Mavi-Banner

Gönderen Konu: Vücut kızarıklığı ve ağız içi yarası  (Okunma sayısı 219 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

1234

• Üye
  • *
Vücut kızarıklığı ve ağız içi yarası
« : Mayıs 17, 2018, 11:18:39 ÖÖ »
Merhaba.

Ekim’de tanı aldım ve Aralık’tan beri Hivent+ Tivicay kullanıyorum. Mart’ta yaptırdığım son testlerde viral yük tespit edilemedi CD4’lerim de 500’e yakındı.

Son 2 haftaya kadar bir sorun yoktu, ilerliyordu her şey ancak iki haftadır hem sivilcelerim çok fazla arttı, hem deri döküntüm oluyor, boynumda kızarıklıklar var ve de ağzımda da 10 gündür geçmeyen ve artan yaralar var. Yarın doktora gideceğim acank fazla kaygılanmaya başladım. Dünden beri baş dönmesi de yaşamaya başladım. Elbette ne olduğunu ancak doktora gidince anlayacağım  ancak daha çnce başına bu durum gelen ya da duruma dair fikri olan var mı?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Vücut kızarıklığı ve ağız içi yarası
« Yanıtla #1 : Mayıs 17, 2018, 12:38:34 ÖS »
Söylediğin belirtilerin pek çok sebebi olabilir, stres, vitamin eksikliği, başka viral rahatsızlıklar, mevsim geçişi, ilaç yan etkisi vb. Drun ayrıntıyla bakarak karar verecektir.

İlacını aksatmadıysan ve etkileşim olabilecek başka madde almadıysan, hiv ile ilgili sorun olduğunu düşünmüyorum. Yani yaşadıkların rna yükseldiği için değildir.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.