Mavi-Banner

Gönderen Konu: Genvoya ve saç dökülmesi ve diğer yan etkiler  (Okunma sayısı 480 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

newlife2018

• Yeni Üye
  • *
Genvoya ve saç dökülmesi ve diğer yan etkiler
« : Mart 11, 2018, 01:19:58 ÖS »
Merhaba arkadaşlar, nasılsınız ?öncelikle herkese sağlıklı günler diliyorum .İki aydır genvoya kullanıyorum , ilaca yeni başladım , yani yeni tanı sayılır , ikini ayda saçlarım normalden fazla dökülmeye başladı , okuduğum kaynaklardan böyle bir etki göremedim , doktorumda stres kaynaklı olabileceğini söyledi. Tanı konulmadan önce çok antibiyotik vb kullandım , bunların sonradan oluşan etkileri olabilir mi diye de düşünüyorum . Konu hakkında bilgisi olan ya da tecrübesi olan barsa sevinirim. Ayrıca vücudumun daha çok bölgesinde ve kollarımda minik minik noktalar olup geçiyor . Tanı almadan önce de olurdu ama henüz tam anlayamadım , tabi ki doktoruma tekrar danışılan ama bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlar paylaşım yaparsa sevinirim , sevgiyle ve umutla kalın...

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
Ynt: Genvoya ve saç dökülmesi ve diğer yan etkiler
« Yanıtla #1 : Mart 11, 2018, 01:41:09 ÖS »
yaklaşık 2,5 yıl sitribild  kullandım . Sonrasında doktorum  genvoya'ya  geçirdi  ve 6 aya  yakındır  kullanıyorum.Hiçbir  yan  etki veya  problem  yaşamadım.Zinde  ve sağlıklıyım.

Genelde  yaşanılan  stress  ve  kaygılar  sonucu  oluyor  dökülmeler  yara  bereler  ve  direkt  bizler de ilaca  bağlıyoruz.

beni de ilk  ilaca  geçtigim  zamanlar  tahtakuruları  yiyiyormuş hemen direk  ilaca  bağladım. 3 sefer  test  oldum ona  rağmen  ikna  olmadım  hep ilaçtan diye düşünüp  durdum  ta ki böceklerin beni yiyişini  gözlerimle  görene  kadar

Saç  dökülmesinin birçok  nedeni  var  ve  en  önemli  faktörlerden  bir tanesi de  stress ayrıca  jöle  şaç spreyleri  sigara  alkol  gibi maddelerde  dökülüm hızını arttıran  diğer  etkenler

gündelik  duş  almıyorsan  vucudunda  biriken  terler de  deride  yara  ve kızarıklık  yapabilir

şunu diyebilirim ki  yüzde 99 ilaç  kaynaklı değil.
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

newlife2018

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Mart 11, 2018, 01:46:56 ÖS »
Teşekkür ederim , ilk dönemler tabi stres olabiliyor maalesef , olmamış gibi görünsemde insan psikolojisi bilinçaltı farklı tabi ... Saç için takviye aldım zaten bakalım işe yarayacaklar mı ? Spora da başladım tekrar , bazı kızarıklıkların biraz yağlanma nedeniyle de olabileceğini düşünüyorum , yoğun tempolu bir spordan yaklaşık 3 ay ara verdim çünkü . Herkese selamlar ,

Pozitifgulgul

• Üye
  • *
  • Pozitif bir ömür :)
« Yanıtla #3 : Mart 24, 2018, 05:56:58 ÖS »
Ben komple saclarımı kaybettim genvoya basladıktan sora iki kez kazıdım sacımı neredeyse yoktu sacım suan masallah en ufak bir açıklık YÖK sacımda sıkıntı yapma tedavıye devam ettıgın surece saçların yerine gelecektır
🌹🌹🌹

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Mart 24, 2018, 06:32:45 ÖS »
İlaca başlyaınca stribild-genvoya bende de bir süre saç dökülmesi oldu. Seboroik dermatitle birlikte. Vücudun alışma süresiydi sanırım o. 2-3 ay ciddi ciddi seyreldi saçlarım ama şimdilerde sorun yok. Dökülmesi gerektiği kadar dökülüyor. O süre içinde yağlar,vitamin kapsulleri kullandım arada. Hala kullanıyorum. Onların da düzelmesinde etkili olduğunu gördüm. Dipten tekrar çıkanlar var.
« Son Düzenleme: Mart 24, 2018, 06:33:31 ÖS Gönderen: turuncu »