Mavi-Banner

Gönderen Konu: arutha gorsun yeter  (Okunma sayısı 385 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

korkusuzkorkak

• Yeni Üye
  • *
arutha gorsun yeter
« : Şubat 17, 2018, 12:57:46 ÖÖ »
konunun altina yazacaktim ama nasil yazilacagini beceremedim. Arutha demiski uckuruna sahip cikamiyorsan boşan...... bu sitede eşcinselerin bile tercihi sorgulanmazken ( dogru olanida bu ) benim tercihim niye sorgulaniyor aile hayatim niye irdeleniyor. bu sitede hiv konusunda insanlara yardim edildigini dusunmustum. Arkadas diyorki o iliskide ne saygi ne sevgi kalmis...... ben kimseden evlilik terapisi istemedim sadece hiv kobusunda bilgi istedin

mehmet0909

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: arutha gorsun yeter
« Yanıtla #1 : Şubat 17, 2018, 01:05:21 ÖÖ »
O bir tercih meselesi o ayrı ama sen bir ömür bir insanla hayatını birleştiriyorsun evlilik sözleşmesi imzalıyorsun sonra da o gül gibi insanı başkasıyla aldatıyorsun günahına giriyorsun.birinci olay farklı ikinci olay çok farklı.

uzaklara

• Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Şubat 17, 2018, 02:31:58 ÖÖ »
En baştan belirteyim ki yaptığın karşılaştırma son derece saçma, alakasız...  "Bile" demişsin bir de. Birini aldatmakla cinsel kimliğin ne alakası var.  "Öyle de olmalı" demeye bile hakkın yok. Ne öyle lütuf gibi... Sen kimsin?

Valla uykusuzum. Yarattığın antipatiyi karşılayacak cümleleri yazamadım.
 Yargılanmak konusunda haklı olduğun taraflar olsa da o konuşmaya değer kalmamış şu an.
Yine de söyleyeyim fikrimi, evet burada birbirini hiç tanımayan insanlarız. Ne yaşıyorsak sadece kendimiz biliyoruz. Aldatmak/yalan, her yerde dürüst olmayan bir davranıştır. Ama burada bu yargılanmamalı, sorgulanmamalı...

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #3 : Şubat 17, 2018, 02:32:01 ÖÖ »
@Arutha Sert mizaclı bi arkadaş, herkes onun uslubunu kaldıramayabilir. Evet kimsenin özel hayatı bizi ilgilendirmez,  ama sende kendine şu soruyu sormalısın. "Ben hiv ile enfekte olmaktan bu kadar korktuğum halde, hatta kondom kullandığım halde. O halde neden hala çok eşli yaşıyorum ki ? "

Eşine sadakatın bizi ilgilendirmez ama unutmaki, çok eşli olduğun sürece herhangi bir cinsel yolla bulaşan hastalıkla tanışmak durumunda kalabilirsin. Başta kendini, sonra da eşin ve çocuğunu düşünüyosan, rus ruleti oynamaman gerekir değil mi. Elbette hayat senin, herkes dilediğini yaşar. Biz uyarımızı yapalım, gerisi sama kalmış.

Tartışmanın uzmaması için konuyu kilitliyorum. Endişelerinle ilgili cevaplarda verildi zaten.
Su gibi berrak yeni bi hayat.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Şubat 17, 2018, 07:55:18 ÖÖ »
Eşcinsel ve tercih kelimelerini yanyana görünce benim kafamda şimşekler çakıyor.
Eşcinsellik bir cinsel tercih değildir!
Yönelimdir.

Tercih dediğimiz şeyde seçme hakkın olur. Hiç bir eşcinsel düşünüp düşünüp hmmm tamam ben kendi cinsimi tercih edeyim daha iyi ya! Dememiştir. Kendiliğinden, hiç bir tercih/seçme/düşünme hakkımız olmadan olan bir şey bu. Hetero birisi karşı cinsten çekici biri görünce nasıl etkileniyorsa biz de kendi cinsimizden etkileniyoruz anında, bilinçli bir seçim 'hmm ben erkeklerden hoşlanayım ya, marjinal olayım!' Değil. Oluyor işte! Böyle ayarlı vücudumuz, beynimiz, ruhumuz, kalbimiz. Yani tercih değil bizimki. 'Zorunlu seçmeli ders' diye bir saçmalık vardı eskiden okulda, başka seçenek yok mutlaka almalısın, onun gibi işte. Başka türlüsü olmuyor, olamıyor.

Eşcinsel olmak tercih değildir. Yönelimdir. İnsanın elinde olan bir şey değildir. Değiştirilebilecek bir şey de değildir.

Ha eşcinsel dürtülere boyun eğerek eşcinsel ilişki yaşamak bir tercihtir. Veya kendini frenleyerek ilişkiden kaçınarak yalnız olmayı seçmek de bir tercihtir. Evli birinin eşini aldatmayı tercih etmesi veya sadık olmayı tercih etmesi gibi. Bunlar, insanın elinde olan şeyler.
« Son Düzenleme: Şubat 17, 2018, 07:56:17 ÖÖ Gönderen: Mavera »
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Şubat 17, 2018, 09:08:32 ÖÖ »
konunun altina yazacaktim ama nasil yazilacagini beceremedim. Arutha demiski uckuruna sahip cikamiyorsan boşan...... bu sitede eşcinselerin bile tercihi sorgulanmazken ( dogru olanida bu ) benim tercihim niye sorgulaniyor aile hayatim niye irdeleniyor. bu sitede hiv konusunda insanlara yardim edildigini dusunmustum. Arkadas diyorki o iliskide ne saygi ne sevgi kalmis...... ben kimseden evlilik terapisi istemedim sadece hiv kobusunda bilgi istedin
"Escinsellerin bile tercihi sorgulanmazken". O tercih degil, yonelimdir, tercih olsa duramazsin. Ustelik bile ne be? Nasil cirkin bir ibaredir o.
Sunu demek istiyorsun aslinda " Escinsellerin tercihi cok anormal, benim yaptigim niye goze batiyor"
O ibare bile dusunce tipini ele veriyor. Yardim istedigin kisilerin bazilari escinsel.
Sana ikinci ders, eger evlilik terapisi istemiyorsan emziren bir anne ile birlikte oldugunu soyleyerek yalvarip yakarmayacaksin. Sen cok kotu "tercihler" yapmissin.
Beril sadece anne ve cocugu dusundugu icin onayladi o konuyu, bilesin.
« Son Düzenleme: Şubat 17, 2018, 09:29:36 ÖÖ Gönderen: Arutha »