Mavi-Banner

Gönderen Konu: CRP 325 ve hastaneye yatış :(  (Okunma sayısı 966 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mehmet0909

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: CRP 325 ve hastaneye yatış :(
« Yanıtla #15 : Mayıs 13, 2018, 01:54:33 ÖS »
Merhaba arkadaşlar 4 gündür ishal ve şiddetli karın ağrısı şikayetim vardı ilk başlat geçer sandım fakat gece 3 gibi tam hatırlamıyorum bayıldım arkadaşlar ambulans çağırmış siren sesini hatırlıyorum burda serum hava takıldı bilncim kontrol edildi biraz iyi oldum fakat CRP 325 çıkınca bağırsak ultrasyonu ve tomoğrafi çekildi apandis sanıldı ama çok şükür değilmiş bağırsak enfeksiyonu geçiriyorum nedeni çok basit hayvanlarla çok yakın temas kuruyorum evde 3 tane var ondan olabilceğini söylediler ve ağır iltihap var dediler yatışımı verdiler. İnsanın sürekli karnı ağırır mı ? ishalim ve oda da iki kişi kalıyoruz sürekli tuvalete gtmeye çekiniyorum sancılarım geçmiyor ve bu normal diyor çünkü vücut bakterilerle savaşıyor ve ishal yoluyla atması gerekiyor deyip duruyolar. Hastanede yatanlar iyi blir öyle kötü bir haldeyim ki altı üstü enfeksiyon diyorum ama olmuyor acıdan gece ağlıyorum belki desteğe ihtiyacım var gerçi herkes yanımda ailem arkadaşlarım bilmiyorum Allah kimseyi düşürmesin benden daha kötü olanlarda var Allah herkese şifa versin ..
aman dikkat et kendine enfeksiyon özellikle bağırsakta çok ciddi bir durumdur

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
« Yanıtla #16 : Mayıs 13, 2018, 02:32:26 ÖS »
@Stark çok geçmiş olsun! Benim de bağırsaklarla ilgili bir problemim var. İlacın emilimini etkiliyor. Ama crp normal. Benim de bir kedim var. Geceleri boydumda uyuyo. Uzak tutmam gerektiğinin farkındayım ama kıyamıyorum da.Uzaklaştırdığım gibi yerine geri dönüyo. Bi gün boğacak beni :D Nefessiz uyanacam :D

@turuncu ah kediler. Vazgeçilmez evcil hayvanım derdim hep çok seviyorum onları hayranım her hareketlerine. Ama tanı aldıktan sonra anneannesinde kalıyor artık benim minnoş  :)

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #17 : Mayıs 13, 2018, 03:58:27 ÖS »
Çok sevimliler gerçekten. Biz babanneyle yaşadığımız için bırakamıyoruz malesef :D Umarım sorun çıkarmaz bana :D

beybisi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Mayıs 13, 2018, 05:44:35 ÖS »
Arkadaşlar biris detaylı bilgilendirebilir mi bende kedi sahiplenmek istiyorum mahallede gözüme kestirdiğim bi iki kedi var . aşılarını falan herşeyini yaptırsam ve sürekli veteriner kontrolünde falan olsa yinede sorun çıkarır mı ?

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #19 : Mayıs 13, 2018, 05:49:52 ÖS »
Sorun çıkacağını sanmıyorum. Ben biraz evham yaptım da ayrıldım kendisinden. Tanı aldığım dönem cok hassas olmuştum malum. Siz ilişkinize devam edebilirsiniz. Biraz seviyeli olun ama @turuncu  Ağzına yüzüne kılı tüyü çok gelmesin  ;D

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
  • hasbinallah ve ni'mel vekil...
« Yanıtla #20 : Mayıs 13, 2018, 06:36:09 ÖS »
Geçmiş olsun stark bol bol antibiyotik verirler serumla. Geçen sene bende aynı dertten müzdarip oldum ve 3 gün yattım. Bende denizden mikrop kapmıştım.

@samurai denizden mikrop mu kaptın? Açık yaran mı vardı çok mu su yuttun yani denizden nasıl mikrop kaptın onu Merak ettim.

@Angelowic merhaba;

Evet denizden mikrop kaptım. Orada 2 3 adet bira içtim eve dönderkende hamburger yedim. Yediklerimden olacağını sanmıyorum. Açık yaram yoktu ancak tek seferde bayağı su yutmuştım. Sanırım denizden, crp bayağı yüksek çıkmıştı. Sürekli istifra ettiğim için damardan antibiyotik verdiler onun içinde yatırdılar.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #21 : Mayıs 13, 2018, 06:46:40 ÖS »
@beybisi ben de aşılara güveniyorum. @Angelowic  bebek daha tüy dökmüyo. Büyüyünce bakçaz artık. Yatağına alıştırmaya çalışıyorum :D

Darkness

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #22 : Mayıs 13, 2018, 10:16:06 ÖS »
1 yıldır kedi besliyorum aşılarını tam yaptirirsan bi cacik olmaz onlar mutluluk kaynağı onlar

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #23 : Mayıs 13, 2018, 11:11:37 ÖS »
Geçmiş olsun stark bol bol antibiyotik verirler serumla. Geçen sene bende aynı dertten müzdarip oldum ve 3 gün yattım. Bende denizden mikrop kapmıştım.

