Mavi-Banner

Gönderen Konu: evde test  (Okunma sayısı 435 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kediler

• Yeni Üye
  • *
evde test
« : Mart 01, 2018, 04:04:35 ÖÖ »
evde test yapamaz mıyız ve nereden temin ederiz

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: evde test
« Yanıtla #1 : Mart 01, 2018, 07:45:34 ÖÖ »
Bir zamanlar, eczaneler de evde hizla test kitleri satiliyordu, ancak bildigim kadari ile artik satilmiyor. 
Tum devlet hastanelerinde ucretsiz test yaptirabiirsin. Ayrica merak etme isim gizliligine özel hassasiyet gosteriliyor.
BÜYÜK sehirlerde yasiyorsan eger ucretsiz ve isim bile vermeden test yaptirabilecegin saglik merkezleri var. bu merkezlerin isim ve adreslerini Pozitif yasam derneginin internet sayfasinda bulabilirsin.
« Son Düzenleme: Mart 01, 2018, 07:46:27 ÖÖ Gönderen: hk »

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #2 : Mart 01, 2018, 08:22:53 ÖÖ »
bi ara aliexpresste rastlamıştım evde test kitlerini...ama çok yüksek hata payı olduğunu öğrenince vazgeçmiştim sipariş vermekten...sanki biraz para tuzağı gibi geldi bana o tip kitler..

Penthos

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Mart 01, 2018, 08:30:36 ÖÖ »
Merhaba @kediler 
Arkadaşlarımız dediği gibi no name ve ücretsiz test yapan kuruluşlar  var. Bu kaset tip testlerin güvenilirliği tartışılır. Ama illa istersen yurt dışı sitelerinde olduğu gibi n11 sitesinde ufukmedikal diye bi satıcı 69 tl ye satıiliyor.
« Son Düzenleme: Mart 01, 2018, 09:09:15 ÖÖ Gönderen: Penthos »
Düzenim bozulur, Hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme. Nereden bilebilirsin Hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını.
Kasım 2017    44 milyon.
Aralık 2017     5.5 milyon.
Ocak 2018      3.9 milyon.
Şubat 2018     1490
Mayis 2018     80   :)
Ağustos 2018  11  ;)

Gokkusagi

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Mart 01, 2018, 10:24:21 ÖÖ »
Özellikle internette bu test kitlerini satan, video ile kullanımı konusunda bilgilendiren kitler var. Hata payı o kadar da yüksek değil ama tabiki klinikte yapılan test kadar profesyonel olamaz. Alacağın kitlerin FDA onaylı olmasına dikkat et. Çekingenliğini anlayabiliyorum. Eğer bu şekilde rahat hissedeceksen sipariş verebilirsin. Aynı zamanda doktora görünmeden doğrudan kan verebileceğin özel laboratuvarlar var. 50-100 lira arasında eliza yöntemi ile hiv testi yapabiliyorlar. Doktora izah etme stresini de atmış olursun. Bu şüphe ile yaşadığın her gün ayrıca strese gireceksin bunu da hesaba kat.
Gri gökler, sadece geçmekte olan bulutlardır.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Mart 01, 2018, 10:37:43 ÖÖ »
Kargo ile kan testi yollayan laboratuarlar da var. Araştırabilirsin. Evde yapılacak kart testten daha güvenli olacağını düşünüyorum.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

mehmet0909

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Mart 01, 2018, 06:01:48 ÖS »
evde test yapamaz mıyız ve nereden temin ederiz
ben o testlerin güvenilir olduğunu düşünmüyorum bugün 70 liraya medical birşey yok kaldıkitest kiti olsun.en güzeli bir özel labta test olmak.anonim diye birşey zaten yok öyle veya böyle vatandaşlık numarası veriliyor benim bildiğim.devlette veya özel hiç bir yerde teşhir edilmiyor kişi.senle doktor arasında kalıyor ama sonuç pozitif ise sağlık bakanlığına durum bildiriliyor istatistik için.bence az bekle 28 den sonra hiv combi test ol fiyatı daha uygun o testin.geçmiş olsun.

kediler

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Mart 01, 2018, 06:13:06 ÖS »
Özellikle internette bu test kitlerini satan, video ile kullanımı konusunda bilgilendiren kitler var. Hata payı o kadar da yüksek değil ama tabiki klinikte yapılan test kadar profesyonel olamaz. Alacağın kitlerin FDA onaylı olmasına dikkat et. Çekingenliğini anlayabiliyorum. Eğer bu şekilde rahat hissedeceksen sipariş verebilirsin. Aynı zamanda doktora görünmeden doğrudan kan verebileceğin özel laboratuvarlar var. 50-100 lira arasında eliza yöntemi ile hiv testi yapabiliyorlar. Doktora izah etme stresini de atmış olursun. Bu şüphe ile yaşadığın her gün ayrıca strese gireceksin bunu da hesaba kat.
annemin üstüne sağlık sigortam pozitif cıkarsa dahi bi şekilde öğrenemez dimş