Mavi-Banner

Gönderen Konu: Ne olur acil herkes bi baksin  (Okunma sayısı 625 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dk

• Üye
  • *
Ne olur acil herkes bi baksin
« : Ocak 27, 2018, 03:01:53 ÖS »
Arkadaşlar ya şeker ölçme cihazından bulaşma olur mu sizce ya of

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Ne olur acil herkes bi baksin
« Yanıtla #1 : Ocak 27, 2018, 03:10:16 ÖS »
@dk hiv virusu dış ortama dayaniklı değil kurumuş kandan bulaşmaz.bir kişi ölçüm yaptıktan hemen sonra ölçüm yapılırsa çok az olsada risk olabilir.

dk

• Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Ocak 27, 2018, 03:15:09 ÖS »
Ya müdahale edemedim o an 10 dk grcti geçmedi bidaha kullanildi once kolanyali mendil ile silindi parmak hemen basıldı birsey de diyemedim icin icime sığmıyor ama parmaga batirip geri cikiyor ya  iğne igneden kan olmuyior  sonra parmaktan cikiyir ama 

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Ocak 27, 2018, 03:21:00 ÖS »
Dk bahsettiğin gibi kolanyalı mendille yani alkol ile silinmiş olması riski kaldırır gibi duruyor.Bir daha daha dikkatli ol.soyleyemeyecek Bir sey yokki.hivim demene gerek yok.dezenfekte etmemiz gerek mikrop kaparsın diyebilirsin.başkasınında kullanması muhtemel bu gibi aletlerle sen kendine ölçüm yapma bir daha.Hastaneye nasıl olsa gidiyorsun.ve her türlü testin burada yapılıyor.illa sekerde bilmek istiyorsan doktoruna söylersin baktırır.

Kolanya ile dezenfekte edildiyse sorun olmaz diye düşünüyorum

dk

• Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Ocak 27, 2018, 03:41:08 ÖS »
Cok haklisin fatih teyzem cok ısrar etti ucu degisiyor mu dedim evet dedi megersem igne değişmiyormuş insalaalah birsey olmaz

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Ocak 27, 2018, 04:00:34 ÖS »
@dk , simdi ben tam anlayamadim ,
Sen hiv positivsin degilmi?
Tedavi oluyormusun?
Suan negatifmisin?
Ölçum cihazini senin parmagida Kullandiktan sonra ucunu kolanya ile mi sildiniz?
Senden ne kadar sure Sonra TEYZE’ n kullandi?

Eger rna negatif  isen ve TEYZE’ olcum cihazin Kolonya ile silindikten bir sure sonra kullandi ise, sorun olacagini sanmiyorum.

ANCAK, bu konular sakaya gelmez,  cok cok daha fazla dikkat etmen gerekir, sonra uzulmemek icin risk durumu oldugu unutmamalisin.
« Son Düzenleme: Ocak 27, 2018, 04:20:24 ÖS Gönderen: hk »

ghpa

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Ocak 27, 2018, 04:03:14 ÖS »
iğnesi de değişiyor ya delmek için kullanılan.stripleri iğneleri hep tek kullanımlıktır o aletlerin.mümkün değil değişmemesi.aynı iğneyle delim yapılması biraz riskli bir durum oluşturabilir.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
« Yanıtla #7 : Ocak 27, 2018, 04:17:51 ÖS »
uzun  süre  en az  6 ay süreli  hiv rna  negatifse  ve  blip  denilen  olay gözlemlenmediyse, virüs  zayıflamış  oluyor  ve  bulaş  riskini  en aza  indirgemiş  oluyoruz.

virüs 10 dk  dışarda  kalmış  , üstüne alkol  ile  dezenfekte  edilmiş,  yani  bulaş olması için  gereken  faktörler  yok  görünüyor
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

dk

• Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Ocak 27, 2018, 04:25:27 ÖS »
Canlarım parmak siliniyor igne değişmiyor ama iğne ucunda kan görmedim cok haklisniz

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #9 : Ocak 27, 2018, 04:34:52 ÖS »
Dk parmak silmek yetmez.iğne alkolle dezenfekte edilmeliydi.

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #10 : Ocak 27, 2018, 05:33:08 ÖS »
Telaşınızı anlıyoruz ama dediğiniz olayda cok cok küçük olsada bir risk mevcut ama kacıncı saniyede virüs ölmüştür yada varmıdır o an kanınızda virüs bilemeyiz buradaki hiç kimse bilemez. Sonucta tedavi alan bir bireysiniz aynı zamanda annesiniz. Daha dikkatli olmanız gerekir bulaş konusunda. Saniyede bir mesaj atarak biz size yardımcı olamayız malesef.

DesertRose

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Ocak 27, 2018, 05:57:37 ÖS »
O ignelere kan bulasmiyor bile. Delip geciyor delinen yerden kan cikiyor. Ha ne olursa olsun  vucut disina cikmis kanda viral yonden tehlike olmasa da bakteriyel yönden var. Kan vucut disina ciktigi anda kandaki bakteriler belirgin sekilde artar.  Yani kisinin kendi kani ile kirlenen igneyi bir daha kendine batirmasi bir risk. Teyzenizi uyarin bu konuda igneyi dezenfekte etmeden asla kullanmasin,mumkunse tek kullanimlik ignelerden kullansin. Seker hastasi sanirim ve vucut direnci dusuktur. Siz kendisini uyarin. O kadar kucuk temastan hiv bulasi olcagini dusunmuyorum ben. 

dk

• Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Ocak 27, 2018, 06:02:17 ÖS »
Cok haklısınız benimde biran boşluğuma geldi yoksa herzaman dikkat ederdim ne yapacağımı suan bilemiyorum kiz kardesimle konustum birsey olmaz dedi ignede kan kalmıyor parmaktan sıkınca çıkıyor diyir hayir onlara söyleyemiyorum da kaldim böyle

vasoxen

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Ocak 28, 2018, 01:44:46 ÖÖ »
Şu yazdıklarından sonra teyzenin virüsü kapması yüzbinde 1 falandır heralde. telaş yapmana hiç gerek yok gibi.

Kemal34

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Ocak 28, 2018, 10:30:22 ÖÖ »
Referans gözle görülebilir miktarda kan var mi yok mu..
Varsa Bu baglamda 45. gun Anti-Hiv testi yaptirilmalidir. 90 a gerek yok.

Kişisel esyalar kesinlikle birlikte kullanilmamalidir. Sadece hiv enfeksiyonu icin konusmuyoruz.

Bunun yaninda dun bir yayın okudum. Pozitif olup ART alan bireyler korunmama yoluna gidiyor. Sfliriz de rekor artis olmus. Aman diyelim.
« Son Düzenleme: Ocak 28, 2018, 11:34:45 ÖÖ Gönderen: Kemal34 »