Mavi-Banner

Gönderen Konu: zorlu süreçlerden geçiyorum.  (Okunma sayısı 1406 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
zorlu süreçlerden geçiyorum.
« : Mart 01, 2018, 10:26:10 ÖS »
selam  forum  ahalisi pozitif  arkadaşlarım hepinize  selamlar  sevgiler saygılar

malumunuz   kardeşime  organ  yetmezliği  tanısı  konmuştu. Malesef ki  çok  kısa  bir  zaman diliminde  her  iki  böbreği de  iflas  etti. diyalizlere  girmeye  başladı  daha  27 yaşında  gencecik  çoçuk  baba  olmayı  beklerken  soluğu  yoğun  bakımda  aldı. Ciğerleri  su  toplamaya  başladı. HEM diyaliz hem  ciğerlerden  su çekiliyordu  resmen  gencecik  çoçuk  çöktü  mahvoldu  eşi  hamile  aglıyor üzlüyor. Bizler ailecek  mahvolduk  , soluğu memlkette  aldım  canlı  canlı gördüm. Düşünsenize  su içmek  bile  yasak insanın  elbette  zoruna  gider, sofrada  yemek  koyuluyor  gram  tuz  olmamasını bırakın  herşey yasak,o  ağlıyor  biz  moral  veriyoruz  falan ama  arkasından  salya  sümük  bizlerde ağlıyoruz.

Sonra  raporu  bitti  Konya'ya  işe  döndüğü ilk  gün düşüyor  geçiçi  görme  kaybı  agız  burundan  kan  gelmesi  falan,doktor  organ nakli  gerekiyor  demiş

Babam,amcam   kardeşlerim  annem  hemen antalya'ya  gidiyorlar.Bende  istanbul'dan  atlayıp direk gittim. Yani  hastane  ortamı  zaten  zor  işin  içine  insanın  yakını  girince  daha  da  zor  oluyor  herşey. Doku  nakli  için  babam  uygun  bulundu  ameliyata  girecekler  babam  aldı  karşısına  hakkınızı helal edin  birşey  olursa  büyük sensin aileyi  çekip kollamak  görevi  sende  diyince  hani  boğazıma  birşey  oturdu .

ELalem  ne deri  bırakıp nasıl  bir ağlamaya  başladıysam  yüzüm  gözüm şişti artık,zaten  yeme  içme  de yok, bu  arada  iş için istanbula  geliyorum  .Tüm boş  günlerim  antalyada  geçiyor.

7 saatlik  bir  operasyonla  organ  nakli  yapıldı.İLK 10 gün  gerçekten  çok zordu  hem aile hemde  kardeş  baba için

çok  şükür  daha  iyiye  gidiyor  durumları, ve  bu  süreçler yaklaşık 2 ay içinde  oldu.Foruma  girmeyi  bırakın  psikolojim  allak  bullak  oldu  ruh  gibi  gezer  oldum. Vucuudmun heryeri  sivilce  döktü agzımın  içi  aft  doldu. Uyku  haram  oldu  ve  inanın  şu an  cd4 falan  yerlerdedir.

rabbim kimseye  dermansız  dert  verip derman aratmasın . Sağlık  çok  çok  önemli, sigara  alkolün dibine vuran  arkadaşlar   yerinizde  olsam  derhal  bırakırım.Hastanede  hiç  güzel  şeyler  görmedim.Kardeşimle  aynı  odada  kalan  4 kişi  vefat  etti farklı farklı  günler de  , ölürken  inlemesine mi üzülürsün, ailesinin yıkılmasına mı üzülürsün, kardşine  mi  yanarsın  babana mı ?

neyse  işte  böyle  bir süreçten geçtim  ve  geçiyorum , daha yeni yeni toparlıyorum  .Gülüyorum aklıma  getirmemeye  çalışıyorum. Ama  akşam yastığa  başını  koyunca  malesef  düşünmek için çok zaman  oluyor :'(
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

mucizelereinan

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: zorlu süreçlerden geçiyorum.
« Yanıtla #1 : Mart 01, 2018, 10:29:31 ÖS »
@acısada_öldürmez  Cok gecmis olsun. Allah acil şifalar versin. Dediğin gibi bugunumuze cok şükür, dermansiz hastalik sahibi değiliz evimizin konforunda yaşıyoruz hastalığımızı. Adina hastalik bile demek yanlis aslinda bizimkinin.. tekrar cok gecmis olsun

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #2 : Mart 01, 2018, 10:34:21 ÖS »
@acısada_öldürmez  Cok gecmis olsun. Allah acil şifalar versin. Dediğin gibi bugunumuze cok şükür, dermansiz hastalik sahibi değiliz evimizin konforunda yaşıyoruz hastalığımızı. Adina hastalik bile demek yanlis aslinda bizimkinin.. tekrar cok gecmis olsun

@mucizelereinan  teşekkür ederim arkadaşım  ,evet  bizimkisi deve de  gerçekten  kulak  kalır.

saglıcakla  kal 
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

DesertRose

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Mart 01, 2018, 10:56:36 ÖS »
Cok cok geçmiş olsun A.Ö. :(  umarim babacigon ve kardesin en yakin zamanda tam anlami ile şifa bulurlar...

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Mart 01, 2018, 10:58:44 ÖS »
Cok cok geçmiş olsun A.Ö. :(  umarim babacigon ve kardesin en yakin zamanda tam anlami ile şifa bulurlar...

