Mavi-Banner

Gönderen Konu: yeni tanı alanlar nerelerde ?  (Okunma sayısı 1629 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
yeni tanı alanlar nerelerde ?
« : Ocak 10, 2018, 09:45:44 ÖÖ »
arkadaşlar kafama takıldı sizinle paylaşmak istedim...

şimdi malum yeni tanı alanlar siteye gelip hikayelerini anlatıyor...belki 3-4 mesaj atıyorlar..bizde elimizden geldiğince bu yeni tanı almış kerdeşlerimize moral vermeye ve sordukları soruları cevaplamaya çalışıyoruz elimizden geldiğince...

hani bilenler bilir osmalının son döneminde marko paşa diye bi paşa varmış..herkes her türlü sorununu bu marko paşaya açar, paşada bu sorunları elinden geldiğince çözmeye gayret gösterirmiş. özellikle mavera üstadda marko paşa misali  bitmek bilmeyen bi sabırla gelen her türlü soruya (abuk sabuk bile olsa) cevap vermeye çalışıyor...ben burda çiçeği burnunda pozitifim, şurda 4-5 aydır buradayım...ben bile bazı başlıkları okuyunca yüreğim sıkışıyor...cevap yazmak içimden gelmiyo bazı mesajlara...

şimdi diyeceksinizki ey bedevi herkes forumda katılımcı ve aktif olmak zorundamı, herkesin işi gücü var..millet ekmeğinin peşinde ,,mesaisi var ,işi var falan filan...

iyide bu kadar yaşamımızı direkt etkileyen vede ömür boyu etkileyecek bi konudan bu hastalığı kapan insanların burada 3 yeni tanı aldım mesajı yazıp sonra sırra kıdem basmaları bana anormal geliyor...

hani diyorumki bu yeni tanı aldım diyenlerin bi kısmı acaba bizimle ta....pardon maytapmı geçiyor...bu işte sizde bi gariplik seziyormusunuz ?  yoksa ben ufak ufak paranoyayamı bağlıyorum...

yok şimdi şunu dediğinizi duyar gibiyim....ulan bedevi adam burda yeni tanı aldım dese ne kazanacak..forumda aramızda para toplayıp yeni tanı alanlara eft mi yapıyoruz ,sende nerden çıkarıyosun böyle saçma fikirleri..??

arkadaşlar internette kız nicki alıp abazalarla falan alay eden ,trolleyen bi sürü erkek var..acaba diyorum buraya yeni tanı aldım diye gelenlerde aklınca bizi trolleyip kafamı buluyor...

sözüm tabiki gerçek tanı almış vede iş yoğunluğu yada foruma kafası yatmayıp yazmayan arkadaşlara değil...sapla samanı karıştırmayalım..

sizin bu konuda görüşlerinizi merak ediyorum açıkçası ?

samemavi35

• Ziyaretçi
Ynt: yeni tanı alanlar nerelerde ?
« Yanıtla #1 : Ocak 10, 2018, 09:56:50 ÖÖ »
Hayır ama sadece tanı almışsan ve vaktin varsa buraya geliyorsun okuyorsun yazıyorsun.Sonra başka sağlık sorunların olunca kafanı kaşımaya vaktin olmuyor. 8 aya yaklaşan tanıyım ilk zamanlar dedigin gibi cok sik siteye giriyor ziyaret ediyordum.Şimdi baska saglik problemlerimi halletneye çalışıyorum. Osurec sona erdiginde diger arkadaslara yardimci olmasi acisindan girip bu surecte bildiklerimi aktaricam.2 kez ameliyat oldum vesayre..Diger trdavide gordugum arkadaslarda bazisinin geçim sıkıntısı iş yogunlugu akademik yoğunluğu. .Benim iş akademik yogunluk ve yan sağlık sorunları bitmedi.Inan gun icinde uyumaya zor vakit bulanlarimiz var max 7 saat uyuyabiliyorun bazen daha az. Kendini şanslı hisset o yüzden bu ilk tabids 3 4 kez yazip sonrs kaybolan yeni tanilar nerde diyede hayiflanma :)

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #2 : Ocak 10, 2018, 11:21:59 ÖÖ »
Benim gorusume gore, ilk sok ile gelip iclerini dokuyolar. Sonra rahatlayip kabule geciyolar ve normal hayatlarina geri donuyolar. Bir diger secenek ise, hani burda yeni tanılara denir ya hep ilerde hiv sadece ilacini icerken aklina gelcek diye. Iste bu sebebten oturu, foruma girip hiv pozitif oldugunu daimi olarak hatirlamak istememelerindendir

Bosver bedevi katilimci olsun olmasin ya da uye olsun olmasin, bicok kisi okuyo burda yazilanlari. Bilmeden birilerine örnek oluyosak ya da bisiler ögretiyosak ne mutlu bize
Su gibi berrak yeni bi hayat.

1234

• Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Ocak 10, 2018, 12:12:06 ÖS »
Bu başlığı açıp, rahatsız olduğum bir konuyu dillendirmeme vesile olduğun için teşekkür ederim.

