Mavi-Banner

Gönderen Konu: Hiv ve idrar kaçırma..?  (Okunma sayısı 312 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Penthos

• Katılımcı Üye
  • *
Hiv ve idrar kaçırma..?
« : Nisan 14, 2018, 09:18:46 ÖS »
Arkadaşlar nasıl bir psikoloji yaşıyorsam hiç birseyden çekinmeyen ve utanmayan ben bu konuyu açmak için bir hafta dır düşünüyorum. Hemde sizlerle reelde karşılaşmayacak olmamıza rağmen.
Neyse sorunumu anlatayim artık.
 ocak ayında itibaren genvoya inh ve calciday d3 kullanıyorum. inh aç olarak sabah calciday sabah akşam yarım şekilde genvoyayida akşam 22.00 da alıyorum. Bu zamana kadar 4 defa idrar kaçırma yaşadım ve yorgunluğa bağladım uykumun ağırlığına bağladım çok su tüketimine bağladım ama her defasında bu düşüncelerim çürüdü  uykum hafif yorgun değil vede aşırı  su tuketmemistim ve gece wcye kalkmayan ben en az iki kere kalkmaya  başladım ama geçen hafta yine ve 4 kez aynı olayı yaşadım. Bu konu hakkında bilgisi ve önerisi olan varmi acaba yada bu sorunla ilgili hangi bölüme başvurmam gerekli.?
Düzenim bozulur, Hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme. Nereden bilebilirsin Hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını.
Kasım 2017    44 milyon.
Aralık 2017     5.5 milyon.
Ocak 2018      3.9 milyon.
Şubat 2018     1490
Mayis 2018     80   :)

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
Ynt: Hiv ve idrar kaçırma..?
« Yanıtla #1 : Nisan 14, 2018, 09:28:56 ÖS »
Utanılcak hiçbir şey yok bence,  bu yazdığını ayıplıcak bi zihniyette ayna da donunu indirip totosuna gülebilir.

Genvoya kullananlar cevap verir zaten, ben bizzat deneyimlemediğim için ne desem yalan olur. Genvoya böbrekleri çalıştoran bi ilaç sonuçta, sık idrara da çıkartıyodur mantıken, seninde bünyen daha alışamadısa sık idrara, başına böyle bişi gelmiş olabilir. Yani bana sağlık sorunu gibi gelmedi ama mesanene baktırabilirsin yine de. Ürolog bakar sanırım ona da
Su gibi berrak yeni bi hayat.

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #2 : Nisan 14, 2018, 09:49:38 ÖS »
İdrar kacırması bir yakınımda da olmuştu idrar yolu iltihabi tespit edildi ultrason da. İlac kullandı bi süre gecti. Direk genvoya nın bir etkisi olmadıgı kanaatindeyim. İnh zaten karaciğerde çözülen bir ilaç. Çok devam ederse üroloğa görünüp bir ultrasonla baktirabilirsin.  Belki taş filan bir sıkıntı vardır ki o da agrı yapar diye bilirim ama bazısı ağrısız olabiliyor. Strese bağlı idrar kaçırmasını genelde öksürme hapşırma ile olur diye biliyorum ama yanlış biliyor olabilirim.

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Nisan 14, 2018, 10:27:10 ÖS »
Pek cok anti depresan da buna neden olur.
Hic kafani takma.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Nisan 14, 2018, 10:39:10 ÖS »
Genvoyayla direkt bağlantısı olduğunu sanmıyorum ama günlük almamız gereken su miktarını gün içinde almaya çalışırken ben de 15 dk da bir tuvalete taşınıyorum!! Çok sinir bozucu ama bir o kadar da iyi. Hivle çok alakası yoktur onun. Bi doktora görün.

ŞanssızAdam

• Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Nisan 15, 2018, 01:40:30 ÖÖ »
Bende de aynı sorun mevcut bir kere geldi başıma hatta terlediğimi düşünmüştüm. Ben de şuan yani tanı aldığımdan beri devam eden bir sorun oda idrarı yaptıktan sonra sanki hiç bitmeye niyeti yokmuş gibi devam ediyor sonrasında iç çamaşıra damlama oluyor ne kadar silsemde sonuç değişmiyor. Ürolojiye gittim ama hiç bir sorun yok dedi. Bende bunu hive bağlıyorum, yada tamamen psikolojikte olabilir. Bu arada bende genvoya kullanıyorum.

Penthos

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Nisan 15, 2018, 07:42:28 ÖÖ »
Bende de aynı sorun mevcut bir kere geldi başıma hatta terlediğimi düşünmüştüm. Ben de şuan yani tanı aldığımdan beri devam eden bir sorun oda idrarı yaptıktan sonra sanki hiç bitmeye niyeti yokmuş gibi devam ediyor sonrasında iç çamaşıra damlama oluyor ne kadar silsemde sonuç değişmiyor. Ürolojiye gittim ama hiç bir sorun yok dedi. Bende bunu hive bağlıyorum, yada tamamen psikolojikte olabilir. Bu arada bende genvoya kullanıyorum.

Çok geçmiş olsun ama benimki öyle değil gece uykuda oluyor.;)
Düzenim bozulur, Hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme. Nereden bilebilirsin Hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını.
Kasım 2017    44 milyon.
Şubat 2018     1490

ŞanssızAdam

• Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Nisan 15, 2018, 06:53:04 ÖS »

Çok geçmiş olsun ama benimki öyle değil gece uykuda oluyor.;)
yok demek istediğim benim de başıma geldi hemde evliliğimin 3. Gecesi balayında daha tanı almamıştım ama hastane işleriyle uğraşıyordum. Terlediğimi düşünmüştüm birde ama kaçırmışım geçe 😀

Penthos

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Nisan 15, 2018, 08:49:49 ÖS »
Selamlar @ŞanssızAdam çok teşekkür ederim bilgilendirmen için.
Bende bi üroloji macerası yaşayıp sizlerle paylaşırım ama görünüşe göre bendeki psikolojik bir durum. Tabi iş yoğunluğundan anca mayıs ayında olacak bu serüven inşallah tekrar etmez.
Kasım 2017    44 milyon.
Şubat 2018     1490

mucizelereinan

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Nisan 15, 2018, 11:44:05 ÖS »
Psikolojik bir durum olabilir. @Arutha daha doğru yanıt verecektir.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #10 : Nisan 16, 2018, 07:17:37 ÖÖ »
Bir şeye psikolojik demek için öncelikle organik bir sebep olmadığını kanıtlamak bunun için araştırmak lazım. Üroloji uzmanı gerekli şeyleri yapacaktır.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.