Mavi-Banner

Gönderen Konu: Sıcağı sıcağına dişçi rezaleti  (Okunma sayısı 858 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Carsonfrankie

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Sıcağı sıcağına dişçi rezaleti
« Yanıtla #15 : Mayıs 09, 2018, 11:44:31 ÖÖ »
@Angelowic @Mavera avukat değilim ama evarkadasım için oldukça fazla avukatla görüşme yaptık. Burada her kafadan bir ses çıkıyor.

Konu hakkında hiçbir fikri olmayan arkadaşlar, özellikle geyler, gündelik hayatlarındaki abartı-yalan-cahillik soslu alışkanlıklarını böylesine ciddi bir konu da bile yaşanmışlık ve kesin bilgi gibi sunuyorlar! Mesela, "arkadaşım işyerine HIV+ olduğunu bildirmediği için, işveren tarafından geriye dönük maaşların iadesi için dava edildi; şimdi mahkemelerle uğraşıyor!" Bu palavrayı sıkan kişi fobiklerden hiç farklı değil! Bunlar cesareti değil, korku ve yılgınlığı besliyor! Bu kişilerin HIV'den daha önemli bir problemleri var; ruhsal yönden acil çözmeleri gerekenler.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
« Yanıtla #16 : Mayıs 09, 2018, 03:39:54 ÖS »
@Angelowic @Mavera avukat değilim ama evarkadasım için oldukça fazla avukatla görüşme yaptık. Burada her kafadan bir ses çıkıyor.

Konu hakkında hiçbir fikri olmayan arkadaşlar, özellikle geyler, gündelik hayatlarındaki abartı-yalan-cahillik soslu alışkanlıklarını böylesine ciddi bir konu da bile yaşanmışlık ve kesin bilgi gibi sunuyorlar! Mesela, "arkadaşım işyerine HIV+ olduğunu bildirmediği için, işveren tarafından geriye dönük maaşların iadesi için dava edildi; şimdi mahkemelerle uğraşıyor!" Bu palavrayı sıkan kişi fobiklerden hiç farklı değil! Bunlar cesareti değil, korku ve yılgınlığı besliyor! Bu kişilerin HIV'den daha önemli bir problemleri var; ruhsal yönden acil çözmeleri gerekenler.

Böyle hukuki şeyleri paylaşman güzel. Şahsen benim hoşuma gidiyor @Carsonfrankie

Ayrıca verdiğin örnek biraz fazla abartı-yalan-cahillik içeriyor. Galiba haklısın. Kulaktan dolma korkular besliyor insanlar. Kabuğu kırılmalı bazı şeylerin...

LaLaLand

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #17 : Mayıs 09, 2018, 05:26:09 ÖS »
@murti34  çünkü 2 dolgu yanında yirmilik diş de çekilecekti. Diş çekiminde kan çıkıyor zaten. Dolguyu hayatımda ilk kez yaptırttım. Nasıl bir şey bilmiyordum. Ne olur olmaz diye söyleme gereği duydum. Hiç kan çıkmadı dolgu yaparken. Tükürüğüm pembe bile değildi.

@Angelowic  Söylemeyin arkadaşlar. Yapılması gereken eldiveni, maskesi, gözlüğü var mı kontrol etmek. Yoksa kibar kibar uyarın, taktırın zorla. Bu kadar. Geri kalan tüm güvenlik önlemleri doktora aittir zaten. Sterilize etme, tek kullanımlık gereçleri değiştirme vs. gibi.

@Carsonfrankie Büyük ihtimalle, evet. Zaten kattaki diğer doktorlar ve asistanlar öğrendi. Onu biliyorum. İşlem bitip şikayet etmeye gittiğimde kapıdaki resepsiyondan başhekime kadar bir insan dahi şaşırmadı (7-8 kişiden bahsediyorum), tek bir kişi farklı, garip tepki vermedi. Oysaki yarım saat önce işlem yapılan üst katta herkes kaçışıyordu. Başhekimin odasında 3 kişiydik. (hasta gizliliği için birebir kalmam gerekiyor ama benim o sinirle umrumda da olmadı.) 3'ü de rahat davrandı. Sakinleştirmeye çalıştı. Tepkilerinden okumak çok kolay. Büyük ihtimalle biliyorlardı. Dediğim gibi hasta profilinden not kısmına yazmaya çalışmıştı müdahale eden doktor. Bunun olması demek, sisteme girme yetkisi olan her doktorun, asistanın, teknikerin hatta temizlik görevlisinin ve muhasebecinin öğrenmesi demek. Kişisel bilginin gizliliğini umursamadılar. İzin almaya dahi çalışmadılar.

Bahsettiğin şeyleri bilmiyorum. 1 yıl dolmadı tedavi başlangıcım. Ne yaparlarsa şikayet edilir, ne yaparlarsa şikayet edilemez, pek bilgim yok. Kaldı ki, yalan beyan verecekleri ya da çarptıracakları bariz. Gerçi benim için farketmez, ben şikayetimi yine de yaparım. Biraz araştırayım yine de.

Doğrucu olmaya çalıştım. Dersimi aldım. 1 gün takarım, 2. gün umrumda olmaz. Hatta olmadı da, unuttum bile. Şu anda yazdıklarımda gayet sakinim. ;D Lakin bana yine kibar davranıldı. Bilgisizlikten kaynaklı aşırı korkuyla karşılaştım yani. Sert tepki yoktu. (olsaydı inletirdim orayı) Yine de kendinizi ucube, dışlanmış gibi hissettirmeye yetiyor yaptıkları.

Ayrıca çok hassas, çok duygusal arkadaşlar var aramızda. Daha ağır tepkilerle de karşılaşabilirler. Bu yüzden dikkatli davranın. Başlığı da bu yüzden açtım zaten, tecrübesiz arkadaşlar için ders çıkartması amacıyla.

