Mavi-Banner

Gönderen Konu: Hiv pozitif olduğumu öğrendim  (Okunma sayısı 1915 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ertn

• Yeni Üye
  • *
Ynt: Hiv pozitif olduğumu öğrendim
« Yanıtla #30 : Mart 12, 2018, 02:57:08 ÖS »
 merhaba arkadaşlar, sanırım daha iyi hissediyorum şu anda, evet ilk 3-4 gün gerçekten psikolojik olarak çok kritik ve zormuş, ama anladım ki aslında bu bir hastalık da değil sadece biyolojik olarak değerlendirdiğimde bi tip virüsün vücudum da olması ve bağışıklık sistemime saldırması, ama unutmayalım ki herkeste zaten bakteri ve virüs var sadece bu kadar kötü niyetli değil, kronik bir rahatsızlık ve ilaç ile baskılanabilinen bir süreç. Tedaviye de yakın bi zamanda başlıyorum, kendimi bi pozitifim diye de ayırmıyorum, çünkü diğer insanlardan bi farkım yok.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #31 : Mart 12, 2018, 03:15:20 ÖS »
merhaba arkadaşlar, sanırım daha iyi hissediyorum şu anda, evet ilk 3-4 gün gerçekten psikolojik olarak çok kritik ve zormuş, ama anladım ki aslında bu bir hastalık da değil sadece biyolojik olarak değerlendirdiğimde bi tip virüsün vücudum da olması ve bağışıklık sistemime saldırması, ama unutmayalım ki herkeste zaten bakteri ve virüs var sadece bu kadar kötü niyetli değil, kronik bir rahatsızlık ve ilaç ile baskılanabilinen bir süreç. Tedaviye de yakın bi zamanda başlıyorum, kendimi bi pozitifim diye de ayırmıyorum, çünkü diğer insanlardan bi farkım yok.

tedaviye başlayınca ve rna negatife düşünce emin ol dahada iyi olacak...şu an en zorlu virajdasın..belirsizlik ve ilk şoku atlattıktan sonra işler yoluna girecektir...

adamın kolu bacağı kesiliyor..tekerlekli sandalyeye bi ömür boyu mahkum oluyor...o bile zamanla alışıyor duruma...

bugün gittiğim spor salonunda sağ eli bilekten olmayan bi kız başlamıştı..malum dikkat çekici bi durum...herkes kıza bakıyordu...nası yapacak,,yada tek elle nası olacak gibisinden..kız tek elle maşallah gayette güzel yaptı sporunu...bi müddet sonra meraklı bakışlar kesildi, herkes kendi sporuna bakmaya başladı...demem oki o kız bile sağ eli olmamaya alıştıysa bi şekilde bizler hayli hayli alışacağız durumumuza...allah başka dert vermesin...

her zaman derim beterin beteri var demişler...

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #32 : Mart 12, 2018, 03:52:18 ÖS »
biraz neşelenelim ..konuyla alakalı bi fıkra alıntılayalım...:)

Dursun, çok feci bir trafik kazası geçirir. Koma halinde hastaneye kaldırırlar. Tedavi olurken kendine gelir. Yatağında bakar ki bir kolu yok. Hepten morali bozulur, asabileşir. Bir taraftan da hastaneyi birbirine katar:
-Ben tek kolla nasıl yaşarım şimdi!
Diye bağırıp çağırır. Kendini hastanenin penceresinden atıp intihar edeceğini söyler. doktorlar başına toplanır, bakarlar Dursun ciddi, başlarlar nasihata:
-Bak evladım, insan tek kolla da yaşayabilir, ölmediğine şükretsene. Sonra beterin beteri var. Geçen yıl Temel de kaza geçirdi. Onun iki kolunu birden kesmek zorunda kalmıştık... Ama o senin gibi bağırıp, hastaneyi birbirine katmadı. Şimdi de gül gibi yaşayıp gidiyor. İnanmazsan git de bak.
Dursun, bir an sakinleşir, gider yukarı Mahallede Temel'i bulur. Bir de bakar ki, Temel'in hakikaten iki kolu kesik ama, Temel bahçede kıvır kıvır oynuyor, hem de nasıl oynuyor...
Bizim Dursun'un kafası karışır ve hayretle Temel'e yaklaşır:
-Ula Temel, eyi ki seni gördüm, yoksa hayatum gideyidi. Ula bizim bi kolumuz kesildi diye intihar edeceğidum. Ama senin, iki koli kesik vaziyette, hem de bi dansöz gibi oynamana karşı teselli oldum... Şu dünyanın haline bak, benum tek kolum kesildi diye intihar edecek kadar beyinsuzum, sense iki koli yok göbek ataysun. Derken, Bizim Temel patlar:
-Ula sen manyak misun, ne göbek atmasi. Sırtım fena halde kaşuniyi... Patlayrum.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
« Yanıtla #33 : Mart 24, 2018, 04:40:02 ÖS »
Alışıyor insan. Bununla birlikte yaşamaya, bir tek ölüme çare yok. Diğer hepsi ile yaşamaya alışıyorsun. Kendini yalnız hissetme. Hepimiz yaşadık bu ilk evreleri. Kendini sev :)