Mavi-Banner

Gönderen Konu: Çocuk düşünebilirmiyim  (Okunma sayısı 769 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Pozitifgulgul

• Üye
  • *
  • Pozitif bir ömür :)
Çocuk düşünebilirmiyim
« : Mart 11, 2018, 02:21:39 ÖÖ »
Arkadaşlar merhaba öncelikle en son nıkahta sağlık raporuyla ilgili sorun yaşamıştım çok şükür hakettik ve nılahımızı kıydık bildiginiz gibi ben pozıtıf eşim negatıf rna için doktor test istemişti sonucu öğrenmeye gittiğimde sonuç çıkmamış tekrar kan alıcaz ilaç kullananlarda olabılıyor dendi yani sanırım bu rna negatıf oldu tekrar bakılacak anlamına geliyor heralde.simdi sorum şu çocuk düşünüyoruz ama en doğru zaman sizce ne zaman altı ay negatıf olmak falan diye birşeyler okumustum (korunmasız)olarak ne kadar süre beklemelıyız çocuk için şimdiden Tskler
🌹🌹🌹

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Çocuk düşünebilirmiyim
« Yanıtla #1 : Mart 11, 2018, 07:33:37 ÖÖ »
Arkadaşlar merhaba öncelikle en son nıkahta sağlık raporuyla ilgili sorun yaşamıştım çok şükür hakettik ve nılahımızı kıydık bildiginiz gibi ben pozıtıf eşim negatıf rna için doktor test istemişti sonucu öğrenmeye gittiğimde sonuç çıkmamış tekrar kan alıcaz ilaç kullananlarda olabılıyor dendi yani sanırım bu rna negatıf oldu tekrar bakılacak anlamına geliyor heralde.simdi sorum şu çocuk düşünüyoruz ama en doğru zaman sizce ne zaman altı ay negatıf olmak falan diye birşeyler okumustum (korunmasız)olarak ne kadar süre beklemelıyız çocuk için şimdiden Tskler

Rna negatif geldiyse bu testinde 3. Ve 6. Ay sonra da negatif gelmeye devam ettiyse doktorunla bu konuyu görüşerek deneyebilirsin. Doktorlar bu konuda ikiye bölünmüş durumda. Bir kısmı rna negatif  6.aydan sonra da bulaş riski var diyor, bir kısmı yok diyor. Bir kısmı hamilelik düşünüldüğü için korunmasız sex yapın diyor ve pep tedavisi veriyor kadına. Bazıları tüp bebek öneriyor, sperm yıkama usulu de secenekler den birisi. Öncelikle kendi doktorunla daha sonra saglam bir kadın dogumcuyla görüşerek buna karar verin derim.

Taurus

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Mart 11, 2018, 10:09:29 ÖÖ »
6 ay rna negatif kalma olayı erkek pozitif kadın negatif ise geçerli olan bir şey. Kadın pozitif ise durum nedir araştırmak lazım. Ama çocuğu hiçbir şekilde emziremiyorsun.

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Mart 11, 2018, 11:51:04 ÖÖ »
6 ay rna negatif kalma olayı erkek pozitif kadın negatif ise geçerli olan bir şey. Kadın pozitif ise durum nedir araştırmak lazım. Ama çocuğu hiçbir şekilde emziremiyorsun.

Ben pozitif olan soruyu soran erkek, negatif olan taraf bayan sanıp soruyu cevaplamıştım şimdi farkettim profil fotoğrafını. Pozitif ve rna negatif olan bayanlarda kesinlikle sezeryan gerekli demişti doktor ve emzirme olayı arkadasın dediği gibi malesef yapılamıyor. Doktorun bütün diger değerlerini bildiği için riskleri hesap ederek buna karar verir. Bildiğim kadarıyla normal korunmasız sex ile hamile kalınıyor kadın pozitiflerde ve sezeryanla dogum yapılıyor.

murti34

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Mart 11, 2018, 12:10:55 ÖS »
Hamile kalmadan evvel cok saglam doktorlarla entegre çalışmalısıniz. Sorunun cevabı burada degil kesinlikle.
Hangi hastanede takiptesin? pyd den danismanlik aldin mi? istenirse aile akran danismani ayarlayabilirim kadin pozitif eşi negatif olan.

Pozitifgulgul

• Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Mart 12, 2018, 01:14:20 ÖS »
Hepınıze tskler pyd almadım ne anlama geldiğinide bilemiyorum açıklama yapabılırsen sevınırım emzıremıycemı ve sezeryanla Doğum yapacağımı biliyorum hasekide tedavı görüyorum ve benım doktorum korunmasız ilişki taraftarı pek degıl o düşünürsen tüp bebek dene demişti ama maddi gücümüz bu kadar YÖK nasıl bir yol izlemeliyim ve altı ay süreyı beklemelimiyiz
🌹🌹🌹

Erendil

• Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Mart 12, 2018, 03:10:44 ÖS »
Merhaba. Ben de pozitif anne adayıyım, 7 aylık hamileyim.Eşim negatif. Ocak 2016 de hiv tedavim başladı. Biz de bebek düşünüyorduk ve enfeksiyon doktorum 6 ay beklememiz gerektiğini söylemişti. 6 ay sonra negatife düştüm zaten. Ve şu ana kadar hep negatif kaldım. 2017 şubatta tüp bebek yaptık negatif sonuç aldık. Sonrasında korunmasız denedik ve hamile kaldım. Eşim hala negatif. Mayıs ayında Sezaryen ile doğum yapacağım nasipse.

