Mavi-Banner

Gönderen Konu: Sokak hayvanları sana birşey söylüyor!!  (Okunma sayısı 634 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Sokak hayvanları sana birşey söylüyor!!
« Yanıtla #15 : Şubat 06, 2018, 02:50:54 ÖS »
Melek olmuş kuzum ya, Goldenlar ev köpeği, dışarıda bakılmaz ki :(  Annen ile yaşıyosan mecbur alamamışsın tabii, napcan kadın şiddetle karşıysa evde köpek olmasına. Üzüldüm :( malesef onunla aynı kaderi hatta daha kötüsünü yaşayan çok köpek var :( Benim kızım 12 yıldır yanımda, 3 aylıktı bana geldiğinde. Evet golden cinsi dediğin gibi :)
O cirkin yaratik bu melegi asagiladi durdu.
Pismis, bakteri yayiyormus.
Senden ala mikrop mu var.
Haliyi kirletiyor diye balkonda bekletmisler. Ben evddeyken daima iceride gezio, ciceklere saldirirdi.
Hatta teli parcalayip, kilidi indirdi yazin bile zavallim.
O annenin mezarina tukurecegim birkac yil dayanirsam.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #16 : Şubat 06, 2018, 04:28:04 ÖS »
Melek olmuş kuzum ya, Goldenlar ev köpeği, dışarıda bakılmaz ki :(  Annen ile yaşıyosan mecbur alamamışsın tabii, napcan kadın şiddetle karşıysa evde köpek olmasına. Üzüldüm :( malesef onunla aynı kaderi hatta daha kötüsünü yaşayan çok köpek var :( Benim kızım 12 yıldır yanımda, 3 aylıktı bana geldiğinde. Evet golden cinsi dediğin gibi :)
O cirkin yaratik bu melegi asagiladi durdu.
Pismis, bakteri yayiyormus.
Senden ala mikrop mu var.
Haliyi kirletiyor diye balkonda bekletmisler. Ben evddeyken daima iceride gezio, ciceklere saldirirdi.
Hatta teli parcalayip, kilidi indirdi yazin bile zavallim.
O annenin mezarina tukurecegim birkac yil dayanirsam.

hep derim hayvanları sevmeyen insanlardan uzak durucaksın...bi laf vardı yanlış hatırlamıyorsam:

--köpek sevmeyen insanlara güvenmiyorum , ama bi köpek birini sevmiyorsa o köpeğin hislerine güvenirim--

Fuat

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Şubat 06, 2018, 04:35:45 ÖS »

Anlamadim Fuat. Zavalli Bosanma surecinde esime kaldi. O da igrenc akrabalari yuzunden hayvani balkonda tutmus. Olay bu.

O akrabalara cok kizdim. ondan cik cik cik çektim.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #18 : Şubat 06, 2018, 04:42:07 ÖS »
geçen dükkanda oturuyorum...canım sıkıldı...hadi dedim piyasaya çıkayım.   ne var ne yok vaziyet diyerekten...

özbek ,malum işle iştigal eden bi arkadaşın evine uğradım..oturduk..sohbet muabbet falan baktım kafeste yavru bi husky var..kızım ne iş nerden geldi bu husky,kafeste ne işi var dedim , demez olaydım..

kendine zengin bi hacıağayı bulmuş...adam mermerci tam hacıağa...para gani...doğum gününde 3.000 tl verip gitmiş buna cins köpek almış...aklısıra kadını sevindiricek...

be hey dedim kendi kendime; sokaklar yavru kedi ,köpek kaynıyo git al sokaktan bi yavru hem sevap kazan, hemde paran cebinde kalsın...

1 çuval mamayı 50 tl ye alabilirsin....3.000 bölü 50 tl yap: 60 çuval mama yapar...bi çuval 15 kg ....60*15: 900 kg mama eder...yüzlerce sokak hayvanına haftalarca yeterde artar bile......

bu hacıağaya yolda abi yolda kaldım 5 tl ver desen vermez,bi sokak köpeğine kemik ver desen vermez ama iş karıya kıza para saçmaya gelince dağıtır desteyi...hey allahım ya...

kadın 2 ay sonra memleketi özbekistana gidince muhtemelen husky i sokağa atacak vicdansızlar...eee işmi bu şimdi ..

