Mavi-Banner

Gönderen Konu: Tedavi  (Okunma sayısı 1488 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aydınlıktakiyolcu

• Üye
  • *
Tedavi
« : Şubat 17, 2018, 03:19:29 ÖÖ »
yeni haberler varmı? Bir çok haber portalında İngilizce haberler var fakat yeterli bı İngilizcem yok.

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
Ynt: Tedavi
« Yanıtla #1 : Şubat 17, 2018, 11:23:36 ÖÖ »
Birçoğu bizi ilgilendirmicek haberler, güzel bişey olursa paylaşırım  mutlaka ;)
Su gibi berrak yeni bi hayat.

Died

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Şubat 17, 2018, 04:50:41 ÖS »
Hep tık almak için yapılan haberler yabancı medyada da. İyileşen hiç kimse yok 30 senedir sadece bir kişi şu ana dek. Umarım biz ölmeden bir tedavi bulunur artık

Aydınlıktakiyolcu

• Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Şubat 21, 2018, 03:07:38 ÖÖ »
Yeni bı ilaç FDA dan lisans almış.

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Şubat 21, 2018, 08:39:08 ÖÖ »
Yeni bı ilaç FDA dan lisans almış.
En son ocak ayının sonunda biktarvy onay aldı. Bu da forumda paylaşıldı. Türkiye'ye gelmesi biraz zaman alır. Şu an zaten hali  hazırda kullandığımız ilaçlar tüm dünyada kullanılan yeni nesil ilaçlardan.
Sakladığın sır senin esirindir.
Açığa vurursan sen onun esiri olursun.

Skywalker

• Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Mart 04, 2018, 10:57:29 ÖS »
Arkadaşlar bilgilendirmeleriniz için çok teşekkür ederim. Haberimiz vardır dolutegravir+rilpivirin JULUCA adıyla fda onayı aldı. Ben bu ilacın nukleozid olmaması nedeniyle uzun vadeli riskleri en aza indirgeyebileceğini düşünüyorum. Nükleus için e giren ilaçlar zaman la orada yani hücre çekirdeğinde öngörülemeyen değişiklikler yapabilir.

Bu ilaç, dual terapi ve tr ye geliş hakkında bileğiniz varmıdır?

Aydınlıktakiyolcu

• Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Mart 06, 2018, 09:33:22 ÖS »
Birde yeni çıkan onay almış ilaçlar kim bilir nezaman Türkiye'ye gelir deniliyor. 2016 da onay almış genvoyayi kaç aydır kullaniyorsuz

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #7 : Mart 07, 2018, 07:08:39 ÖÖ »
5-6 aydır falan var genvoya. Yani yeni ilaçların Türkiye'ye gelmesi 1 sene belki biraz daha fazla sürebiliyor. Tabi yeni ilaç getirilmeye layık görülürse yani üstünlüğü varsa. Gene de çok şanslıyız çoğu ülkeler hala stocrin ile tedavi karşılıyor sadece.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

acilatt42

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Mayıs 02, 2018, 07:59:44 ÖS »
MAVERA bir şey sormak istiyorum bugün ameliyathanedeki hemşire arkadaş eşinin hepatit c olduğunu ve ve 6 aylık tedaviyle artık ilaç kullanmayacağını kanındaki rna sının tamamen silindiğini söyledi ve artık taşıyıcı dedi bende 6 aylık ilacın maliyeti ne dedim 900 bin tl olduğunu ve devletinödediğini söyledi. pekala kan tahlili verdiğinde hepatit c pzoitifmi çıkıyor dedıgımde evet dedi. şimdi size soruyorum bizede kesin tedavi cıktığında yada ömür boyu buna benzer tedavıyle baskılandığında bizimde test sonuclarımız tekrar pozitifmi cıkar sizce .....

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #9 : Mayıs 03, 2018, 07:31:35 ÖÖ »
Klasik hiv testinde antikor bakıldığı için evet büyük ihtimalle pozitif çıkmaya devam edeceğiz çünkü vücut hivi görmüş tanımış ve ona karşı (işe yaramasa da) antikor üretmiş. Unutması çok zor hafıza hücreleri 60 yıl kadar yaşıyor. Kür olduktan sonra 60 yıl sonra belki negatif çıkabilir ancak yani.

Ha hiv kürü çıksa keşke testlerde pozitif çıkmak sorun olmaz artık zaten.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

[email protected]

• Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Mayıs 03, 2018, 01:26:57 ÖS »
Merhaba arkadaşlar, bende 3 yıldır tedavi görüyorum yeni ilaçların çıkmasına rağmen hala stocrin kullaniyorum. Sizce Doktorumdan değişiklik talep etmelimiyim?

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #11 : Mayıs 03, 2018, 06:56:55 ÖS »
Merhaba arkadaşlar, bende 3 yıldır tedavi görüyorum yeni ilaçların çıkmasına rağmen hala stocrin kullaniyorum. Sizce Doktorumdan değişiklik talep etmelimiyim?

Doktorlar genelde bi yan etki görülmedikçe tedavinin seyrini değiştirmiyolar ancak elbette bunu talep edebilirsin. Çünkü yeni tedavi seçenekleri olabildiğince azaltılmış yan etkilere sahip ve iç organlarımıza zarar vermiyo
Su gibi berrak yeni bi hayat.

123abc

• Katılımcı Üye
  • *

Penthos

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Mayıs 06, 2018, 12:52:03 ÖS »
https://www.google.com.tr/amp/s/www.saglikbilgin.com/bulasici-hastaliklar/aids/aids-tedavisi-bulundu-2018/amp/

Selam ve teşekkür ler  @123abc  paylaşım icin bu haberin gerçekliği nedir bilen varmı.?
Bizim iş askerliğin kısalması yada af çıkması gibi şehir efsaneleri üretimine çok müsait.  :)

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
« Yanıtla #14 : Mayıs 06, 2018, 02:45:05 ÖS »
@Penthos haber banada biraz şehir efsanesi gibi geldi  ;D