Mavi-Banner

Gönderen Konu: Bir Bayan olarak soruyorum  (Okunma sayısı 796 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kimse

• Yeni Üye
  • *
Bir Bayan olarak soruyorum
« : Mart 11, 2018, 10:14:58 ÖS »
Bayan arkadaşlar yada aranızda doktor var mı bilmiyorum yalnız benim sorum şu ;
İlişkiden 2 ay sonra anormal adet kanamam ve sancım oldu, bademcik sıkıntım var her ay penisilin yiyorum 7 aydır bademciğimde yara oluyor her ay düzenli olarak iğne vuruşuyorum geçiyor ve bundan dolayı ateş,eklem ağrılar tarzı her ay yaşıyorum. Sevgilimle ilişkşye girmedik yani içime boşalmadı tabiri caizse boşalacağı zaman çıktı. Endişelenmeli miyim acaba yarın test yaptırıcam. Sevgilimin sırtında beyaz lekeler oluştu ama o önceden şüphelendiği için HPV Virüsü çıktı virüsü çıkmış bi o zaman Eliza yaptırmuş negatifi çıkmış sonra 2 ay sonra birdaha yaptırmış başka bir hastanede oda negatif çıkmış. Şimdi oda bende korkuyoruz yarın ikimizde yapacağız sizce korkmalı mıyım pozitif olma ihtimalimiz var mı

Kimse

• Yeni Üye
  • *
Ynt: Bir Bayan olarak soruyorum
« Yanıtla #1 : Mart 11, 2018, 11:07:02 ÖS »
Güncel site değil mi burası hala onay almadım

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #2 : Mart 12, 2018, 12:08:01 ÖÖ »
Dediğin belirtiler faranjiti getirdi ilk aklıma, bi arkadaşım da sık sık bu sorunu yaşar ve penisilin yer. Soğuk bişi içince tetikliyo onun genelde. Sevgilinizde hpv pozitif ama hiv negatif mi geldi. Doğrumu anladım acaba ? Öncelikle hpv kadınlar için genital kanser çeşitlerine sebebiyet veren birşey, öncelikle bunun için endişelenmelisiniz,  bununla ilgilide gerekli tahlillerinizi olmanızı tavsiye ederim.. Sevgilinizin şüpheli temastan 2 ay sonra negatif alması iyi bi sonuç.. Eğer ki başka şüpheli teması olmadıysa bu tarihten sonra, otomatikman sizede olmayan bişeyin bulaşı olmaz.. Hpv sorun burda, önleminizi alın bunun içim, enfeksiyon doktoru ile görüşün
Su gibi berrak yeni bi hayat.

Kimse

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Mart 12, 2018, 12:23:45 ÖÖ »
Evet HPV bulaşmış bu vürüs yüzünden hastaneye ilk gittiğinde Elisa tesi yapılmış ve negatif çıkmış. Şüpheli bi ilişkisinden 1 ay sonra olmuş bu HPV olayı lazerle yakılmış birdaha tekrarlamamış, sonra kafasına takılmış 2 ay falan geçince yani ilişkiden nereden baksanız bi 3-4 ay geçmiş birtane daha olmuş Elisa testi oda negatif çıkmış. Ve bizim ilişkimiz 2 sene falan oldu onun 2 sene içinde başkasıyla bi ilişkisi olmadı ama öncesinde oldu yani Elisa negatif çıktıktan sonrada bi ilişki  daha yaşamış ve bunları hayat kadınlarıyla yaşamamış benim yaşım 23 onunda öyle şuan gerçekten çok pişman o zamanlardan ama pişmanlık fayda etmiyor tabi

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #4 : Mart 12, 2018, 12:31:11 ÖÖ »
Sizi telaşlandırmak içşn yazmıyorum, bi yanlışı düzeltmek için yazıyorum. Hiv hayat kadınlarındandaha çok görülebilir evet ama eşinden ya da sevgilisinden enfekte olanlarda var.. O sebeble birlikte olduğumuz kişinin tek eşliliğinden emin olmadığımız sürece hiç zaman garantisi yok.. Sevgilinizin negatif sonucundan sonra ki ilişkisi korunmasızmıyymış ? Birlikte herhangi bi hiv testini olun rahatlayın ama ben sanmam bişey çıkacağını. Mutluluğunuz daim olsun

