Mavi-Banner

Gönderen Konu: Sigarayı Bırakmayı Düşünenler  (Okunma sayısı 1984 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Sigarayı Bırakmayı Düşünenler
« Yanıtla #60 : Mayıs 16, 2018, 12:39:19 ÖS »
@Angelowic  sigarayı bırakanlarda ilk zamanlar göğüs ağrıları, öksürük,balgam çıkarma falan olur derler. Sende bunlar oldu mu hiç?

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
« Yanıtla #61 : Mayıs 16, 2018, 03:06:27 ÖS »
@Angelowic  sigarayı bırakanlarda ilk zamanlar göğüs ağrıları, öksürük,balgam çıkarma falan olur derler. Sende bunlar oldu mu hiç?

Bende bu saydıklarından sadece biraz balgam cıkarma oldu o da ilk zamanlar, 1 ay oldu ilaca başlayalı ileri zamanlarda yine olabilir mi bu etkiler bilmiyorum. Henüz sigarayı tam olarak bırakmış değilim. Ama sanmıyorum yaa göğüs ağrısı neden olsun ki sigarayı bırakınca. Hadi öksürük ve balgam neyse anlarım da . Ayrıca olsa bile olsun yeter ki bırakalım sigarayı @turuncu 😊

LaLaLand

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #62 : Mayıs 17, 2018, 08:15:06 ÖÖ »
@Angelowic nikotin ihtiyacını karşılıyor. Olay biraz da psikolojik. Umarım devamı gelir. Kolay gelsin.  ;)

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #63 : Mayıs 17, 2018, 11:39:57 ÖÖ »
@Angelowic nikotin ihtiyacını karşılıyor. Olay biraz da psikolojik. Umarım devamı gelir. Kolay gelsin.  ;)

Evet evet orasını biliyorum  @LaLaLand , psikolojik hepsi. Bakalım 2 aylık bir süre daha ilaç içeceğim. Sonrasına kendimi hazırlıyorum zaten. Şuan içmediğim için zaten alıştım yokluğuna sigaranın. Ağustos ayı belli olur artık. Tedavi bitiminde faydalı olup olmadığı. Teşekkür ederim  :)

LaLaLand

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #64 : Mayıs 17, 2018, 03:05:18 ÖS »
@Angelowic  olursa yaz, tamamen bırakmak isteyenler için de teşvik edici olur. mesela, ben.  :D

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #65 : Haziran 19, 2018, 11:33:48 ÖS »
Selamlar herkese 🌺

Sağlık Bakanlığının desteği ile 13 nisan da başlayan sigara bırakma yolculuğum devam ediyor. 1 aylık bir ilaç tedavim daha var. Sigarayı tamamen bıraktım. 15 yaşımda başladığım bu sigaraya veda edeceğim aklımın ucundan bile geçmez bırakamam diyordum, Ölene Kadar benim dostum ayrılamayız diyordum. Başardım @iss

Şimdiden bile yediğim içtiğim şeylerin tadı değişti, koşuyorum merdiven çıkıyorum nefes nefese kalmıyorum, spor yapıyorum, günlük 10 tl birikim yapmaya başladım şimdiden 650 tl birikti 2 ay içinde, inanın cildim de bile fark olduğunu hissediyorum. Zaten güzeldim daha da güzelleştim 😇

Şaka bir yana şiddetle tavsiye ediyorum arkadaşlar. Sağlığınız için en azından bir kere deneyin bırakmayı. Başarabilirsiniz...

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #66 : Haziran 19, 2018, 11:52:44 ÖS »
Gercekten tebrik ediyorum gönülden. Kalbinin güzelliği de eklenince tam olmus. :)

En kısa sürede bende baslamak istiyorum  champix e ama inh az zaman kaldı onu bitirip öyle baslım diyorum cok yükleme yapmim vücuda. Ana kartı  filan yanar sonra  :)

Sakladığın sır senin esirindir.
Açığa vurursan sen onun esiri olursun.

uzaklara

• Üye
  • *
« Yanıtla #67 : Haziran 20, 2018, 12:44:43 ÖÖ »
Bravo @Angelowic
Sen baya yol almışsın.  Ben de 19. Gündeyim. Ama benim sigarayı bırakma yöntemim biraz farklı oldu. Belki başkalarına da ilham olur. 1 aydan daha fazla bir süre önce bir sabah uyandım ve bugün akşama kadar içmeyeceğim dedim. Zorlandım ama içmedim. Ertesi gün de denedim. Sonra normal içmeye devam ettim. Bir sabah dedim ki bugün içmeyeyim. Ve içmedim. Ertesi gün devam içmeye... Sonra bir sabah yine deneyip 2 gün içmedim. Tekrar içtim...  Ve yine bir sabah içmedim.
Hala hiç sigarayı bıraktım demiyorum.  19 gün oldu. Her sabah bugün de içmem diyorum. Baskı altında hissetmiyorum kendimi. İçki ortamında içerim diyorum ama kaç defa ortam oldu, içmeyeyim ya dedim içmedim. Bir de uygulama indirdim. Acayip motive edici...
Özetle sigarayı bıraktım demedim hiç kendine. İçmiyorum işte bakalım. :)
Şimdi kendime şunu diyorum. Aşık falan olursam içerim :)  onu da içelim de mi? ;)

