Mavi-Banner

Gönderen Konu: Yeni tani ve rapor maceram...  (Okunma sayısı 800 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Penthos

• Katılımcı Üye
  • *
Yeni tani ve rapor maceram...
« : Ocak 09, 2018, 08:44:32 ÖS »

Herkese selamlar.
Burada hastanede aşamasında yaşadıklarımi (bunları yasarken bu forumda okuduklarım ve şişli sağlık işleri müdürlüğündeki danisman sayesinde bilinçli bi yol izlediğimi baştan yazayim) dertleşmek açısından sizlerle paylaşmak istedim.
Öncelikle ilk hastalık belirtileri  2017 yili ekim ayının ilk günlerinde  cinsel bölgede üç beş sivilceyle sonrasindada çıbanımsi bir hal almasinin ardından halsizlikle oldu. Bu aşamada ürolojiden antibiyotik tedavisi işe yaramadığı icin dermotolojiye gittim orada alınan kan tahlillerinde ki buda ekim 15 oluyor hiv+(pozitif) çıktı ve bu tahliler doğrulamaya (WesternBlot) gitti  gitmesine ama ben bilgisiz bu şekilde bekliyor kimseden bişey öğrenemiyordum,bunlar bezm-i alem hastanesindeki aşamalar.
 Hiv+(pozitif) şüphesi olunca pozitif yaşam derneğinden telefonla bilgi almaya çalıştım ama hak getire  telefonun ucunda uslup'suz bi arkadaşımız boş boş konuşup(bu hastalıktan ölen yok ben 10 senedir bu hastalık taşiyicisiyim vb.)  kafa bulandırdı. Hâlbuki ben ölüp ölmeyeceğini değil ki ölüm kelimesi ağzımdan dahi çıkmamıştı sadece bekleme evresini hizlandirip hastalığımının adının konulmasını ve tedavi aşmasının  başlamasını istiyordum.
Şişli sağlık işleri müdürlüğünde (ücretsiz ve noname) ve sonrasında haseki hastenesi enfeksiyon bölümünede gidip eliza testleri yaptırdım her ikiside hiv+(pozitif) çıktı ama şişliden bilgi alıp tedavinin başlamasini beklerken doğrulamam (WesternBlot) hiv-(negatif) gelip yalancı hiv+ (pozitif) dendi. Ardından haseki deki doğrulama da hiv-(negatif) geldi bu esnada hiv RNA 40 milyonu buldu CD4 ve CD8 alt üst olup  bağışıklık sistemim çökmüş yataktan kalkamiyacak hale gelmiştim. Sonuç tekrarı beklerken kemik taraması yapıldı %20 erime olduğu yani osteopeni ve osteoporoz da çıktı. Tabi prosedür gereği tüberküloz testide istendi balgam ve diğer testler temiz ama quantiferon testi pozitif çıktı buda akciğer temiz ama vücudumda tüberküloz olduğuydu 9 aylik bir ilac tedavisi varmis ve bunların toplamında doktorumla Aralık ayının basında tekrar doğrulamaya gönderilen sonucu   beklerken 2018 Ocak 9 oldu ve doğrulama (WesternBlot) hiv + (pozitif) geldi. Bu aşamadan sonra tedavime genvoya  ile başlandı bundan sonrası artık 56 milyon olan hiv RNA'yi negatif e indirmek veremsavas tarafindan verilecek 9 aylik tedaviyle tbc den arinmak ve  bir ay sonra fizik tedaviye gidip osteoporoz tedavime baslamak. artık  ileriki günlerde tedavi aşamalarını nasıl bulaştığını burada yazarım ama şu ana kadar tüm kurumlarda çok iyi bir yaklaşım gördüm hepsi çok anlayışlı.
Asıl zorluk tedaviye başlayamamak oldu benim icin.
Tüm pozitif arkadaşlarıma sağlık ve huzur dilerim.
Düzenim bozulur, Hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme. Nereden bilebilirsin Hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını.
Kasım 2017    44 milyon.
Aralık 2017     5.5 milyon.
Ocak 2018      3.9 milyon.
Şubat 2018     1490
Mayis 2018     80   :)
Ağustos 2018  11  ;)

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Yeni tani ve rapor maceram...
« Yanıtla #1 : Ocak 10, 2018, 12:36:11 ÖÖ »
Çok erken evrede hiv rna nın çok yüksek olması ve western blotun negatif gelmesi normal.

Aynı zamanda quantiferon + ise ve aktşf tbc hastalığın yoksa koruyucu ilaç alman da her hiv pozitife öneriliyor.

Beni şaşırtan sadece kemik erimesi oldu, bu durumda truvada içermeyen bir rejimle başlaması daha mantıklı doktorunun yani triumeq veya genvoya.

Umarım bundan sonra sıkıntı yaşamazsın.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #2 : Ocak 10, 2018, 01:28:18 ÖÖ »
Baya macera yasamissin, sonuc olarak tedavine baslamis olman kilit faktor burda. Ama rna sayısını gorünce sok oldum, acaba 5.7 milyon da ben mi 57 goruyom diye tekrar tekrar baktim ama :s bagısıklıgımda coktu diyosun cd4 kac cıktı ki ? Mavera nın dedigi gibi ilk evre olsa gerek, enfekte olduktan sonra 2 ile 6 hafta arası bi donemde tanı almıs olma ihtimalin olabilir mi acaba.

