Mavi-Banner

Gönderen Konu: ACİL ilacı unuttum. İSTANBUL stribild 2 tablet lazım.  (Okunma sayısı 1081 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Görkem84

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: ACİL ilacı unuttum. İSTANBUL stribild 2 tablet lazım.
« Yanıtla #15 : Şubat 12, 2018, 01:44:27 ÖÖ »
Genvoya ya geçti çoğu kişi stribild vardı bende kullanım tarihi geçmiş tir diye atmıştım zaten çok az vardı çok üzüldüm keşke atmasaydım Genvoya istersen verebilirim bilemedim ne yapacağımı üzgünüm kardeşim.

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #16 : Şubat 12, 2018, 02:00:58 ÖÖ »
@rainboww Çok geçmiş olsun, sanırım 2 doz kaçırmış olucaksın. Stribild ulaştırcak birisi çıkmadığına göre :( Ancak içini rahatlatır mı bilemem, şöyle bi durum var ki. Günümüz ilaçlarına karşı kolay kolay direnç gelişmiyo. Ama yine de 2 gün aradan sonra tekrar stribild almaya başladıktan sonra takiben 1 hafta içinde doktoruna durumu anlatıp rna bakılmasını öner. 2 ile 6 gün içinde rna tespit edilebilir düzeye gelebiliyo ilaç kesildiiğinde fakat bu direnç gelişti anlamına gelmiyo. Dediğim gibi özel durum olduğundan rna baktır, negatifsen zaten sorun yok ki büyük ihtimaL öyle olucak.

Lütfen çok dikkatli olun bundan sonra, ilaçlarımız bizim için çok önemli. Unutkanlığımız maddi-manevi sonuçlara neden olur
Su gibi berrak yeni bi hayat.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #17 : Şubat 12, 2018, 08:38:47 ÖÖ »
arkadaşlar yazmıcaktım ama dayanamadım yine..

bi kaç bilgi vereceğim sonra asıl konuya geleeceğim...

şimdi sitemiz hepimizinde bildiği aramızda negatif kardeşlerde olsa üzere çoğunluğu hiv enfekte olmuş kişilerin bir araya geldiği sosyal bi paylaşım platformu...sitemiz dernek yada vakıf değil... yani tüsaid ,müsiad, deniz feneri derneği ,kızılay vs.vs. gibi güçlü bi mali yapısı ne yazıkki yok (keşke olsa)  ..benim bildiğim devlet yada herhangi bi belediye tarafındanda desteklenmiyor..üyeleri arasında gene benim bildiğim ali koç , hacı sabancı, ferit şahenk falanda yok..varsada ben bilmiyorum...gene benim bildiğim herhangi bi holding tarafındanda (koç, sabancı,doğuş gibi) destek görmüyor bu site...

şimdi  bedevi gece uyurken bi tarafın açıktamı kaldı... sabah sabah ne alaka...ne demek istiyosun diyenler olabilir..

arkadaşlar sitemizin eti ne budu ne...başta site onursal modu mavera üstad sonra bizler yani diğer üyeler burada başta yeni tanı almış pozitiflere,sonra eski-yeni bütün pozitiflere elimizden geldiğince, dilimiz döndüğünce bildiğimiz konularda yardımcı olmaya çalışıyoruz...

şimdi bi arkadaşımız ilaç isteğinde bulunmuş...sorun yok..gayet normal istekte bulunması...ama arkadaşımızın isteği karşılanmadı diye sitemize bazı arkadaşlar ağır suçlamalarda bulunmuş. (isim önemli değil) 

şimdi siteye işi düşünce gelenlere alıştık,  mavera bi bakarmısın diye kişiye özel soru soranlarada alıştık  ama sitede kimse yardımcı olmadı diye laf yemek ,aşağılanmak ne oluyor...

bu sitenin benim bildiğim ilaç deposu yok, imkanlarıda ortada demin yazdım yukarıda...başta mavera ,bi avuç gönüllünün elbirliği ile kendi çapında bişeyler yapmaya çalışan bi siteyiz ...hal böyleyken bizi ilaç bulamadınız diye yargılamak acımasızlık , insafsızlık olmuyormu..
  bu sitenin ilacı eksik olan üyelere ilaç temin etmek gibi bi taahhüdümü var...anlamadımki...

