Mavi-Banner

Gönderen Konu: İzole edilme isteği  (Okunma sayısı 673 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Zeyzey_neyzen

• Üye
  • *
İzole edilme isteği
« : Nisan 21, 2018, 01:18:49 ÖÖ »
Merhabalar öncelikle hepinize geçmiş olsum dileklerimi en samimi duygularım ile iletiyorum ben negatif bir insanım fakat bu bana pozitif olanları dışlama, ötekileştirme hakkını vermiyor ben ve diğerleri bunun bilincindeyiz fakat anlamadığım kısım + bireyler neden kendilerini ötekileştirilmiş hissediyor ve böyle bir algı oluşturuluyor bugün ulaşabildiğim 2 derneğe ulaştım neler yapılabilir sosyal sorumluluk adına diye sorduğumda her ikisinden de gelen cevaplar oldukça olumsuzdu bu durum beni hayli üzdü sebebi ise karşı taraf ön yargılardan şikayetçi ama diğer yandan dernek temsilcisinin takındığı tavır. Her neyse sadece yazmak istedim burayı henüz bir kaç dakika önce keşfettim umutsuz olmayın inanın hayat sadece sizler için zor değil bunu henüz 19 yaşında iken kanser olup hastalığı başarı ile atlatmış biri olarak söylüyorum kendinize iyi bakın...

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
Ynt: İzole edilme isteği
« Yanıtla #1 : Nisan 21, 2018, 12:46:40 ÖS »
Bende anlamadım, kendi kendimizi izole ediyoz ama bu toplumun her kesiminde mevcut.. Lgbt bireyler, feministler, dinciler, milliyetçiler falan filan... Birlik sadece konu vatansa olabiliyoruzm, bunun dışında hep bi gruplaşma hep bi ötekileştirme..
Su gibi berrak yeni bi hayat.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Nisan 21, 2018, 01:32:15 ÖS »
Detaylar nedir bilmiyorum ama derneklerin tutumu pozitiflerin gizliliğinin korunmasına yöneliktir heralde yine..
« Son Düzenleme: Nisan 21, 2018, 03:05:26 ÖS Gönderen: turuncu »

candleght

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Nisan 21, 2018, 04:34:01 ÖS »
hak iddia edilmemesi için kime ve neye göre olduğunda gereksiz istismardan kaçmak için pozitif ayrımcılıkla alakalı bir benzeşme değil mi bu kavram?
ilaçlar haricinde tedaviyi destekleyerek kronik nekahatlerle karşılaşmamak için gıdasal olarak alım gücünede sahip olabilmek sadece pozitiflerin değil, negatiflerin de gereğinde bir yaşam şartıdır. bir kurumsal hiyerarşi içerisinde olunulması çok olağan biz pozitifler için yanlış mı düşünüyorum.!? çünkü bir iş yerine başvurerken nasıl bir hastalığımızı ya da yaşamamızı veya yönelimimizi seçemiyorsak, bulunduğumuz bu ortamlarda kişilerin birbirlerine nasıl cevaplarla davranış kalıpları(ya da adamına göre muamele) içererek anlaşma şekilleri olduğunu da bilemiyoruzdur. sadece hayat şartlarımızı düzene koyabilmek için bir yerde olunulduğunda bunu görebiliyoruzdur. ve psikolojimiz ona göre şekilleniyor ona göre ketumluk, ya da sosyallik ya olabiliyordur ya da olmayabiliyordur. kişinin saygısına/sevgisine kalmıştır. hiciv her yerde mevcut olabilir fakat bunu üzerinde sürekli saygıyı sindirmek ve şiddete alet malzeme gibi kişiyi bir tesbihin boncukları gibi bir insanın vakitlerini kıskaca sokup ayar nohutları gibi tüketmeğe kalkışıp birileriyle alay edercesine ya da sırf cevap vermeğe ahkam kesmek için kullanılıyorsa orada ötekileştirilmenin ve izole edilme istediğinin talep edilebileceğini düşünürüm. yani sindirmeğe dönüşüp unipolar depresyona sebebiyet verebilir. sizce bu normal mi? sonuçta hiv pozitif deyince akla ilk cinsellikle ilgili beyinde düşünülecek ölçüsel birimler ergensi belden aşağı kafa yapısıyla çalışan insanların kapsadığından sebep olabildiğidir. ya da başka bir misal; yemek yapıcam soğanı "SEN" doğrama!!!??

hiv pozitif hastalığı; ayrıcalık beklemek, sempatik gözükmek için bir yerde kolay barınmağa bir "YOL" olarak bilerek kapanlar varmış gibi görenlerin ağızlarında sakız olduğu laflar insanlar duydum ve gördüm. SİZCE BUNLAR İNSAN HAKKI CEVAP MI? ya da hiv pozitifleri ayaklı hukuk dosyası gibi görmek, dolaştırmak...? bence hiç hakedilen bir davranış olarak görmüyorum. kimse hiv pozitif olmayı özellikle, ceza olarak olmayı görülmemiş psikolojik şeyler üzerine sindirilmeyi haketmiyor. insan doğası harici, "HAYAT" böyle bir hastalığı haketmez.
« Son Düzenleme: Nisan 21, 2018, 06:08:58 ÖS Gönderen: candleght »

Zeyzey_neyzen

• Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Nisan 21, 2018, 07:05:00 ÖS »
Kaleminize sağlık ne de güzel döktürmüşsünüz;) Bir gün her şey düzelecek inan bana hemde herşey düzelecek;)

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
« Yanıtla #5 : Nisan 22, 2018, 12:01:15 ÖS »
Merhaba sevgili @Zeyzey_neyzen

Güzel davranışından dolayı sana teşekkür ediyorum. Yapmak istediğin hoş ama inan bir pozitif birey için bunu yapmak o kadar da kolay değil.

