Mavi-Banner

Gönderen Konu: Hepatit B bilgisi olan  (Okunma sayısı 431 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

calx

• Güvenilir Üye
  • Katılımcı Üye
  • *
Hepatit B bilgisi olan
« : Şubat 17, 2018, 11:45:40 ÖS »
Hepatit B geçirip bağışıklık kazanan,virüsü tamamen vücuttan atan birisi ile,aşı olarak bağışıklık kazanan birisi arasında ne fark vardır.testlerde hangi sonuçlarla belirlenir.?hepatit b geçirip bağışıklık kazanan yada geçirmemiş fakat aşı olarak bağışıklık kazandığı nasıl anlaşılır?

Mylife1

• Üye
  • *
Ynt: Hepatit B bilgisi olan
« Yanıtla #1 : Şubat 18, 2018, 02:21:41 ÖÖ »
Herkese iyi geceler ishal oldum kendi ilacım genvoya neoflor kapsül içsem etkileşim olurmu

Orbito

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Şubat 18, 2018, 04:21:16 ÖÖ »

Merhaba,

Hepatit B testinde 3 şeye bakılır, akut enfeksiyon var mı? ( HBsAG),  bağışıklık varmı ( anti-HBs veya HBsAG olarak geçer )  , ve daha önce hastalık geçirilmiş mi Anti-HBc veya Hbcab)  ?

Enfeksiyonu atlatmış kişilerde akut enfeksiyon negatif çıkar, ayrıca  hem bağışıklık kazanmış gözükürler hem de Hbcab denen antibody pozitif çıkar. Ancak bu kişi bulaşıcı değildir.

Hiç enfeksiyon geçirmemiş aşı olmuş kişilerde sadede anti-HBs pozitif çıkar, yani bağışıklık kazanmıştır.  Bağışıklığı aşı ile veya enfeksiyon geçirerek  kazanmak mümkün.  O yüzden bağışıklık var ayrıca   HBcAb negatif ise kişi Hepatit B geçirmemiş aşı ile bağışıklık kazanmıştır.

Hepatit B testi yapıldığında zaten standart olarak bunların hepsi çalışılıyor.

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Şubat 18, 2018, 08:50:53 ÖÖ »
Herkese iyi geceler ishal oldum kendi ilacım genvoya neoflor kapsül içsem etkileşim olurmu
@Mylife1 gecmis olsun,  herhangi bir etkilesim gorunmuyor. Ayrica Bol sivi almayi ihmal etme.

Mylife1

• Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Şubat 18, 2018, 09:48:53 ÖÖ »
Çok teşekkür  ederim 🙂

calx

• Güvenilir Üye
  • Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Şubat 18, 2018, 12:22:49 ÖS »

Merhaba,

Hepatit B testinde 3 şeye bakılır, akut enfeksiyon var mı? ( HBsAG),  bağışıklık varmı ( anti-HBs veya HBsAG olarak geçer )  , ve daha önce hastalık geçirilmiş mi Anti-HBc veya Hbcab)  ?

Enfeksiyonu atlatmış kişilerde akut enfeksiyon negatif çıkar, ayrıca  hem bağışıklık kazanmış gözükürler hem de Hbcab denen antibody pozitif çıkar. Ancak bu kişi bulaşıcı değildir.

Hiç enfeksiyon geçirmemiş aşı olmuş kişilerde sadede anti-HBs pozitif çıkar, yani bağışıklık kazanmıştır.  Bağışıklığı aşı ile veya enfeksiyon geçirerek  kazanmak mümkün.  O yüzden bağışıklık var ayrıca   HBcAb negatif ise kişi Hepatit B geçirmemiş aşı ile bağışıklık kazanmıştır.

Hepatit B testi yapıldığında zaten standart olarak bunların hepsi çalışılıyor.

Çok tesekkür ederim @Orbito .Anladım.

gondol

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Mayıs 16, 2018, 05:42:59 ÖS »
mavi laboratuvarı aradım.
vidas'ın hepatit testleri varmış. 14.günden sonra yapılıyormuş ve %99.88 sonuç veriyormuş.
çok şaşırdım.
2-3 defa tekrarladım, kuluçka süresi yok mu,90 gün değil mi.
o elisa yöntemi için geçerli,biz 4.jenarasyon cihaz kullanıyoruz dedi.
sitede vidas'ın hepatit testlerini olan var mı acaba. hani mavi laboratuvarı da araştırdım.öyle kıytırık bir yerde değil.
vidas cihazını da yapanlar,kasap,aşcı,berber değil.
bilemiyorum kanımı mavi laba göndersem mi.