ha arkadaşın acımasızca ve insafsızca yazdığı mesajı mod arkadaşın dalgınlığına gelip onayladığını adım gibi biliyorum..belki kafa başka yerdeydi o mesajı onaylarken olabilir,insanlık hali....ama mod arkadaşın dalgınlığı bu mesajın acımasız ve insafsız olduğu gerçeğini değiştirmez...

son olarak;  bu tip acımasız ve insafsız mesajlar atan arkadaşlara desekki : ilaca ulaşamayan bi pozitife her ay bi kutu genvoya alacağıız..sanada 20 tl düştü..her ay 20 tl vereceksin..acaba bizi yargılayan bu arkadaşı burada bi daha bulabilirmiyiz çok merak ediyorum...neyse....

yastikyorgan

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #18 : Şubat 12, 2018, 10:34:37 ÖÖ »
Yorum yapanlardan biri benim üzerime alınmalı mıyım @bedevi 😀

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #19 : Şubat 12, 2018, 10:51:06 ÖÖ »
Yorum yapanlardan biri benim üzerime alınmalı mıyım @bedevi 😀

yastıkyorgan kardeşim benim kimi kastettiğim sanırım çok açık...yani isim vermeme gerek yok diye düşünüyorum..ki burada benim  derdim isimler yada kişiler değil...

keşke sitemizin ilaç deposu olsa yada çok geniş olanakları olsa, bağışçıları, destekçileri olsa...belediyeler, vakıflar bizi desteklese...ama benim bildiğim böyle geniş olanaklarımız yok.. yada var benim haberim yok   benden gizliyorlarsa bişey diyemem bak ona  :)

sitemizin olanakları belli arkadaşlar..arkamızda bill melinda gates  vakfı gibi para babaları keşke olsa..acil  için bi ambulans alsak..avukat tutsak mağdur üyelerimize...ilaç temin edebilsek keşke ilaca ulaşamayanlara.ulusal kanallarda falan toplumu hiv konusunda bilinçlendirmek için bilgilendirici videolar yayınlatabilseydik ,ilanlar verseydik gazetelere...   ah keşkem keşke....

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #20 : Şubat 12, 2018, 01:02:06 ÖS »
Evet malesef forum dernek gibi az da olsa bir gelire sahip değil. Burdaki herşey gönüllülük esasına göre. Dün biri cıksaydı ilaç verecek. Alınıp ulaştırılması konusunda yardımcı olabilirdim. Ama insanları suçlayamayız bu konu hakkında. Yeni üyelik açan biri 2 adet ilaç istiyor güvenmemiş de olabilir stribild kullanıcıları yada görmemiş foruma girmemişte olabilir.  Böyle durumlarda geziyi bırakıp dönmek en mantıklısı ki belkide öyle yaptı arkadaş.
İzmire geldigimde böyle bir sorun yaşarsam @TransBeril bana yardımcı olur diye düşünüyorum. İkimizde triumeqciyiz :)
Sakladığın sır senin esirindir.
Açığa vurursan sen onun esiri olursun.

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #21 : Şubat 12, 2018, 01:41:49 ÖS »
Ben 2 günlük ilac almamanın sorun olusturacağını düşünmuyorum.

Yardimcı olma konusuna gelince onaylanmayan ve ileti kısmında kalan ,maillesme ile yardımcı olduğumuz kimse yok değil
Neden böyle yaptik?sulistimal edilmesin diye.hatta talebi olan kisinin ve talebi karşilayacak kişinin iletilerini mavera yda soyleyip sildim.iki taraf mailleserek bulustu ve ilaç talebi karşılandı.gerçekten zor durumda olduğuna inandığımız arkadaşlara yardım ettik.deşifre olma pahasına.
Böyle bir sorumluluğumuz tabiki yok.Bunu bir şova veya reklama dönüştürmedik.Bunları eleştiren arkadaşlar için yazdım.

Ama ben 2 doz için bir panik olması gerektiğini düşünmüyorum.bu benim fikrim.

Solujan

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #22 : Mart 25, 2018, 01:03:22 ÖÖ »
@rainboww ,  Arkadasim, ilac bulamamana cok uzuldum..
Keske yapilabilecek bir sey olsa  :(

Sana özelden mesaj attım , kontrol edermisin..
Arkadaşım bende fazla var ulaşabilirsen yardımcı olurum sana ..

Pozitifgulgul

• Üye
  • *
  • Pozitif bir ömür :)
« Yanıtla #23 : Mart 25, 2018, 03:02:02 ÖÖ »
GEnvoya kullanıyorum istersen verebilirim
🌹🌹🌹