Mavi-Banner

Gönderen Konu: RNA Hakkında  (Okunma sayısı 558 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
Ynt: RNA Hakkında
« Yanıtla #15 : Mayıs 12, 2018, 10:07:31 ÖS »
Yeni gelişmeler oldukça bizleri de bilgilendirmeyi ihmal etme o halde  :) @heavy-stuff
« Son Düzenleme: Mayıs 12, 2018, 10:13:41 ÖS Gönderen: Angelowic »

lifeisagame

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Mayıs 12, 2018, 10:58:23 ÖS »
Benim tedavi konusunda umutlu olduğum yöntem kick & kill dedikleri yöntem şu anda denemeler devam ediyor bu uygulamada bir kişi üzerinde olumlu sonuç vermiş diğer insan deneklerde de şu an deneniyor ve üzerinden belirli bir süre geçmesi bekleniyor süre sonunda virüs geri dönmezse yöntem işe yarıyor demektir. Bu kick&kill dedikleri yöntemin özeti şu: Bir molekül ile uyuyan rezervuarları aktive ediyorlar ve zaten ART tedavisi altında olan vücutta bu molekül ile aktive olan rezervuarlar da yok ediliyor. Bu yaklaşım şu ana kadar tedavi konusunda gelinen en ileri aşama umarım işe yarar ve bu hastalık tarihe gömülür.

Tigris

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #17 : Mayıs 12, 2018, 11:29:04 ÖS »
Ne kadar güzel gelişmeler bunlar. Allah'a her gün dua ediyorum. İnananlar siz de edin. Allahım RIVER çalışmasındaki bilim insanlarını başarılı kıl, kapalılıkları aç, bağlılıkları çöz, işlerini kolaylaştır, kesin tedavi'yi en kısa zamanda bulmalarına yardım et  ve bütün pozitifleri bu hastalıktan kurtar. Amin.

mazhar

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #18 : Mayıs 13, 2018, 05:50:13 ÖÖ »
İngiltere'deki RIVER çalışması sanıyorum virüsleri öldürmeye yönelik bir çalışma. İnşallah başarılı olurlarsa yakın tarihte bu hastalıktan kesin tedaviyle kurtulmak mümkün görünüyor.
ben bu River çalışmasının sonuçlarını dört  gözle bekliyorum sanırım bu yıl içinde sonuçları açıklanacaktı acaba hangi ay açıklanır detaylı bilgisi olan varmı acaba?

heavy-stuff

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #19 : Mayıs 13, 2018, 09:02:21 ÖÖ »
kick & kill ya da shock&kill metodu evet en umut vad edenlerden ama antibody ve ya super antibody son derece hizli ilerleyen baska metod.
israil deki gammara molekulu de 28 gunde rezervuarlarin 98% sini yok etti. tek bir virus kalintisi bile kalsa cozum olmuyor cunku cok zor bir virus bu.

Ama insanlik mars a koloni kuruyor, bu yuzden kur olmayacak demek biraz bilime inanmamak olur.
antony fauci'den bu yuzden nefret ediyorum. en son yorumu: tedaviler icin evet cok iyi yerdeyiz ama kur, buna gerek varmi yada olacakmi?

Tigris

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #20 : Mayıs 13, 2018, 11:53:38 ÖÖ »
Mazhar, bu yılın  temmuz ayı sonuna kadar İngiltere'deki RIVER çalışmasının ilk sonuçları gelecek. İnşallah vücuttan hiv virüsünü %100 atacak kadar başarılı olurlar. Açıkçası İngiliz vatandaşı olsaydım eğer denek olarak kesinlikle bu projeye katılırdım. 

