Mavi-Banner

Gönderen Konu: 4 Yaşında bir çocuğumuz için ne yapabiliriz?  (Okunma sayısı 690 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Taurus

• Katılımcı Üye
  • *
4 Yaşında bir çocuğumuz için ne yapabiliriz?
« : Mart 04, 2018, 05:01:20 ÖS »
Burasının hiv/aids paylaşım yeri olduğunu biliyorum ve bu konunun hivle alakalı olmadığını da biliyorum. Ancak biraz çaresiz kaldım ve sizlere danışmak istiyorum.

Durum şu. Arkadaşlar 4 yaşında bir çocuğumuz var. Çocuk maalesef göz kanseri. Tedavisine şu anda Ankara'da bir devlet hastanesinde devam ediyor. Ancak tedavi için çekilmesi gereken bir Göz MR'ı var ve çocuğun ailesine çok ileri bir zamana randevu verilmiş. Kanserin ne kadar ilerlediği gözün alınıp alınamayacağı ile ilgili bu MR sonucuna göre karar verilecekmiş. Özelde çekim için ise 1000 küsür lira tutar istemişler. Aile bunu ödeyecek durumda değil ve benzer bir hastalıktan bir çocuklarını daha önce kaybetmişler.  Ankara'da bu göz mr'ı için rica edebileceğimiz birisi var mıdır? 1000 lira için beklemek hiç hoş değil ama gerçekten yoksul insanlar var.

Öneriniz olursa yazarsanız sevinirim.

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: 4 Yaşında bir çocuğumuz için ne yapabiliriz?
« Yanıtla #1 : Mart 04, 2018, 10:53:33 ÖS »
Allah yardımcısı olsun. Çevresi tanıdığı olan bir arkadas varsa burdan yazar mutlaka. Yalnız cimer, bimer yada saglık bakanlığını arasanız belki insafa gelir biri en azından bizden daha cok yardımcı olma imkanları var

DesertRose

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Mart 05, 2018, 02:40:15 ÖÖ »
Ahh icim kabardi yine :( yavrum kiyamam. Olsa durumum hemen iletisime gercerdim... :(   neden zengin degilim ben neden yedim zamaninda kazandiklarimj kufur edesim var su an kendime.
 Amkarada yasiyorlarsa bakanliga baska sehirde ise saglik il mudurluklerine basvuruda bulunsunlar. Cocuk sonucta ve hassas  bir konu...

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Mart 05, 2018, 07:28:15 ÖÖ »
Çocuk olduğu için gerçekten hassas bir konu. Bakanlıktan yardım alamazsanız, çok iyi bir seçenek değil biraz küçük düşürücü evet ama bir haber kanalına söylerlerse bir haber yapılırsa mutlaka tedavisini üstlenecek yardımsever bir vatandaş çıkacaktır.  Daha önce görmüştüm benzer durumlar.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

merak_etme_sabret

• Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Mart 05, 2018, 08:56:23 ÖÖ »
Buna benzer acil durumlarda hastanenin başhekimi ile konuşup erken tarihe alınabilir.. Valiliğe başvurulabilir ? Acileyet söz konusu ise hastanenin yardımcı olmayacağına inanmıyorum..

Eğer çözüm bulunmadıysa ailenin iletişim numarasını almam mümkün mü ?  Ben yardımcı olacam..

Taurus

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Mart 05, 2018, 01:52:15 ÖS »
@merak_etme_sabret teşekkür ederim ama para yardımını zaten başka şekillerde halletmeye çalışıyoruz yoksa olmadı ben öderim o da sıkıntı değil. Sadece yardıma gerek kalmadan hali hazırda sosyal güvencesi olan birinin bu mr denen zıkkıma paraya gerek duymadan erişebilmesi için yapılacak bir şey var mı onu irdelemeye çalışıyorum.