Konu daha fazla uzamadan kitleyebiliriz aslında.  ;D Destekleriniz ve iyi niyetleriniz için hepinize teşekkür ederim.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #18 : Mayıs 09, 2018, 07:09:01 ÖS »
Neyse @LaLaLand  :) Son kez geçmiş olsun diyorum.

Carsonfrankie

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #19 : Mayıs 10, 2018, 03:43:01 ÖS »
@LaLaLand lütfen Sabim'e şikâyette bulunun! Vazgeçmeyin ertelemeyin!

Darkness

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #20 : Mayıs 10, 2018, 04:05:27 ÖS »
Asla hicbir doktora söylemiyorum. Umrumda da degil. Tedavimi oluyorum negatifim. Kan alanı uyarıyorum eldiven tak diye. Son gittiğim dişçi kadin devlet hastanesiydi. Mumya gibi sarınmıştı  :D meğer herkese oyle yapıyorlarmış.

Allah yardımcımız olsun...

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #21 : Mayıs 10, 2018, 06:13:54 ÖS »
Asla hicbir doktora söylemiyorum. Umrumda da degil. Tedavimi oluyorum negatifim. Kan alanı uyarıyorum eldiven tak diye. Son gittiğim dişçi kadin devlet hastanesiydi. Mumya gibi sarınmıştı  :D meğer herkese oyle yapıyorlarmış.

Allah yardımcımız olsun...

@Darkness kesinlikle. Söylemeye hiç gerek yok  :)

Dream

• Katılımcı Üye
  • *
  • Keşke, Keşke nin, Keşke si Olmasaydı..
« Yanıtla #22 : Mayıs 10, 2018, 09:29:00 ÖS »
@LaLaLand Merhaba,geçmiş olsun arkadaşım. Bu kadar kafana takıp üzülmene gerek yok. Doktorun bu kadar bilinçsiz olması çok tuhaf, sizleri en çok onların anlaması gerekirken. Böyle durumlarda hiv pozitif olduğunuzu söylemek yerine. Hepatit B olduğunuzu söylersiniz. Sonuçta oda kan ipe bulaşan daha tehlikeli bi hastalık. Geçmiş olsun sağlıklı günler.

LaLaLand

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #23 : Mayıs 10, 2018, 10:10:40 ÖS »
@LaLaLand Merhaba,geçmiş olsun arkadaşım. Bu kadar kafana takıp üzülmene gerek yok. Doktorun bu kadar bilinçsiz olması çok tuhaf, sizleri en çok onların anlaması gerekirken. Böyle durumlarda hiv pozitif olduğunuzu söylemek yerine. Hepatit B olduğunuzu söylersiniz. Sonuçta oda kan ipe bulaşan daha tehlikeli bi hastalık. Geçmiş olsun sağlıklı günler.

Teşekkür ederim.  ;D

Ryuzaki

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #24 : Mayıs 11, 2018, 08:38:10 ÖÖ »
Önümüzdeki hafta diş taşı temizliğine gidecektim(malum kanlı oluyor biraz) , hatta doktorumla konuşmuştuk ben gideceğim yere söylemek istiyorum demiştim o da sana kalmış istersen bulaştırıcılığının düşük olduğuyla ilgili yazı vereyim göstermek istersen göster söyledikten sonra demişti.Geçen haftadan beri buradaki  diş konulu yazıları okudum son olarak bunu vazgeçtim kesin olarak, en kötü ihtimalle baktım önlem falan almıyor  uyarırım yada çıkar giderim.En anlaşabileceğimiz ekiplerle yani doktorlarla aramızda bu tarz olayların geçmesi ne vahim!

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #25 : Mayıs 11, 2018, 09:33:51 ÖÖ »
@Ryuzaki söyleyip kendini boşuna germe bence. Zaten ortama bakınca anlarsın. Temiz ve hijyenik bir yer olup olmadığını. Doktor da eldiven maske takıyorsa sıkıntı yok başka.  Boşver sen tatlı canını sıkma. Onların görevi her hasta bulaşıcı hastalık taşıyormuş gibi önlem almak zorunda. Sen dert etme. Tedavini ol. Geçmiş olsun.

LaLaLand

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #26 : Mayıs 12, 2018, 06:23:49 ÖÖ »
@Ryuzaki  kesinlikle ihmal etme diş hastalığını. Ve angelowic'in dedikleri doğru. Zaten bugüne kadar eldiven ve maske takmayan dişçi görmedim doğrusu.

Kafaya takın diye postu göndermedim. Sadece tecrübemi paylaşmak istedim. Kendine iyi bak.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #27 : Mayıs 12, 2018, 09:06:15 ÖÖ »
Evet @LaLaLand bende görmedim. Ayrıca dediğin doğru asla ihmal edilmemesi gerekiyor konu diş olunca. Sonra çok geç oluyor çünkü...

Evet arkadaşlar sırf hiv pozitif olduğunuz için diş tedavinizi ertelemeyin sakın!
Dişçiden çekinmek, söylesem mi söylemesem mi diye ikilem de kalmak, söylemediğim zaman acaba ortaya çıkar mı? Suç mu işliyor olurum vs diye aklınıza sizi korkutacak sorular gelmesin. Tedavinizi gönül rahatlığı ile olabilirsiniz...

vasoxen

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #28 : Temmuz 04, 2018, 01:24:34 ÖS »
Konuyu yeni gördüm. Söylemeyin kimseye bence de. O doktor olduğunu sanan gerzek de yaptığı iğrençlikle kalsın. Hatta kendine veya bir yakınının başına gelirse iyice anlar artık insanlara nasıl davranması gerektiğini.