Mavi-Banner

Anket

eşiniz hiv pozitifim dese tepkiniz hangisi olurdu..

1- ha öylemi çokta önemli değil,sıkma canını ,allah beterinden saklasın ,tek derdimiz bu olsun der gazetemi okumaya devam ederdim
1 (4.5%)
2- Hay amk ..banada bulaşmasın  sakın bu hiv der ..koşarak evime en yakın labarutuara gider ,hemen bi eliza testi yaptırırdım.
3 (13.6%)
3- Hemen mutfağa gider ekmek bıçağını kapardım..elveda sivil hayat merhaba Silivri cezaevi günlerim derdim..
0 (0%)
4- Hiv neymiş diye googledan araştırırdım..sakin bi şekilde tedavi olanaklarını araştırır. Hemen bi  hastaneden randevu alırdım..
7 (31.8%)
5- Derhal valizimi hazırlar ..karşımdakine mahkemede görüşürüz der ,evden çıkar çıkmazda avukatımı boşanma için arardım..
6 (27.3%)
6- ulan şimdi bunu boşa..yenisini bul..tekrardan evlen..yeni bi düzen kur..vay anasına ya başıma gelene bak der küfür ederdim..
0 (0%)
7- canım sakın üzülme..biz bununda üstesinden geliriz..ben her zaman senin yanında olacağım der eşime moral verirdim..
5 (22.7%)

Toplam Oy Verenler: 21

Gönderen Konu: eşiniz birden hiv pozitifim dedi..tepkiniz ne olurdu ? (ANKET)  (Okunma sayısı 1253 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Evet dostlar…yeni bi anket..bu seferki anket varsayım üzerine ama olsun…hiçbişey yapmasak sosyolojik bi analiz yapmış oluruz…

Şimdi zaman makinesine biniyoruz…zaman makinesi sizi hiv enfekte olmadan öncesine götürüyor..(keşke gerçek olsa) 

Şu an hiv pozitif değilsiniz .aynı zamanda evlisiniz… hiv ile ilgili şimdiki gibi detaylı bilgi sahibi değilsiniz…şöyle düşünün pozitif olmadan önce hiv ve aids ile ilgili bilgi seviyeniz neyse şu andada aynı durumdasınız..bu siteyi  falan bilmiyorsunuz tabiki..
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Akşam eşinizle oturuyorsunuz, kahve içiyorsunuz..Ordan buradan konuşuyorsunuz..birden seninle konuşmam gereken önemli bi konu var dedi değerli zevceniz..…sizde hayırdır inşallah falan konuyu merak ettiniz çoktabiki…merak edilmeyecek gibi değil valla..

Karşınızdaki eşiniz size bi takım rahatsızlıkları olduğunu doktora gittiğini söyledi..doktor test falan yaptırdı…neticede kanımda hiv virüsü çıktı dedi…haydaaaaaa…buyur burdan yak...

Böyle bi durumda ne yaparsınız…eğer şıklardan biri kafanıza yatmadıysa konunun altına  ne yapacağınızı yazabilirsiniz..

mehmet0909

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: eşiniz birden hiv pozitifim dedi..tepkiniz ne olurdu ? (ANKET)
« Yanıtla #1 : Mart 20, 2018, 05:32:47 ÖS »
Somağını sıkar çöp torbasının içine tıkar dışarıdaki çöp tenekesine atardım :o tabi ki böyle birşey yapmazdım ama hayatta en sevmediğim şey yalan söylenmesi böyle birşeyin gizlenmesi..ha eşimde bilmiyordu ise o zaman hiç sorun olmazdı sonuçta eşim canım ciğerim o insan.

