Mavi-Banner

Gönderen Konu: HASTAHANE RANDEVU ALIMI  (Okunma sayısı 1386 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rainbow

• Üye
  • *
HASTAHANE RANDEVU ALIMI
« : Şubat 22, 2018, 03:20:12 ÖS »
Merhaba arkadaşlar ben MHRS sisteminden randevu almaya çalışıyorum fakat bir türlü alamadım.''Aradığınız kriterlere uygun randevu bulunamamıştır! '' diye bir uyarı cıkıyor sürekli..12 Şubatta ilacım biticek ve 12 ine kadar gitmem gerekli...ama randevu alamıyorum..yarın için bulabıldım ama yarın cok önemli bir dersim var sabahtan aksama kadar..hem ayın 1 inden itibaren alabiliyordum ilacımı yarın zaten uymuyordu tarih olarak ta...Haseki'ye gidiyorum ..Acaba sabah erkenden gitsem ayın 1 inde ogün için randevu alabılır mıyım ? bu konuda bilgisi olan var mıdır? Ve birşey merak ediyordum sizler İstanbul'da hangi hastahanelerde tedavi oluyorsunuz? bu konu hakkında başlık açmak istiyordum bu sayede bunu da sormuş oldum :)

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: HASTAHANE RANDEVU ALIMI
« Yanıtla #1 : Şubat 22, 2018, 03:30:37 ÖS »
Artık enfeksiyon poliklinkleri patlama noktasına geldi. 1 ay önce evet artık ilaç bitmeden 1 ay öncesinden randevu almamız gerekiyor, durum çok vahim.

Her halükarda ilacın bitecekse gidip rica edersin dr ilacını yazar. Ancak zor olur ve üstün körü olur bunu her zaman yapmamalı. Daha sonra dediğim gibi, telefonla arayark o polikliniğe bakan doktorun sekreterini arayark anlatmalı 1 ay önce randevu almalısın. (bilgisayar internet üzerinden 15 gün öncesi alınabiliyor) Sadi Konuk'tayım ben, poliklinik sekreterini arayıp randevu alıyoruz ama 1 ay önceden almak gerekiyor ve randevu saatinde gitsen de 2-3 saat kapıda sıra bekliyorsun+1-2 saat kan sırası oluyor.  Kalabalık çok.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

rainbow

• Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Şubat 22, 2018, 03:42:22 ÖS »
@Mavera anladım..hasekide öyle birşey yok sanırım...zaten 2.kez gidiyorum ilaç yazdırmaya..diğer gittiğimde randevu alırken sorun olmamıstı sistemden randevu bulabılmiştim...peki şöyle birşey olabılır mi? benım şişli etfalde doktor bir arkadasım var o benim için ilaçları yazsa reçete kodu ile alabilir miyim? hiç böyle birşey yaptınız mı veya olabilme ihtimali var mı? ama takipli olduğum için haseki ye mi gitmem gerekir ?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Şubat 22, 2018, 03:46:45 ÖS »
Enfeksiyon uzmanı yazabiliyor ilacı sadece anladığım kadarıyla.

Ama ilaç yazdırmaktan çok, özellikle tedaviye yeni başlamışsan, kontrol kan tahlilleri ve rna ölçümü çok önemli.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Air

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Şubat 22, 2018, 04:06:54 ÖS »
Geçen gün CNN haberlerinde izlemistim .en son veriler 16.000 bini geçmiş ve bulasi oranlari bilinenin aksine (Erkek erkeğe ) kadın Erek ilişki orani daha artış varmış. .
« Son Düzenleme: Şubat 22, 2018, 04:25:20 ÖS Gönderen: Air »

Gokkusagi

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Şubat 22, 2018, 04:26:32 ÖS »
Bende geçen gün benzer bir sorun yaşadım. En erken randevu tarihi ilacımın bitiminden bir hafta sonraya denk geliyordu. Ben de hocayı aradım durumu anlattım. Hemen gelmemi söylemişti. Durumu o şekilde çözmüştük. İlacın bitimine 3-4 gün kala gelmem konusunda da salık verdi. Yani iyi planlama yapmak lazım.
Gri gökler, sadece geçmekte olan bulutlardır.