Tigris

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #21 : Mayıs 13, 2018, 11:55:27 ÖÖ »
Heavy-stuff, bizlere antibody ve superantibody ile gamlara molekülü hakkında bilgi verir misin? 

heavy-stuff

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #22 : Mayıs 22, 2018, 06:26:23 ÖS »
Kafkas irkinin %1 i HIV bagisikligi olan bir irk. ve bunlardan izole edilen antibodyler laboratuvar ortaminda cogaltiliyor. Etkinligi kanitlaninca baska tipte antibody -super antibody deniyor-ile maruz kalan HIV virusunun 3 ay kadar etkisiz kaldigi da gorulunce tek bir enjeksiyon ile 3 aya kadar bizi negatif tutacak enjeksiyonlar ustunde calisiliyor.
Bu antibodyler genetik olarak ustunde oynaninca daha etkin hale geliyor ve daha kisa surede virusu baskilayip daha uzun sure ilac ihtiyaci olmadan enfekte kisiyi ilacsiz bir doneme sokuyor. ilk adim olan remisyon ya da sonraki adim olan  fonksiyonel kur bu adimlarla gercek olabilecek

Gammara molekulu ise israil telaviv de kaplan tip merkezinde uretilen bir molekul. tam bir savas stratejisi gibi rezervuar denen enfekte olmus ama uyuyan hucreleri bulup onlara yapisiyor. o hucreyi tanidigi  icin hucreyi kendini yok etmeye zorluyor. bu molekul sadece hiv iceren hucereleri yok ettigi icin ve asil sorun olan rezervuar engeli ortadan kalkiyor. bu yontemde sorun su. molekul virus tasiyan hucrelerin 97% sini 28 gunde yok ediyor. tek bir vurus bile vucudu yeniden enfekte ettigi icin 100% olmasi sart ve metod gelistiriliyor. en kotu ihtimalle rezervuarlari azalttigi icin bile ileride tedaviye eslik edecek gibi dusunuluyor.

shock & kill gibi bizi heyecanlandiran yontemler bile sonuclarini gormeden 2 senede eskimeye basladi. bilim hiv konusunda cok hizli ve 2020 ler cok buyuk buluslarin donemi olabilir.:)
« Son Düzenleme: Mayıs 22, 2018, 06:42:50 ÖS Gönderen: heavy-stuff »

Tigris

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #23 : Mayıs 23, 2018, 11:05:46 ÖÖ »
@heavy-stuff, gammara molekülü, kalan %3'e neden etki edemiyor? Engel nedir?

yanlızadam

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #24 : Mayıs 23, 2018, 12:49:14 ÖS »
@heavy-stuff, gammara molekülü, kalan %3'e neden etki edemiyor? Engel nedir?

İşte o %3 lük sorunun nereden kaynaklandığını bulsalar, kür bulunacak. Buna şükür demek lazım. Bilim adamları son sürat çalışıyorlar. İnşallah kurtulacağız en kısa zamanda.

Tigris

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #25 : Mayıs 23, 2018, 02:34:38 ÖS »
@yalnızadam inşallah 2020'ye kadar kesin tedavisi bulunur. Birçok ülkede birçok bilim adamı yılmadan çalışıyor. Allah emeklerini zayi etmesin.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
« Yanıtla #26 : Mayıs 23, 2018, 04:40:29 ÖS »
@yalnızadam inşallah 2020'ye kadar kesin tedavisi bulunur. Birçok ülkede birçok bilim adamı yılmadan çalışıyor. Allah emeklerini zayi etmesin.

@Tigris askerliği ne yaptın? İş bakıyor musun kendine? Böbreklerin ne durumda? Bırak bir çok ülkede bilim adamları çalışsın. Sen kendin için ne yapıyorsun onu söyle :)

Tigris

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #27 : Mayıs 23, 2018, 07:26:06 ÖS »
@Angelowic, böbreklerim için nefrolojiye gittim. Sol böbreğin biraz şişmiş dedi doktor. Ancak endişe edecek hiçbir durum yok, bu şişliğin geçici mi yoksa kalıcı mı olduğunu öğrenmek için ürolojiye git dedi. Hepatit a aşısı oldum yatak döşek 2 gündür yatıyordum. Şimdi biraz gözlerimi açabildim. Yarın ilk işim ürolojiye gitmek ertesi gün askerlik işlemlerine başlamak. Tavsiyelerine uyuyorum.