Mavi-Banner

Gönderen Konu: Kan verdim  (Okunma sayısı 557 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yaptıkbirhata

• Yeni Üye
  • *
Kan verdim
« : Ocak 22, 2018, 10:00:57 ÖS »
Merhaba. Özel hastaneden boğazlarım ve akciğerlerim ağrıdığı için göğüs hastalığı uzmanına gittim solunumu kontrol etti, dinledi. Şüpheli ilişkim oldu dedim eliyle lenflerime iyice baktı bir şey çıkmadı. Ateşin çıktımı hiç dedi yok dedim. Terledin mi onada hayır. Ondan sonra röntgen çekmeye gittik temiz çıktı.

Sıra kan vermeye gelmişti Hemogram, sedimentasyon ve crp bakacaklar kanımda. Hiv bu kontrollerde ortaya çıkar mı? Yarın büyük gün benim için umarım negatif çıkar hiv.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Kan verdim
« Yanıtla #1 : Ocak 23, 2018, 07:31:02 ÖÖ »
Hayır. Hiv sadece hiv testinde çıkar.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Yaptıkbirhata

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Ocak 23, 2018, 10:39:33 ÖÖ »
@Mavera cmv vs çıkar mı peki?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Ocak 23, 2018, 11:40:50 ÖÖ »
Cmv, cmv igg veya igm de çıkar. Sedimentasyon, crp yüksekliği genelde bakteriyel enfeksiyonlar (zatüre, tüberküloz) ve romatizma gibi iltihaplı durumlarda yükselir.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

rcmnt

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Mart 06, 2018, 01:43:32 ÖS »
Ben de bir şey öğrenmek istiyorum. Sizde hiv pozitif biri ilk 6 ayda hemogram değerleri nasıl seyreder. Veya bununla ilgili bir şey yaşayanınız var mı?
Özellikşe cd4 lenfosit grubu hücreler ise onlarda belirgin düşme görünür mü?

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #5 : Mart 06, 2018, 02:15:52 ÖS »
Ben de bir şey öğrenmek istiyorum. Sizde hiv pozitif biri ilk 6 ayda hemogram değerleri nasıl seyreder. Veya bununla ilgili bir şey yaşayanınız var mı?

Hiv pozitif bireleylerin ilk 6 ay içinde hemogram değerlerinde değişmeler olur diye tıbbi bi veri yok. Böyle bi şart ya da kuralda yok, bünye meselesi bu. Grip olursanda değerlerin değişir sonuçta
Su gibi berrak yeni bi hayat.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #6 : Mart 06, 2018, 04:38:02 ÖS »
Aids evresinde iken hemogramda değişiklikler görülür. Çoğu hiv pozitif tanı aldığı zaman cd4 leri normal aralıkta olduğu için hemogramları da normal oluyor.

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #7 : Mart 06, 2018, 04:54:17 ÖS »

zamanın haydi haydi dolmuş.
Bunları bırak ve testini ol.

Died

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Mart 06, 2018, 08:56:07 ÖS »
Merhaba ben yeni tanılardan biriyim ve henüz tedaviye başlamadım. Bu virüsü bundan 5 sene önce kaptim bundan çok eminim ve bu sure içerisinde pek çok kez hemogram testi oldum hepsinde değerlerim normal aralıklarda çıktı ve en ufak bir belirti yaşamadım 5 sene içerisinde. Geçen aylarda tamamen kafam estiği için gidip bir hiv testi yaptırayım dedim o şekilde öğrendim. Demem o ki sana hiçbir belirtiye, kan testine vs güvenme. Öğrenmenin tek yolu gidip hiv testi yaptırmak başka türlü hiv taşıyıp taşımadığını öğrenmenin hiçbir yolu yok. Şüphen varsa gidip bir sağlık kuruluşuna testini yaptır hiv statünü öğren