Mavi-Banner

Gönderen Konu: Randevu alabilme sürelerimiz  (Okunma sayısı 842 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mucizelereinan

• Katılımcı Üye
  • *
Randevu alabilme sürelerimiz
« : Mart 06, 2018, 11:13:55 ÖÖ »
Herkes selam,
Daha önce de sayımızın artması nedeniyle randevu günü bulmakta zorlandığımızı konuşmuştuk.
Son durum nedir, hangi hastanede tedavi alıyorsunuz ve aradığınızda ya da MHRS üzerinden randevu oluşturduğunuzda kaç gün sonraya alabiliyorsunuz?

Kendimden başlayayım.

Bakırköy Eğitim Araştırma.
Bugün yani 6 Mart'ta aradım.
Randevu alabildiğim tarih 3 Nisan.
Neredeyse 1 ay sonraya :(

Dernek kanalıyla baskı yapılamaz mı hastanelere? Enfeksiyon kliniği ile HIV kliniği ayrılmalı. Sayımız çok arttı ve enfeksiyon doktorları hem behçet hastalığına, hem hepatite, hem idrar yolu enfeksiyonuna,hem HIV'e baktığı için randevu çok zor alınmaya başladı. Bu konuda bir şey yapılmalı.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Randevu alabilme sürelerimiz
« Yanıtla #1 : Mart 06, 2018, 12:35:14 ÖS »
Evet Bakırköy için artık bir ay öncesinden araya**k randevu almak gerekiyor. Beni de geçen sefer ilacım bitiyor diye yalvar yakar araya sıkıştırdılar. Bir daha bir ay öncesinden arayın ama dediler. Ben de öyle yapıyorum artık.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

murti34

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Mart 06, 2018, 08:23:56 ÖS »
Degerli arkadaslar
Derneğin cok rolu olabilecegini dusunmuyorum. Zaten STK bizim ulkede sevilmez.  Greenpeace e  veya TEMA ya bile neler diyorlar.

Mersin unv hastanesindeki uygulamayı soyleyeyim. 182 ye gerek yok. Sabah 8.30 da gidip kayıt yaptırıp siraya giriyorum. ortalama 10 kisi oluyor. Eger profa randevu almak istiyorsam aynı gun randevu alabiliyorum.  Ayrica butun aşilar ucretsiz. prevenari dun yaptirdim aşi odasinda.

Hiv kliniğinin ayrılmasını dogru bulmuyorum ama faydasi olabilir. Damgalanmaya götürebilir bu durum. Hasta sayisi fazlalaştı maalesef.  Eger hizli bir sekilde durdurulamazsa, sanıyorum tek tip ilac ve rna cd4 testleri baktirma araligi uzayacak.

Ayrica pozitiflere butun kan tahlilleri acil yapılıyor.
« Son Düzenleme: Mart 06, 2018, 08:30:03 ÖS Gönderen: murti34 »

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Mart 06, 2018, 09:35:23 ÖS »
İlaç günü yaklaştığı halde randevu alma işi sıkıntıya düşen arkadaslara tavsiyem en kötü ihtimalle 70-80 TL fark ödeyip özel bir hastanenin enfeksiyon doktoruna gidip ilacını yazdırın. Tahlilleri randevu zamanınız geldiginde kendi hastanenizde yaptırırsınız. İlaçsız kalmaktansa az bir farkla özelde ilacınızı yazdırın derim.

murti34

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Mart 06, 2018, 11:39:57 ÖS »
İlaç günü yaklaştığı halde randevu alma işi sıkıntıya düşen arkadaslara tavsiyem en kötü ihtimalle 70-80 TL fark ödeyip özel bir hastanenin enfeksiyon doktoruna gidip ilacını yazdırın. Tahlilleri randevu zamanınız geldiginde kendi hastanenizde yaptırırsınız. İlaçsız kalmaktansa az bir farkla özelde ilacınızı yazdırın derim.

semt poliklinigi veya devlet hastanesindeki enfeksiyon uzmamina da yazdirabilirler. hic 70 tl odemezler.

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #5 : Mart 07, 2018, 02:07:20 ÖÖ »
Ben anlamadım, sizler takipli hasta olarak, mhrs sisteminden randevu ile mi gidiyonuz hala doktorunuza
Su gibi berrak yeni bi hayat.

