Mavi-Banner

Gönderen Konu: site ile ilgili 3 öneri ? görüş ve yorumlarınıza açık...  (Okunma sayısı 581 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: site ile ilgili 3 öneri ? görüş ve yorumlarınıza açık...
« Yanıtla #15 : Ocak 24, 2018, 10:32:40 ÖÖ »
Adminler ile bir tanışıklığimız yok.
Mavera.com yada mavera.net
Bencede şık bir teklif.Çunkü yonetimi elinde tutanlar siteye ugramıyor bile .benim gördüğüm bu.bu durumda ne diye onlar tarafından yönetilelim ?
Ilgilenen @Mavera onun seçtiği bu nick ile pek ala forum kurulabilir.

Belki isim mavera degilde hiv ile alakalı başka bir isim olur.netice iribari ile aids hastasi yok.aids itici bir kelime atabiliriz mesela o kelimeyi.
İsim hallolur
Ama admin mavera olmalı.
Finans sorunumuzunda olacağını sanmiyorum

Düşünce için teşekkür ediyorum ama böyle bir şey istemiyorum. Mavera.com diye site açılsa sanırım hiç girmem.  :-[ Utangaç ve sosyal/genel anksiyete sahibi bir insanım, her ne kadar psikiyatrik tedavim işe yarasa da, kendi nikime site adları falan beni gerer ve rahatsız eder. Buna saygı duymanızı rica ediyorum.

üstad zaten bu iş hemen bugünden yarına olacak bi iş değil...ama ileriki günlerde burada kemik bi kitle oluşursa başka bi oluşuma gidilemezmi, bence gidilir... yukarıda yazdığım gibi bu işin dernekleşmeye kadar yolu var...dernek kurmakta öyle çok zor bi iş değil..

fatih kardeşminde dediği gibi içinde aids kelimesi olmayan ve hatta sonu net değilde org ile biten bi alan adı alınabilir..

-------   www.hivpozitif.org      -------  gibi... misal bu alan adı şu an boşta...

ileriki zamanlarda böyle bi oluşum olursa eminim bi, çok kişi elini taşın altına sokar..  ( misal ben domain ve hosting sporsoru olabilirim...bi başka arkadaşımız bulletin forumu kurabilir vs.vs.  )

hikaye1111

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #16 : Ocak 24, 2018, 11:48:31 ÖÖ »
selam arkadaşlar

bence de bu sitenin adını  değiştirebilsek  .. çunku   iş yerinden giriyorum   hemen biri görecek mi diye çok korkuyorum 

evde yada cep telefondan giremiyorum  . engelli yazısı çıkıyor     u yuzden  ofiste girmek zorunda kalıyorum belki benim gibi yapan çok kişi vardır .. u yuzden aids  yada hiv  demeden daha kibar bir ad  kullansak daha iyi olur

saygılar
geçmiş olsun

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #17 : Ocak 24, 2018, 04:07:01 ÖS »
selam arkadaşlar

bence de bu sitenin adını  değiştirebilsek  .. çunku   iş yerinden giriyorum   hemen biri görecek mi diye çok korkuyorum 

evde yada cep telefondan giremiyorum  . engelli yazısı çıkıyor     u yuzden  ofiste girmek zorunda kalıyorum belki benim gibi yapan çok kişi vardır .. u yuzden aids  yada hiv  demeden daha kibar bir ad  kullansak daha iyi olur

saygılar

şimdi hikaye1111 arkadaşımızın söylediği şeyde mantıklı ama şöyle bi durum var..hadi aids kelimesi çok itici kullanmama konusunda hepimiz hemfikiriz sanırım... ama google arama motorunda üst sıralarda çıkmak için hiv kelimesinin site alan adının içinde olması daha mantıklı olur...hiv kelimesini aratan bi çok kişi foruma daha kolay ulaşabilir...direkt etki etmese bile site jeneriğinin site alan adında yer alması faydalı olur diye düşünüyorum...

ona kalırsa şuda bi fikir...    www.pozitifforum.com        bu alan adıda müsait mesela...ama alan adı içinde ne hiv nede aids kelimeleri geçiyor...google da ilk sıralarda yer alması sıkıntı olabilir...

mehmet0909

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #18 : Ocak 24, 2018, 05:34:00 ÖS »
@Shopska bakar mısın mod seçimi istiyor site ahali  :) benim oyum @Arutha ya, ama fobikler bu duruma üzülebilir.

(mail de attım admine)
;D ;D

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #19 : Ocak 24, 2018, 08:04:37 ÖS »
@Shopska bakar mısın mod seçimi istiyor site ahali  :) benim oyum @Arutha ya, ama fobikler bu duruma üzülebilir.