murti34

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Mart 12, 2018, 08:17:15 ÖS »
Hepınıze tskler pyd almadım ne anlama geldiğinide bilemiyorum açıklama yapabılırsen sevınırım emzıremıycemı ve sezeryanla Doğum yapacağımı biliyorum hasekide tedavı görüyorum ve benım doktorum korunmasız ilişki taraftarı pek degıl o düşünürsen tüp bebek dene demişti ama maddi gücümüz bu kadar YÖK nasıl bir yol izlemeliyim ve altı ay süreyı beklemelimiyiz
pozitif yasam dernegi.
tup bebek tedavisi ucretsiz yapılıyor

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #8 : Mart 13, 2018, 01:59:34 ÖÖ »
Rna negatif sonucunu aldığın tarihten itibaren 6 ay boyunca olduğun Rna testlerinde saptanamaz sonucu aldığınız taktirde bulaş görülmemiş bi durum, ancak biz burada kimseye korunmamayı tavsiye edemeyiz. Yapılan deneysel araştırmalar ortada, bunlara dayanarak eşinizle birlikte sıfıra yakın denilcek riski alıp normal yolla çocuk sahibi olmak size kalmış birşey ya da tüp bebek yöntemi.

Zaten tüp bebekte olsa normal yolla da olsa, çocuğunuza 18 aylık olana kadar düzenli test yapılcak.. Tüp bebek yöntemine de %100 garanti veren yok.. Risk olarak ikiside aynı düzeyde "yok denilcek kadar az"
Su gibi berrak yeni bi hayat.

murti34

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Mart 13, 2018, 09:25:08 ÖÖ »
Dr Aygen Tümerin bir eğitiminde öğrenmiştim.
Anne baskılansa ve kontrol altında olsa bile, bebeğin ilk 12 ayda yapılan anti hiv testleirnde antikorların pozitif çıkacağını. Sonra tabi negatif olarak yaşantısını devam ettiriyor ama şurıp tedavisi alıyor.
Ne kadar zor birşey ilk 9 ayı korku içerisinde geçirmek. Sonrasında enfekte olmaması ise en büyük mutluluk olmalı.

Pozitif bir aile tanımıştım, 3 tüp bebek denemesi ve olmamıştı. Kurumdan istediler ama şartları ağırdı. Sonra normal yollardan bebek sahibi olmuşlardı.

Erendil

• Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Mart 13, 2018, 05:19:35 ÖS »
Korunmasız ilişki elbette çok az da olsa risk taşır. Doğumdan sonra mamasıyla verilecek şurubunu bile şimdiden aldık. Kadın Doğum doktorum Doğum esnasında ilaç alacağımı söylemişti, enfeksiyon doktorum artık negatif anneye Doğumda ilaç verilmediğini söyledi. Enfeksiyon doktoruyla iletişimde olacaklar. Tamamen negatif sonucu beklemek Zor bir süreç olacak elbette. Doktorum negatif bir anneden bulaşın Türkiye’de olmadığını, Hani doğuma pozitif giren anneden bulaşının %24 olduğunu söyledi.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #11 : Mart 13, 2018, 05:43:02 ÖS »
Korunmasız ilişki elbette çok az da olsa risk taşır. Doğumdan sonra mamasıyla verilecek şurubunu bile şimdiden aldık. Kadın Doğum doktorum Doğum esnasında ilaç alacağımı söylemişti, enfeksiyon doktorum artık negatif anneye Doğumda ilaç verilmediğini söyledi. Enfeksiyon doktoruyla iletişimde olacaklar. Tamamen negatif sonucu beklemek Zor bir süreç olacak elbette. Doktorum negatif bir anneden bulaşın Türkiye’de olmadığını, Hani doğuma pozitif giren anneden bulaşının %24 olduğunu söyledi.

yüzde 24 neyin oranı acaba...nerdeyse 4 te1 anneden çocuğa bulaşma ihtimalimi var yoksa benmi yanlış yorumluyorum?

eğer öyle bi oran varsa büyük sıkıntı değilmi ?

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #12 : Mart 13, 2018, 07:08:50 ÖS »

yüzde 24 neyin oranı acaba...nerdeyse 4 te1 anneden çocuğa bulaşma ihtimalimi var yoksa benmi yanlış yorumluyorum?

eğer öyle bi oran varsa büyük sıkıntı değilmi ?

Anladığım kadarıyla rna sı negatif gelen anneden bebeğe bulaş olmuyor. İlaç kullanmayan yada rna negatif olmadan dogum yapan anneden bebeğe bulaş riski %24.

Erendil

• Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Mart 13, 2018, 10:43:35 ÖS »
Evet rna negatif anneden bebeğe bulaş Türkiye’de görülmemiş. pozitif anneden bebeğe bulaş ise %24müş. Doktorumun bana verdiği bilgi bu şekilde

Pozitifgulgul

• Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Mart 24, 2018, 05:49:06 ÖS »
Hepınıze çok teşekkürler altı ay beklemem daha sağlıklı sanırım tüp bebek tedavısıyle olumlu sonuç pek nadır bende eşimde bunu göze aldık umarım inşallaj herşey düşündüğümüz gibi olur anne adaylarıda inşallah hayırlısıyla sağlıkla kucaklarına alırlar bebişlerini
🌹🌹🌹