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #19 : Şubat 06, 2018, 06:58:47 ÖS »

Anlamadim Fuat. Zavalli Bosanma surecinde esime kaldi. O da igrenc akrabalari yuzunden hayvani balkonda tutmus. Olay bu.

O akrabalara cok kizdim. ondan cik cik cik çektim.
İste bastan anlamadim. Hala icim yaniyor. Yaziklar olsun bana da. Onu ben almaliydim.

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #20 : Şubat 06, 2018, 08:56:17 ÖS »
geçen dükkanda oturuyorum...canım sıkıldı...hadi dedim piyasaya çıkayım.   ne var ne yok vaziyet diyerekten...

özbek ,malum işle iştigal eden bi arkadaşın evine uğradım..oturduk..sohbet muabbet falan baktım kafeste yavru bi husky var..kızım ne iş nerden geldi bu husky,kafeste ne işi var dedim , demez olaydım..

kendine zengin bi hacıağayı bulmuş...adam mermerci tam hacıağa...para gani...doğum gününde 3.000 tl verip gitmiş buna cins köpek almış...aklısıra kadını sevindiricek...

be hey dedim kendi kendime; sokaklar yavru kedi ,köpek kaynıyo git al sokaktan bi yavru hem sevap kazan, hemde paran cebinde kalsın...

1 çuval mamayı 50 tl ye alabilirsin....3.000 bölü 50 tl yap: 60 çuval mama yapar...bi çuval 15 kg ....60*15: 900 kg mama eder...yüzlerce sokak hayvanına haftalarca yeterde artar bile......

bu hacıağaya yolda abi yolda kaldım 5 tl ver desen vermez,bi sokak köpeğine kemik ver desen vermez ama iş karıya kıza para saçmaya gelince dağıtır desteyi...hey allahım ya...

kadın 2 ay sonra memleketi özbekistana gidince muhtemelen husky i sokağa atacak vicdansızlar...eee işmi bu şimdi ..
Malesef ormanlar kırsallar böyle alınmış sonra terkedilmiş cins hayvanlarla dolu. Şehirler de bu hacıağa gibi hayvanlarla dolu. Gece yarıları milletvekillerinin implant hakkının artırılmasını onaylayan meclisimiz, hala hayvana eziyete ceza öngören  yasayı gündeme almıyor. Yine de dışarlarda soğuk kar kış demeden bağışcıların yolladıkları mamayı onlara ulaştıran yüzlerce gönüllü hayvansever var. Biz onların elinden tutalım bu bile büyük birşey.

genjutsu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #21 : Şubat 07, 2018, 09:02:26 ÖÖ »
yazdıklarınızı üzüntüyle okuyorum. 37 yaşımdayım kendimi bildim bileli bu hayvan dünyasının içindeyim. tatile çıkamadığım için iş yerimde 64 gün iznim birikmiş. bırakıp gidemiyorum sokakta baktıklarımı, bir gün aç kalacaklar diye aklım çıkıyor. bi tarafta bizim gibi insanlar varken bir tarafta, hayvana, çocuğa tecavüz eden, işkence eden insanlar var. ama en kötüsü ne biliyor musunuz? hiçbir şey yapmayanlar. iyi insanlar bir avuçtur belki, kötüler biraz daha fazla. peki, ya ne iyi ne kötü olanlar? zarar vermeyen ama yardım da etmeyenler? bence bunlar en kötüsü. "zarar vermiyorum ama" deyip vicdanlarını rahatlatan insanlar bu dünyanın sonunu getirecekler, kötüler değil.
« Son Düzenleme: Şubat 07, 2018, 09:03:25 ÖÖ Gönderen: genjutsu »

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #22 : Şubat 07, 2018, 10:15:46 ÖÖ »
yazdıklarınızı üzüntüyle okuyorum. 37 yaşımdayım kendimi bildim bileli bu hayvan dünyasının içindeyim. tatile çıkamadığım için iş yerimde 64 gün iznim birikmiş. bırakıp gidemiyorum sokakta baktıklarımı, bir gün aç kalacaklar diye aklım çıkıyor. bi tarafta bizim gibi insanlar varken bir tarafta, hayvana, çocuğa tecavüz eden, işkence eden insanlar var. ama en kötüsü ne biliyor musunuz? hiçbir şey yapmayanlar. iyi insanlar bir avuçtur belki, kötüler biraz daha fazla. peki, ya ne iyi ne kötü olanlar? zarar vermeyen ama yardım da etmeyenler? bence bunlar en kötüsü. "zarar vermiyorum ama" deyip vicdanlarını rahatlatan insanlar bu dünyanın sonunu getirecekler, kötüler değil.