(mail de attım admine)

Yakarız bu gezegeni yakarız  ;D

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #20 : Ocak 26, 2018, 07:54:32 ÖS »
Vay en açılışından mod olmuşum.
Basta mavera ve aö herkese teşekkür ederim.

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #21 : Ocak 26, 2018, 07:56:07 ÖS »
Bedevi'ye katılıyorum.
Troll mevzusunda da ayni onun gibi şüphelerim var. Bence bedevi de artık çok bilgilendi. O da benim mod adayım.
Mavera'ya çok yük bindi. AÖ kardeşim isi gereği her yere kosamiyor.
Sitenin admini ile iletişim kurulamıyor mu?
arutha üstad, ben hem deneyim bakımından eksiğim hemde internet erişimimde sıkıntı var...akşamları ve hafta sonu giremiyorum malum eşim bilmiyo vaziyeti :)

hemde daha önceki sitede modluk tecrüben olduğu için bu iş sana uygun düşer derim..takip ettiğim kadarı ile lafı dolandırmadan dank diye adamın yüzüne söylüyorsun..ister alınsın  , ister darılsın...bu tarz bi moderasyon siteye eminim renk katacaktır..mavera üstada katılıyorum bu konuda...
kurtuluşun yok ikimizde moduz artik 😁

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #22 : Ocak 27, 2018, 08:48:47 ÖÖ »
arutha üstad açtığımız konunun ilgili arkadaşlarca kaale alınmasına sevinmedim desem yalan olur...

konuyu açarkende yazmıştım site ile ilgili 3 sıkıntı var diye...

-1- yeni mod alımları ile mavera üstada binen yükün azaltılması doğru olmuş..ben mavera ve a.ö üstadların yanında bi kişi alınsa bile razıydım..ama ilgili arkadaşlar sayıca daha fazla moderatör alarak dahada doğru iş yapmışlar..

site malum ilk mesajdada yazdığım gibi mavera ve a.ö üstadlar olmadığı zaman durağanlaşıyor mesajlar onay sürecinde bazen saatlerce bekliyordu...adam bir bakıyor iki bakıyor baktı mesaj onaylanmıyor siteden kopuyordu..buda siteye katılımı azaltıyordu...siteyi dinamik halden çıkarıp statik hale getiriyordu...

mavera ve a.ö üstadlarda aşırı bir yük oluştuğunu tahmin ediyorum geçtiğimiz dönemde...bi kez daha her ikisinede teşekkür ediyoru siteyi sahipsiz bırakmadıkları için..

şimdi yeni mod alımları ile hem site daha dinamik hale gelecek hemde mavera ve a.ö. üstadlar daha bi rahatlıyacaklardır diye düşünüyorum..

-2- diğer bi sıkıntı siteye giriş sorunu idi...anladığım kadarı ile o konudada ilgili arkadaşlara gereken  mesaj gitmiş...sonuçta çözülemeyecek bi sıkıntı olmadığını düşünüyorum..sitede vbulletin üzerine bilgi sahibi olan arkadaşlardanda gerekirse destek alınabilir..sonuçta marsa uzay mekiği göndermiyeceğiz...   illaki bu sıkıntınında bi şekilde aşılacağına inancım tam...

-3-  ve son sıkıntı..fobik mevzusu...özellikle dün gene bi fobik ile acısada öldürmez üstadın arasında geçen diyaloğu görünce canım sıkılmadı desem yalan olur...hani suçlu suçsuzun ödünü koparırmışmı desem,, yoksa yavuz hırsız evsahibini bastırırmışmı desem bilemiyorum..   ama aklıma mevlananın şu sözü gelmedi değil:

edepli edebinden susar, edepsiz ben susturdum zanneder...

şimdi bu konudada eminim ilerleyen zamanlarda bi çare bulunur...

şimdilik fobiklere karşı elimizdeki en etkili silah arutha üstad diye düşünüyorum...bu fobik arkadaşlarla yapılacak etkili mücadelede arutha üstadın cephenin ön saflarında yer alması bizi güçlü kılar...

karıncayı seveceksin ama belini incitmeden diye bi laf var. (burada seveceksin yerine başka bi kelime geliyor-anlayan anladı)  işte arutha üstad eminim bu sözde olduğu gibi dam üstünde saksağan vur beline kazmayı minvalinde abuk sabuk sorulara hakedilen cevapları verecektir...inancım tam... ha eğer yazan fobik bide mazoşist falan ise o zaman sen seyret eğlenceyi :)
« Son Düzenleme: Ocak 27, 2018, 08:50:19 ÖÖ Gönderen: bedevi »