ÖS »
Keşke kızılay HIV pozitiflerin çoğaldığını duyursa.
kardesim amacim asla seni sorgulamak degil.
Ama insanlarin kanina giren biri duayi hak ediyor mu?
Bunlara tolerans göstermek mi? Allah korusun.
İnsanları bu anlamda eleştirmek kimin haddine.
Ne malum eşinin adamı enfekte etmedigi

esi negatifken, kocasini nasil enfekte ediyor, onu da bir anlatsana bana. Cok hakimsin ya konuya.
Benim haddime. Kadinlari ve cocuklari koruyan herkesin haddine.
Asıl negatif hamile bir anneye camur atmak kimin haddine?
« Son Düzenleme: Mayıs 27, 2018, 09:07:48 ÖS Gönderen: Arutha »

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #53 : Mayıs 27, 2018, 06:00:54 ÖS »
Dualarımız tüm insanlar için @vasoxen her insan hata yapıyor bizde yaptık yoksa pozitif olmazdık. önemli olan hataları ile yol almak, alışmak, çabalamak, yıkılmadan devam etmek...
Dostum senı vok severim. Ama sorum su sen virüs ile enfekte oldıktan sonra, eşini aldattıktn sonra vb. Hamile karınla birlikte olur musun?
Sence neden?

Gün gelir devran döner diye bir laf var.! Yeri gelir allahım lütfen bana yardım et der insan.

Adam buraya yardım istemeye gelmiş rumuzunu o kadar yerin dibine batırılmadan dolayı utanıp silip gitmiş olamazmı.?

Sitede cirit atıyor diyorsun demekki adam içinde bulunduğu durumu artık sormaya utandığı için. Başka nick le okuya**k destek almaya çalışıyor. Demekki adamın haala desteğe ihtiyacı var.!!!

Burası destek platformu yardım platformu.!!! Kimse kimseyi bu denli yargılayıp aşağılayamaz.

Ne olursan ol yinede gel diyen zaat adına, insanlık adına hoşgörü adına, sevgi adına, merhamet adına hiiiç mi hiiiiç yakıştıramadım.  Yüce Allah şu mübarek günlerin hatrına seni böyle içini kemirip bitiren durumların içine düşürmesin inşallah @Arutha kardeşim.

Eğer bu iletimi görürsen (o nick ini silen kardeşim) allah yardımcın olsun samet kardeş. eşinde ve bebeğinde birşey çıkmazsa gönlün rahat olsun. Her zorlukla beraber bir kolaylık vardır. Bu dünyada herşey bizler için (mutluluğu, acıyı, üzmeyi, üzülmeyi zorluklarla karşılaşmayı, isteyerek veya istemeyerek insanları zor durumda bırakmayı kısacası allah herşeyi, bizlerle beraber bizim için) yaratmıştır.
kalbini kirardim ama neyse. Eskiden seni sever sayardim.
Allah, kul hakkina girenleri pek sevmez diye biliyorum. Ozellikle masum esine ve dogmamis cocuguna zarar verebilecek olanlari. Hikayeleriniz benziyor diye elemani aziz ilan etmedigin kaldi.
Sen once esini,korunmasiz olatak aldatacaksin. Hiv korunmasiz iliskiden  bulasmaz ki zaten. Sonra hamile ya da emziren esin ile iliskiye gireceksin, sonra da "hiv oldugunu nereden bilsin canim" denilecek.
Aman Sag ol, sen beni dusunme. Bosandiktan ve akabinde kanser olduktan sonra ne sevgilim oldu ne baska sey. Bir kere bir iliiskim oldu 4 sene once, onda da dis eti kanamasi vardi. Benim hayatim cinsellik temali degildir bazilarinn aksine. Hatta artik sevgi disi hicbir sey umurumda bile degil. Birini cok seversem onunla beraber olurum.
Yukaridaki figurun yazisini mi beklediniz bana saldirmak icin? O figur, Herkese, siz teror estiriyorsunuz derken yoktunuz.
« Son Düzenleme: Mayıs 27, 2018, 09:05:10 ÖS Gönderen: Arutha »

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #54 : Mayıs 27, 2018, 06:22:25 ÖS »
Bu aralar ne çok Kızılay kan bağışı sonucu pozitif aldım diyenler geliyor. Farkında mısınız?

Keşke düzenli olarak tüm insanlar 6 ayda bir Elisa yaptırsa, kamu spotu dönse televizyonlarda zorunlu olsa yılda bir kez mesela hiv testi. 18 yaş ve üzeri herkes yılda bir kez hiv testi olacak denilse. Devlet bunu neden yapmıyor. Anlamıyorum...

Ayrıca @Samet85 umarım yalancı pozitiflik çıkar doğrulama testi sonucun. Eşin ve doğacak bebeğin için tedirgin oldum açıkçası üzüldüm de. Pozitif çıksarsan bile neler olması gerektiğini @iss yazmış. Güçlü olmalısın...

Rica ediyorum anlamadığımız işe karışmayan ve fikirlerinizi dışarıda yapmayın.
Herkese zorunlu test yaptırmak fikri 29 yıllık hayatımda bir daha duyamayacagim kadar absürt bir yorum.

Arkadasin fikri seni ne ilgilendiriyor?istedigi mecrada istedigi sekilde soyler.
Onun anlayamadigi ve senin anlayabildigin(!) șey nedir?