genjitsu sende benim kafadasın..

işyerimin  bulunduğu semtte benim belli bölgelerim var sokak hayvanlarına baktığım...haftanın 3 günü 30 dakika,45 dakika bu bölgelere mama dağıtıyorum...haftanın bi günüde istanbulun şile ilçesine bağlı yerlisi olduğum bi köyde baktığım hayvanlara mama götürüyorum...yaz-kış farketmez..
   işyerimin yakınında 2 tane lokanta sahibini tanıyorum..bütün atıkları bana ayırıyorlar sağolsunlar..oturduğum evde 3-4 kişide evlerinde atık,kemik,kılçık ne varsa bana veriyorlar biriktikçe...mamayı toptan alıyorum bittikçe toptancıdan...çok daha uygun fiyata temin edebiliyorum bu sayede..

işyerimdede 2 farklı yerde 5 daimi kedim var...gerek işyerinde gerek sokaktaki hayvanlar yüzünden bende uzun tatile gidemiyorum...aklım burda kalıyor..en fazla 2 gece...istanbuldan antalyaya 2 geceliğine gidilirmi , gidiyorum..

yani hayvanseverlik fedakarlık ve emek istiyor...bu önemli değil...bunlar bana zevk veriyor..ama bazı insanların bizim gibi hayvanseverlere bakış açısı beni üzüyor :
   - burda verme ,sonra buraya alışıyor bunlar diyenlermi ararsın..
   - bu kadar aç insan sokakta var onlara yardım et diyenlermi ararsın ..
   neler neler  anlatsam inanamazsın...

baştan bu tip hayvan düşmanları ile didişiyordum...baktım sonu gelmiyecek artık duymamazlığa geliyorum bu tiplere..içimden küfür edip geçip gidiyorum..sonu yok çünkü...konuşarak bu tip insanlarla bi yere varmanız mümkün değil...en iyisi susmak...yav he he demek yada..

genjutsu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #23 : Şubat 07, 2018, 10:33:06 ÖÖ »
@bedevi çok tebrik ve takdir ediyorum seni. yaşadığın tüm zorlukları ben de yaşıyorum. hatta inanır mısın yılbaşı gecesi evime giderken, sokak köpeklerini beslediğim yerde adamın teki bana silah çekti. bildiğin belinden çıkardı silahı, önce köpeğe doğrulttu burada veremezsin diye, araya girince de bana doğrulttu, o an gözüm bi şey görmedi tabii, ama köpeğe zarar gelecek diye çok korktum. ben kendimi güçlü bir kadın sanırdım ama elim ayağım boşaldı bi şey yapamadım vallahi. neyse seslere insanlar geldi de adamı uzaklaştırdılar. sonra savcılık vs uğraşıyoruz işte şu anda.
Ne diyeyim, Allah herkesin kabine birazcık vicdan ve empati gücü versin. Çok değil ya birazcık.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #24 : Şubat 07, 2018, 04:32:49 ÖS »
genjitsu kardeşim geçmiş olsun...ama hayvansever oldunmu bu tip olaylarla karşılaşmak sıradan oluyor...sıkma canını...yaşadıkların can sıkmayacak şeyler değil ama yapacakta bişey yok..aklında olsun haytap diye bi oluşum var...

http://ftp.haytap.org/index.php?option=com_news_portal&cat_id=89&lang=tr&view=articlelist

bu oluşum bu tip durumlarda her türlü desteği veriyor..hukuki bi mesele varsa avukat gönüllüler falanda var eminim
yardımcı olacaklardır..

benim canımı sıkan ne biliyomusun?...sen ,ben ,bizim oğlan, bi avuç hayvansever  hayvanlar için mücadele ederken belediyelerin ve devletin bu konudaki duyarsızlığı..bak amacım burda şu partinin ,yada bu partinin reklamını yapmak değil..burası o işin yeri değil..ama özellikle mevcut ikitdar bu konuda duyarsız...