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #2 : Mart 20, 2018, 05:38:51 ÖS »
Ablamı arardım kocamda hiv çıkmış diye, birkaç saat içinde ablam google ı yalayıp yutmuş şekilde bana dönüş yapardı. Amann bi ilaç içicen, kötü bişi değil. Kronik bi hastalık sadece gibi şeyler derdi. Beni rahatlatıp bu durumu daha kolay kabule geçmemi sağlayan kendisi zaten gerçek hayatta :)
Su gibi berrak yeni bi hayat.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Mart 20, 2018, 05:39:29 ÖS »
Somağını sıkar çöp torbasının içine tıkar dışarıdaki çöp tenekesine atardım :o tabi ki böyle birşey yapmazdım ama hayatta en sevmediğim şey yalan söylenmesi böyle birşeyin gizlenmesi..ha eşimde bilmiyordu ise o zaman hiç sorun olmazdı sonuçta eşim canım ciğerim o insan.

abi somak ne ? ümiğini sıkarımı duydumda somağı ilk defa duydum :)

gerçektende sıkıntılı bi durum ...ilk mesajdada yazdım...eşiniz hastaneye gidiyor..hastanede dr kendisine hiv pozitifsiniz diyor..oda size akşam kahve içerken durumu anlatıyor ? olay bu yani...

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Mart 20, 2018, 05:41:55 ÖS »
Ablamı arardım kocamda hiv çıkmış diye, birkaç saat içinde ablam google ı yalayıp yutmuş şekilde bana dönüş yapardı. Amann bi ilaç içicen, kötü bişi değil. Kronik bi hastalık sadece gibi şeyler derdi. Beni rahatlatıp bu durumu daha kolay kabule geçmemi sağlayan kendisi zaten gerçek hayatta :)

allah herkese senin gibi bi abla nasip etsin sevgili beril...ama bütün ablaların senin ablan gibi düşüneceğinide sanmıyorum :)

Emre92

• Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Mart 20, 2018, 05:53:24 ÖS »
Ne güzel bi anket..
Ben aileme gay olduğum açıklama yaptim..ama son olarak kabul ettiler beni..
Tani aldıktan sonra aileme söylemek istedim.. Ablam ile başladım..beni engelledi her yerden ne whatsapp ne facebook ne Instagram bile..o en yakın kişi bana annemden sonra..siknti şudur ablam şöyle düşünüyor  cinselik bir ilişki yaptim ondan hasta oldum .. ama bana bi firsat konuşmak için vermedi..ben hala seks yapmadim 25 yaşındayım el bile dokunmadım ama napiyim.. Bi hasta ve hayatım devam artik..bide kimseye söylemek istemiyorum.. evet çok yalnızım ama alıştım artik yapacak bir şey yok

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #6 : Mart 20, 2018, 06:04:56 ÖS »
Ne güzel bi anket..
Ben aileme gay olduğum açıklama yaptim..ama son olarak kabul ettiler beni..
Tani aldıktan sonra aileme söylemek istedim.. Ablam ile başladım..beni engelledi her yerden ne whatsapp ne facebook ne Instagram bile..o en yakın kişi bana annemden sonra..siknti şudur ablam şöyle düşünüyor  cinselik bir ilişki yaptim ondan hasta oldum .. ama bana bi firsat konuşmak için vermedi..ben hala seks yapmadim 25 yaşındayım el bile dokunmadım ama napiyim.. Bi hasta ve hayatım devam artik..bide kimseye söylemek istemiyorum.. evet çok yalnızım ama alıştım artik yapacak bir şey yok

valla sevgili emre92 bence ablana fazla yüklenme...neden dersen ablanın yerinde olsa biçok insan  aynı şekilde düşünür...seninki tam bi talihsizlik olmuş..ablan doğru yapıyor demiyorum sakın yanlış anlama...ama aldığı kültür ve yaşadığı çevreden kaynaklı bi tepki vermiş sana.. üstüne üstlük ablan daha gay olmanı kabullenemeden üstüne birde hiv olayı binince işler iyice karışmış..

keşke pozitif olduğunu ablana falan söylemeseydin...en azından gay olduğunu  kabullendikten sonra bilse acaba dahamı iyi olurdu diyorum...yada bilmesine gerek varmıydı pozitif olduğunu bilmiyorum ?

burda daha öncedende bi üye ile benzer bi konuyu tartışmıştık...gay olmak yada pozitif olmak yaşadığımız çevre ile direkt ilintili...yani izmirde yaşayan birinin alacağı tepki ile erzurumda yaşayan birinin karşılaşacağı toplumsal tepkiler bence çok farklı olabilir..