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #6 : Mart 07, 2018, 07:12:05 ÖÖ »

semt poliklinigi veya devlet hastanesindeki enfeksiyon uzmamina da yazdirabilirler. hic 70 tl odemezler.

İstanbul da semt Polikliniğinde yada bağlı oldugu hastanede enfeksiyon oluyor. İkisinde de ayrı ayrı yok ve zaten semt Polikliniği de aynı randevu yorgunluğuna sahip. Yani bu yaşanan sıkıntı zaten devlet hastaneleri için.

@TransBeril her hastane farklı calısıyor burada. Kimi telefonla randevuyu kendisi veriyor. Kimi için önce MHRS ten randevu alıp kan veriyorsun sonra sonuc göstermek için randevu alıyorsun. Öyle koca Prof lar numaralarını veriyorlar filan olayına ben pek rastlamadım. Sana 5 dakika vakit ayırıyor ne derdin varsa söylüyorsun 😀

murti34

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Mart 07, 2018, 08:11:12 ÖÖ »

İstanbul da semt Polikliniğinde yada bağlı oldugu hastanede enfeksiyon oluyor. İkisinde de ayrı ayrı yok ve zaten semt Polikliniği de aynı randevu yorgunluğuna sahip. Yani bu yaşanan sıkıntı zaten devlet hastaneleri için.

@TransBeril her hastane farklı calısıyor burada. Kimi telefonla randevuyu kendisi veriyor. Kimi için önce MHRS ten randevu alıp kan veriyorsun sonra sonuc göstermek için randevu alıyorsun. Öyle koca Prof lar numaralarını veriyorlar filan olayına ben pek rastlamadım. Sana 5 dakika vakit ayırıyor ne derdin varsa söylüyorsun 😀
Bagli oldugu hastane demedin. mhrs ye girdim, istanbul enfeksiyon dedim 8 marta randevu veren bir suru doktor hastane gordum. Herhangi bir hastaneye gidilebilir bu durumda recete ixin.
Marmara eah nde 20 dk ve mersin unv hast. nde de 20 di suruyordu muayenem.
« Son Düzenleme: Mart 07, 2018, 08:51:25 ÖÖ Gönderen: murti34 »

yastikyorgan

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Mart 07, 2018, 10:44:33 ÖÖ »
Ben anlamadım, sizler takipli hasta olarak, mhrs sisteminden randevu ile mi gidiyonuz hala doktorunuza

@TransBeril sus sus kimse bizim randevusuz gittiğimizi duymasın 😀

Penthos

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Mart 07, 2018, 08:15:41 ÖS »
Selamlar.
@TransBeril  aslında bu hastanın doktora derdini anlatabilme yeteneğine bağlı. Doktoru canından bezdirip birde üslup hatası yapanları Yada doktorla hal hatır sormaksızın sadece ilaç yazdırıp tahlil yaptıran arkadaslarimiza ugrasmamak icin sisteme havale edip başlarından savabiliyorlar.
Tabi birde kraldan çok kralcılık yapan sekreter ve güvenliğin azizlige uğraya arkadaşlarımızda yok değil.
Düzenim bozulur, Hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme. Nereden bilebilirsin Hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını.
Kasım 2017    44 milyon.
Aralık 2017     5.5 milyon.
Ocak 2018      3.9 milyon.
Şubat 2018     1490
Mayis 2018     80   :)

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #10 : Mart 09, 2018, 01:37:44 ÖÖ »

@TransBeril sus sus kimse bizim randevusuz gittiğimizi duymasın 😀

He valla şaşırdım bu başlığı görünce o yüzden :) neyse hastane adı vermeyelim artık bencede valla bu gidişle şehir dışından bile gelirler yoksa :)
Su gibi berrak yeni bi hayat.