her belediyenin hayvan barınağı yapması ,burada tedavi ,kısırlaştırma gibi temel işleri yapması yasalarda mevcut..ve hatta avrupa birliğinden bu işlerle ilgili hibe yardımları geldiğini biliyorum...ama belediyelerin yüzde 80 i bu konuda duyarsız...anca hayvanları zehirlemeyi biliyolar..yada istanbulun ormanlarına hayvanları ölüme terketmek onlara daha kolay geliyor..

keşke şu suriyelilere harcadığımız,  aksaraya harcadığımız, bilmem kaçıncı c.başkanlığı uçağına harcadığımız paranın yüzde 1 ini sokaktaki dostlarımıza harcayabilsek...keşke sokak hayvanlarının seçimlerde oy verme hakkı olsaydı :)
o zaman belki bazı şeyler değişirdi...

bu konuda beğendiğim birtek politikacı umut oran...adam hasta hayvansever...ama öyle böyle değil..

http://umutoran.com/2012/10/18/hayvan-haklari-tasarisi-hakkinda/

bu adam gerçek bi hayvansever ....ama binlerce politikacı ,siyasetçi içinde bi kişi ne yapabilir...oda ayrı konu...

« Son Düzenleme: Şubat 07, 2018, 04:42:30 ÖS Gönderen: bedevi »

uzaklara

• Üye
  • *
« Yanıtla #25 : Şubat 07, 2018, 05:05:41 ÖS »
Çok önemli bir konuda güzel ve belli ki bilgi sahibi birinin dilinden yazılmış bir yazıda Suriyelilere harcanan parayla aksaraya harcanan paranın eş tutulmasına üzüldüm açıkçası. Bence asıl sorun suriyelilere harcanan paranın miktarı değil, bunun politik malzeme yapılması. İnsani ölçülerde bir para harcanmış olsaydı sokakta o şartlarda yaşamazdı o insanlar.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #26 : Şubat 07, 2018, 05:25:06 ÖS »
Çok önemli bir konuda güzel ve belli ki bilgi sahibi birinin dilinden yazılmış bir yazıda Suriyelilere harcanan parayla aksaraya harcanan paranın eş tutulmasına üzüldüm açıkçası. Bence asıl sorun suriyelilere harcanan paranın miktarı değil, bunun politik malzeme yapılması. İnsani ölçülerde bir para harcanmış olsaydı sokakta o şartlarda yaşamazdı o insanlar.

uzaklara kardeşim suriye meselesine girsek inan söyleyecek çok şeyim var...bugün ahmet davidoğlu pardon ahmet davutoğlu denen karay yahudisi olduğu iddia edilen şahsın başımıza sardığı bela ile ilgili bi yazsam sayfalar sürer...

çok kısa yazayım : ben suriyelere suç bulmuyorum...yada nerden geldi bu suriyelile demiyorum..kimse bi savaşın ortasında kalmak istemez..ama bu belayı başımıza saran bu iktidar...bi başkası değil...hani şamda emevi caminde cuma namazı eda edecektik...ne oldu ..bu yanlış politikalar sonucu yüzden fazla vatan evladı fırat kalkanı operasyonunda şehit oldu...afrindede şehitler gelmeye başladı...akp zihniyetinin ,ahmet davutoğlu denen zatın hatalarını gariban asker ödüyor....  bilal erdoğan ödemiyor...

yıllar öncesinden amerika ırakı böldü, suriyeyi bölüyor  sıra türkiye ve irana geliyor   diye bağırdı doğu perinçek...amerikanın gazına gelip esada düşman olduk...suriyenin bölünmesinde etkin rol aldık...ama sonradan anladıkki suriyenin bölünmesinden sonra sıra türkiyeye geliyor..pyd bölgede amerikanın jandarmalığını yapacak..

israilinde istediğide bölgeyi bölmek..neden karşısında küçük devletçikler istiyor..saddam gibi esad gibi güçlü liderlerdense ufak şeyhlikler, devletçikler israil devletinin işine geliyor..şimdi israil ve onun yandaşı amerikanın politikalarının yanlış olduğunu gördü nihayet mevcut iktidar...rusyaya ve irana el mecbur yanaşıyoruz..

bu yanlış politikaların neticesi faturası gariban suriye halkına ,türk mehmetçiğine ve vergi veren türk milletine kesildi...

konuyu çok dağıttım...ama laf lafı açıyor işte...gariban suriyeli ile kimsenin bi sorunu yok..mesele yanlış karar verip durumu bu noktaya getiren politika üreten şahıslarda... bilmem anlatabildimmi...