Alp216

• Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Şubat 22, 2018, 04:36:38 ÖS »
Arkadaşlar merhaba, şüpheli pozitif tanısını geçen cuma aldım. Düne kadar çok kötü durumdaydım ve bu durumu atlatmaya çalıştım. Çok samimi arkadaşımın desteği olmasa ilk öğrendiğimde çok kötü olabilirdim. Dün iş yerimde bir ofis arkadaşımla daha paylaştım. Paylaşmamdaki sebep kendisinin Lgbt aktivisti olmasıydı ve bana çok destek oldu. İlk öğrendiğinde hayat bitmiyor altı üstü bir ilaç alacaksın dedi. Ki daha kesin tanım konmadı. Dua ediyorum adaklar adıyorum kesin tanı negatif olması için ama elden geşen birşey yok sonuç pozitif olsada hayat brnim için bitmiyor. Tabi ki bu durum çok zor ve alışması kolay değil gerçekten ama toplumda ki ön yargı insanı çok düşündürüyor. Tesadüfi bu testi yaptırdım ve böyle çıktı. Bende o güne kadar ne çok yanlış biliyomuşıum. Kaç günlerdir okudum ve öğrendim. Bu hastalık sen tedaviye uyduğun sürece problem değil. Ve bir hiv+ aktivisti ile konuştuk kendisi 13 yıldır bu tedaviyi alıyormuş ve hayat benim için normal diyor. Bu yüzden korkmaktan vazgeçtim ve bıgün yüzüm gülüyor. Hastane konusunda da kesin tanı konulması için test yaptırmam gerekiyor şişli etfale randevu aldım. Bu aşamalarda ne yapmam gerekir.

Penthos

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Şubat 22, 2018, 04:40:14 ÖS »
Selamlar.
Bende hasekide tedavi oluyorum hep önceden randevu ayarlamaya çalışıyorum. Siz şimdiden kapıdaki güvenliğe veya girişteki sekretere dosyanızın hasekide ve haseki takipli hasta olduğunuzu  söyleyip öğleden sonra ilaç yazdirabilirsin fakat yazmazlarsa o güne randevu olmadığını mesela şubat 10 da tekrar gelip muayne olacağım dersin sorun olacağını sanmam. Bu arada ne ilaç kullanıyorsun.? Çok geçmiş olsun.
Düzenim bozulur, Hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme. Nereden bilebilirsin Hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını.
Kasım 2017    44 milyon.
Aralık 2017     5.5 milyon.
Ocak 2018      3.9 milyon.
Şubat 2018     1490
Mayis 2018     80   :)

rainbow

• Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Şubat 22, 2018, 04:40:59 ÖS »
randevu konusu çok sıkıntılı ben anadolu yakasından hasekiye gidiyorum birde... sabah erkenden gitsem ogün için randevu alamam mı ki?  sistemden alamıyorum şuan çünkü :(

inadına yaşamak

• Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Şubat 22, 2018, 08:45:54 ÖS »
Raporu ilaçları ilacın bitmeden 15 gün öncesinden yazdirabiliyoruz diye biliyorum. Ayrıca ilaç yazdırmak için öğleden sonraları tercih ederseniz daha iyi olur diye düşünüyorum. Çünkü çoğu hastanede öğleden sonra doktorlar için vizite, eğitim ve sonuçları değerlendirme zamanı. Zaten ilacım bitmek üzere derseniz yardımcı olacaklardır. Rapor olduğu için ilacı herhangi bir enfeksiyon uzmanı yazabilir sanırım.

