Mavi-Banner

Gönderen Konu: herpes  (Okunma sayısı 523 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yalnız

• Yeni Üye
  • *
herpes
« : Mart 10, 2018, 10:21:49 ÖS »
Merhaba arkadaşlar, biliyorsunuz ki viral yükümde stribld kullandığım halde 300.000 civarında bir yükselme olmuştu ve hala sonuç için bekleme durumundayım. 2 hafta geçmesine rağmen hala açıklanmadı sonuçlar. Direnç testi bana verdikleri kağıtta 3 hafta içinde açıklanacak yazıyor ama bazı sitelerde 3 ay gibi bir süreden bahsediliyor. 3 ay dedikleri test başka mı yoksa tıpta ilerleme sonucunda bu süre zarfını 3 haftaya kadar mı indirdiler bu birinci sorum...

İkinci olarak ise 2012 yılında yani tanı almadan 1 2 ay önce genital bölgemde küçük üzeri ıslak lezyonlar vardı ve ben cildiyeye gittiğimde bana teşhisi söyledi fakat üzerinden baya geçtiği için hatırlamıyorum.  ve iki gündür aynı şekilde tek tük belli bir yerde lezyonlar baş göstermeye başladı. Zamanım olmadığı ve iş yerinden izin alıp doktora gidemeyeceğim için Bendee devlet üzerinden doktorun bana hangi ilaçları yazdığını buldum ve onu bugün eczaneden aldım.  İlacın adı
ZOVİRAX ve sitribild ile etkileşime giriyor. Lakin krem olduğu için ben pek fazla etkileşeceğini düşünmüyorum. Sizce yanlış mı yapıyorum?  Ayrıca bu lezyonların çıkması bağışıklığımla orantılımıdır?  CD4 sayımın düştüğinü hissediyorum ya da psikolojik olarak böyle hssediyorum bilmiyorum 😥

Penthos

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: herpes
« Yanıtla #1 : Mart 11, 2018, 05:03:32 ÖÖ »
Selamlar @yalnız öncelikle geçmiş olsun.
Lezyonlar ve ilaç etkileşimi konusunda birsey söylemem yanlış olur konuya vakıf arkadaşlar yardımcı olur. Direnç testimi doktorumun istanbul dışında bir yere gönderdiğini ve yaklaşık bir ay gibi bir sürede geldiğini hatırlıyorum. Sizinkide en kısa sürede sonuçlanır umarım tekrar çok geçmiş olsun.
Düzenim bozulur, Hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme. Nereden bilebilirsin Hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını.
Kasım 2017    44 milyon.
Aralık 2017     5.5 milyon.
Ocak 2018      3.9 milyon.
Şubat 2018     1490
Mayis 2018     80   :)

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #2 : Mart 11, 2018, 08:25:22 ÖÖ »
Strese girdiğin için çıkıyordur herpes lezyonları (herpes ise eğer) çünkü insan korkunca korkudan dudağı uçuklar ya onu yapan da herpes virüsü zaten. (Cinsel olmayan tipi) Stres, kaygı, ateşli hastalık vs durumunda hemen bağışıklığın azcık düşmesini fırsat kollayıp çıkıyor herpes.

Zovirax etken maddesi asiklovir değil mi benim baktığım sitede etkileşim gözükmüyor. Sen nereden baktın?
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Mart 11, 2018, 11:48:29 ÖÖ »
herpes bendede var...üstadın dediği gibi eğer bağışıklıkta bi düşüş olduğu zaman herpes hemen kendini belli ediyor...en son gittiğim enf.uzmanı voltarex diye bi hap önerdi..o haptan sonra bi daha görünmedi bende...

ama kullnadığım haptanmı yoksa bağışıklık iyi olduğu içinmi görünmedi orasını bilemiyorum...en iyisi enf.uzmanı bir hocadan fikir almak derim..kafadan ilaç kullanmak doğru olmaz..

