Mavi-Banner

Gönderen Konu: Zestat etkileşim  (Okunma sayısı 224 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dua

• Yeni Üye
  • *
Zestat etkileşim
« : Şubat 02, 2018, 12:22:43 ÖÖ »
Merhaba arkadaşlar psikiyatri kliniğine uykusuzluk sorunu ile gittiğimde Zestat adında içeriği (mirtazapin) ağızda eriyen bir antidepresan ilacı verildi ilk gün denediğimde uyku hali verdi fakat kullanmış olduğum Genvoya ile etkileşim varmıdır diye arıştırdığımda Potansiyel etkileşim olduğunun ve kanıt derecesininde çok küçük olduğu yazıyordu böyle durumlarda doktorum hep kullanabilirsin demişti şimdi sizden ricam Zestat adlı mirtazapin içerikli bu ilacın etkileşimi varmıdır bir problem oluşurmu mavera diğer bilgi sahibi arkadaşların önerilerini öğrenmek istiyorum.

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
Ynt: Zestat etkileşim
« Yanıtla #1 : Şubat 02, 2018, 01:05:54 ÖÖ »
Merhaba, geçmiş olsun

Bende baktım şimdi, dikkate alıncak bi etkileşim yok ancak yinede risk  almamak için Genvoya içmeden önce 6 saat ya da içtikten 4 saat sonra kullanabilirsin. ( Genvoya emilim süresini tam bilmiyorum, @Mavera yazar zaten. 2 saat sonra da içebilirsin)

Bende triumeq kullanıyorum ve vitamin takviyeleri ile etkileşimi var ancak yukarıda yazdığım şekilde arasına zaman farkı koyunca sorun olmuyo
Su gibi berrak yeni bi hayat.

dua

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Şubat 02, 2018, 01:22:07 ÖÖ »
Teşekür ederim Beril cevap için 6.5 yıl Truvada stocrin kullanıdım yaklaşık 2 aydır genvoya kullanıyorum malum genvoyada etkileşim fazla olunca bilgi almak gerkiyor. bazı siteler etkileşim yok derken Liverpool üniversitesinde potansiyel risk durumuda düşük diye belirtiyor kafam karışık dolayısı ile ama ilaç baya bi iyi geldi ilk gün için diğer arkadaşlarında görüşünü  almak isterim.Tşekkürler

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #3 : Şubat 02, 2018, 01:58:43 ÖÖ »
Rica ederim, yazar zaten sevgili @Mavera mutlaka
Ben dikkat ettimde, Genvoya içindeki elvitegravir etken maddesi nerdese her ilaçla etkileşim gösteriyo. Bi benle etkileşimi yok, nasıl bi maddese artık.

Psikolojide inanmak çok önemli, birazcık plesibo etkisi şart :) sevindim iyi gelmesine,daha iyi olursun umarım. Tekrar geçmiş olsun
Su gibi berrak yeni bi hayat.

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Şubat 02, 2018, 03:55:15 ÖÖ »
Zestat deli gibi iştah acar, bunu da ben belirteyim  ;D

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Şubat 02, 2018, 07:26:04 ÖÖ »
Anti depresan dozu kanda yükseleceği için antidepresan ilacı yarım içsen ve öyle etkisini takip etsen daha iyi olur. Hiv ilacının dozu değişmiyor o açıdan direnç tehlikesi yok. Ama anti depresan etkisi ve yan etkisi fazla olabilir. Ben de paxil kullanmıştım onda da aynı uyarı vardı, bu yüzden çok düşük doz aldım yetmişti bana.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.