Mavi-Banner

Gönderen Konu: slm  (Okunma sayısı 611 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tamar2016

• Üye
  • *
slm
« : Şubat 19, 2018, 03:07:28 ÖS »
merhaba mavera 2 yıla yakındır foruma girmiyordum bi gireyim dedim bide sana merhaba diyeyim dedim

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: slm
« Yanıtla #1 : Şubat 19, 2018, 11:33:01 ÖS »
Merhaba sana da. İyisindir umarım.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Servet

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Şubat 20, 2018, 12:06:23 ÖÖ »
mavera merhabalar bir sorum olacak eger yardimci olabilirsen minnettar olacagim.ben iki yildir hiv pozitifim ve 2017 agustos ayinda tesadufen hiv pozitif oldugumu ogrendim ve sigortam olmadigi icin ilaca baslamadim soruma gelince surekli grip oluyorum bu hiv ile alakali bir durum mu acaba ?yarin istanbula tasiniyorum pozitif yasam merkezine gidip gerekli bilgi ve yardimi aldiktan sonra sigortali bir is bulup ilaca baslamayi dusunuyorum.simdiden cevabin icin tesekkur ederim iyi geceler saygilar

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Şubat 20, 2018, 07:24:31 ÖÖ »
Merhaba. Hayır grip/nezle ile hivin alakası yok çünkü farklı bağışıklık mekanizmaları üzerinden yürüyor o işler. Ancak 2 senedir hiç cd4 ölçümü yapmadıysan ne durumdasın kimse kesin olarak diyemez. Tedaviyi daha çok geciktirmemeni tavsiye ederim.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Penthos

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Şubat 20, 2018, 07:43:38 ÖÖ »
Selamlar. @Servet mutlaka bi bildiğin vardır ama yinede yazmak istedim saglik güvencen olmadigini yazmışsın sigortalı iş bulmayı da planlamissin ama bu arada ayda 81 tl ye  GENEL SAGLIK SIGORTASI (GSS)  yaptırabilirsin bilgin dâhilindeyse kusuruma bakma sadece tedavine dahada geç olmadan başlaman adına yazdım. Şayet bilmiyorsan bi araştır. Umarım en kısa sürede tedavine başlarsın geçmiş olsun.
Düzenim bozulur, Hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme. Nereden bilebilirsin Hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını.
Kasım 2017    44 milyon.
Aralık 2017     5.5 milyon.
Ocak 2018      3.9 milyon.
Şubat 2018     1490
Mayis 2018     80   :)

tamar2016

• Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Şubat 20, 2018, 09:17:51 ÖÖ »
iyi şükür mavera yuvarlanıp gidıyoz işte

sende iyisindir inşallah

senin sayende bu pıskolojiden kurtulmuştum hiç unutmuyorum tekrardan teşekürler .

Pappie

• Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Şubat 20, 2018, 11:54:32 ÖÖ »
Mavera sizi tanimiyorum ama tanimak cok isterdim bu kadar insana yardimin dokunuyor cogusunun o kaos dolu psikoliden cikmasinada sen yardimci olmussundur cunku ilk is internetten arastrma yapip birilerine anlatmak oluyor yoksa o ilk gunler yasamadm suphesi bile yetmisti bana kabus gibi ama sen gayet guzel bir sekilde sakin enn bilgili sekilde yardimci oluyorsun ya allahta sana yardim etsin insallah ictenlikle dua edicem sana cunku cok iyi bir insansin... 

Pappie

• Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Şubat 20, 2018, 12:00:52 ÖS »
Bu arada kabus gibi derken arkadaslar yanlis anlasilmasin ne yaparim ne ederim kaygisi ve  hivle ilgili hic arastirma yapmamis olan icin kabus demek istedim kendimde dahil tabi burada cok bilinclendim bildigim dogrularin yanlis oldugunu anladim vs vs.. mavera ve diger yardimci olan arkadaslardan allah razi olsun allah baska dert sikinti vermesin...

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #8 : Şubat 20, 2018, 02:21:32 ÖS »
Selamlar. @Servet mutlaka bi bildiğin vardır ama yinede yazmak istedim saglik güvencen olmadigini yazmışsın sigortalı iş bulmayı da planlamissin ama bu arada ayda 81 tl ye  GENEL SAGLIK SIGORTASI (GSS)  yaptırabilirsin bilgin dâhilindeyse kusuruma bakma sadece tedavine dahada geç olmadan başlaman adına yazdım. Şayet bilmiyorsan bi araştır. Umarım en kısa sürede tedavine başlarsın geçmiş olsun.
GSS aylik 60 tl civarinda benim bildigim.

Penthos

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Şubat 20, 2018, 03:39:06 ÖS »
Selamlar aklımda kalan rakam o idi emin degilim o yüzden
 GSS pirimi hakkinda yanlış bilgi yazmışım kusura bakma @Servet
düzeltme icinde teşekkür ederim @Arutha 
Düzenim bozulur, Hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme. Nereden bilebilirsin Hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını.
Kasım 2017    44 milyon.
Aralık 2017     5.5 milyon.
Ocak 2018      3.9 milyon.
Şubat 2018     1490
Mayis 2018     80   :)