yalnız

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Mart 11, 2018, 12:36:05 ÖS »
Benimde 5 senedir çıkmıyordu tek tük çıkmış ama geçiyor gibi zoviraxı kullandığımdan beri iyileşme var. Etkileşim konusuna gelince https://www.hiv-druginteractions.org bu adres üzerinden baktığımda asiklovir ile potansiyal etkileşim yazıyor :((  ama ben kullanıyorum yapcak bişey yok. Herkese iyi dilekleri için teşekkür ederim

genvoya

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Mart 11, 2018, 05:39:42 ÖS »
Arkadaslar

benim anüsümde 2003 yılında oyle bırkaç tane pütür cıktı elıme geldı popomu yıkarken
hemen doktora gıttım ilaç yazdı ama sgk odemıyor, su an oduyormu bılmıyorum aldara krem 10 değil 100 numara
sonra özelden bır doktora gıttım yakmamız lazım deıd, sonra dedım kremı bır kullanayım en son çare ozele gıdıp yaktırırım dedım
kremı duzenlı kullandım ve bırsey kalmadı ondan sonrada bır daha cıkmadı şeytanın kulağına kurşun

aldara bıraz pahalı ama milyarda olsa verın bence gayet ıyı

ama kullanma talımatına kesınlıkle bırebır uyun çok önemlı o konu

Pappie

• Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Mart 12, 2018, 12:18:52 ÖÖ »
Benimde erkek arkadasimda var cok cok kucuk  3 4 tane cikmis genital bolgesinde.doktora gitmesini soyluyorum cok cekindigi icin gitmek istemiyor aldara alip kullansa sikinti olur mu acaba??
« Son Düzenleme: Mart 12, 2018, 12:23:02 ÖÖ Gönderen: Pappie »

genvoya

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Mart 12, 2018, 04:09:38 ÖS »
Benimde erkek arkadasimda var cok cok kucuk  3 4 tane cikmis genital bolgesinde.doktora gitmesini soyluyorum cok cekindigi icin gitmek istemiyor aldara alip kullansa sikinti olur mu acaba??
Valla ben aynen doktorun tavsiye ettiği sekılde kullandım ve bitti, sonrada birdaha hiç çıkmadı şeytan kulağına kursun
kullanımını unuttum ama sunu hatırlıyorum cok dıkkatlı bıcımde sadece siğilin ucuna sureceksınız sağlam derıye gelırse yakıyor

Pappie

• Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Mart 12, 2018, 09:34:03 ÖS »
Saolasin aldiriyim denesin bakalim umarim ise yarar 😛 gunde bir defa mi surulcek iki defa mi  sabah aksam olmak uzere.onu da hatirlasan  super olur 😊

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #9 : Mart 13, 2018, 07:31:46 ÖÖ »
Arkadaşlar o sizin dediğiniz aldara krem ve ele gelen kabartılar pütürlü şeyler herpes değil hpv o tamamen başka bir virüs.

Herpes sivilce gibi kırmızı ağrılı acılı kaşıntılı olur içi su dolu kabarcık gibi olur. Dudakta çıkan uçuğa benzer cinsel bölgede çıkar. Sinir bozucudur. Tekrarlayabilir. Bulaşıcıdır.

Hpv ise karnıbahar gibi pütürlü, büyüyebilir et beni gibidir, ağrısız olur. Bazı türleri kanserleşebilir özellikle kadınlarda rahim ağzı kanseri yapar. Tekrarlayabilir. Bulaşıcıdır.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Düşünenbıyık

• Üye
  • *
  • 🙏
« Yanıtla #10 : Mart 13, 2018, 08:17:35 ÖS »
Saolasin aldiriyim denesin bakalim umarim ise yarar 😛 gunde bir defa mi surulcek iki defa mi  sabah aksam olmak uzere.onu da hatirlasan  super olur 😊
öyle muayene olmadan arkadan krem kullanmayın lütfen bahsettiğiniz şey şayet hpv ise sizede kolayca bulaşabilir .

Pappie

• Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Mart 13, 2018, 09:50:23 ÖS »
Mavera senin dedigin gibi hpv o zaman.Ama doktora gitmiyor ne kadar zorlasamda,kremi bile ben arastirip aldirtiyorum o derece umursamaz.
« Son Düzenleme: Mart 13, 2018, 10:37:16 ÖS Gönderen: Pappie »

Pappie

• Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Mart 13, 2018, 10:41:02 ÖS »
Tesekkur ederim arkadaslar  zorla kolundan tutup doktora goturmeye calisicam artik yapacak bir sey yok 😊 kendi sagligim icin yapmam lazim bunu  artik😛