Kendi adıma konuşuyorum, Kendimi ötekileştirmiş değil de ötekileştirilmiş hissediyorum. O yüzden de bu fikri değiştirmek ve kendimi beş para etmeyen kıt beyinli insanlara ispatlamak istemiyorum.
Bir kalp, şeker veya tansiyon hastası bireyden farkım olmadığına göre neden kendimi açığa vurayım.
Sen ailene, arkadaşlarına, iş yerine ben hiv/aids hastalığına yakalandım desen tepkileri ne olur? Yada hiv pozitif birey olsaydın bu kadar rahat "sosyal sorumluluk şeyleri yapar mıydın?

@TransBeril dediği gibi türkiye burası, bize sıra gelene kadar, dinciler, cumhuriyetçiler, etek giyenler, lgbt bireyler, feministler, başı açık kapalı kavgaları fln. Uzar bu liste...

mehmet0909

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Nisan 22, 2018, 02:11:24 ÖS »
Merhabalar öncelikle hepinize geçmiş olsum dileklerimi en samimi duygularım ile iletiyorum ben negatif bir insanım fakat bu bana pozitif olanları dışlama, ötekileştirme hakkını vermiyor ben ve diğerleri bunun bilincindeyiz fakat anlamadığım kısım + bireyler neden kendilerini ötekileştirilmiş hissediyor ve böyle bir algı oluşturuluyor bugün ulaşabildiğim 2 derneğe ulaştım neler yapılabilir sosyal sorumluluk adına diye sorduğumda her ikisinden de gelen cevaplar oldukça olumsuzdu bu durum beni hayli üzdü sebebi ise karşı taraf ön yargılardan şikayetçi ama diğer yandan dernek temsilcisinin takındığı tavır. Her neyse sadece yazmak istedim burayı henüz bir kaç dakika önce keşfettim umutsuz olmayın inanın hayat sadece sizler için zor değil bunu henüz 19 yaşında iken kanser olup hastalığı başarı ile atlatmış biri olarak söylüyorum kendinize iyi bakın...
bu normal birsey adamlar senin samimiyetini bilemez ki.kaldiki pozitif pozitifi ifsa etmeye calisiyor.ha cok birseyler yapmak istersen dernege bagis yap onlar icin onemli olan bu.

mehmet0909

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Nisan 22, 2018, 02:16:00 ÖS »
Yani dernegin istedigi bu olur onemli olanda bu zaten yoksa aktivislik falan bunu yapanlar var zaten gercek anlamda.

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #8 : Nisan 22, 2018, 02:39:44 ÖS »
Belki niyetin iyidir.
Ama derneklerin seninle mahremi bilgileri paylaşmasını bekliyorsan işler değişir

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #9 : Nisan 22, 2018, 02:45:43 ÖS »
izole durumu iç güdüsel bir şey.Bu iç güdüyü meydana getiren ise müslüman bir ülkede yaşıyor olmamızdır.
Yani ulkemizdeki bütün herkes hiv virüsü taşıyanlara önyargılı bakmasa bile kimsenin ben hivim diye ilan edeceğini düşünmüyorum.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Nisan 22, 2018, 04:07:26 ÖS »
izole durumu iç güdüsel bir şey.Bu iç güdüyü meydana getiren ise müslüman bir ülkede yaşıyor olmamızdır.
Yani ulkemizdeki bütün herkes hiv virüsü taşıyanlara önyargılı bakmasa bile kimsenin ben hivim diye ilan edeceğini düşünmüyorum.

Al benden de o kadar.

yastikyorgan

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Nisan 22, 2018, 05:08:12 ÖS »
Bazen avazım çıktığı kadar en kalabalık alanda bağırmak geliyor içimden. Benden korkmayın kimseye zararım Yok diye😂

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Nisan 22, 2018, 05:20:22 ÖS »
Bazen avazım çıktığı kadar en kalabalık alanda bağırmak geliyor içimden. Benden korkmayın kimseye zararım Yok diye😂

@yastikyorgan kimseye zararımız yok evet ama yine de denememeni tavsiye ederim  :D

Zeyzey_neyzen

• Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Nisan 22, 2018, 06:11:12 ÖS »
bu normal birsey adamlar senin samimiyetini bilemez ki.kaldiki pozitif pozitifi ifsa etmeye calisiyor.ha cok birseyler yapmak istersen dernege bagis yap onlar icin onemli olan bu.

Evet bunu yapacağım;)

Zeyzey_neyzen

• Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Nisan 22, 2018, 06:14:32 ÖS »
Kesinlikle o tür bir amacım yoktu bilgileri ele geçirip ne yapacağım parnakla gösterip meydanlarda bu aıdsliden uzak durun falan mı diyeceğim ben hiç kimsenin bu aşağılığı yapacağına inanmıyorum zaten zor bulaşan bir virüs insanlar neden cüzzamlı gibi kaçar hiç aklım almıyor