Mavi-Banner

Gönderen Konu: Randevu alabilme sürelerimiz  (Okunma sayısı 785 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dejavu

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Randevu alabilme sürelerimiz
« Yanıtla #15 : Mart 14, 2018, 04:10:25 ÖÖ »
İlaç günü yaklaştığı halde randevu alma işi sıkıntıya düşen arkadaslara tavsiyem en kötü ihtimalle 70-80 TL fark ödeyip özel bir hastanenin enfeksiyon doktoruna gidip ilacını yazdırın. Tahlilleri randevu zamanınız geldiginde kendi hastanenizde yaptırırsınız. İlaçsız kalmaktansa az bir farkla özelde ilacınızı yazdırın derim.

Tabi kişi kendini MEDULA'dan sildirmemiş ise doktor yazacaktır ilacı...

murti34

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #16 : Mart 14, 2018, 06:26:19 ÖS »
İlaç günü yaklaştığı halde randevu alma işi sıkıntıya düşen arkadaslara tavsiyem en kötü ihtimalle 70-80 TL fark ödeyip özel bir hastanenin enfeksiyon doktoruna gidip ilacını yazdırın. Tahlilleri randevu zamanınız geldiginde kendi hastanenizde yaptırırsınız. İlaçsız kalmaktansa az bir farkla özelde ilacınızı yazdırın derim.

Tabi kişi kendini MEDULA'dan sildirmemiş ise doktor yazacaktır ilacı...
sildirenler de yazdiriyor

LaLaLand

• Üye
  • *
« Yanıtla #17 : Mayıs 17, 2018, 03:20:07 ÖS »
Bakırköy'de malesef bu sorun var. Dün randevum vardı. Ev anahtarımı ev ahalisi yanlışıkla alıp şehir dışına çıktığı için randevuya gidemedim, yoksa eve giremezdim çilingir olmadan. Şimdi randevu istesem 1 ay sonrasına verecekler.

İlaçlarımı ise aynı hastahanenin normal enfeksiyonuna yazdırmıştım. 2 kere tekrarlatmadan yazıyorlar, çok tatlı doktorlar var. Lakin takip eden doktorum olmadığı için tahlil, sonuç değerlendirme yapmıyor. Neticede enfeksiyon 2'nin (hiv+ hastalara bakan) doktoru ayrı.

Yeni bir randevu mu alsam yoksa ilaçlarımın bitmesini bekleyip mi gitsem? (2,5 ayı var bitmesine) Ne yapsam bilemedim.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #18 : Mayıs 17, 2018, 03:38:53 ÖS »
İlaç yazdırmayı bu kadar sorun etmeyin bence. Takipli hastayız biz. Kontrole geldim,sonuç göstercem, raporum var ilaç yazdırcam dediğinizde zaten barkod alabilirsiniz.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
« Yanıtla #19 : Mayıs 17, 2018, 06:36:55 ÖS »
Evet @turuncu katılıyorum.

Ben tanı aldığım günden bu güne kadar hiç randevu almadım desem inanır mısınız arkadaşlar?

Ne zaman gitsem eğer doktorum derste değilse -doçent çünkü, direkt odasına geçerim. Hatta en son gittiğimde dersteydi sekreter içeri geç bekle istersen dedi, sınıfın önünden geçerken beni gördü ve 10 dk çıkıyorum dedi gülümseyerek.

Biz özeliz, biz farklıyız diğerlerinden. Bu özellik bazen güzel hissettiriyor arkadaşlar, hepiniz çok güzelsiniz 🌷
« Son Düzenleme: Mayıs 17, 2018, 06:50:32 ÖS Gönderen: Angelowic »

Galata

• Üye
  • *
« Yanıtla #20 : Mayıs 22, 2018, 07:24:44 ÖÖ »
Aynen, ilaç yazdırmak için git randevu al gel diyecek doktor olacağını sanmıyorum :D sadece hiv pozitiflerle ilgilenen bir muayene odası  veya kan sırasında sadece hiv pozitiflerin olması direk fişler insanları, ben normal enfeksiyon hastalıkları sırasında bile ortamdan tanıdık yüzler görünce galiba o da bu hastalıktan tedavi görüyor diye düşünmekten kendimi alamıyorum.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #21 : Mayıs 22, 2018, 09:07:33 ÖÖ »
Bence yersiz kuruntular yapıyorsun kendine @Galata enfeksiyon hastalıkları çok geniş hastalık yelpazesi olan bir bölüm. Orada gördüğün herkes hiv pozitif değil 😊