murti34

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Mart 20, 2018, 06:24:41 ÖS »
Sacma bir soru.
Beni aldatmadiysa onu ben enfekte etmis olurdum cunku.
Pozitif olmasam ve o evliliğimiz muddettince enfekte olsa; boşardım aldattığı icin

Bedel

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Mart 20, 2018, 11:13:43 ÖS »
@bedevi Esinin yerine gectim, korku endise aldatma üzüntüsü ile beraber Sen naptin diye tepki verirdim bagiris cagiris devam. Sonra tani alan sen karisimda artik nasil olur uzgunmu aglamakli bi sekilde erir yikilir giderdin. Sonra artik bu iliskimizin durumuna gore eger esimi cidden seviyorsam ( bunu bilemem baskan bazi iliskiler kagit uzerinde yurudugu icin ). Hem aldattigi icin ayrilmayi dusunur hem hiv nedir tedavisi varmi diye cok rahat 15 gun arastirir, 15 gunluk surecte kocamandan uzak kalir ayni bir taraftan  aldatti lan bu beni dusunur dururdum. Cocuk falan varsa onlarida alirdim yanima bu surecte. Daha sonra eger seviyorsam aldatmayi affedebilirsem , hastaligin ne oldugunu nasil bir surec oldugu biraz ogrenir belki affedebilirdim.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Mart 21, 2018, 04:48:28 ÖÖ »
Doğruyu söylemek gerekirse ciddi ciddi paniklerdim çünkü tanı almadan önce hiv hakkında neredeyse hiç bilgim yoktu ve ilk düşüneceğim şey bana da bulaş olmuş mudur olurdu. Arkasından aldatıldığımı düşünürdüm. Sonra bağırır çağırırdım heralde. Ya da şoktan konuşamazdım :)  Ama herşeyi anlatmasını isterdim iyice dinler anlamaya çalışırdım. Sonrası zaten o kişiyle ilişkimin nasıl olduğuna bağlı olurdu. Evli olmadığım için sonrasını kestiremiyorum. Ama son sevgilim üzerinden değerlendirirsem eminim yanında olurdum. Yalnız bırakmazdım. Gözlemciyimdir ben. O süreç içinde de bir yandan kendimi ve ilişkimi düşünmek zorunda olduğum içiin yanında olduğum süreçte de ilşkimizi gözden geçirirdim devamlılığının sağlığı açısından. Hiç öyle seviyorum herşeyiyle kabul diyeceğim biri olmadı çünkü hayatımda. Şartlar yine etkili olurdu..

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #10 : Mart 21, 2018, 08:26:13 ÖÖ »
turuncu ve bedel dostlar gayet mantıklı tepkiler...sıkıntılı bi durum olduğu muhakkak...

şimdi bi itirafta bulanayım..bu anketi açmamın bi sebebide benim şu an aynı durumu bizatihi yaşıyor olmam..:)

şöyleki:  ben tanıyı 2017 ağustos gibi aldım...evli ve heteroyum...nasıl enfekte olduğumu söylemem gerek yok sanırım...
tanıyı aldığım günlerde eşime bana bi virüs bulaşmış dedim ama hiv diyemedim...hatta ilk siteye üye olduğumda matland üstad söylememin daha doğru olacağını ,saklamanın etik olmayacağını yazmıştı...heyhaaattt ama bi türlü söyleyemedim..

kanımda bi virüs var, lenfomadan falan şüpheleniyorlar diyerekten bu güne kadar vaziyeti idare ettim..ama bu durumu nereye kadar gizleyeceğim bende bilmiyorum..ilaçları işyerinde içtiğim için o konuda sıkıntı yok..bi tek pazarları evde içiyorum, ondada sporcu vitaminlerinin içine 1 adet genvoya zulalıyorum..doktor, tahlil gibi konulardada sıkıntı yok..

ama malum tanıdan sonra süt dökmüş kedi gibi oldum evde..tipik bi suçlu psikolojisi yaşıyorum..tahmin ediyorsunuz...
Malum aralarda biraz güzelince hattızatında eşim çocuk meselesini açtı geçende...beni aldımı düşünce...söylemesem illaki malum tüpbebek falan derken iş açığa çıkacak..söylesem huzurum kaçacak..tam sakal bıyık hikayesi..