En kısa surede genvoya ile degerlerin normale doner, gecmis olsun cok
Su gibi berrak yeni bi hayat.

Penthos

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Ocak 11, 2018, 11:15:58 ÖÖ »
Çok erken evrede hiv rna nın çok yüksek olması ve western blotun negatif gelmesi normal.

Aynı zamanda quantiferon + ise ve aktşf tbc hastalığın yoksa koruyucu ilaç alman da her hiv pozitife öneriliyor.

Beni şaşırtan sadece kemik erimesi oldu, bu durumda truvada içermeyen bir rejimle başlaması daha mantıklı doktorunun yani triumeq veya genvoya.

Umarım bundan sonra sıkıntı yaşamazsın.
 Selamlar
Dediginiz gibi sadece genovaya ile başlandı tbc içinde veremsavas tarafında 9 aylık tedaviye başlandı 90 günlük ING 300mg ilacımı teslim aldım ve kullanıyorum.
Düzenim bozulur, Hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme. Nereden bilebilirsin Hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını.
Kasım 2017    44 milyon.
Şubat 2018     1490
Ağustos 2018  11  ;)

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Ocak 11, 2018, 12:44:51 ÖS »
@Penthos  , aramiza  hosgeldin .. tani doneminde  cok macerali seyler yasamissin , bir pozitif, bir  negatif  sonucla  gelmesi insani bilinmezlikler  icerisinde  kahrediyor, gayet iyi bilirim.
ama sukur  ki tedavine  baslamissin , bundan sonrasi senin icin daha kolay olacak ve  insaallah kisa  zamanda negatife duseceksin.
bir de bulasin ne zaman oldu tahmin edebiliyormusun zira 57 milyon rna kionusunu merak ettim .
« Son Düzenleme: Ocak 12, 2018, 02:13:53 ÖÖ Gönderen: hk »

newjen

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Ocak 11, 2018, 09:35:05 ÖS »
benim merak ettiğim bu rna değeriyle cd4 arasındaki fark benim de rnam 10390 ama cd sayım 245 kafam karıştı. Hatta İlk hiv rna sayım 17000 küsürlerdeydi

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
« Yanıtla #6 : Ocak 11, 2018, 09:54:45 ÖS »
hiv rna  değerlerinin bu  kadar  yüksek  olması  iki ihtimal  dahilinde  arkadaşımız  ya  çok  yeni enfekte  oldu  ve  hemen  test  olarak  öğrendi . Ya da  çok  uzun süre  test  olmaya**k  hiv  rna 'nın iyice  yükselerek  cd4 hücrelerinin  düşüsüne  sebep  oldu

Eğer  yeni enfekte  olduysan  çok kısa  bir sürede  baskılayacak  ve  cd4 hücrelerinin hızlı  bir şekilde artışını sağlayacaksın

eğer  uzun  bir  süre  test  olmayıp  tanı aldıysan  bu  tarz  hiv  rna virüslerinin baskılanması  1 ay  değilde 3 ay  gibi bir sürede  oluyor. AmA sonuç olarak  baskılayacaksın

cd4 hücrelerin  senin genetik  yapına  bağlı  olarak  500-600-700-800 1000-1200-1500 ya  da 250 olabilir.

tedavine  uyum sağladığın ve hiv rna negatif yazısını  gördüğün  müddetçe  cd4'ün bir anlamı  önemi yok

quantiferon  testi  vucudunda  verem  mikrobunun  olup olmadığını  gösterir eğer pozitif çıktıysa  9 aylık  koruyucu  inh  tedavisi ile  onunda üstesinden gelirsin.  ;)

Başından  geçen  şeylere  rağmen  gayet  sakin  ve bilinçli  gördüm seni bunun içinde ayrıca tebrik ederim seni

hiv virüsünü  ilaç alıyor  baskılıyoruz  ama  psikolojisi  gidenlere  malesef  laf anlatamıyoruz.

hoşgeldin aramıza
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

Penthos

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Ocak 13, 2018, 10:35:02 ÖÖ »
Selamlar çok teşekkür ederim bilgilendirmeler icin sizinde belirttiğiniz  gibi açılsada öldürmez 😊galiba biraz ketum ve gercekci bi mizacim var o yüzden psikolojik tramvaya ayıracak zamanım yok. Gerçeği kabullenip hayatan kopmadan yaşamaya devam etmeyi seçtim.
Sizlerede çok geçmiş olsun.
Kasım 2017    44 milyon.
Şubat 2018     1490
Ağustos 2018  11  ;)

lifeisagame

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Ocak 13, 2018, 04:59:00 ÖS »
@Penthos Bu çok önemli bir şey bence. Hayatta insanın karşısına ne çıkacağı hiç belli olmuyor, her an yarın ölecekmişiz gibi hayatı dolu dolu yaşamak ve geride pişmanlıklar, boşa geçmiş bir an bile bırakmamak çok önemli. Doğru olanı yapıyorsun güçlü olarak, oturup sızlanmanın hiçbir şey kazandırmayacağı gerçeğini kendine kabul ettirebilmiş olmak insanın hayata mantıklı ve pozitif bakmasını sağlar, depresif düşüncelerden uzak tutar her zaman.