Mavi-Banner

Anket

doktora gittiniz...6 ay ömrünüz kaldığını öğrendiniz ..ne yaparsınız ?

1-hemen en yakın camiye atarım kendimi..namaz ,oruç derken kendimi dine,zikire adarım.umre için başvuru yaparım. Bugüne kadar günaha battık,son günlerde ne yapsam iyidir derim.
3 (14.3%)
2-hemen malı mülkü nakite çeviririm..karı-kız-kumar-uyuşturucu aklınıza ne geliyorsa son günlerimde iyice cıvıtırım . battı balık yan gider felsefesine uyar 6 ay boyunca  yemediğim halt herze  kalmaz..
3 (14.3%)
3-hayatımda hiç bişey değişmez…bugüne kadar nasıl yaşıyorsam gene öyle yaşamaya   devam ederim…mukadderat derim başıma gelene…allahın takdiri der ömrümü tamamlamayı beklerim.
0 (0%)
4-bu durumu kabullenemem..kesin bi yanlış yapmışlardır tahlillerde derim…doktor ,hastane gezerim…olmadı yurtdışındaki hastanelere gitmeye çalışırım..çıkmadık candan umut kesilmez derim..
1 (4.8%)
5-şoka girerim..eve gelir odama kapanırım…psikolojim zaten çöker..bu durumu kabullenemem..hüngür hüngür ağlarım..başıma gelene bak der ..bi nevi bitkisel moda girerim..
1 (4.8%)
6-hemen bi dünya turu ayarlarım kendime..yanıma sevdiğim birinide alır..son 6 ayımı dünyanın değişik yerlerini gezerek tamamlarım..kafayı takmamaya çalışırım..ölmeden ne kadar gezsem iyidir derim..
9 (42.9%)
7-hemen bankaya gider çekebildiğim kadar kredi çekerdim… madem gidiyoz, ne çakallık yapsam yanıma kar der..bütün çevremden borç para isterdim… 7 ay sonra 2 katını vereceğim diye milleti çarpardım..
4 (19%)
8-her gün ölmektense bi gün ölürüm der ..taksiye atlar en yakın boğaz köprüsüne gelirim..salavat çeker,elveda hayat der, kendimi boğazın serin sularına bırakırım..
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 19

Gönderen Konu: Doktor 6 ay ömrünüz kaldı dedi...ne yaparsınız ? (ANKET)  (Okunma sayısı 611 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Malum forumdaki bütün pozitifler ben dahil periyodik olarak hastane ,ilaç ,tahlil döngüsü içindeyiz…yapacak bişey yok.. bunada şükür..

Şimdiki anketimiz bu konuyla ilgili..gene bi periyodik tahlil ,ilaç için hastane ziyaretimizi yaptık..Fakat tahliller çıktıktan sonra dr.umuzda bi değişiklik var..adamın suratı sirke gibi..bi sıkıntı olduğunu anladık…meraklandık.. hayırdır inşallah falan diyoruz içimizden..bi yandanda ufaktan tırsmaya başladık ne oluyo  falan diyerekten…

Neyse  ..lafı uzatmayayım..dr başta kem kum ediyor  fakat sonunda ağzından baklayı çıkarıyor…tahlillerde bi hastalık tespit ettik..latince malafatus tuttunesus hastalığı…eeeee…6 ay ömrünüz kaldı …haydaaaaaa

Ulan biz daha hiv tanısının şokunu tam manasıyla atlatamamışken başımıza gelene bak sen. Kafamızdan aşağı kaynar sular dökülüyor..ben bu kara talihe ne diyeyim diyerekten hastaneden çıkıyoruz…Bu arada dizlerinizin bağı çözülmüş..Titreme gelmiş üstünüze..Yani vaziyetler iyi değil…

Kendi kendimize ulan beterin beteri var dedikleri bu olsa gerek…Ne kısmet ne baht varmış bende diyoruz..incedende ağlıyoruz bu arada…bugün ağlamıyacaksan ne zaman ağlıcan aga.. Can tatlı…Yalan dünya işte geldil gidiyoruz ..tamam hepimiz bi gün öleceğiz ama 6 ayda ne ya…6 ay işini bilmesem dahamı iyiydi diyoruz…Duygularımız karmakarışık..

