Mavi-Banner

Gönderen Konu: Simdi bu ne demek gram anlamadim. Bilen var mi ki  (Okunma sayısı 555 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Korkuyoruz...

• Yeni Üye
  • *
Simdi bu ne demek gram anlamadim. Bilen var mi ki
« : Mart 12, 2018, 09:10:55 ÖS »
Arkadaslar ben 3 kez test oldum ve PCR HIV RNA test sonucu aciklandi SAPTANAMADI yaziyor. Bu ne demek. Saglik ocaginda test oldum pozitif 3.28 degeri gelmisti. Yalanci pozitif olabilir demislerdi simdi bu RNA testi saptanamamasi pozitif olmadigim anlamina geliyor degil mi.
Birde dogrulama testi bu RNA mi yoksa baska bir test sonucu mu oda bundan farkli mi. Beklemeye devam mi etmeliyim.

Not Hic bir cinsel iliskim olmadi. Sonuc nedir merak ediyorum.

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
Ynt: Simdi bu ne demek gram anlamadim. Bilen var mi ki
« Yanıtla #1 : Mart 13, 2018, 02:07:21 ÖÖ »
Rna saptanmaması sizde hiv olmadığı anlamına gelir. Ancak tanı testinde kullanılmaz Pcr, antikor+antijen bakan testler tanıda kullanılır. Doğrulama ise western blot testidir. Poz çıkan her test kural gereği western blot ile doğrulanır. Pcr negatifte gelse , serolojik test poz geldiği için western blot bakılması şarttır. O sonucunuz çıkınca yazarsınız.

Su gibi berrak yeni bi hayat.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #2 : Mart 13, 2018, 07:26:28 ÖÖ »
Doğrulama testi western blot tur.

Rna negatif ise çok büyük ihtimalle hiv pozitif değilsin demektir. Ancak çok çok ender olarak hiv pozitif olmasına rağmen rna testinde negatif çıkanlar olabiliyor o yüzden kesin olarak hiv pozitif değilsin demek için western blot sonucun önemli. Ancak cinsel ilişkin, kan naklin, ortak şırınga kullanımın yoksa ve rna da negatif geldiği için çok büyük ihtimal pozitif değilsin diye düşünüyorum. Western blot da negatif gelirse kesinleşecektir ki ben negatif geleceğini düşünüyorum.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Korkuyoruz...

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Mart 13, 2018, 09:39:04 ÖÖ »
Mavera abi cok tesekkur ederim icimi biraz rahatlattin.
Hic bir cinsel iliskim olmadi. Insallah yaradana dua ediyorum  korkuyorumda su westel bulot gelse artik ya. Simdi hastaneye PCR RNA Test sonucumu almaya geldim doktorumla gorusecegim.

Korkuyoruz...

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Mart 13, 2018, 10:40:37 ÖÖ »
son 2 kisi kaldi siraya arkadaslar son yorumlari alabilir miyim. dusunceler nelerdir.

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Mart 13, 2018, 10:14:30 ÖS »
son 2 kisi kaldi siraya arkadaslar son yorumlari alabilir miyim. dusunceler nelerdir.
t

İddia mi oynuyoruz.
Sonuç pozitif çıkarsa yardımcı oluruz.
Konu kilit.