Mavi-Banner

Gönderen Konu: Belirtiler🙁🙁  (Okunma sayısı 1004 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Supheli42

• Yeni Üye
  • *
Belirtiler🙁🙁
« : Ocak 15, 2018, 11:49:17 ÖS »
Oncelikle hepinize iyi aksamlar. Hivin kendine ozgu belirtileri yokmus.burada pozitif alan arkadaslar belirtilere bakarak mi test olup ogrendi yoksa tesadufen mi karsilastiliar?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Belirtiler🙁🙁
« Yanıtla #1 : Ocak 16, 2018, 07:37:57 ÖÖ »
2 şekilde de öğrenen var çok belirti yaşayıp test olup pozitif çıkan da, tanamen tesadüfi öylesine veya başka bir sebepten test olup tanı alan da.

Ama asıl bir dünya belirti yaşayıp hastalıktan kırılıp test olup negatif alanlar daha çok. Bu yüzden hivin belirtisi yok diyoruz, aynı bekirtileri başka hastalıklar da yapıyor.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #2 : Ocak 25, 2018, 02:34:11 ÖS »
Oncelikle hepinize iyi aksamlar. Hivin kendine ozgu belirtileri yokmus.burada pozitif alan arkadaslar belirtilere bakarak mi test olup ogrendi yoksa tesadufen mi karsilastiliar?
gokten zembille inmiştir.
Tabi ki test yaptırdılar.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Ocak 25, 2018, 02:58:18 ÖS »
Hiv hakkında yeterli bilgin yoksa çok fena grip oldum diyosun. Ateş,öksürük,kas ağrıları falan bildiğin ağır bir girp gibi. İlaç kullanıyosun oran buran şişip kızarıyor bunu da gribe ve kullandığın ilaçlara bağlıyosun alerji mi yaptı diye. İştahın kesilir ya hastayken. İyi yemediğin için ağız içinde pamukçuk oldu direncim düştü diyosun... Benim öyle oldu. Hiv aklımın ucundan geçmedi. Evet kendine has belirtileri yok. Şüpheli bir ilişki yaşadıysan belirti beklemeyip (Çünkü olmayabilir de) uygun sürelerde test olmak lazım.

rekli35

• Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Şubat 03, 2018, 05:32:33 ÖS »
Eğer bir kişi hiv kaparsa genelde ne kadar zaman sonra zayıflama ya başlar.
Bir de hiv kapan kişi de egzama ve kepek artışı olur mu?

Teşekkür ederim.

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #5 : Şubat 03, 2018, 06:16:09 ÖS »
Eğer bir kişi hiv kaparsa genelde ne kadar zaman sonra zayıflama ya başlar.
Bir de hiv kapan kişi de egzama ve kepek artışı olur mu?

Teşekkür ederim.

Hiv kapmak değil, hiv ile enfekte olmak diyoruz. Kişiler aids evresine girince zayıflar, bunun içinde cd4 sayısının 200ün altına düşmesi lazım. Egzama ve kepeklenmenin hiv ile enfekte olmakla alakası yok, stresle alakası çok ama, çünkü fobi yaşayanlar yoğun stres altında oluyolar
Su gibi berrak yeni bi hayat.

Gokkusagi

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Şubat 03, 2018, 09:04:16 ÖS »
Ben herhangi bir belirti yaşamadım. Zaten bağışıklık sistemin çökmedikçe öyle korkunç belirtiler göstermen mümkün değil. Bunun İçin de hastalığın aids dediğimiz evreye varması gerekiyor. Öyle hiv virüsünü bugün kaptım bir ay sorma aids oldum diye birşey yok. Seneler sonra bu tabloya ulaşılıyor hatta 10 yıldır hastalığı taşıdığından habersiz olan kişiler varmış. Bu nedenle hiv şüphen varsa gidip test olmak en mantıklı olan şey. Çoğunlukta virüsü vücuda ilk aldığın 2 haftalık evrede yüksek ateş, soğuk algınlığı benzeri kırgınlık, ishal vb genel belirtiler verebilir. Ama bunların hiçbiri bu virüse özgü belirtiler değildir. Eğer test olmak konusunda çekiniyorsan isim vermeden test yaptırabileceğin merkezler var İstanbul’da. Bir de verdiği sonuç kesin olmamakla birlikte evde yapabileceğin test kitleri mevcut. İnternet üzerinden ararsan sipariş verebileceğin bir kaç site bulabilirsin.
Gri gökler, sadece geçmekte olan bulutlardır.

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #7 : Şubat 03, 2018, 09:22:13 ÖS »
@Gokkusagi Yazan parkmaklarına yazık, arkadaşa ben cevap yazdım ama fobik olduğunu bile bile verdim :) çünkü yardımcı olmaya çalıştığın kişi 3 ayı geçti 6 ayı bile geçti aylardır test olup bi türlü ikna olmayan biri :) C.tesi günü fobik günü oldu cidden forum da :) çünkü biz pozitifler hayatımızı sorunsuz şekilde yaşarken. Fobikler kafayı testle ve hivle bozup, hayatlarını zehir ediyolar :) Ben temel bi konu açıcam müsait zaman da fobikler için ve birdaha da fobi konusu onaylamıcam, cevapta vermicem.
Su gibi berrak yeni bi hayat.

Gokkusagi

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Şubat 03, 2018, 09:56:01 ÖS »
@TransBeril aslında en başta onaylanması bu arkadaşların konu başlıkları daha iyi olur sanki. Artık fobik sayısı o kadar çok arttı ki aklımda tutamıyorum :( olsun yine de yazdıklarımızdan belki aklı başında bir kişi yararlanır. ;)
Gri gökler, sadece geçmekte olan bulutlardır.

beybisi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Şubat 03, 2018, 10:44:00 ÖS »
bende hiç bi belirti yoktu pat diye öğrendim engelli raporu çıkarmak için gitmiştim enfeksiyonda tahlil yaptılar

Air

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Şubat 03, 2018, 11:47:37 ÖS »
Benim dış etlerim kanamaya başladı sonra sıcak basmalar el iclerim vede ayaklarim gecleriyanma hissi Nöroloji Dr. Gittim hope pat diye hiv tansi aldım sok sok sok tabi  8)