Mavi-Banner

Gönderen Konu: Saptanamayan virüs yükü ve korunmasız ilişki  (Okunma sayısı 908 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Darkness

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Saptanamayan virüs yükü ve korunmasız ilişki
« Yanıtla #15 : Nisan 16, 2018, 02:39:57 ÖS »
Yahu hadi bencillik ettik seviştik ettik. Ya karşı taraf ta sifiliz gonore frengi hepatit abcdef gibi alfabetik hastalıklar varsa? Amaaan rabbim sen koru. Takın şu kılıfı ya takın takin takin.
Prezervatifsiz yapmadim diye kovmaya calisan bile oldu miçtim ağzına tabi anlattim düzgünce
Birkerede maksimum koruma dedigim ok klasik kullandım sen prezerlatife patla ohhh... çocuk foldur foş bedenimde. Sinir krizleri geçirdim. Beynim uçtu.

Yapmayin cocuuum etmeyin lütfen...

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
« Yanıtla #16 : Nisan 16, 2018, 03:56:05 ÖS »
@Darkness anlatımın harika :)
Aynen öyle. benimde çabam bu işte. Takın şu kılıfı takın takın takın

dejavu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #17 : Mayıs 02, 2018, 12:51:55 ÖÖ »
Başkasını efekte etmektense bence hepatit c, sifiliz kapıp kapmadığından kork. Tedavi alan birey bulaştırmaz ama eğer ikinci bir virüs vücuduna girerse. O zaman işte işin zorlaşır.

Tedavi alan birey bulaştırmaz derken %100 kesin bilgi mi? @Taurus

Forumda araştırırsanız bu konu defalarca tartışıldı. Kesin bilgi diye bişey yok arkadaşlar. Burada kimse ha git takıl kesin bilgi yazabilir mi sizce mantıken?

Bu konuda yapılan araştırmalar var (arama yapın forumda) ve sonuçları undetectable olan bireylerin bulaştırıcı olmadığı sonuçları ortaya çıktı. Yanlış hatırlamıyorsam en son yapılan deney 3000 çift üzerineydi? (Düzeltin lütfen yanlış hatırlıyorsam) ve bu 3000 çiftten biri negatif biri pozitif olan bireylerin belli bir süre sonunda birbirini enfekte edilmedi görüldü. Bu sonucun kesinliği nedir?

Çok çok ender süperenfeksiyon denilen vakalar da var ayrıca. Bunlar hiv undetectable olan kişiler ama tekrar enfekte olmuşlar. HIV'in alt türleri var ve sen bu alt türlerin birine sahipken ikisine birden sahip olabilirsin ama ilaç çoğu türü kapsıyor. Ama virus mutasyon geçirebilir ve hiç bilinmeyen bir tür senin vücuduna da girebilir. Bu da bir risk.

HIV dışında çok bela hastalıklar da var. O yüzden sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yemeli :)

Arkadaş içki içtiği için kızanlar filan olmuş da bizim burada insanları yargılama lüksümüz yok lütfen yazdıklarınıza biraz dikkat edin arkadaşlar. Hata yapılabilir ama burası hataları eleştireceğimiz bir forum değil, yardımlaşma üzerine tartıştığımız bir özgürlük alanı burası.

Merhaba @dejavu içki içtiği için kızmadım. Sadece kendine güvenemiyorsa şişenin dibini göremeyecek. Bizde içiyoruz ama sabah uyandığımızda gece ne oldu diye sormuyoruz.

Yazdıklarıma inan o kadar dikkat ediyorum ki burada.
Hataları eleştireceğimiz forum değil mi? Evet Özgürlük alanı ama toz pembe değil bunu da bilmeni isterim. O zaman herkes içki içip insanlara hiv bulaştırsın. Kusura bakmayın hatasını dile getirir yüzüne söylerim.
Bu duruma alkış tutamam.

Benim ve hepimizin yaşadıklarını hiç suçu olmayan insanlar yaşasın İstemiyorum. Bunu da bil @overjoy

@Angelowic "O zaman herkes içki içip insanlara HIV bulaştırsın" ne demek?
Bence yazdıklarını düşünmeden yazıyorsun. İsteyen istediği kadar içer ve sorumlulukları kendisine aittir. Sabah uyandığında hatırlamak istemeyeceği yaşadıkları da olabilir... İnsanlara yardımcı olmak onlara "Alkolün arkasına sığınıp masum bir insanın hayatıyla oynamak." demek ile olmuyor. Böyle bir yaklaşım olamaz. "O düşüp kalktığın..." bu hoş bir ifade değil! Herkes yaptıklarında özgürdür.

« Son Düzenleme: Mayıs 02, 2018, 01:08:58 ÖÖ Gönderen: dejavu »

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #18 : Mayıs 02, 2018, 08:11:28 ÖÖ »
Tedavi alan birisi aşırı alkol alsa bile başkasının hayatını hiv enfekte bakımından riske sokmaz.ama kendisi risk alır.
Tabiki hatırlamak istemediği kadar içmek isteyen olabilir.Buna saygı duymak gerek.
Ben şahsen hiv pozitif olmuş bir arkadaşımın alkol etkisi ile twsbirsiz davranıp 2.bir hiv enfeksiyon kapmasinı veya tedavisi i etkileyecek bie başka enfeksiyon kapmasını istemem.
Sanirim @Angelowic de bu niyettedir.
Yoksa tabiki istediği kadar içmekte özgürdür.
Yani forumda aferin iyi yapmışsın densede onaylanmaz.Saygı duymakla birlikte olabilecekleride dile getirmek gerekir.Çünkü aramıZda daha çok küçük bireyler var.onlar açısından da baktığımızda bu riskleride paylaşmamız gerek.