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #68 : Haziran 20, 2018, 12:45:24 ÖÖ »
Gercekten tebrik ediyorum gönülden. Kalbinin güzelliği de eklenince tam olmus. :)

En kısa sürede bende baslamak istiyorum  champix e ama inh az zaman kaldı onu bitirip öyle baslım diyorum cok yükleme yapmim vücuda. Ana kartı  filan yanar sonra  :)

Beni utandırıyorsun @iss gerçekten mutlu oldum. Senin ki kadar güzel olamaz benim kalbim 🌹
Ayrıca kendini hazır hissettiğin ilk fırsatta devlet hastanelerinin göğüs hastalıkları yada üniversite hastanelerinin sigara bırakma merkezlerine başvurabilirsin. En azından hâlâ ücretsiz veriliyorken ilaçlar faydalanmaya çalış derim 😊
« Son Düzenleme: Haziran 20, 2018, 08:56:29 ÖÖ Gönderen: Angelowic »

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #69 : Haziran 20, 2018, 12:03:18 ÖS »
Bravo @Angelowic
Sen baya yol almışsın.  Ben de 19. Gündeyim. Ama benim sigarayı bırakma yöntemim biraz farklı oldu. Belki başkalarına da ilham olur. 1 aydan daha fazla bir süre önce bir sabah uyandım ve bugün akşama kadar içmeyeceğim dedim. Zorlandım ama içmedim. Ertesi gün de denedim. Sonra normal içmeye devam ettim. Bir sabah dedim ki bugün içmeyeyim. Ve içmedim. Ertesi gün devam içmeye... Sonra bir sabah yine deneyip 2 gün içmedim. Tekrar içtim...  Ve yine bir sabah içmedim.
Hala hiç sigarayı bıraktım demiyorum.  19 gün oldu. Her sabah bugün de içmem diyorum. Baskı altında hissetmiyorum kendimi. İçki ortamında içerim diyorum ama kaç defa ortam oldu, içmeyeyim ya dedim içmedim. Bir de uygulama indirdim. Acayip motive edici...
Özetle sigarayı bıraktım demedim hiç kendine. İçmiyorum işte bakalım. :)
Şimdi kendime şunu diyorum. Aşık falan olursam içerim :)  onu da içelim de mi? ;)

Merhaba @uzaklara  senin taktik bırakmak değil de ara vermek uzaklaşmak kendini sigaradan yavaş yavaş soğutmak gibi bir şey olmuş sanki ne dersin? :)

Sağlık bakanlığı yardımı ile çok daha kolay bırakabilirsin. Neden istemedin? Yani günde 1 tane pirinç tanesi kadar küçük bir ilaç içip 3 ayda kesin sonuç alman senin için daha kolay olabilir. Hemde ücretsiz.

Ayrıca ilerde aşık olursan bile içmemiş olursun ne güzel. Hem belki o da kullanmıyordur. Bilemezsin :)

moxmad

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #70 : Haziran 20, 2018, 09:57:20 ÖS »
Sigarayı birakan arkadaşlarımı canı gönülden tebrik ediyorum, ben bir türlü cesaret edemiyorum bırakmaya yahu, bu verdikleri ilacin Genvoya ile  etkileşim sorunu var mı ?  Birde sigara birakma merkezinde pozitif olduğumuzu söylemeli miyiz ?

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #71 : Haziran 20, 2018, 11:02:03 ÖS »
Merhaba @moxmad neden cesaret edemiyorsun. Korktuğun şeyler nelerdir?  :)

İlaç etkileşimi yok diye biliyorum. Sormuştum çünkü doktoruma. Ayrıca sigara bırakma merkezinde hiv pozitif olduğunu söylemene hiç gerek yok. Kendi enfeksiyon doktoruna söyleyebilirsin ilaçtan bahsedebilirsin en azından haberi olmuş olur önereceği yada uyaracağı şeyler olabilir. Onun dışında yapman gereken sadece hastaneye gidip bedava sigara bırakma ilacını almak. Ve sigarayı bırakmak :) Başarabilirsin...

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #72 : Haziran 26, 2018, 09:45:03 ÖS »
Gercekten tebrik ediyorum gönülden.t Kalbinin güzelliği de eklenince tam olmus. :)

Ultra HD rüyalara hazir misin dostum?  :D

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #73 : Haziran 26, 2018, 10:19:10 ÖS »
Gercekten tebrik ediyorum gönülden.t Kalbinin güzelliği de eklenince tam olmus. :)

Ultra HD rüyalara hazir misin dostum?  :D

Hazırım dostum😂 ama henüz birakma aşamasına gelmedim.
Sakladığın sır senin esirindir.
Açığa vurursan sen onun esiri olursun.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #74 : Haziran 27, 2018, 12:01:55 ÖÖ »
@iss sen hazır olana kadar ilaç desteği bitecek sonra 750 tl verip alacaksın ilaçları :)