şimdi ya ne var bunda bunu abartıcak söyle gitsin diyenler olacak...iyide dostlar benim eşim ne yazıkki halden anlayan bi insan değil...ömür boyu bu mevzuyu bana koz olarak kullanacaktır..dahada kötüsü akrabalarına direkt söyleyecektir..o zaman sen seyret festivali..

boşan diyenler olabilir...bu yaştan sonra üstelik bide hiv tanısı almışken ,bide 10 yaşında bi kız çocuğu varken gözüm kesmiyo boşanmayı..yeni maceralara yelken açacak durumda değilim sizin anlayacağınız..osmanlının dağılma döneminde gibiyim..kafamdan geçmiyor yani boşanma işi..

ya bedevi ne canını sıkıyosun..eşin madem negatif doğal yollardan yap bebeği..canını sıktığın şeye bak diyenlerde olabilir...dostlar bende o yürek yok...ben kondomsuz eşim dahil kimseyle kalmıyorum 6 aydır..eşime virüs bulaşmasın diye ilaç verilmesi gerekse oda sıkıntı olur..yani o mevzuya kafa yordum ama ıı ıhhh  ..bende o cesaret yok..zaten kendi durumumu daha zar zor kabullendim..üstüne 2.bi şok yaşamak bana fazla gelir..

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #11 : Mart 21, 2018, 09:31:59 ÖÖ »
Pozitif olduğuna değil, beni aldattığına kızardım abim.
Lütfen yanlış anlama. Amacım sana laf atmak vb. değil.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #12 : Mart 21, 2018, 10:17:14 ÖÖ »
Pozitif olduğuna değil, beni aldattığına kızardım abim.
Lütfen yanlış anlama. Amacım sana laf atmak vb. değil.bazı

yok sevgili kardeşim...laf sokmak yada laf yemek konularında sağolsun bu sitedeki bazı iyi niyetli kardeşler (isimleri önemli değil) sayesinde bağışıklık kazandım :)   sıkıntı yok yani...

asıl meseleye gelirsek:  dostum ben  yaptığım şey doğrudur demiyorum zaten..hatamın farkındayım..ama hani yeleğin ilk düğmesini yanlış iliklersinde sonrakilerde yanlış gider ya ...benim olayda aynı o hesap..

ben karı-kız olayının cılkını çıkardım...kabul ediyorum..tadını kaçırdım..eşşeğin orasına su kaçırdım..en sonundada belamı buldum zaten...eyvallah....ama şimdi biraz geçte olsa akıllandım..dersimi aldım ...ailevi vaziyetleri bi şekilde hale yola koydum...adam olduk kısaca...bir musibet bin nasihattan evladır derler ,doğruymuş anladım...

ama şu durumda herşey rayında giderken tabiri caizse yırtık dondan çıkar gibi eşime hiv pozitifim demek ne derece doğru...işte bu konuda kararsızım...bu itiraf yangına benzin dökmek olabilir...hali hazırda mevcut düzeni bozmak olabilir..aile faciası bile olabilir.. ha olmayabilirde ama olabilitesi çok yüksek bana göre..bi kumar olucak bu iş itiraf ettiğim zaman..

işin etik yönünde, dürüstlük kısmında zaten bişey diyecek durumda değilim.. boynum bükük..kendimi müdafaa edebileceğim elimde hiç bi argüman yok, bunun farkındayım..

ha yok dişçide kaptım, yok motor kazasında oldu falan bu tip bi kolpayıda söylemeyi ben kendime yakıştıramıyorum...zatende 10 yaşındaki kızıma desem yada kedime desem o bile inanmaz..yürü git lan der vallaha :)