Kimse

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Mart 12, 2018, 12:32:54 ÖÖ »
birde ateşlenme olayını sormak istiyorum, bu ateşlenme olayı normal bi ateş mi yoksa uzun süren yüksek ateş mi 1-2 hafta arası

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #6 : Mart 12, 2018, 12:40:03 ÖÖ »
birde ateşlenme olayını sormak istiyorum, bu ateşlenme olayı normal bi ateş mi yoksa uzun süren yüksek ateş mi 1-2 hafta arası

Gece terlemesi (ateş basması) hivin vücudumuzu enfrekte etmesini takiben 2-3 haftalık bi zaman dilimi içerisinde görülür.. Bunun sebebi vücudumuzun savaşmaya başlamasıdır.. Grip olduğumuzda da aynı şeyi yaşarız. Ancak herkeste olur diye bi kural yok

Kimse

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Mart 12, 2018, 12:46:57 ÖÖ »
Anladım yarın sabah gidiyorum ama sanırım hiv+ çıkacağım nedense içimden bir ses ötle söylüyor ama nedense korkmuyorum bundanda değişik duygular içerisindeyim bana hiv+ sin derse doktor sanırım biliyordum diyeceğim ve üzülme olmayacak kaderimizde ne varsa onun olacağına inananlardanım test olana kadar ağlasamda zırlasamda o testin sonucu değişmeyecek, belkide bundan dolayı rahatım. Peki devlet hastanesinde testi oldum diyelim sonucu ne zaman çıkıyor ? Pozitif sonuç çıktı diyelim bunu herkes öğreniyor mu yoksa doktor sadece bana mı söylüyor ?

DesertRose

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Mart 12, 2018, 05:27:40 ÖÖ »
@Kimse Merhaba
Senin bogaz enfeksiyonun  tonsilit gibi gozukuyor.  Neden ayda bir penisilin igne yaptiriyorsun nasil bir tedavi sekli onu anlamadim. Tonsilitte ihmale gelmez ilerlerse eklem romatizmasina neden olur. Kultur alsinlar antibiotik direnc baksinlar ina gore bir ted. belirlesinler...
(Hatta bademciklerin her ay sisiyorsa  bademciklerinde tas bile olabilir.

Erkek arkadasinin sirtindaki beyaz beyaz seyler eger cikintili siil yada karnabahar seklinde degil ise basit bir cilt mantari enfeksiyonundan da kaynaklanabilir...

Erkek arkadasin hpv tasiyicisi  ise sana da hpv bulasma ihtimali yuksek. Hpv kadinlarda rahimagzi kanserinin bir numarali nedeni maalesef. Bundan sonra her yil dyzenli pap smear yaptir.
Ayrica hpv tasiyicisi oldugunu sana en bastan soyleseydi yada prezervatif kullansaydi keske...

Cinsel yolla sadece hiv bulasmaz...
Pek cok hastalik acisindan risk altindasin kadin olarak
Hpv ve hsv bulasir mesela kadinlarda rahimagzi ve cilt kanserine neden olabilirler mesela...
Hepatit B ve C bulasabilir... siroza,karaciger yetmezligine yada kanserine neden olabilirler.
Verem bulasabilir mesela o da sonderece tehlikeli olabilir.
Frengi,bel soguklugu, clamidya bulasabilir mesela anlayamaz da tedavi olmazsan ki aslinda tedavileri cok kolay  bunlar da oldurucu bile olabilir.
 Ve bunlari bugune kadar kapmamis olman bundan sonra kapmayacagin anlamina gelmez. Evlilik disi tum iliskilerde korunun lutfen...
Hiv  konusuna gelince test olmadan bilemezsiniz... muhakkak test olun ve bundan sonra da lutfen korunun...