Bunu yaparkende rencide etmeden tavsiye sınırları içinde olmamız gerek.

Gokkusagi

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Saptanamayan virüs yükü ve korunmasız ilişkin
« Yanıtla #19 : Mayıs 02, 2018, 08:42:11 ÖÖ »
Benimde başıma 2 gün önce buna benzer bir olay geldi. Son kontrolde virüs yükü hesaplayamaz düzeydeydi. Elbette her zaman kondom kullanma taraftarı oldum. O gün biriyle görüşmeye karar verdim. Kondomsuz girmeye çalıştı. Olmaz öyle filan dedim. Sonra tekrar denedi. Kondom kullanmamız lazım dedim. Yok plastikten keyf almıyorum, yok güzel hissettirmiyor diyerek bahaneler uydurdu filan. En son kondom taktırdım zorla. Bu şekilde sanırım bir kaç dakika geçti. Onu görmediğim bir anda çıkarmış... dışarı boşaldı ama yine de o günü huzursuz geçirmeme sebep oldu. Ona bulaştı mı , diye bir soru sormuyorum. Çünkü vicdanen gerekli önlemleri alması için defalarca uyardım. Ayrıca bu kondomdan hoşlanmayan bir tip yüzünden enfekte olmuştum.
Gri gökler, sadece geçmekte olan bulutlardır.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #20 : Mayıs 02, 2018, 10:04:14 ÖÖ »
Öncelikle @Fatih teşekkür ediyorum.

Kimse kusura bakmasın. Aferin iyi yapmışsın denilecek bir durum değil. Saygı duyuyorum herkesin kendi hayatı. Vicdan her kalpte de bulunmuyor. Eğer bu durum onu mutlu ediyorsa yada bunu yapan diğer herkesi devam etsinler. Uçkura düğüm atılamaz. Doğrucu davut olmak iyi olmaz bazen. Ama biri çıkıp söylemeliydi. Söyledim.

@dejavu yorumum iğneli ve biraz sert olabilir ama sakın bunu farklı lanse etmeye çalışma. Durum ortada. Bırak olayı yaşayan şahıs kendini savunsun. Belki de umrunda bile değildir şuan senin benimle bu polemiğin lütfen uzatmayalım. Senin fikrine gore herşeyi yapmakta özgürüz korunmasız ilişkiye gireriz kimse karışmaz. Kimse karışmıyor zaten. Özgürlüğünüze laf etmiş olduysam da özür dilerim.

Ayrıca yine söylüyorum. Korunacaksınız. Bilinçli bireylersiniz arkadaşlar lütfen. Yanlış birsey mi söylüyorum. Yaşıyoruz hayatımızı yine her şekilde, tedavi de oluyoruz ama dikkat etmeliyiz. Başkalarına hiv bulaştırma riskinizi yada kendinizin daha farklı hastalıklar kapma riskinizi düşünün.

Hepimiz yaptıklarımızda özgürüz. Doğru olanı da yanlış olanı da. Karar sizin...

dejavu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #21 : Mayıs 03, 2018, 04:30:04 ÖS »
@Angelowic "farklı lanse etmek" ? Kimseye birşey lanse ettiğim yok, herkes okuyor ve kendisi yorumluyor zaten burada. İlk yazdığım cevabımdan arkadaşın yaptığının doğru olmadığını açık bir şekilde yazdım, herhalde okumamışsın. Benim bahsettiğim senin tavrın. Doğruyu yanlış ile öğretemezsin.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #22 : Mayıs 03, 2018, 08:42:12 ÖS »
@dejavu polemik yapmayalım ve bu konuyu lütfen uzatmayalım diye rica etmiştim bir önce ki yorumumda. Arkadaşın yaptığının yanlış olduğunu düşünüyorsan sende, aynı fikirdeyiz demektir..

Kendimi gayet açık bir şekilde ifade ettiğime ve okuyanların da ne demek istediğimi gayet iyi anladığına şüphem yok. Hiv pozitif bireylerin korunmasız ilişki yaşamaları tehlikeli diyoruz. Bundan daha doğal ne var.

Arkadaşlar sitemizde 18 yaş altı hiv bireyler bile var. Onlar burada yazılanları dikkate alabilirler. Korunmasız ilişki sakıncalı ve tehlikeli. Kimseye kötü örnek olmayalım.

Son olarak doğruyu yanlış ile öğretemeyiz. Doğruyu yanlışı görüp ders alarak öğreniriz.

mehmet0909

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #23 : Mayıs 03, 2018, 10:02:13 ÖS »
Tedavi alan birisi aşırı alkol alsa bile başkasının hayatını hiv enfekte bakımından riske sokmaz.ama kendisi risk alır.
Tabiki hatırlamak istemediği kadar içmek isteyen olabilir.Buna saygı duymak gerek.
Ben şahsen hiv pozitif olmuş bir arkadaşımın alkol etkisi ile twsbirsiz davranıp 2.bir hiv enfeksiyon kapmasinı veya tedavisi i etkileyecek bie başka enfeksiyon kapmasını istemem.
Sanirim @Angelowic de bu niyettedir.
Yoksa tabiki istediği kadar içmekte özgürdür.
Yani forumda aferin iyi yapmışsın densede onaylanmaz.Saygı duymakla birlikte olabilecekleride dile getirmek gerekir.Çünkü aramıZda daha çok küçük bireyler var.onlar açısından da baktığımızda bu riskleride paylaşmamız gerek.

Bunu yaparkende rencide etmeden tavsiye sınırları içinde olmamız gerek.
neye dayanarak söyledin tıbben mi öyle? Şahsen hiv pozitif olan sensin kendinden önce karşındaki insan evladı nı koruyacaktır doğrusu bu bence.