Penthos

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #22 : Mayıs 22, 2018, 02:13:30 ÖS »
Selamlar @Angelowic ne yazık ki bende sıra da bekleyenleri  @Galata gibi hiv + olduğunu düşünüyorum . Göz göze gelincede birbirimizi anladığımızıda düşünüyorum. :)
Hatta en son kontrole gittiğimde birisine ilanı aşk 'ta bulunacaktım. O mahcup davranıp her baktığımda gözlerini kaçırdığı icin cesaret edemedim :) ama halada aklımda  düşünsene oda pozitif ilacını bile baylasabildigin birisi aynı hocada tedavi oluyorsun daha ne oldun misss.
« Son Düzenleme: Mayıs 22, 2018, 02:21:55 ÖS Gönderen: Penthos »
Düzenim bozulur, Hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme. Nereden bilebilirsin Hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını.
Kasım 2017    44 milyon.
Aralık 2017     5.5 milyon.
Ocak 2018      3.9 milyon.
Şubat 2018     1490
Mayis 2018     80   :)

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #23 : Mayıs 22, 2018, 04:16:35 ÖS »
Selamlar @Angelowic ne yazık ki bende sıra da bekleyenleri  @Galata gibi hiv + olduğunu düşünüyorum . Göz göze gelincede birbirimizi anladığımızıda düşünüyorum. :)
Hatta en son kontrole gittiğimde birisine ilanı aşk 'ta bulunacaktım. O mahcup davranıp her baktığımda gözlerini kaçırdığı icin cesaret edemedim :) ama halada aklımda  düşünsene oda pozitif ilacını bile baylasabildigin birisi aynı hocada tedavi oluyorsun daha ne oldun misss.

😊 ne güzel hayaller kuruyorsun öyle @Penthos  Yani olasılığı var evet ama olmama ihtimali de var. Biz öyle düşünüyoruz yalnız enfeksiyon hastalıkları dediğim gibi bir çok hastalığı kapsıyor her giden hiv pozitif değiiiiil 😄

Penthos

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #24 : Mayıs 22, 2018, 04:38:43 ÖS »

😊 ne güzel hayaller kuruyorsun öyle @Penthos  Yani olasılığı var evet ama olmama ihtimali de var. Biz öyle düşünüyoruz yalnız enfeksiyon hastalıkları dediğim gibi bir çok hastalığı kapsıyor her giden hiv pozitif değiiiiil 😄

Valla hiç hayal değil bence @Angelowic  oda hiv + dı elinde kemik ölçüm raporu vardı emin olmamakla beraber direnç testi dökümü benzeri birşey daha :)
neyse birdaha yolda bile görsem konuşurum yaşi ufaktı tedirginliğini ona bağlıyorum 23 lerinde sanirim :)

Çok inatçı vede doğrularımdan vaz geçmeyen biriyimdir. Ama bunlar zaten latife öğrenci muhtemelen vede yeni tani almis olmalı acaba doktorun dosyalarını patlatıp adresinimi bulsam.

Yine bende med-cezirler hat safhaya ulaştı:)
« Son Düzenleme: Mayıs 22, 2018, 04:43:14 ÖS Gönderen: Penthos »
Düzenim bozulur, Hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme. Nereden bilebilirsin Hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını.
Kasım 2017    44 milyon.
Aralık 2017     5.5 milyon.
Ocak 2018      3.9 milyon.
Şubat 2018     1490
Mayis 2018     80   :)

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #25 : Mayıs 22, 2018, 05:52:22 ÖS »

Valla hiç hayal değil bence @Angelowic  oda hiv + dı elinde kemik ölçüm raporu vardı emin olmamakla beraber direnç testi dökümü benzeri birşey daha :)
neyse birdaha yolda bile görsem konuşurum yaşi ufaktı tedirginliğini ona bağlıyorum 23 lerinde sanirim :)

Çok inatçı vede doğrularımdan vaz geçmeyen biriyimdir. Ama bunlar zaten latife öğrenci muhtemelen vede yeni tani almis olmalı acaba doktorun dosyalarını patlatıp adresinimi bulsam.

Yine bende med-cezirler hat safhaya ulaştı:)

Ya @Penthos yaaa 😊 bayılıyorum sanaaaaa 😄

kamikaze

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #26 : Mayıs 22, 2018, 07:13:36 ÖS »
Ben cerrahpasaya pazartesi öğlenden önce randevu almadan gidiliyor test yaptıracağım zaman doktor a hiç gorunmuyorum bile testler belli zaten sabah 10 gibi  isim bitiyor