Mavi-Banner

Gönderen Konu: Zerdeçal, çörek otu.  (Okunma sayısı 385 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

lordstark

• Katılımcı Üye
  • *
Zerdeçal, çörek otu.
« : Şubat 23, 2018, 06:04:07 ÖS »
@Mavera bugün zerdeçal ve çörek otu yemeye başlayacağım onkolojide aldığım tavsiye üzerine kanser üzerinde etkisi büyük diyorlar doktoruma söyledim oda olumsuz birşey demedi.. Şimdi bunları sabahları tüketsem hiv tedavisine ne etkisi olur. İlaçlarımı akşam içiyorum.
Toplumun yargısını kırsaydık herşey mükemmel olurdu...

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
Ynt: Zerdeçal, çörek otu.
« Yanıtla #1 : Şubat 23, 2018, 06:25:53 ÖS »
Bi sorun olmaz ki, akşam ilaç içiyon gündüzde gıda takviyesi olarak alabilirsin. Çörekotu özellikle çok etkili bitkisel üründür, biçok şeye faydası vardır. Özellikle kanser hastaları içinde, destekleyici gıda takviyesi Reishi Mantarını öneririm ama kemoterapi görmeyen hastalar için.  Sen gördüğün için, çörek otu gayet iyi bi seçenek , bağışıklığına da etkisi olur.
« Son Düzenleme: Şubat 23, 2018, 06:38:12 ÖS Gönderen: TransBeril »
Su gibi berrak yeni bi hayat.

murti34

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Şubat 23, 2018, 08:39:06 ÖS »
Reishi mantarinin şişirme bir konu oldugu konusuluyor.

Çörek otu yağini soguk sıkım icmek veya diri diri yemek faydali.

Zencefili genelde caya corbaya koyarim ben.

candleght

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Şubat 24, 2018, 10:16:50 ÖÖ »
hintlilerin yemek kültürlerinde zerdeçalın önemli bir yeri mevcut sanıyorum bundan kaynaklı kanser vakalarında oransal düşüklük mevcutmuş diye duymuştum kim söyledi hatırlamıyorum sanıyorum saraçoğlundan duydum bilemedim şimdi genellikle onu çok izlerim... siz de eğer evde doğal çorbalar yapıyorsanız hazırlarken mayasına katabilirsiniz.? ben öyle yapıyorum. 8) 8) 8) 8) ;D ;D

poz.poz.

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Şubat 25, 2018, 05:08:08 ÖS »
Çok çok zaman önce Hiv+ destek beslenmesinde, çörekotuyla alakalı bir araştırma tablosu ve sonuçlarını paylaşmıştım.

Buradan görebilirsiniz.
http://hivveaids.net/index.php?topic=1370.msg12371#msg12371
« Son Düzenleme: Şubat 25, 2018, 05:09:25 ÖS Gönderen: poz.poz. »
Yaza yaza düşürücem hükümeti :D ATARLI  POZ.POZ <3

Died

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Şubat 25, 2018, 09:04:07 ÖS »
Arkadaşlar keşke böyle mucizevi bitkiler gerçek olsa da hepimiz düzenli yeyip iyileşebilsek ama yok maalesef yok böyle şeylerle kendimizi kandirmayalim. Çörek otunu, biberi sabah yeriz akşam çıkarırız sadece olacağı o. Eğer öyle bi mucizevi faydası falan olsaydı şimdiye onlardan ilaç yapıp hiv pozitiflere veriyo olurlardı. Bizim şu an yapabileceğimiz tek şey sağlıklı beslenmeye ve yaşamaya çalışarak doktor kontrolü altında hiv ilaçlarını düzenli içerek sağlıklı kalabilmek. Ot mot bitki boş işler hep :(

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Şubat 26, 2018, 12:28:41 ÖÖ »
Ayda 3-4 kere hint yemeği yaparım ben. Tikka masala, chichken biryani... İçinde sarmısak,soğan,zencefil,zerdeçal bolca olur. Her yaptığımda da o gün iyi bir balgam sökerim. Göğsüm rahatlar.