Mavi-Banner

Gönderen Konu: HASTAHANE RANDEVU ALIMI  (Okunma sayısı 1384 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: HASTAHANE RANDEVU ALIMI
« Yanıtla #30 : Şubat 27, 2018, 12:53:29 ÖS »
Selamlar.
Ben birseyi merak ettim. Bizim bir yıllık raporumuz var neden aile hekimleri yazamıyor. Madem enfeksiyon hekimi yazacak neden bir yıllık rapor veriliyor.? Raporun üç aylık ilaç alımı dışında  fonksiyonu varmıdır.?

İş sadece ilaç yazdırmakla bitmiyor. Rna ölçümü, cd4 ölçümü ve baştan aşağı diğer tahliller de yapılması gerekiyor. Özellikle tedavinin ilk senelerinde 3 ayda bir hepsine baktırmak şart. Bu tahlillerin hepsi aile hekiminde sağlık ocağında olmuyor, büyük hastaneye gitmek bu yüzden gerekli. Ayrıca, sağlık ocaklarında çalışan aile hekimlerinin hiv konusundaki bilgileri oldukça yetersiz ve sığ. Çünkü bu konuda güncel bir eğitim almıyorlar. İşin uzmanı enfeksiyoncudur, en yeni gelişmeleri takip eder, eğitimlere konferanslara gider, ona göre karar verir.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Eirene

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #31 : Şubat 27, 2018, 07:02:12 ÖS »
@Mavera negatife düştükten sonra 6 ayda bir bakıyor genelde doktorlar -_-

murti34

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #32 : Şubat 27, 2018, 07:50:55 ÖS »
Bir arkadaşım 3 senedir cd4 une baktirmiyormus. 1000 kopya ustu.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #33 : Şubat 28, 2018, 07:26:04 ÖÖ »
İlk 2 sene sürekli negatif geliyorsa dr insiyatifiyle 6 ayda bire çıkarılabilir rna bakılması. Ama ilk 2 sene mutlaka 3 ayda bir bakılmalı.

Cd4 ler normal ve yüksek seviyeye geldiyse bir süredir öyleyse daha hiç bakılmasa bile olur. Ama rna önemli.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

rainbow

• Üye
  • *
« Yanıtla #34 : Mart 05, 2018, 08:37:06 ÖS »
Bugün ilacımı aldım <3 Kanımıda verdim... beklıyorum sonucları cıksın haberdar edecegim sizleri de :) 4 aylık ilaç kullanımı sonrası değerlerim olucak paylasacaklarım...Bu arada HASEKİ'de tedavi oluyorum AYSEGÜL İNCİ SEZEN de...size kesinlikle önerecegim bir doktor...Ve eczanemden de cok ama cok memnunum <3 hastahanenın tam karsısında AZAK ECZANESİ ...gercekten cok ilgililer ve cok cana yakınlar...ailem gibi oldular şimdiden...Ve tüm ilaçlar bulunuyor asla beklemıyor ve magdur olmuyorsunuz...yeni bir hastahane ve eczane arayanlar varsa kesinlikle gönül rahatlığı ile gidebilirler <3

Penthos

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #35 : Mart 05, 2018, 10:03:15 ÖS »
Bugün ilacımı aldım <3 Kanımıda verdim... beklıyorum sonucları cıksın haberdar edecegim sizleri de :) 4 aylık ilaç kullanımı sonrası değerlerim olucak paylasacaklarım...Bu arada HASEKİ'de tedavi oluyorum AYSEGÜL İNCİ SEZEN de...size kesinlikle önerecegim bir doktor...Ve eczanemden de cok ama cok memnunum <3 hastahanenın tam karsısında AZAK ECZANESİ ...gercekten cok ilgililer ve cok cana yakınlar...ailem gibi oldular şimdiden...Ve tüm ilaçlar bulunuyor asla beklemıyor ve magdur olmuyorsunuz...yeni bir hastahane ve eczane arayanlar varsa kesinlikle gönül rahatlığı ile gidebilirler <3

Selamlar çok sevindim hadi geçmiş olsun diyeyim. Dünde ben randevusuz cat kapi girdim birşey sormak icin. Ayşegül inci hoca gerçekten çok iyi bir doktor.
Bu arada ben haseki eczanesinden alıyorum tramvaya inen yol üzerinde onlarda çok anlayışı. @rainbow senin medula kapalımı ve eczacının bilgisi varmi bu konuda.
Düzenim bozulur, Hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme. Nereden bilebilirsin Hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını.
Kasım 2017    44 milyon.
Aralık 2017     5.5 milyon.
Ocak 2018      3.9 milyon.
Şubat 2018     1490
Mayis 2018     80   :)

rainbow

• Üye
  • *
« Yanıtla #36 : Mart 05, 2018, 11:35:41 ÖS »
@Penthos hayır kapalı degıl...hangi konuda bılgısı var mı kapattırma konusunda mı? ıstersen sorabılırım?

kbrslm

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #37 : Mart 06, 2018, 06:53:52 ÖÖ »
@rainbow @Penthos mrbalar bende 1 senedir hasekide tedavi görüyorum bende ayşegül hocaya gidiyorum memnunum kendisinden eczanem tam karşısında adını hatrlamıyorum yalnız. ya biz orda arkadaş olamaz mıyız hem dertleşiriz bence hoş olur