Önemli  Not:  tamamen varsayım üzerine yarı gırgır yarı analiz yapıyoruz..allah göstermesin böyle bi durumu kimseye..aman diyim… 

Evet böyle bi vaziyette neler yaparız…eğer seçenekler kafanıza yatmadıysa konu altına yazabilirsiniz…bakalım neler çıkacak…

lordstark

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Doktor 6 ay ömrünüz kaldı dedi...ne yaparsınız ? (ANKET)
« Yanıtla #1 : Mart 28, 2018, 03:33:59 ÖS »
@bedevi nin canı sıkılıyo bence 😂 valla bizim ömrümüz bu anketlerden tükenecek belli 😂😂
Toplumun yargısını kırsaydık herşey mükemmel olurdu...

mehmet0909

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Mart 28, 2018, 05:16:10 ÖS »
Her gün içer sarhoş gezerdim geriye yapacak ne varki ;D

hivlipanter

• Katılımcı Üye
  • *
  • Hayat pozitif biz pozitif :)
« Yanıtla #3 : Mart 28, 2018, 05:28:05 ÖS »
@bedevi dostum kopardın beni. Hiv yetmiyor birde malafatusa yakalandık heee  ;D ;D
ilk tanı:19.01.2018
RNA:156BİN - CD4: 567 - %CD4: %22 (24.01.2018)
RNA:114 (12.04.2018)

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Mart 28, 2018, 06:12:58 ÖS »
@bedevi dostum kopardın beni. Hiv yetmiyor birde malafatusa yakalandık heee  ;D ;D

malafatı tuttunuz hastalığını latinceye çevirince öyle bişey olur dedim sanki :)

Died

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Mart 28, 2018, 06:59:46 ÖS »
Hiçbir şey yapmazdık. Sadece ilk zamanlar şoku yaşardık sonra bu yeni tanıya da kendimizi adapte ederdik. Çünkü insan her şeye alışıyor, ne kadr kötü olursa olsun. Dindar olanlar dine imana verirdi kendini, diğerleri sevdiği şeyleri yapardı ölmeden önce. Zaten hiv pozitifler olarak bizler bu tanıyı ilk aldığımızda psikolojik olarak birkaç ay içinde ölecek olan birinin yaşadıklarını yaşıyoruz, bizler için çok da yabancı bir his olmazdı yani.

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #6 : Mart 28, 2018, 07:26:06 ÖS »
Hiçbir şey yapmazdık. Sadece ilk zamanlar şoku yaşardık sonra bu yeni tanıya da kendimizi adapte ederdik. Çünkü insan her şeye alışıyor, ne kadr kötü olursa olsun. Dindar olanlar dine imana verirdi kendini, diğerleri sevdiği şeyleri yapardı ölmeden önce. Zaten hiv pozitifler olarak bizler bu tanıyı ilk aldığımızda psikolojik olarak birkaç ay içinde ölecek olan birinin yaşadıklarını yaşıyoruz, bizler için çok da yabancı bir his olmazdı yani.

Bak onu dogru dedin @Died. Hepimiz ilk tanı zamanı yasadık zaten bu süreci. Sonra tamam ölmicem ama hep hastalanıp hastanelerde olucam süreci başlıyor. Sonra bu da bitiyor ve normale dönüyor insan.

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #7 : Mart 28, 2018, 09:24:39 ÖS »
Burası yapacağınız yorumlar kimsenin moralini bozmasın. Lütfen sadece kendi düşüncenizi beyan edin. Mod arkadasım soru sormuş cevaplarken bir başka şahsa ait yorum yapmayın. Bazı iletileri onaylamadım sildim.

beybisi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Mart 28, 2018, 09:28:59 ÖS »
ben biraz rahatsız oldum açıkçası malafatus falan. çok can sıkıcı bi konu ama kasti yaptığını düşünmediğim için bende cevap yazayım  ... bana 8 ay boyunca doktorlar pek umutlu değiliz falan gibi cümleler kuruyordu. hatta yoğun bakıma yatırıldığımda aileme siz eve gidin sabaha çıkmaz biz ölünce size haber veririz demişler. ilk başta konduramıyosunuz daha doğrusu tam anlamına vakıf olamıyorsunuz. ama zamanla onada alışıyorsunuz inşaallah yaşamazsınız anlatılabilecek birşey değil

