Mavi-Banner

Gönderen Konu: +İZLEMEK İSTERSENİZ+ <3  (Okunma sayısı 269 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rainbow

• Üye
  • *
+İZLEMEK İSTERSENİZ+ <3
« : Nisan 25, 2018, 12:00:15 ÖÖ »
Etkilendiğim birkaç video vardı tanıyı aldığım ilk günlerde youtubeda dolaşırken bulduğum :) belki sizlerde izlemek istersiniz diye düşünüdüm..bu videoları izlediğimde yanlız olmadığımı düşünüyorum iyi hissettiriyor...birazda üzüntülü ama ağlamak iyi geliyor bazen tüm kötü enerjiler akıp gidiveriyor <3

https://www.youtube.com/watch?v=WcEk43Lbloc
https://www.youtube.com/watch?v=8k7PzjD1wKU
https://www.youtube.com/watch?v=KBylQxZMEjE

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: +İZLEMEK İSTERSENİZ+ <3
« Yanıtla #1 : Nisan 25, 2018, 06:43:11 ÖÖ »
izlerken gözlerimden yaşlar döküldü, tutamadım kendimi..... :'( :'( :'(

dünyanın her yerinde vebalı gibi görülüyoruz....

çok şükür ki az da olsa dünyada iyi insanlarda var....

bu ön yargıları değiştirmek için  hep birlikte mücadeleye devam....

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
« Yanıtla #2 : Nisan 25, 2018, 08:48:06 ÖÖ »
Evet daha önce izlemiştim ama yeniden hatırlattığın için teşekkür ediyorum @rainbow

I'm HIV positive, touch me olan Video harika. Her izlediğimde duygulanıyorum. Keşke bizim ülkemizde de böyle sosyal deneyler yapılsa. Farkındalık oluşturulan videolar paylaşılsa.

@hk dediği gibi dünyada iyi insanlar iyi ki var... mücadeleye devam...

yastikyorgan

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Nisan 25, 2018, 09:28:00 ÖÖ »
Tecavüzcü değilim, hırsız değilim, kimseyi rahatsız etmiyorum. Böyle yazı yazıpta ortalığa çıkıp milletin bana acımasını bekleyemem.

kbrslm

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Nisan 25, 2018, 10:28:17 ÖÖ »
O adam da tecavüzcü hırsız değil @yastikyorgan sadece farkındalık yaratmak için yapıyor bunu anlaman lazım o yapmazsa ben sen yapmazsak kim yapıcak böyle düşünmene üzüldüm dostum.

yastikyorgan

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Nisan 25, 2018, 11:40:32 ÖÖ »
O adam da tecavüzcü hırsız değil @yastikyorgan sadece farkındalık yaratmak için yapıyor bunu anlaman lazım o yapmazsa ben sen yapmazsak kim yapıcak böyle düşünmene üzüldüm dostum.

Ben o adama tecavüzcü demedim ki😀 sadece bu hastalık yüzünden birilerinin bana acıya**k dokunmasına öpmesine izin veremem. Görmüyor musunuz videoda sarılan insanların yüz ifadesini. Herkesin kendi fikri tabikide bilemem.

yanlızadam

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Nisan 25, 2018, 11:45:56 ÖÖ »
Tecavüzcü değilim, hırsız değilim, kimseyi rahatsız etmiyorum. Böyle yazı yazıpta ortalığa çıkıp milletin bana acımasını bekleyemem.

Niye böyle hissettim bilmiyorum ama, 3. videoyu izledikten sonra karamsar oldum ve yalnız olduğumu hissettim. Adam, hiv + im diyor ve ellerini açarak bana dokunun sarılın diyor. Dokunan insanların çoğu bilinçli değil bence. Kollarını açmış ve karşıdaki insandan merhamet isteyen bir tavrı var.
HİV in ne olduğunu, nasıl bulaştığını, korkulacak bir hastalık olmadığını anlatın. Bize kimsenin acıya**k sarılmasına dokunmasına gerek yok.

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #7 : Nisan 25, 2018, 11:47:53 ÖÖ »
Elbette herzaman  öteki olmayı görünür kılan ve farkındalık yaratan insanlar olmalı.. Karakter gereği bende yapamam, sende o da yapamaz ama içimizden birileri yapabildiği için bi şekilde az ya da çok daha bilinçleniyo insanlar.. Videoları izlemedim ama yazılanlardan ne olduğunu tahmin ettim

Sanırım 2013 yılındaydı emin değilim, pride yürüyüşünün rekor katılımıydı istiklalde.. O ne güzel bi andı, farklı olmayı herzaman sevdim, trans kimliğimden hiç gocunmadım bu sebeble... Yaradılış döngüsünde bana lgbt birey olmak denk geldiği için kendimi şanslı görüyorum.. Hiv pozitif olmaktanda gocunmuyorum ama kendimi bu konuda görünür yapıcak kadar da cesaretli değilim.. Çünkü @yastikyorgan ın dediği gibi, bu hayatta acınılmak en istemediğim bişidir. Ne sorunum olursa olsun, hep güçlü görünmeye çalıştım.. O sebeble evet sen ben biz yapamayız ama haklısın @kbrslm birileri bunu yapmalı be yapanları ayakta alkışlıyorum
Su gibi berrak yeni bi hayat.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
« Yanıtla #8 : Nisan 25, 2018, 02:04:55 ÖS »

Niye böyle hissettim bilmiyorum ama, 3. videoyu izledikten sonra karamsar oldum ve yalnız olduğumu hissettim. Adam, hiv + im diyor ve ellerini açarak bana dokunun sarılın diyor. Dokunan insanların çoğu bilinçli değil bence. Kollarını açmış ve karşıdaki insandan merhamet isteyen bir tavrı var.
HİV in ne olduğunu, nasıl bulaştığını, korkulacak bir hastalık olmadığını anlatın. Bize kimsenin acıya**k sarılmasına dokunmasına gerek yok.

@yalnızadam @yastikyorgan haklısınız galiba. Ne olduğunu bilmeleri gerekiyor insanların. Bilinçlenmesi toplumun. Bununla ilgili projeler yapılmalı. Ama yine de Video da olanlar çok kötü değil.