@samurai denizden mikrop mu kaptın? Açık yaran mı vardı çok mu su yuttun yani denizden nasıl mikrop kaptın onu Merak ettim.

@Angelowic merhaba;

Evet denizden mikrop kaptım. Orada 2 3 adet bira içtim eve dönderkende hamburger yedim. Yediklerimden olacağını sanmıyorum. Açık yaram yoktu ancak tek seferde bayağı su yutmuştım. Sanırım denizden, crp bayağı yüksek çıkmıştı. Sürekli istifra ettiğim için damardan antibiyotik verdiler onun içinde yatırdılar.

Merhaba @samurai

Hiv ile bir bağlantısı mı var mıydı peki? Denizi çok seven biri olarak bu konu beni biraz ilgilendirdi. Yani her insanın yaşayabileceği bir mikrop kapma olayı mıydı yoksa hiv olduğun için daha mı kolay oldu denizden etkilenmen?

Darkness

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #24 : Mayıs 13, 2018, 11:32:37 ÖS »
Valla kimyasal atıkların olduğu yerde yuzduysen ok ama hamburgerdeki ette bakteri geçmiş olabilir. Deniz bana garip geldi.

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #25 : Mayıs 13, 2018, 11:53:41 ÖS »
Denizden her zaman enfeksiyon kapma olasılığı vardır.
Çok yaygın olmasada dışkulak,göz,yutma durumunda bağırsak enfeksiyonu görülür.ama genelde su sirkulasyonunun olmadığı durgun ve temiz olmayan denizlerde olur bu.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #26 : Mayıs 14, 2018, 12:24:33 ÖÖ »
Bana da garip geldi.
Evet denizden her zaman hastalık kapma ihtimali var ama çok aşırı kalabalık durgun ve pis olan yerlerde. Ve her insanın hasta olma ihtimali olan bir durum. Hiv olup olmamakla ilgisi yok diye düşünüyorum.
Yani hiv pozitif bireyler denize girmesin gibi bir algı oluşmasın bence. Balık burcu olduğum için de zaten deniz aşığıyım. Hiç Böyle bir sorun yaşamadım arkadaşlar.

zirzop40

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #27 : Mayıs 14, 2018, 12:31:02 ÖÖ »
 Arkadaşlar merhaba iki yıldır pozitifim inanın bana etrafında negatif olan bir çok insan defalarca grip nezle oldu hasta oldu zehirlendi mide gribi oldu inanın bomba gibiyim bir kere bile hasta olmadım bence bizim bilinçaltımızda klasik mantık var en ufak vücudumuzdaki rahatsızlık ya da hastalık direk bize bunu hatırlatıyor dolayısıyla her şeyi pozitife bağlıyorsun bence alakası yok eğer değerleriniz negatif ise ve cd düzeyleriniz yüksekse diğer olan tüm hastalıklar negatif insanları olan hastalıklardan farksızdır
Rna 16900 CD 580 Aralık 2016
Rna Negatif CD 480 Ocak 2017 stribild
Rna Negatif CD 511 Nisan 2017 stribild
Rna Negatif CD 904 Ekim 2017 stribild
Rna Negatif CD 630 Mart 2018 genvoya

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
  • hasbinallah ve ni'mel vekil...
« Yanıtla #28 : Mayıs 14, 2018, 05:13:49 ÖÖ »
@Fatih @Angelowic @Darkness hiv ile alakası yok gittiğim deniz hiç iyi değildi.! İstanbul silivride girdim denize zaten oda ilk ve son oldu.  Çok yosunlu ve pisti su. Yazın denizden çıkmam ben çoğunlukla kilyos solar beach şile ve ağva taraflarına giderim hemen hemen her hafta sonu.

Hamburgerden olacağını sanmıyorum. Bu zamana kadar zehirlemedi hiç. Benimki bağırsak enfeksiyonu idi zehir gibi geçen 4 5 gündü. Hive bağlamıyorum gayet sağlıklıyım.  Ama netice olarak ya deniz yada hamburger etinden yabancı bir bakteri kaptım. Velhasıl kelam dikkat etmek gerekiyor.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #29 : Mayıs 14, 2018, 08:50:20 ÖÖ »
Şimdi daha aydınlatıcı oldu @samurai Hiv kaynaklı bir deniz enfeksiyonu mu diye merak etmedim değil doğrusu. Aynen öyle dikkat etmek gerekiyor. Bir daha girme öyle yerlerde sende. Ege denizi neyine yetmiyor. Mesela kuşadası  8)