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #9 : Mart 12, 2018, 07:17:04 ÖÖ »
Anladım yarın sabah gidiyorum ama sanırım hiv+ çıkacağım nedense içimden bir ses ötle söylüyor ama nedense korkmuyorum bundanda değişik duygular içerisindeyim bana hiv+ sin derse doktor sanırım biliyordum diyeceğim ve üzülme olmayacak kaderimizde ne varsa onun olacağına inananlardanım test olana kadar ağlasamda zırlasamda o testin sonucu değişmeyecek, belkide bundan dolayı rahatım. Peki devlet hastanesinde testi oldum diyelim sonucu ne zaman çıkıyor ? Pozitif sonuç çıktı diyelim bunu herkes öğreniyor mu yoksa doktor sadece bana mı söylüyor ?

Yogunluğa  göre değişir ama maximum 3gün içinde çıkmış olur. İnternette bu sonuçlar yayınlanmaz.,gidip almanız gerekir. Eger olur da pozitif çıkarsa herkese bildirilmez. Zaten tekrar kan verip dogrulama testine gitmesi ve kesin tanının orda da pozitif cıkmanızla koyulabilecegini unutmayın. Doktorunuz ve sizin aranızdaki bir durumdur. İlac raporu olmadıkça baskaları bunu görmez. Bizler o raporumuzu da dilekçe ile kapattık sadece kendi doktorumuz görüyor

social

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Mart 12, 2018, 11:10:38 ÖÖ »
negatif olduğun belli. uzatma bence. bende negatifim. ağzmda iki kez aft çıktı. geçen lenf bezim şişti kendiliğinden indi. derdin olmayınca buna takıyorsun. bende taktım durdum. kız arkadaşım takıntım yüzünden ayrıldı ve başkası ile evleniyor. kahroluyorum ama kaybettim şu saçma takıntı yüzünden. şimdi nereme bi şey olursa olsun etkilenmiyorum çünkü negatifim ve başka dertlerim var.

Düşünenbıyık

• Üye
  • *
  • 🙏
« Yanıtla #11 : Mart 12, 2018, 02:21:05 ÖS »
Bahsettiğiniz bademcik ve eklem ağrıları streptokok enfeksiyon dur büyük ihtimalle penisilinle tedavi edilir. Ayrıca hpv için lazerle yakmak veya aldara krem vs bunlar siğil oluşumunu durdurabilir ama yine tekrarlayabilir  çünkü hvp nin bilinen bir tedavisi yok prezervatifte tam anlamıyla koruma sağlamaz.

Kimse

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Mart 12, 2018, 03:39:45 ÖS »
Sonuçları bekliyorum 2 saat içinde alacağım burada yazarım ve Boğaz’a gelirsek 2 Ağrı doktor hastane ye gittim hiçbiri birşey diyemedi bi bayan doktor banada oluyordu 5-6 sene oldu geçti dedi yoksa bademciklerimi aldıracaktım her ay çok saçma ama beyazlık oluşuyor gözle görülüyor penisilin olmazsam bu artıyor olduğum zaman ilerlemeden geçiyor. Antibiyotik yazdılar defalarca kullandım ama fayda etmedi

Kimse

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Mart 12, 2018, 11:46:04 ÖS »
Sonuçlarım şöyle ;
HBs Ag   0,07 NEGATİF   S/CO    N(0  -  0,9999)     
ANTİ HBS    >1000.00       mIU/ml        ()
Anti HCV   0,05   NEGATİF   S/CO    N(0  -  0,9999)
Anti HİV    0,23   NEGATİF   S/CO   N(0  -  0,9999)

NOT: ilişkiyi daha doğrusu tam ilişki bile denmez analdan sürtünmeyi 3,5 ay önce yaşadım araların 22 si gibi oldu bugün test yaptırdım sonuçlarıma güvenmeliymiyim ?

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #14 : Mart 13, 2018, 02:01:34 ÖÖ »
Sonuçlarına elbette güvenmelisin, 3.dünya ülkesinde yaşamıyoruz. Milat öncesi cihazlarda kullanılmıyo ülkemizde.. Test cihazlarımızın en iyi son sürüm cihazlar.. Konuyu kilitliyorum artık.. Geçmiş olsun, artık ilişkinize gönül rahatlığı ile devam edebilirsiniz