Mavi-Banner

Gönderen Konu: Hiv testim tekrardan pozitif cikti  (Okunma sayısı 587 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eraycan

• Yeni Üye
  • *
Hiv testim tekrardan pozitif cikti
« : Şubat 28, 2018, 02:22:05 ÖÖ »
Merhabalar surekli olarak aynı hastanede tedavi görüyorum. 9 ay öncesinden bugüne kadar sonucları negatif çıkıyordu. Son test sonuçlarım 20 'nin altında cıktı ve pozitif yazıyor. Sebebi ne olabilir. 3 ay önce ilacım değişti strbil kulniyordum doktorum genovnin daha hafif ve yan etkileri az olduğunu söyledi. Bununla alakalı olabilirmi.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Hiv testim tekrardan pozitif cikti
« Yanıtla #1 : Şubat 28, 2018, 07:20:51 ÖÖ »
Pcr rna sonucunu diyorsun sanırım. 20 nin altındaysa önemli değil. Arada böyle oynamalar olur. Hatta ölçülebilir 200'e kadar bile çıkabilir bunlara blip deniyor. Masum kabul ediliyor. Sonra tekrar düzeliyor. 20'nin altındaysa buna blip bile denemez korkulacak bir şey değil.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Penthos

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Şubat 28, 2018, 10:10:56 ÖÖ »
Pcr rna sonucunu diyorsun sanırım. 20 nin altındaysa önemli değil. Arada böyle oynamalar olur. Hatta ölçülebilir 200'e kadar bile çıkabilir bunlara blip deniyor. Masum kabul ediliyor. Sonra tekrar düzeliyor. 20'nin altındaysa buna blip bile denemez korkulacak bir şey değil.

Merhaba @Mavera
Yine size zihnisinir bir sorum olacak.
200 e kadar ölçülen ve blip denilen değerlere çıkılınca bulaş olma ihtimali nedir.?
Tedavi esnasında direnç demeyelim ama  iniş cikislar (bir yil boyunca 3 aylık sonuçlarda negatif ama 2 yıldaki bir sonucumuzun blip değer üzeri çıkıp tekrar negatif seyretmesi) mümkün mü.?
Eğer böyle ihtimaller varsa hep partnerimize bi risk oluşturmuş olmuyormuyuz.?
(Bu kadar sık boğaz edip saçma gibi gelen sorular sorduğum icin tekrar kusura bakyın lütfen.)
« Son Düzenleme: Şubat 28, 2018, 10:24:47 ÖÖ Gönderen: Penthos »
Düzenim bozulur, Hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme. Nereden bilebilirsin Hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını.
Kasım 2017    44 milyon.
Aralık 2017     5.5 milyon.
Ocak 2018      3.9 milyon.
Şubat 2018     1490
Mayis 2018     80   :)

Eraycan

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Şubat 28, 2018, 10:35:55 ÖÖ »
Teşekkür ederim. Doktorumda aynısını söyledi sabah. ilginiz için teşekkür ederim.

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #4 : Şubat 28, 2018, 10:41:25 ÖÖ »
@Eraycan  20nin altındasın, bu zaten çok güzel bişey. Blip yaşamışındır, depodan yeni virüsler kana pompalanmıştır, ilacında bunları hemen yok eder, bikaçtanesi kalmış onlarda gitmiştir şimdiye :) bi sonraki testinde yine saptanamadı alırsın.

Ayrıyetten, blip uyuyan rezervuarlardan takviye çıkmasıdır. Ancak kanımızda aktif şekilde hiv ilacımızın etken maddeleri olduğundan, bu takviyeler aynı gün içinde hakkın rahmetine kavuşur :) Yani cinsel sıvılara kadar yayılmaya fırsatı kalmaz :) Öyle olsaydı U=U kampanyasında bulaşlar görülürdü

50kopya/ml altında olduğunuz sürece içiniz rahat olsun, tedavi işe yaramıyo mu ya da direnç mi diye çekinmeyin. 200 altında olduğunuz sürece virüsü baskılamış, 50 altında olduğunuz sürece cinsel yolla bulaştırıcılığınızı neredeyse sıfır denilcek kadar kaybetmiş olursunuz @Penthos
Su gibi berrak yeni bi hayat.

Penthos

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Şubat 28, 2018, 11:01:27 ÖÖ »
Merhaba @TransBeril  teşekkür ederim cevabın için.
Benim sorunum direnç gelişti tedavi ise yaramadı gibi evhamlar değil. Çok şükür bu konularda çok rahatım. u=u gibi durumlardan da haberdarim ama tek korkum partnerlerime risk teşkil etmek. Bu yüzdendir bu tür şeyleri teyit etme çabam.
Tedavi esnasındaki dalgalanmalar beni düşündürüyor o ana denk gelip birine bulaştirirmiyim diye çekiniyorum.
Affiniza sığınarak bunları sormamın asıl sebebi sex tarzımla alakalı. Tekrar eski hayatımdaki gibi ilişkilerin peşindeyim şu anda 1450 rna 2 ay sonrasındaki hayatımın alt yapısını hazırlıyorum bir nevi.
Düzenim bozulur, Hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme. Nereden bilebilirsin Hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını.
Kasım 2017    44 milyon.
Şubat 2018     1490

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #6 : Şubat 28, 2018, 11:19:45 ÖÖ »
Kimsenin özel hayatına karışma hakkımız yok, dilediğin gibi yaşarsın, biz anca öneride bulunuruz. Çok eşli bi hayata geri mi dönüceksin, öyle anladım ben sanki ?

Tanımadığın insanlarla ilişkiye girerken, bulaştırırmıyım diye değil bana ne bulaşır acaba diye korunmalısın ve çok eşli hayattan uzak durmaya çalışmalısın.. Herhangi bi cybh ile karşılaşmamanın en garanti yolu tek eşli olmak nede olsa ;)

Dediğim gibi blip olayına takılma, anlık bi durum ;) u=u olmanı etkilemiyo yani :)
Su gibi berrak yeni bi hayat.

Penthos

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Şubat 28, 2018, 11:45:00 ÖÖ »
@TransBeril  değerli önerilerin icin teşekkür ederim. Korunmadan ilişkiyi asla düşünmüyorum şu aşamadan sonra. Fakat çok eşli hayattan asla vaz geçemem diye düşünen ben 5 aydır ilişki yaşamadığıma göre tek eşlide olmam ihtimaller dahilinde. Zaman la bende yaşayıp göreceğim kendimi. :)
Kasım 2017    44 milyon.
Şubat 2018     1490