@DesertRose  iyi dileklerin için teşekkürler   :) inşallah  tek  tememnimiz iyi olmaları 

Rebel34

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Mart 01, 2018, 11:25:39 ÖS »
Okurken tüylerim diken diken oldu, hayal etmesi bile ayrı bir zor. Çok geçmiş olsun. Şifalar diliyorum. İlaçlarınızı aksatmayın.  :(

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #6 : Mart 01, 2018, 11:34:37 ÖS »
Okurken tüylerim diken diken oldu, hayal etmesi bile ayrı bir zor. Çok geçmiş olsun. Şifalar diliyorum. İlaçlarınızı aksatmayın.  :(
@Rebel34  teşekkür ederim  güzel dileklerin için , tüm  şifa  bekleyen  hastaların  ALLAH şifasını  versin inşallah
İlaçlar artık  benim için  su içmek  kadar  olagan  bir  hal aldı, robota  bağladım.Akşam  yemeği  sonrası hemen  ilk iş ilacımı  içmek

mazhar

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Mart 02, 2018, 12:23:04 ÖÖ »
Allah senin ve ailenin yardımcısı olsun..

can_can

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Mart 02, 2018, 01:16:59 ÖÖ »
Sevgili acısada_öldürmez,

Bu yazını henüz gördüm. Çok ama çok geçmiş olsun. Dostum, senin yazıların, düşüncelerin, önerilerin, hayata bakışın en azından burdan gördüğümüz kadarıyla bizleri mutlu ediyor. Şahsen beni diyeyim.

Üzme o tatlı canını. Sen ayakta dur ki, hem ailen hem bizler de sen ve senin gibi iyi insanlardan güç alalım. İlaçlarını aksatmayacağını zaten biliyorum da :) 6 yıl Antalya'da yaşamış biri olarak, hem yazı hem de kışı fenadır. Dikkat et. Ordan bir ihtiyacın olursa da yapabileceğim bir şey olursa da yardım etmekten onur duyarım...

Kal sağlıcakla :)
Ey hayat, seni bu kadar kıymetli tutuşum, ölüm sayesindedir.

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #9 : Mart 02, 2018, 07:56:42 ÖÖ »
Allah ikisine de acil şifalar versin. Size de güç kuvvet versin. İlk başlarda sıkıntılı uydu uymadı kanama yaptı filan. Ama 10 gün de bi sorun cıkmamişsa artık çıkmaz  Allahın izniyle.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #10 : Mart 02, 2018, 08:27:27 ÖÖ »
üstad anlattığın süreç gerçektende çok sıkıntılı bi süreç...allah her ikisindede bi an önce şifa verir inşallah...

kafayı toparlaman lazım...zaman herşeyin ilacı...herşeyin iyiye gideceğine inanıyorum..

Penthos

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Mart 02, 2018, 08:58:07 ÖÖ »
Merhaba @acısada_öldürmez
Kolay şeyler yaşamadığınız çok açık ama sizin güçlü olmanız ailenizede güç veriyor. Sağlığınıza dikkkat etmeye çalışın lütfen çok güçlü bi adam olduğunuzda aşikar böyle devam ederseniz herseyin üstesinden gelirsiniz bence.
 Allah kardeş ve babanıza şifalar versin.

Sabır suskunluk değil, işitilmeyen bir feryattır. Her kişinin değil, er kişinin harcıdır. "Hz.Mevlana"
Düzenim bozulur, Hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme. Nereden bilebilirsin Hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını.
Kasım 2017    44 milyon.
Aralık 2017     5.5 milyon.
Ocak 2018      3.9 milyon.
Şubat 2018     1490
Mayis 2018     80   :)

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #12 : Mart 02, 2018, 11:53:09 ÖÖ »
Acil şifalar dilerim dostum ve kardeşim.
Çok güzel bir ailen var. Fedakarlık böyle bir şey.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #13 : Mart 02, 2018, 12:32:54 ÖS »
Allah senin ve ailenin yardımcısı olsun..

@mazhar  teşekkür ederim  iyi  dileklerin için

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #14 : Mart 02, 2018, 12:37:52 ÖS »
Sevgili acısada_öldürmez,

Bu yazını henüz gördüm. Çok ama çok geçmiş olsun. Dostum, senin yazıların, düşüncelerin, önerilerin, hayata bakışın en azından burdan gördüğümüz kadarıyla bizleri mutlu ediyor. Şahsen beni diyeyim.

Üzme o tatlı canını. Sen ayakta dur ki, hem ailen hem bizler de sen ve senin gibi iyi insanlardan güç alalım. İlaçlarını aksatmayacağını zaten biliyorum da :) 6 yıl Antalya'da yaşamış biri olarak, hem yazı hem de kışı fenadır. Dikkat et. Ordan bir ihtiyacın olursa da yapabileceğim bir şey olursa da yardım etmekten onur duyarım...

Kal sağlıcakla :)

@can_can  teşekkür ederim dostum ,  Antalya  MedicalPark organ  nakli  konusunda  dünya  çapında  nam  salmış  bir  hastane  ve  profesörü  babamın  tanıdığı  olduğu  için  nakil işlemlerini  orada  gerçekleştirelim denildi.Bende  zaten  Hataylı  biri  olarak İkllim  anlamında  arada  hiç  fark  göremedim  kışlar  ılık  yazlar  sıcak  ve  kurak ,arada  sadece tek  bir  fark  var  bizim orası sanayii ile  kalkınıyor  ama  antalya  bacasız  sanayii  deniz kum  güneş  ve  kavruk  doğu anadolunun  bağrından  kopan  yağız  delikanlıların  rus turistlerin  zevklerine  hitap ediyor  olmasından mütevellit  bu  gençlerinde  turizm  gelirlerin  de  katkısının azınsanmaması  önemli    :)