Mavi-Banner

Gönderen Konu: Hiv ilaçsız bi süre için?  (Okunma sayısı 595 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Emre92

• Üye
  • *
Hiv ilaçsız bi süre için?
« : Mart 20, 2018, 11:06:09 ÖÖ »
Selam arkadaşlar.
Bi kaç ay önce tani aldim..henuz ilaçlar başlamadım vatandaşlık için başvuru yaptim ondan bekliyorum..çunku ilaçlar alsam şimdi sgk sistemde gözükür
Ben vejeteryan bi adam..
Takviye olarak ne tavsiye edersiniz kısa bir süre için..?
Propolis hakkında çok duydum..bide ekinezya çayı var..
Bide spor başlamaya düşünüyorum
Tavsiyelerin için şimdiden teşekkür ederim

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Hiv ilaçsız bi süre için?
« Yanıtla #1 : Mart 20, 2018, 11:45:54 ÖÖ »
Hiv üzerinde etkisi kanıtlanmış bir gıda ürünü yok. Ekinezya çayı grip nezle gibi hastalıklarda işe yarıyor diyenler var ama kanıtlanmış bir şey yok. İlaçlarla da etkileşim riskini göze almalıyız o yüzden çok fazla ek ürün takviye kullanma taraftarı değilim ben. Sağlıklı olmak için dengeli ve zengin beslenmelisin, vejateryen olduğun için vitamin/demir değerlerin düşükse kanda ölçtürüp sadece doktor tavsiyesi ile ona göre takviye alman iyi olabilir.

İlk cd4 değerin kaçtı, düşük ise çok geciktirmemeni tavsiye ederim. 200 altında ise ek koruyucu antibiyotik kullanman gerekir.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Emre92

• Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Mart 20, 2018, 03:10:15 ÖS »
Hızlı cvp için çok teşekkür ederim
Ilk test 435  bi hafta önce yeni testi 590 oldu..
Bi şey kullanmadan öyle ..doktor normal dedi bazı vücutlar farkli oluyor

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Mart 20, 2018, 03:39:22 ÖS »
Tehlikeli bir sınırda değil daha bir kaç ay sorun yaşayacağını zannetmiyorum. Tabi çok geciktirmeden tedavi başlaman en iyisi.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

uzaklara

• Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Mart 20, 2018, 10:50:27 ÖS »
Forumda ısrarla propolis tavsiye eden bir atkadaş vardı. Tabiri yerindeyse propolisle kafayı bozmuş diyeceğim yanlış anlamasın :)  Ha kötü anlamda söylemiyorum. Beni etkiledi ve 15-20 gündür her sabah kullanıyorum. Gerçekten iyi geldiğini hissediyorum. Kısa bir süre oldu belki ama cildim bile çok daha iyi görünüyor.
Bence iyisini bulmak kaydıyla propolis kullanabilirsin. Organik olanını tercih edebilirsin. Çünkü artık arıcılık da ayağa düştü. Fabrika yakınlarında, asfalt kenarlarında yapılan arıcılıktan elde edilen ürünler faydadan çok zarar veriyor.

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Mart 20, 2018, 10:54:49 ÖS »
Forumda ısrarla propolis tavsiye eden bir atkadaş vardı. Tabiri yerindeyse propolisle kafayı bozmuş diyeceğim yanlış anlamasın :)  Ha kötü anlamda söylemiyorum. Beni etkiledi ve 15-20 gündür her sabah kullanıyorum. Gerçekten iyi geldiğini hissediyorum. Kısa bir süre oldu belki ama cildim bile çok daha iyi görünüyor.
Bence iyisini bulmak kaydıyla propolis kullanabilirsin. Organik olanını tercih edebilirsin. Çünkü artık arıcılık da ayağa düştü. Fabrika yakınlarında, asfalt kenarlarında yapılan arıcılıktan elde edilen ürünler faydadan çok zarar veriyor.

Kullanmak isteyenler olursa söyleyin nerden aldığınızı bilgilensinler. Gercekten ben bu tarz takviyelere pek itimat etmiyorum. Yararı vardır ama beş bağlayacak kadar degil. Bir ara kefir gündemdi. Evet yararlı ama cd4 yükseltildiği konuşulmuştu bende hiç öyle bir işe yaramadı hergün içmeme ragmen.
Sakladığın sır senin esirindir.
Açığa vurursan sen onun esiri olursun.

uzaklara

• Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Mart 20, 2018, 11:41:22 ÖS »

Kullanmak isteyenler olursa söyleyin nerden aldığınızı bilgilensinler. Gercekten ben bu tarz takviyelere pek itimat etmiyorum. Yararı vardır ama beş bağlayacak kadar degil. Bir ara kefir gündemdi. Evet yararlı ama cd4 yükseltildiği konuşulmuştu bende hiç öyle bir işe yaramadı hergün içmeme ragmen.
Kesinlikle haklısın. Adı geçen takviyelerin HIV'e özel bir faydası yok. Kefir, propolis vs faydası herkese olduğu kadar. O da kararında ve doğru kullanıldığında.  İbn-i Sina'nın şöyle bir sözünü okudum geçenlerde.  "Ihlamuru bir kere kaynatırsan içecek olur, iki kere kaynatırsan zehir olur, üç kere kaynatırsan ilaç olur” 
Propolisin faydalı olduğuna dair yazılar okudum. Biliyorum ki en bilimsel diye okuduğumuz tıbbi makalelerin arkasında lobiler olabiliyor. Ama deniyorum işte... mucize beklemiyorum.
Benim kullandığım ürün ise Neptune marka organik Propolis. Hiv enfekte olduğumdan bihaber bir eczacı tanıdığımın tavsiyesiyle aldım.  Ayrıca fikrim odur ki dengeli beslenmek, spor yapmak, sigara ve  aşırı alkolden uzak durmak tüm takviyelerden kat be kat kıymetli. En azından bilimsel veriler şimdilik böyle.

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #7 : Mart 21, 2018, 01:40:27 ÖÖ »
Selam arkadaşlar.
Bi kaç ay önce tani aldim..henuz ilaçlar başlamadım vatandaşlık için başvuru yaptim ondan bekliyorum..çunku ilaçlar alsam şimdi sgk sistemde gözükür
Ben vejeteryan bi adam..
Takviye olarak ne tavsiye edersiniz kısa bir süre için..?
Propolis hakkında çok duydum..bide ekinezya çayı var..
Bide spor başlamaya düşünüyorum
Tavsiyelerin için şimdiden teşekkür ederim

Merhaba,  @Emre92 , ilaç tedavin başlayana kadar takviye amaçlı. Hergün doğal sarı kantaron hapı kullanabilirsin. Ayrıca meyan kökü çayı nıda tavsiye ederim.

Ama  DİKKAT et , ilaç tedavisine başlayınca sarı kantaron hapını kesmen gerekir.

hikaye1111

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Mart 21, 2018, 12:19:48 ÖS »

merhaba 

geçmiş olsun

bende  kaç  senedir   vatandaşlık için başvuru yapıyorum diye  ilacları nakit  alıyordum  ama  bu sene hiç  dayanamadım 
ve  hastaneye gittim  sgk  ile  ilaç almaya  başladım .
artık  vatandaşlık için başvuru yapamıyor muyum  yada  bir yolu varmıdır ??? 
geçmiş olsun