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #55 : Mayıs 27, 2018, 07:29:15 ÖS »
Arkadaşlar buradaki yazışmaları okudum da gerçekten çok ayıp yani kimse isteyerek hiv kapmaz. Eşini aldattıktan sonra onunla beraber olmuş vs diye adamı yerin dibine batırmışsınız da adam nerden bilsin kendisinde virüs olduğunu? Şu an yaşadığı şoku tahmin edip ona destek olmanız gerekiyordu. Burada baya bir duyar kasılmış, ahlak dersleri verilmiş de önce adama sorarlar siz nasıl enfekte oldunuz diye? Çok etik ve ahlaklı olan yaşam tarzınız yüzünden mi oldu tüm bunlar? Önce bir iğneyi kendinize iyice bi sokun kan çıksın sonra çuvaldızı başkasına batırırsınız. Burada yazılanları sizlere yakıştıramadım burası yargılama yeri değil, yardım etme ve destek çıkma platformu. O nedenle zor günler geçiren arkadaşa sabır ve sağlık diliyorum. Neyse ki eşine ve dolayısıyla doğacak çocuklarına bulaşmamış, daha dikkatli olur bundan sonra

sen kendi deyiminle" teror estiren, keyfi kararlar veren ve sacmalayan' kisilerin forumunda ne yapiyorsun ki?

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
  • hasbinallah ve ni'mel vekil...
« Yanıtla #56 : Mayıs 27, 2018, 09:32:08 ÖS »
Sence neden?

Allah, kul hakkina girenleri pek sevmez diye biliyorum. Ozellikle masum esine ve dogmamis cocuguna zarar verebilecek olanlari. Hikayeleriniz benziyor diye elemani aziz ilan etmedigin kaldi.
Sen once esini,korunmasiz olatak aldatacaksin. Hiv korunmasiz iliskiden  bulasmaz ki zaten. Sonra hamile ya da emziren esin ile iliskiye gireceksin, sonra da "hiv oldugunu nereden bilsin canim" denilecek.
Aman Sag ol, sen beni dusunme. Bosandiktan ve akabinde kanser olduktan sonra ne sevgilim oldu ne baska sey. Bir kere bir iliiskim oldu 4 sene once, onda da dis eti kanamasi vardi. Benim hayatim cinsellik temali degildir bazilarinn aksine. Hatta artik sevgi disi hicbir sey umurumda bile degil. Birini cok seversem onunla beraber olurum.
Yukaridaki figurun yazisini mi beklediniz bana saldirmak icin? O figur, Herkese, siz teror estiriyorsunuz derken yoktunuz.

Beni sevip saymana ihitiyacım yok kardeş. Sen haala anlayamadın gaaliba burası insanları yargılama ve aşağılama yeri değil.! Bu zamana kadar hiç bir moderatör böyle bir durum içinde bulunmadı.. Yine söylüyorum burası yardımlaşma platformu destek olma platformu.

Hikayemiz aynı olabilir veya olmayabilir, bu hayatta herkesin bir hikayesi var.  Ben kendimi başkalarının hikayelerine göre şekillendirecek kadar, veya insanların hikayelerine kin güdecek kadar aciz biri değilim. Neyse uzatmayacağım daha, amacım sana saldırmak değil, sen yine bildiğin mantığınla devam et. Hayırlı akşamlar.

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #57 : Mayıs 27, 2018, 10:29:19 ÖS »
Sence neden?

Beni sevip saymana ihitiyacım yok kardeş. Sen haala anlayamadın gaaliba burası insanları yargılama ve aşağılama yeri değil.! Bu zamana kadar hiç bir moderatör böyle bir durum içinde bulunmadı.. Yine söylüyorum burası yardımlaşma platformu destek olma platformu.

Hikayemiz aynı olabilir veya olmayabilir, bu hayatta herkesin bir hikayesi var.  Ben kendimi başkalarının hikayelerine göre şekillendirecek kadar, veya insanların hikayelerine kin güdecek kadar aciz biri değilim. Neyse uzatmayacağım daha, amacım sana saldırmak değil, sen yine bildiğin mantığınla devam et. Hayırlı akşamlar.
zaten seni sevip saymıyorum artık.
Ben de kendi uckurum yuzunden esimi ve cocugumun hayatini karartacak kadar aciz degilim. Hatta daha agir tabirler var ama kullanmam.
Dogru, gercekler yüzünüze carpilinca size cok dokunuyor. Amaciniz hep pohpohlanmak.pozitifsen hep haklisin oyle mi? Masum bir kadin ve cocuk virus kapmis size ne? Senin kimseye virus bulastirma, ihanet etme ve yalan soyleme luksun yok.
Kardesim falan fegilsin. Oyle de hitap etme.
Yeter ki masumlarin kanina girmeyin.

« Son Düzenleme: Mayıs 27, 2018, 10:45:49 ÖS Gönderen: Arutha »

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #58 : Mayıs 27, 2018, 10:37:36 ÖS »
Konuyu kapatalım  arkadaşlar. Sakinleşelim. Biz övsekte sövsekte herkes günahının bedelini öder. Konuyu kilitliyorum  affınıza sığınarak.

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #59 : Mayıs 27, 2018, 10:40:19 ÖS »
Konuyu kapatalım  arkadaşlar. Sakinleşelim. Biz övsekte sövsekte herkes günahının bedelini öder. Konuyu kilitliyorum  affınıza sığınarak.
en iyisi.
X-Men'de bir söz vardır.
Herkesin yaptığı eylemler vardır.
Ve odeyecek ahlaki bedelleri.