Mavi-Banner

Gönderen Konu: Banka kredisi ve medula...  (Okunma sayısı 351 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Banka kredisi ve medula...
« : Mayıs 03, 2018, 09:47:05 ÖS »
Arkadaşlar bugün birşey kafama takıldı. Acaba kredi çekerken bizim hayat sigortalarımız daha mı pahalı tutuyor diye bir soru geldi aklıma. Şirketin çalıştığı bankayı aradım ordaki personele tc mi verip ihtiyac kredisi başvurusu yapmasını söyledim. Yarım saat sonra geri aradı bankacı kız ve sigorta yapmak için hata alıyorum ve sigorta yapamadığım için krediye onay cıkmıyor dedi. Ne hatası filan diye sordum açıklama yok ama hata veriyor size sigorta şirketi dedi.

Medulası kapalı arkadaslar kredi kullandınızmı ya da sizle böyle bir sıkıntıyla karsılastınızmı?  Allah tan sadece sigorta masrafı için merak etmiştim acil bir durum olup kullanmaya kalksaydım ortada kalırdım heralde.
Sakladığın sır senin esirindir.
Açığa vurursan sen onun esiri olursun.

Gokkusagi

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Banka kredisi ve medula...
« Yanıtla #1 : Mayıs 03, 2018, 09:54:28 ÖS »
Konu cidden ilginç. Kredi çekilirken hayat sigortası yapıyorlar. Hayat sigortasında ise en önemli etken yaşın. Doğrudan sağlık harcamalarını ilgilendiren sağlık sigortası için bile sağlık geçmişine bakmıyorlarsa, hayat sigortası için bakmaları çok ama çok mantıksız. Medulam kapalı olsa doğrudan hayat sigortası prim hesaplatmak  istiyorum diye bir sigorta şirketini arayıp aynı hatayı alıp almadıklarına bakardım :/
Gri gökler, sadece geçmekte olan bulutlardır.

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #2 : Mayıs 04, 2018, 08:18:48 ÖÖ »
Konu cidden ilginç. Kredi çekilirken hayat sigortası yapıyorlar. Hayat sigortasında ise en önemli etken yaşın. Doğrudan sağlık harcamalarını ilgilendiren sağlık sigortası için bile sağlık geçmişine bakmıyorlarsa, hayat sigortası için bakmaları çok ama çok mantıksız. Medulam kapalı olsa doğrudan hayat sigortası prim hesaplatmak  istiyorum diye bir sigorta şirketini arayıp aynı hatayı alıp almadıklarına bakardım :/

Yaşla alakalı değil bizimkisi, medula kapalı oldugu için sanırım saglık bilgilerimize erişemiyorlar. O nedenle de  sigorta yapmıyorlar. Bir de o sigortanın bir özelliği var kronik hastalığı olan kişi vefat edince borcun geri kalanını ödemiyor sigorta şirketi.
Forumda herkes nakit çalışıyor sanırım😀

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Mayıs 04, 2018, 10:30:53 ÖÖ »
Benim de kredi ile ilgili bir durumum olmadı.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Mayıs 04, 2018, 11:56:01 ÖÖ »
@iss  ne yapmayı düşünüyosun açtıracak mısın medulayı? Başka yolu yok gibi.. Dediğin gibi acil bir durum olsa sorun yaşayacağız demek ki... Hatırlatmış oldun.. Teşekkürler..

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Mayıs 04, 2018, 12:01:11 ÖS »
@iss  ne yapmayı düşünüyosun açtıracak mısın medulayı? Başka yolu yok gibi.. Dediğin gibi acil bir durum olsa sorun yaşayacağız demek ki... Hatırlatmış oldun.. Teşekkürler..

@turuncu dostum sadece sigortayı merak ettim kullanmayacaktım zaten krediyi ama öyle bir durumda önce medula açtırmak gerekecek sanırım. Aslında kullanmadan başvuru yapsalar bikac kişi daha, görsek herkeste böyle mi oluyor en azından kesin bir bilgiye sahip oluruz.

Carsonfrankie

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Mayıs 04, 2018, 01:23:14 ÖS »
Ben medula kapattıktan sonra kullandım. Hiçbir sıkıntı yaşamadım. Eureko'dan poliçem de gelmişti.

hkcell

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Mayıs 04, 2018, 02:25:53 ÖS »
medulam kapalı  biri kefilli diğeri kefilsiz iki farklı bankadan 40bin tl kredi çektim    sıkıntı cıkmadı
« Son Düzenleme: Mayıs 04, 2018, 02:32:19 ÖS Gönderen: hkcell »