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #9 : Mart 28, 2018, 10:08:21 ÖS »
ben biraz rahatsız oldum açıkçası malafatus falan. çok can sıkıcı bi konu ama kasti yaptığını düşünmediğim için bende cevap yazayım  ... bana 8 ay boyunca doktorlar pek umutlu değiliz falan gibi cümleler kuruyordu. hatta yoğun bakıma yatırıldığımda aileme siz eve gidin sabaha çıkmaz biz ölünce size haber veririz demişler. ilk başta konduramıyosunuz daha doğrusu tam anlamına vakıf olamıyorsunuz. ama zamanla onada alışıyorsunuz inşaallah yaşamazsınız anlatılabilecek birşey değil

Siz eve gidin sabaha cıkmaz, ölünce biz haber veririz ne demektir yaa. Gercekten bazı doktor ve hemşireler vicdansiz. Ben de bu tarz bir olaya şahit olmuştum. Yogun bakımdaki bir hasta için hemşireye bişeyler soruyoruz baska hastaneye nakil gibi şeyler. Kalkıp dedi ki siz baya baya ümitlisiniz yaşayacak diye heralde. O an kadını boğasım gelmişti. Durum o bile olsa yakınlarına söylemek insanlıkla alakalı birşey ve malesef bazılarında yok. Neyseki o günler geçti @beybisi. Çok şükür saglıgın yerinde bu sana yeter.

Pappie

• Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Mart 28, 2018, 11:43:44 ÖS »
Once madde 7 yi uygulardim sonra enn marka seyler alirdim baba alisverisler yapardim 😀 iphone x alirdim sonra Dubai 'ye gidip en luks otelde kalirdim hunharca tatil yapardim 😀 sonra da olume 1 ay kala oturup aglardim  😂😂😂 dua okurdum allah tahsilatimi affetsin diye psikoljim de bozulurdu  sanirim ben karmasik bir psikolojiye bürünürdüm orasi kesin 😊

Pappie

• Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Mart 28, 2018, 11:45:45 ÖS »
Madde 2 de tam bana goreymis hayattan beklentilerim 😂

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #12 : Mart 29, 2018, 12:45:19 ÖÖ »
6.  Seçeneği yapabilmem için 7. seçeneği uygulamam lazım :) bunun sonucunda 1. seçeneği yapsamda kâr etmez artık  ;D 6 ay sonra sıcacık cehennem de kaynar sulu havuzu olan bi villaya taşınırım bende
Su gibi berrak yeni bi hayat.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #13 : Mart 29, 2018, 08:12:57 ÖÖ »
6.  Seçeneği yapabilmem için 7. seçeneği uygulamam lazım :) bunun sonucunda 1. seçeneği yapsamda kâr etmez artık  ;D 6 ay sonra sıcacık cehennem de kaynar sulu havuzu olan bi villaya taşınırım bende

valla beril aklımdan geçeni yazmışsın...bende bu kadar günahın üstüne 6 ay boyunca kabede durmaksızın namaz kılsam günahlarımın affolacağını hiç sanmıyorum..tamam tövbe kapısı açık ama benim günahları sıralasam ohoooo..iler tutar yanım yok ..

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #14 : Mart 29, 2018, 08:18:42 ÖÖ »
Once madde 7 yi uygulardim sonra enn marka seyler alirdim baba alisverisler yapardim 😀 iphone x alirdim sonra Dubai 'ye gidip en luks otelde kalirdim hunharca tatil yapardim 😀 sonra da olume 1 ay kala oturup aglardim  😂😂😂 dua okurdum allah tahsilatimi affetsin diye psikoljim de bozulurdu  sanirim ben karmasik bir psikolojiye bürünürdüm orasi kesin 😊

pappie dost bide tahlillerde yanlışlık oluyormuş..6 ay sonra sen turp gibi ayaktaymışsın...alacaklılar kapına dayanıyormuş 7.ayda falan...haydaaaaaa....  :)

rahmetli kemal sunal 'ın ona benzer bi filmi vardı...tahlillerin karıştığı ..belki hatırlayan olur... o hesap..