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Mart 21, 2018, 05:27:02 ÖS »
@bedevi  ben farkındayım bu anketi niye yaptığının. Evlilik deyince işler gerçekten değişiyor. Ama sonrasında daha kötü bir şekilde öğrenirse eşin bu çok daha kötü olmaz mı? Yıllardır aynı yastığa baş koyduğun kişi sonuçta. Bence söylemelisin artık. Nasıl söylemen gerektiğini en iyi sen bilirsin zaten. Eşini en iyi tanıyan sensin. Bağıracak çağıracak belki ama kulaklarını tıkayacaksın artık. Belki de hiç öyle olmayacak. Anlayacak seni. Hatta belki de kafasındaki soru işaretlerini kaldırmış olacaksın. Kondomla ilişkiye giriyorum diyorsun. Benim eşim bunu yapsa ben bişeyler olduğunu anlardım. Eşinin sormuyor olması senin şansın bence. Bak ne güzel diyorsun ailemle aramı düzelttim her şey yolunda. Olması gereken oluyor diye. Bir yalan üzerine kurulmasın, güven olsun aranızda. Belki söyledikten sonra bir süre seninle görüşmek de istemeyecektir eşin. Ama senin dediklerini o da düşünür büyük ihtimalle. Bunca yıldan sonra boşanmayı göze almak istemeyebilir. İşte bu hastalığın da en beter tarafı bu! Elimiz kolumuz bağlanıyor! Ama anlatmalısın. Bu dünyada hiçbişey gizli kalmaz. Kalmıyor... Çok başka şartlarda öğrenip çok daha kötüsü olabilir. Onu da düşün.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #14 : Mart 21, 2018, 06:20:02 ÖS »
@bedevi  ben farkındayım bu anketi niye yaptığının. Evlilik deyince işler gerçekten değişiyor. Ama sonrasında daha kötü bir şekilde öğrenirse eşin bu çok daha kötü olmaz mı? Yıllardır aynı yastığa baş koyduğun kişi sonuçta. Bence söylemelisin artık. Nasıl söylemen gerektiğini en iyi sen bilirsin zaten. Eşini en iyi tanıyan sensin. Bağıracak çağıracak belki ama kulaklarını tıkayacaksın artık. Belki de hiç öyle olmayacak. Anlayacak seni. Hatta belki de kafasındaki soru işaretlerini kaldırmış olacaksın. Kondomla ilişkiye giriyorum diyorsun. Benim eşim bunu yapsa ben bişeyler olduğunu anlardım. Eşinin sormuyor olması senin şansın bence. Bak ne güzel diyorsun ailemle aramı düzelttim her şey yolunda. Olması gereken oluyor diye. Bir yalan üzerine kurulmasın, güven olsun aranızda. Belki söyledikten sonra bir süre seninle görüşmek de istemeyecektir eşin. Ama senin dediklerini o da düşünür büyük ihtimalle. Bunca yıldan sonra boşanmayı göze almak istemeyebilir. İşte bu hastalığın da en beter tarafı bu! Elimiz kolumuz bağlanıyor! Ama anlatmalısın. Bu dünyada hiçbişey gizli kalmaz. Kalmıyor... Çok başka şartlarda öğrenip çok daha kötüsü olabilir. Onu da düşün.

evet turuncu dost dikkatinden kaçmamış seninde içinde bulunduğum açmaz...

eşim 35 i devirdi...malum çocuk yapmak için 35 ten sonra her geçen gün trenin biraz kaçması demek oluyor...

haa çocuk konusunda bende tam net değilim ama sıkıntı şu ki: velevki  yapma yönünde bi karar aldık...o noktada illa benim durumum ortaya çıkacaktır...şimdiki durumda hivi saklamam zor değil ama doğum,tüpbebek işine girersek benim vaziyet kabak gibi meydana çıkacaktır diye düşünüyorum...

etik olarak, ,insani olarak söylemek gerektiği konusunda şüphe yok tabiki...ama yukardada dedim ya sönmek üzere olan bi yangının üzerine tekrardan benzin dökmek ne derece mantıklı ,işte bütün mesele burda..

tam herşey yoluna girmişken böyle bi itiraf bi yandanda bi çuval inciri berbat etmek olmayacakmı ?

özetlersek:  3 bilinmeyenli bi denklemle karşı karşıyayım...ne yapacağımı bende bilmiyorum..