Alp216

• Üye
  • *
« Yanıtla #38 : Mart 06, 2018, 08:35:00 ÖÖ »
Arkadaşlar günaydın; ben şişli etfal düşünüyorum. Sizce şişli etfal nasıl bir hastane ve doktor öneriniz var mı? İş yerime yakın olduğu için tercih ediyorum, işim bitince işe dönmek için.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #39 : Mart 06, 2018, 08:42:37 ÖÖ »
Arkadaşlar günaydın; ben şişli etfal düşünüyorum. Sizce şişli etfal nasıl bir hastane ve doktor öneriniz var mı? İş yerime yakın olduğu için tercih ediyorum, işim bitince işe dönmek için.

günaydın kardeşim...bana soracak olursan kendine en yakın hastaneyi tercih etmen mantıklı...baktın kafana yatmıyor başka bi hastaneye geçersin..atla deve değil sonuçta..ben tedavime cerrahpaşada başlamıştım daha sonra başka hastaneye geçtim misal...
   birde alp216 dost wb sonucun gelmedi dimi daha..sonucu bi bekle bakalım...belki yalancı pozitiflik falan olmuş olabilir...du bakalım şu wb gelsin bi hele...ondan sonra hastane işi kolay...
« Son Düzenleme: Mart 06, 2018, 08:43:23 ÖÖ Gönderen: bedevi »

Alp216

• Üye
  • *
« Yanıtla #40 : Mart 06, 2018, 09:39:56 ÖÖ »
@bedevi kardeşim inşallah öyle birşey olur diye dualar ettim. Kurbanlar adadım, bir sürü adak adadım. İnşallah bir mucize olur wb nwgatif gelir ama şişli etfalda bir sürü kan verdim ve tüm testler neredeyse sonuçlandı. Sadece elisa hala makinada diyor.
Birde moleküler biyoloji labaratuarınsa bir test yapıyorlarmış. Şişli etfalde vamış ve yaptılar. RTA HIV-1 real time pcr kiti ile çalışılmıştır. Hıv rna sının varlığı için taranması ve hiv-1 enfeksiyonunun teşhisi için tasarlanmamıştır. Rta voltan cihazında çalışılmıştır. Sonuç: hiv-1 RNA (kantitatif) 16596 yazıyor.

hikaye1111

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #41 : Mart 06, 2018, 09:57:06 ÖÖ »

selam arkadaşlar 

benim sigorta bugün aktif olmuş  .. artık bende  ilacı  doktura  yazdırmak istiyorum  ..ama  internetten andevu alamıyorum

ben  istanbul samatya hastanesiye gitmiştim eskiden    u yuzden bu sefer da  ordan randevu almak isterdim ama  7-21  tarih arası hiç  hocalar musayit değil  .. randevu yok    ama  ilacım  bitecek yakında  .. çok acil  gitmem gerekyor

sizin bana tevsiye edecek başka  bir  hastane ve  doktor var mı  ??

en hızlı nasıl  alabılırım     acillll  bilgi bekliyorum

teşekkür ederim
geçmiş olsun

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #42 : Mart 06, 2018, 10:03:31 ÖÖ »
@bedevi kardeşim inşallah öyle birşey olur diye dualar ettim. Kurbanlar adadım, bir sürü adak adadım. İnşallah bir mucize olur wb nwgatif gelir ama şişli etfalda bir sürü kan verdim ve tüm testler neredeyse sonuçlandı. Sadece elisa hala makinada diyor.
Birde moleküler biyoloji labaratuarınsa bir test yapıyorlarmış. Şişli etfalde vamış ve yaptılar. RTA HIV-1 real time pcr kiti ile çalışılmıştır. Hıv rna sının varlığı için taranması ve hiv-1 enfeksiyonunun teşhisi için tasarlanmamıştır. Rta voltan cihazında çalışılmıştır. Sonuç: hiv-1 RNA (kantitatif) 16596 yazıyor.

valla kardeşim rna 16.596 olması pek hayra alamet değil ne yazıkki...hani allahtan umut kesilmez genede ama zaten sendede şüpheli cinsel temas olması olayın yönünün gideceği yeri belli ediyor...bu saatten sonra burdan dönmesi açıkçası biraz mucizelere kalmış gibi..ama dediğim gibi wb sonucunu almadan genede azda olsa bi umut var derim..

madem şişli etfalde kan verdin..tedavine eğer wb pozitif gelirse aynı yerde devam etmen daha mantıklı..sonuçta benim tahminim araştırma ve üniv.hastaneleri arasında  çok bi fark yok gibi..allah yardımcın ve yardımcımız olsun..

Alp216

• Üye
  • *
« Yanıtla #43 : Mart 06, 2018, 10:14:58 ÖÖ »
@bedevi Allah hepimizin yardımcısı olsun. Rabbim güç versin.
Wb bekliyorum ama bir süpriz olur herhalde. Sadece aklıma takılan konu o sayısal verisi olan sonuçta hiv-1 ve rna kan sayımı için kullanılmamıştır diyor ona takılıyorum. İnşallah bir mücize olurda sonuç negatif gelir. Bir yıl içinde de hemen evlenip yuvamı kuararım. Bu gecelik birlikteliklere son vermek en güzeli. Zaten bu kasımsa askere gidip dönüşte evlilik planlarım vardı ama bak bu hallete geldim. Eğer sonuç pozitif çıkarsa kim evlenir benimle nerde bulurum öyle bir kız yok. Haylim çocuk sahibi olmaktı şu düştüğüm hale bak. 😞

hikaye1111

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #44 : Mart 06, 2018, 10:20:12 ÖÖ »

merhaba  ..    ilac alabilmene  çok sevindim    ben bir şey soracam   bu hastane  fatih hasakimi  yada istinye mi  ??
ben de  inci hoca için randevu almak istiyorum  ama  tam olarak neresi bilmiyorum 
bilgi versen     teşekkür ederim
geçmiş olsun