Foruma ara ara girip bir şeyler yazıp çıkanlardanım. Yazdığım şeyler genelde kendi hakkımda bilgilendirmeler oluyor. Nadir de olsa girip bir şeyler okuyorum. Okuduğum şeylerin bir kısmı beni çok rahatsız ediyor. Biraz da bu sebeple girmiyorum. Bunları birkaç örnekle açıklayacağım.

1- Forumda kimi başlıklarda sürekli kadınlar üzerinden espri dönüyor. Kadın bedeni HIV statüsü ne olursa olsun kimsenin espri yapabileceği bir nokta değildir. HIV öldürmüyor ancak erkekler her yıl bir sürü kadını öldürüyor. En az bizim kadar mağdur olan bir kimliğin var oluşunun cinsel espriler ile buraya taşınması beni çok rahatsız ediyor. Üstelik bunu yapan moderatörler de var.

2- Forumda asla kimse heteroseksüelliği ve heteroseksüelleri tartışmazken eşcinsellik bir tartışma/ konu başlığı olabiliyor. LGBTİ kimlikler herhangi birinin tartışabileceği veya tartışılmasına ihtiyaç olan meseleler değillerdir. Bunların tartışılıyor olması ve genellemeler ile yorum yapılması beni rahatsız ediyor. Bunları okumak, görmek bile travmatize edebiliyor kimi insanları.

3- Forumda korkunç bir linç kültürü var. Bunun önüne geçilemiyor. Tavsiye verirken, görüs bildirirken, yeni konu açarken vs. bir kısım insan sürekli saldırma halinde.

Yukarıda bahsettiğim nedenlerden dolayı ben forumda bir şeyler konuşmaya çekiniyorum. Hatta bazen bazı şeyleri okumak bile beni oldukça rahatsız ediyor. Bunu yazarken bile yiyeceğim linçten korkuyorum :) Forum tanı aldığım ilk anda çok fazla katkı sundu bana. Ama süreç sakinledikçe, forumu biraz daha kurcaladıkça kullanılan dil beni rahatsız etti. Umarım kısa zamanda çözülebilir bunlar:)
« Son Düzenleme: Ocak 10, 2018, 01:11:24 ÖS Gönderen: 1234 »

Bjk35

• Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Ocak 10, 2018, 12:15:27 ÖS »
Merhaba arkadaşlar nasılsınız. Uzun zamandır giremiyordum. Ben eylülde aldım tanıyı. Birgün olsun aklımdan çıkmıyor Hergün 1-2 saat düşünüyorum. İş yoğunluğum da var. Bunun yanısıra sitedeki sorunu keşke çözebilsek hergün yasaklanıyorum ☺️ Beril sanada geçmiş olsun umarım ameliyatın sorunsuz geçmiştir umarım herşey gönlünce olur...

zirzop40

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Ocak 10, 2018, 03:27:55 ÖS »
Kendi adıma söyleyim ben tanı alalı 1 seneden fazla oldu ilk zaman bende çık sık giriyordum ve kendimi bir nebze rahatlatıyordum. Fakat daha sonraları tedavi ve değerlerim iyi gidince korkulacak birşey olmadığını anladım ve normal hayatıma devam ettim. Evet şimdilerde de arasıra girip gelişme var mı yok mu onu takip ediyorum. Sanırım bir çok üyede bunu yapıyor. Bu forumun bence en güzel tarafıda ilk başta yaşanılan gereksiz korkuları ortadan kaldırmak ve açıklayıcı bilgilerle insanları aydınlatmak. Daha sonra herşey normalleşiyor. Doktorumda aynı şey söylüyor. Korkulacak hiç bir şey yok normal hayata devam. Sizde öyle yapın hergün girip foruma bakmakta ne derecede sağlıklı tartışılır. Eminim şeker hastaları da hergün forumlara girip bakmıyorlar. Kabullenme dönemi için belki gerekli ama devamında o kadarda değil. Ayrıca ben bu olayı daha sağlıklı buluyorum düşünsenize hergün burada tüm üyeler bende bu oldu bende şu oldu yazsalar eminim çoğumuz aynıları bende de mi olacak diye paranoyaya bağlarız. :) 
Rna 16900 CD 580 Aralık 2016
Rna Negatif CD 480 Ocak 2017 stribild
Rna Negatif CD 511 Nisan 2017 stribild
Rna Negatif CD 904 Ekim 2017 stribild
Rna Negatif CD 630 Mart 2018 genvoya