yalnız

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Mart 11, 2018, 12:46:10 ÖS »
Merhaba.  Benim doktorum geçen gittiğimde artık ilaçları sağlık ocaklarıda yazıyor orayyada yazdırabilirsin demişti. Ne kadar doğru bilmiyorum ama öyle söyledi. Bende izmirde tedavi görüyorum ve doktor bana şu gün gel diyor ve ogün sabahtan gidiyorum ve sıra beklemeden ilk önce hiv+olanları alıyorlar ve giderken tekrar bi tarih veriyor yine o gün gidiyorum. Sistem çok iyi en azından zaman kaybımız olmuyor. Ege üniversitesinde ise yine aynı şekilde oluyor sanırım fakat tek farkı ege üniversitesinde kan vermek için diğer hastalar  100 kişilik bir sıra beklemek zorunda kalırken, başhemşire odasının önünde kuyruk oluşuyor ve EGEHAUM dan geldiğini yani intaniye polikliniğinden geldiğini söylüyorsun ve sıra bekletmeden kanını alıyorlar ve gidiyorsun. Tek sorun gizlilik açısından o sırada ki herkesin hiv +olduğunu biliyorsun ve bu da biraz can sıkıcı olabiliyor.

murti34

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Mart 12, 2018, 11:23:27 ÖÖ »
Merhaba.  Benim doktorum geçen gittiğimde artık ilaçları sağlık ocaklarıda yazıyor orayyada yazdırabilirsin demişti. Ne kadar doğru bilmiyorum ama öyle söyledi. Bende izmirde tedavi görüyorum ve doktor bana şu gün gel diyor ve ogün sabahtan gidiyorum ve sıra beklemeden ilk önce hiv+olanları alıyorlar ve giderken tekrar bi tarih veriyor yine o gün gidiyorum. Sistem çok iyi en azından zaman kaybımız olmuyor. Ege üniversitesinde ise yine aynı şekilde oluyor sanırım fakat tek farkı ege üniversitesinde kan vermek için diğer hastalar  100 kişilik bir sıra beklemek zorunda kalırken, başhemşire odasının önünde kuyruk oluşuyor ve EGEHAUM dan geldiğini yani intaniye polikliniğinden geldiğini söylüyorsun ve sıra bekletmeden kanını alıyorlar ve gidiyorsun. Tek sorun gizlilik açısından o sırada ki herkesin hiv +olduğunu biliyorsun ve bu da biraz can sıkıcı olabiliyor.
@yalnız  bunu soyleyen doktor ve hastane hangisiydi? yani aile hekimligi konusu

poz.poz.

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Mart 12, 2018, 01:42:32 ÖS »
İlaç yazdırma ve tetkik zamanım geldiğinde Mhrs'den giriş yapıp tarihlere bakıyorum. İki doktorumdan biri poliklinikteyse istediğim gün ve saate randevu alıyorum (genelde ertesi güne). İkisi de servisteyse, ikisinden birinin telefonuna mesaj gönderiyorum, yarın şu saatte işin yoksa serviste görüşelim diyor ve işlerimizi kolayca hallediyoruz.
Yaza yaza düşürücem hükümeti :D ATARLI  POZ.POZ <3

dejavu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Mart 14, 2018, 04:02:15 ÖÖ »
Herkes selam,
Daha önce de sayımızın artması nedeniyle randevu günü bulmakta zorlandığımızı konuşmuştuk.
Son durum nedir, hangi hastanede tedavi alıyorsunuz ve aradığınızda ya da MHRS üzerinden randevu oluşturduğunuzda kaç gün sonraya alabiliyorsunuz?

Kendimden başlayayım.

Bakırköy Eğitim Araştırma.
Bugün yani 6 Mart'ta aradım.
Randevu alabildiğim tarih 3 Nisan.
Neredeyse 1 ay sonraya :(

Dernek kanalıyla baskı yapılamaz mı hastanelere? Enfeksiyon kliniği ile HIV kliniği ayrılmalı. Sayımız çok arttı ve enfeksiyon doktorları hem behçet hastalığına, hem hepatite, hem idrar yolu enfeksiyonuna,hem HIV'e baktığı için randevu çok zor alınmaya başladı. Bu konuda bir şey yapılmalı.

Ben de tam 1 ay sonrasına alabiliyorum son 2 randevumda. Doktorlar aşırı yoğun. Yemek arasında bile çalışıyorlardı bir kere denk geldim.

Bu arada MHRS üzerinden nasıl alabiliyorsunuz? Bana sadece telefon ile randevu alabiliyorsunuz demişlerdi ve hep öyle aldım. Enfeksiyon 2'ye alınabildiğine emin misiniz?