Ocp

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Mart 05, 2018, 02:43:48 ÖS »
Arkadaslar 100 Yenizelanda dolari gonderebilirim :

Diamond

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Mart 05, 2018, 03:06:41 ÖS »
Merhaba @Taurus cok gecmis olsun. Cok hassas bir konu gercekten. @merak_etme_sabret inde dedigi gibi yardimci olunacaksa bende ilgilenmek isterim. Ama tabi sizin dediginiz konu mr ile ilgili. Bir gelisme olursa lutfen bizi de burdan haberdar ederseniz cok sevinirim. Cok uzuldum. Allah sifa versin.

Duygu06

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Mart 05, 2018, 03:56:49 ÖS »
Geçmiş olsun yardımcı olabilcemiz bişey varsa herzaman burdayiz tez zamanda şifa versin rabbim...

murti34

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Mart 05, 2018, 03:57:07 ÖS »
Burasının hiv/aids paylaşım yeri olduğunu biliyorum ve bu konunun hivle alakalı olmadığını da biliyorum. Ancak biraz çaresiz kaldım ve sizlere danışmak istiyorum.

Durum şu. Arkadaşlar 4 yaşında bir çocuğumuz var. Çocuk maalesef göz kanseri. Tedavisine şu anda Ankara'da bir devlet hastanesinde devam ediyor. Ancak tedavi için çekilmesi gereken bir Göz MR'ı var ve çocuğun ailesine çok ileri bir zamana randevu verilmiş. Kanserin ne kadar ilerlediği gözün alınıp alınamayacağı ile ilgili bu MR sonucuna göre karar verilecekmiş. Özelde çekim için ise 1000 küsür lira tutar istemişler. Aile bunu ödeyecek durumda değil ve benzer bir hastalıktan bir çocuklarını daha önce kaybetmişler.  Ankara'da bu göz mr'ı için rica edebileceğimiz birisi var mıdır? 1000 lira için beklemek hiç hoş değil ama gerçekten yoksul insanlar var.

Öneriniz olursa yazarsanız sevinirim.

Merhaba. Onkoloji ve onkoloji radyolojisinde yardımcı olabilecegim bir durum  Ankara icin yok ne yazikki. Sadece aile ile iletisimdeyseniz; bolgedeki kanser hastalari dernekleri ile irtibata geçilmesini onerebilirim . Benim yasadigim ilde bu sekilde ozel hastanelerle dernek bazinda iletisim halindeydik.  Ve gelen uyelerin tedavileri icin ozel hastanelerle bağlantıli calisiyorduk  Bunun yaninda cok acil bir durum olsa,  mr girisini acil olarak girerlerdi diye dusunuyorum.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
« Yanıtla #10 : Mart 05, 2018, 04:11:09 ÖS »
@Taurus  merhaba  , aile  hangi ilde  yaşamaktadır. Ben  derim ki  buradan  forum olarak  çam  sakızı  çoban armağanı  bir  yardım   kampanyası  başlatalım  derim,

ben  300 lira   katkıda  bulunacağım.

kimin ne  olacağı  meçhul , ALLAH  yardımcıları  olsun .

yardım  etmek  isteyen arkadaşlar  olursa  bir hesapta  toplayıp aileye  teslimini sağlayalım.  :-[ :-[
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

Taurus

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Mart 05, 2018, 04:43:53 ÖS »
herkese teşekkür ederim öncelikle. Duyarlılığınız için. Para toplama işini burdan yapmak doğru olmaz, kaldı ki ben tek başıma da masrafları üstlenebilirim. Sadece oluru varsa Ankara'da devlet hastanesinde MR çektirebileceksek ivedi şekilde rica edebileceğimiz birileri var mı onu öğrenmek istedim. Herkese duyarlılığından ötürü teşekkür ederim.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #12 : Mart 05, 2018, 05:10:57 ÖS »
en azından  özelde  mr  çekilebilmesi için  gereken  miktarı toplamış olalım.

Sanırım  tanıdığı olan  kimse  yok
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

Air

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Mart 05, 2018, 05:58:06 ÖS »
Para toplarsinz bende yardimci olmak isterim Çok uzuldum allah acil şifalar versin

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #14 : Mart 07, 2018, 06:40:02 ÖS »
@Taurus  bizi haberdar  eder misin ? Maddi olarak  ihtiyaç varsa  elimizden  geldigince  yardımcı  olalım