Mavi-Banner

Gönderen Konu: Lanet Grip!  (Okunma sayısı 642 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
Lanet Grip!
« : Şubat 25, 2018, 09:47:31 ÖS »
Arkadaşlar 4 gündür hastayım. Çeşme gibi aktı burnum 1 gün boyunca. Silerken burnunun sürtünmeden acımasından ağlar mı insan ya!  Ertesi gün kesildi. Şimdi de burnum tıkalı göğsüm,boğazım fena acıyo. Doktora gittim ama antibiyotiğin etken maddesini bulamadım taratırken. Klamer diye bir Makrolit grubu antibiyotik. Etken maddesi Klaritromisin. Napsam kulllansam mı acaba?

Died

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Lanet Grip!
« Yanıtla #1 : Şubat 25, 2018, 10:50:30 ÖS »
Etkileşimi var mı kontrol edebilirsin bunun için siteler var ya
Drug interactions diye

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #2 : Şubat 25, 2018, 11:06:45 ÖS »
Arkadaşlar 4 gündür hastayım. Çeşme gibi aktı burnum 1 gün boyunca. Silerken burnunun sürtünmeden acımasından ağlar mı insan ya!  Ertesi gün kesildi. Şimdi de burnum tıkalı göğsüm,boğazım fena acıyo. Doktora gittim ama antibiyotiğin etken maddesini bulamadım taratırken. Klamer diye bir Makrolit grubu antibiyotik. Etken maddesi Klaritromisin. Napsam kulllansam mı acaba?
Stribild ile etkileşimi var gözüküyor

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #3 : Şubat 25, 2018, 11:34:47 ÖS »
Evet, stribild veya genvoya kullananlar için riskli.. Hiv ilacında ki etken maddenin etkisini çoğaltıyomuş, buda böbrekler için riskliymiş

Çok geçmiş olsun bu arada, normal ülkece garip bi kış yaşıyoz. Eksilere düşmediği için sıcaklık, mikroplarda ölmedi.. Ben ve çevremde grip değilde, geniz tıkanıklığı ve sersemlik durumu yaygın.. Doğanın dengesi şaştı iyice
« Son Düzenleme: Şubat 25, 2018, 11:37:02 ÖS Gönderen: TransBeril »
Su gibi berrak yeni bi hayat.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Şubat 26, 2018, 12:19:34 ÖÖ »
Teşekkürler arkadaşlar. Valla genizim bir kuru,yanıyo, göğsüm içerden acıyo,kaşınıyo. Büyük bir iltihaplanma bekliyo beni anlaşılan. @Died  baktım siteden ama bulamadım etken maddeyi. Ben pek beceremiyorum o siteyi kullanmayı nedense. Kullanmıyorum o zaman. Ihlamura,zencefile devam. Ya da başka grup bi antibiyotik..

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Şubat 26, 2018, 12:22:56 ÖÖ »
Boğazlar içinde sirkeli su gargarası yap harbiden  faydasını görüyor insan.

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #6 : Şubat 26, 2018, 12:58:38 ÖÖ »
@turuncu  Sabahları aç karnına bir kaşık hakiki Kestane balı yemeni tavsiye ederim. Tam ilacın...

hivlipanter

• Katılımcı Üye
  • *
  • Hayat pozitif biz pozitif :)
« Yanıtla #7 : Şubat 26, 2018, 05:54:08 ÖS »
@turuncu  Sabahları aç karnına bir kaşık hakiki Kestane balı yemeni tavsiye ederim. Tam ilacın...

Benden bir ek tavsiye hakiki kestane balının içine tarçın ilave ederek hafif macun şekline getirip @hk nın dediği gibi her sabah aç karnına bir tatlı kaşığı yedinmi grip pek yanına yaklaşamaz.Ama fazlasını kesinlikle yeme 1 tatlı kaşığı yeterlidir.
ilk tanı:19.01.2018
RNA:156BİN - CD4: 567 - %CD4: %22 (24.01.2018)
RNA:114 (12.04.2018)

littlemonster

• Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Şubat 27, 2018, 01:10:23 ÖÖ »
adaçayı içmek çok fayda veriyor bana böyle durumlarda, bir dene istersen, çok geçmiş olsun
Rna Undetectable :) 12.10.17

newjen

• Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Mart 07, 2018, 07:21:36 ÖS »
Merhaba arksdaslar nasılsınız grnvoya kullanıyorum mimoset plus içtim yarım adet grnvoyayı içmeme 3 saat 38 dk kaldı etkileşim olur mu?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #10 : Mart 08, 2018, 07:05:46 ÖÖ »
Hayır minoset parol panadol vermidon özünde parasetamol içeren ilaçlar sıkıntı yapmaz.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

can_can

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Mart 09, 2018, 01:37:02 ÖÖ »
@Mavera bu aralar grip bende de var. Özellikle burun akıntısı ve hafif ateş. Forumda hep önerdiğin ilaçları kullanmaya dikkat ediyorum. Yalnız "tylol hot" hakkında düşünceni merak ettim? Özellikle gece terleme yapıyordu bende. Yani ilaca başlamadan önce grip iken ara ara içiyordum. Tylol hot'un ilaçlarımızla bir etkileşimi olabilir mi?
Ey hayat, seni bu kadar kıymetli tutuşum, ölüm sayesindedir.

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #12 : Mart 09, 2018, 01:42:47 ÖÖ »
Geçmiş olsun, o ucuz ama mucizevi toz bana da iyi geliyodu. Doktoruma sordum  ben, hasta olduğumda günde 1-2 tane ve bikaç günden fazla olmamak suretiyle kullanabilirsin dedi. Ama negatif bireylerde bu şekilde yapmalıymış, bize özel değil yani..

can_can

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Mart 09, 2018, 01:46:49 ÖÖ »
Geçmiş olsun, o ucuz ama mucizevi toz bana da iyi geliyodu. Doktoruma sordum  ben, hasta olduğumda günde 1-2 tane ve bikaç günden fazla olmamak suretiyle kullanabilirsin dedi. Ama negatif bireylerde bu şekilde yapmalıymış, bize özel değil yani..

Anladım @TransBeril teşekkür ederim. İçebiliriz yani sıkıntı yok. Bu ara moderatör olmuşun, tebrik ederim. Çok giremiyorum. Aha böyle arada bir falan. :)
Ey hayat, seni bu kadar kıymetli tutuşum, ölüm sayesindedir.

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #14 : Mart 09, 2018, 01:54:03 ÖÖ »
Bende teşekkür ederim  :) Evet bizzat doktor onaylı  ;) Candır o TylolHot, ben ufacık bi belirti yaşasam 1 doz içerim böylece grip olmadan yol yakınken kurtuluyom :)