Sağlıklı ve mutlu bir hayat dileğiyle...

vasoxen

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Şubat 22, 2018, 09:46:08 ÖS »
Şayet kan verilip başka bir işlem yapılmayacaksa 15:00 veya daha sonraki randevularda herhangi bir yoğunluk yaşama olasılığınız oldukça az.

Ayrıca Genvoya ve diğer hiv ilaçlarını enfeksiyon hastalıkları uzmanı yazabilir. Enfeksiyon hastalıkları uzmanı olmayan yerlerde bu durumun reçetenin açıklama kısmında belirtmek şartıyla iç hastalıkları (dahiliye) ve çocuk hastalıkları uzmanı yazabiliyor.

Penthos

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Şubat 22, 2018, 11:15:09 ÖS »
@rainbow  sen dedigimi yap öğleden sonra git halledesin. Hee olaki olmadi enfeksiyon bölümünün yatan hastaların bulunduğu bölümde doc.dr filiz hanım var gider derdini anlatırsın o sekreterinden barkod çıkarttırıp hem ilacını yazar hemde tahliller ini halleder. Tekrar geçmiş olsun.
Düzenim bozulur, Hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme. Nereden bilebilirsin Hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını.
Kasım 2017    44 milyon.
Aralık 2017     5.5 milyon.
Ocak 2018      3.9 milyon.
Şubat 2018     1490
Mayis 2018     80   :)

rainbow

• Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Şubat 22, 2018, 11:58:34 ÖS »
@Penthos Genvoya kullanıyorum...Olmadı öyle yaparım..ayın 1inde gideceğim konuşacağım ogün yazarsa alırım cünkü ogünden itibaren yazdırabiliriyorum eczacım öyle söylemişti...Ben Aysegül İnci Sezen'e gidiyorum..onun takipli hastasıyım ama bazen olmuyor orda asistanıyla hallediyoruz ama sistemden alamıyorum sıra çok yoğun sanırım :( Yani kan vereceğim 3 ayda 1 kez verdiğimiz için vermem gerekli...Yoksa şişli etfal de ki arkaşıma sordum evet yazabiliyoruz dedi öyle halledicektim..

mucizelereinan

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Şubat 23, 2018, 12:27:53 ÖÖ »
Bakırköy sadi konuk egitim ars. Hastanesinde maalesef şişti randevular. Son gidişimden 3 hafta önce aramama rağmen randevu bulamadım. İlacim biteceğini söyledim durumu anlattim ama ellerinden gelen bir sey yok, doktor sayısı ortada, hasta sayisi da ortada..  İlacım biteceği için rica minnet kendi doktorum olmayan bir doktoru görmek zorunda kaldım; o da randevum olmadığı için yüzüme bile bakmadan bir de surat yaparak sadece ilaci yazdi. Tahlillerini falan kendi doktorun yazar randevu alabildiginde demişti. Bu işe bir çözüm bulmali. Koc Üniversitesi hastanesi çok öneriliyor burada. Sanırım ben de değiştireceğim hastanemi..

Umud

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Şubat 23, 2018, 01:29:44 ÖÖ »
Enfeksiyon bölümü sadece hiv pozitif vakalarla ilgilenmiyor bazı arkadaşlar bulaşın çok olduğundan böyle yoğunluğun yaşandığı çıkarımını yapmış. Kanımca randevu bulunmamasının sebebi tam gribal enfeksiyon mevsimi. Ondan kaynaklıdır ben istanbulda takip edilmiyorum ama bende burda 15 gün sonrasında bile öğleden sonraya randevu aldım sabah randevuları hep dolu. Normalde 2 gün sonrasında hep bomboş olurdu. Ayrıca ilaç yazdırma çok sıkıntılıysa ordaki sekretere takipli hasta olduğunu belirtip ilacını yazdırman gerektiğini söylersen randevun olmasada girişini yapıp araya biyerlere sıkıştırabiliyor.