Mavi-Banner

Gönderen Konu: Hiv duo testinin yakalayamadığı vaka  (Okunma sayısı 495 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Resifadami

• Yeni Üye
  • *
Hiv duo testinin yakalayamadığı vaka
« : Şubat 26, 2018, 12:01:16 ÖS »
Arkadaşlaer aşağıdaki makalede diyorki hiv duo ultranın diger test yöntemlerinden üstünlügü yoktur benmi yanlış okuyorum acaba.

Ve hiv duo ultranın yakalayamadığıu bir vakadan bahsetmişler.

A case report of the DUO test taking more than 4 week to generate a positive result,

Subtype B Human Immunodeficiency Virus (HIV) Type 1 Mutant That Escapes Detection in a Fourth-Generation Immunoassay for HIV Infection

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC427870/

« Son Düzenleme: Şubat 26, 2018, 12:02:31 ÖS Gönderen: Resifadami »

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Hiv duo testinin yakalayamadığı vaka
« Yanıtla #1 : Şubat 26, 2018, 01:43:00 ÖS »
Çok farklı, sıradışı bir virüs tipi özelliği imiş o yüzden olduğu düşünülüyor.  Kişidekivirüsün gen diziliminde bazı genlerin dağılımı çok çok ender veya daha önce eşi benzeri görülmemiş şekildeymiş.

Yani bu sık görülen bir şey değil, rutinde görülen bir şey hiç değil. Bunun için panik yapmaya fobi yapmaya gerek yok.

Hiç yakalanmayan bulunmayan hiv değil ha bu olaydaki, yanlış anlaşılmasın, hiv duo geç bulmuş sadece, anti hiv testi ve başka bir kombo test gene erken pozitif çıkmış ilk bakıldığında. Biz de sadece hiv duo ile kapatmıyoruz zaten. Çok riski olan kafaya takan erken dönemde hiv duo olur rahatlar, tam kapatmak için de 90. günde anti hiv elisa olur. Bitti.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Resifadami

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Şubat 26, 2018, 01:48:39 ÖS »
Cevap ve ayrıntılar için teşekkürler. Yanlız ben 90. Gündede duo yaptırdım yani hiç antiv yaptırmadım duo ultrada antiv bakıyor yeterli degilmi 90. Deki duo ?

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #3 : Şubat 26, 2018, 01:53:40 ÖS »
Olay 2002 de olmuş zaten. Şuan ki vidas ile o zamanki vidas aynı değil. Hassasiyetleri arttırıldı.

Zaten p24 poz vermiş combosuda poz vermiş..Standart anti-hiv testide poz vermiş, wester blot poz vermiş. Poz vermeyen tek şey vidasın antikoru.. O da 2.ayda poz vermiş zaten

Eskiden cihazlar şimdiki kadar hassas ve geliştirilmiş değildi, bu tarz vakalar sayesinde, günümüzde kaçırılan vakalar yaşanmamaktadır. Yıl olmuş 2018, artık virüsün alt tipi üst tipi fark etmiyo, seceresini çıkartıyo yeni cihazlar..Son 5 yıl içinde görülmüş bi rapor varsa o zaman gelin yazın bu ne diye
Su gibi berrak yeni bi hayat.

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #4 : Şubat 26, 2018, 01:57:35 ÖS »
Cevap ve ayrıntılar için teşekkürler. Yanlız ben 90. Gündede duo yaptırdım yani hiç antiv yaptırmadım duo ultrada antiv bakıyor yeterli degilmi 90. Deki duo ?

Vidas için 6.hafta yeterli zaten, sen kurala uyup 90da da olmuşun, pozitif çıkarmıyım vesvesesini kafandan çıkarman lazım artık ve internetteki bilgi kirliliği ile kafanı bulandırma..

Resifadami

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Şubat 26, 2018, 05:55:29 ÖS »

Vidas için 6.hafta yeterli zaten, sen kurala uyup 90da da olmuşun, pozitif çıkarmıyım vesvesesini kafandan çıkarman lazım artık ve internetteki bilgi kirliliği ile kafanı bulandırma..

Ama ben 90. Gün antihiv olmadım duo ultra oldum öacera 90. Gün antiv le kapatıyoruz dedi benim şindi antihiv olmam gerekli.?

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #6 : Şubat 26, 2018, 07:35:46 ÖS »
Anti-hiv 3nesil bi test sen ise 4nesil test olmuşsun.. Elbette konuyu kapatabilirsin, kapatamazsanda psikiyatriye git koşa koşa, fobikliğin sonu hiç iyi olmuyo çünkü aklında olsun

Konu kilit! Yeterli cevaplar verildi.