not: bu arada konu hayvanlardan nasıl suriye savaşına geldi bende anlamadım :)

uzaklara

• Üye
  • *
« Yanıtla #27 : Şubat 07, 2018, 05:54:44 ÖS »
@bedevi Dediğin gibi konu ortadoğu ve savaş olduğunda söyleyecek çok şey var. Her durumda olan halklara oluyor. Savaştan bahseden ve bundan siyasi ve maddi çıkarı olanlara değil.
Sonuç olarak konuyu hayvanlara da bağlaya**k şunu söyleyeyim.
Duyarlılık,  yaşam ve varolma hakkı gasp edilen( maalesef insan eliyle) herşeye karşı olduğunda anlamlı. Hayvanlar, doğa, suriyeliler, etnik ve inanç grupları, eşcinseller, vs. vs. 
Hayvanlar da yaşadığımız ortamın en mağdur kesimi belki. Yaşadıkları herşey tümüyle iradeleri dışında ve mücadele şansları da yok.
Onların hakları için bu kadar kafa yorduğun için seni tebrik ederim.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #28 : Şubat 07, 2018, 06:12:48 ÖS »
@bedevi Dediğin gibi konu ortadoğu ve savaş olduğunda söyleyecek çok şey var. Her durumda olan halklara oluyor. Savaştan bahseden ve bundan siyasi ve maddi çıkarı olanlara değil.
Sonuç olarak konuyu hayvanlara da bağlaya**k şunu söyleyeyim.
Duyarlılık,  yaşam ve varolma hakkı gasp edilen( maalesef insan eliyle) herşeye karşı olduğunda anlamlı. Hayvanlar, doğa, suriyeliler, etnik ve inanç grupları, eşcinseller, vs. vs. 
Hayvanlar da yaşadığımız ortamın en mağdur kesimi belki. Yaşadıkları herşey tümüyle iradeleri dışında ve mücadele şansları da yok.
Onların hakları için bu kadar kafa yorduğun için seni tebrik ederim.

üstad konuyu güzel bağladın ...politik konulara girmek istemiyorum aslında sitede her görüşten insan var..kimseyi kırmak incitmek istemiyorum...ama bazende kendimi tutamıyorum..fatih ve beril dostlar kızıyor belki ama ne yapayım ..

bugün ehliyet çıkarmak için emniyet amirliğine gittim..(ehliyeti kaybettim geçende) 2 saat sıra bekledim..beklerken adamın biri ile muabbete girdim vakit geçsin diye..adamda sıkı reisçi çıktı şansıma...yok başkanlık gelince herşey güzelecek deyince bende dayanamadım lafı çaktım biraz mevcut iktidara..adamla birbirimize giriyorduk az kalsın..bulunduğumuz yer bide ilçe emniyet amirliği..baktım işin sonu kavgaya gidiyor uzaklaştım adamın yanından..ulan bedevi işin gücün yokmu senin diye kızdım hatta kendime...demem oki uzaklara kardeşim sussan bi dert ,konuşsan bi dert...en iyisi yav he he deyip geçmek bazı mevzularda..

konuya gelirsek:
 hayvanlar  konusunda keşke daha etkili işler yapabilsek..ama kişilerin bireysel yapabilecekleri işler ne yazıkki sınırlı..
en fazla mama vermek bilemedin barınaklara gidip destek vermek olabilir..asıl iş belediyelere düşüyor..belediyelerde bu konuda duyarsız...kaldırım yapıp yandaş müteahidle hem halka şirin gözünmek, hemde yandaşları ve kendilerini  abad etmek varken kim uğraşacak  kedi ile köpekle.  adam o kadar yatırım yapmış belediye reisi olmuş..cebini dolduracak arkadaş..kedi köpekle kafamı yoracak koskoca belediye reisi birde...hadi canım  sende.. :)

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #29 : Şubat 14, 2018, 01:03:55 ÖS »
Sevgilime ne alayım diye kara kara düşünen ya da keşke sevgilim olsaydı da bende hediye alsaydım diye iç çeken forum halkı, ovarlok makinesi ayağınıza geldi😁
Hemen kendi belirlediğiniz yada üstte yer alan sitedeki hayvan dostlarından birine 3-5 kilo olsun mama bağişi yapın, hem siz sevinin hem sokak hayvanları.