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #6 : Ocak 10, 2018, 03:30:13 ÖS »
Hayır ama sadece tanı almışsan ve vaktin varsa buraya geliyorsun okuyorsun yazıyorsun.Sonra başka sağlık sorunların olunca kafanı kaşımaya vaktin olmuyor. 8 aya yaklaşan tanıyım ilk zamanlar dedigin gibi cok sik siteye giriyor ziyaret ediyordum.Şimdi baska saglik problemlerimi halletneye çalışıyorum. Osurec sona erdiginde diger arkadaslara yardimci olmasi acisindan girip bu surecte bildiklerimi aktaricam.2 kez ameliyat oldum vesayre..Diger trdavide gordugum arkadaslarda bazisinin geçim sıkıntısı iş yogunlugu akademik yoğunluğu. .Benim iş akademik yogunluk ve yan sağlık sorunları bitmedi.Inan gun icinde uyumaya zor vakit bulanlarimiz var max 7 saat uyuyabiliyorun bazen daha az. Kendini şanslı hisset o yüzden bu ilk tabids 3 4 kez yazip sonrs kaybolan yeni tanilar nerde diyede hayiflanma :)

samemavi35 dost benimde bazı forum sitelerinde üyeliklerim var...aralarında üye olduğum halde belkide yıllardır mesaj yazmadığım forumlarda vardır...vucut geliştirme, fitness, motosiklet,hisse senedi vs.vs.gibi üye olduğum onlarca site var ve bi çoğundada aktif katılımcı değilim...

tabiki bu siteye üye olan tanı aldım başlığı atan herkes illaki katılımcı olacak, konu açacak,yada konulara cevap verecek hali yok ...

ama ilk mesajımdada dediğim gibi acaba hiv pozitif olmadığı halde sırf gırgır ,makara olsun diye burada konu açanlar olabilirmi diyorum ben...

eee şimdi diyeceksinizki...bedevi siteye üye olmak için wb test sonucumu isteyeceğiz milletten...nası olacak..adamın tc sini alıp e-devletten  pozitif olduğunu sorguluyacak halimiz yok ya ..

fobik ve negatifleri bi kenara koyuyorum..ama pozitif olmadığı halde burada tanı aldım diye başlık açıp bizleri trolleyen varsada yazıklar olsun ne diyeyim...bizde saf saf bunlara cevap vermeye çalışıyoruz...moral verelim diyoruz...

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #7 : Ocak 10, 2018, 03:42:39 ÖS »
Bu başlığı açıp, rahatsız olduğum bir konuyu dillendirmeme vesile olduğun için teşekkür ederim.

Foruma ara ara girip bir şeyler yazıp çıkanlardanım. Yazdığım şeyler genelde kendi hakkımda bilgilendirmeler oluyor. Nadir de olsa girip bir şeyler okuyorum. Okuduğum şeylerin bir kısmı beni çok rahatsız ediyor. Biraz da bu sebeple girmiyorum. Bunları birkaç örnekle açıklayacağım.

1- Forumda kimi başlıklarda sürekli kadınlar üzerinden espri dönüyor. Kadın bedeni HIV statüsü ne olursa olsun kimsenin espri yapabileceği bir nokta değildir. HIV öldürmüyor ancak erkekler her yıl bir sürü kadını öldürüyor. En az bizim kadar mağdur olan bir kimliğin var oluşunun cinsel espriler ile buraya taşınması beni çok rahatsız ediyor. Üstelik bunu yapan moderatörler de var.

2- Forumda asla kimse heteroseksüelliği ve heteroseksüelleri tartışmazken eşcinsellik bir tartışma/ konu başlığı olabiliyor. LGBTİ kimlikler herhangi birinin tartışabileceği veya tartışılmasına ihtiyaç olan meseleler değillerdir. Bunların tartışılıyor olması ve genellemeler ile yorum yapılması beni rahatsız ediyor. Bunları okumak, görmek bile travmatize edebiliyor kimi insanları.

3- Forumda korkunç bir linç kültürü var. Bunun önüne geçilemiyor. Tavsiye verirken, görüs bildirirken, yeni konu açarken vs. bir kısım insan sürekli saldırma halinde.

Yukarıda bahsettiğim nedenlerden dolayı ben forumda bir şeyler konuşmaya çekiniyorum. Hatta bazen bazı şeyleri okumak bile beni oldukça rahatsız ediyor. Bunu yazarken bile yiyeceğim linçten korkuyorum :) Forum tanı aldığım ilk anda çok fazla katkı sundu bana. Ama süreç sakinledikçe, forumu biraz daha kurcaladıkça kullanılan dil beni rahatsız etti. Umarım kısa zamanda çözülebilir bunlar:)

yani şimdi ilginç bi bakış açısı...dediğin konuları ben hatırlıyorum dediğin moduda tahmin ediyorum...(  a ile başlıyor yanlışım varsa güzelt)  ama inanmayacaksın senin rahatsız olduğun muabbet beni hiç rahatsız etmedi...üstüne üstlük okurken gülümsedim geçtim gittim...

ama bu demek değilki herkes benim gibi düşünecek...yada ben rahatsız olmadım ama bi başkası rahatsız olmayacak..

yalnız hani nasrettin hocanın fıkrasında olduğu gibi ne yaparsanız yapın memnun olmayan birileri olacaktır..heleki bu tip sitelerde mod olmak gerçektende sıkıntılı bi iş...örnek vermek gerekirse matland üstad en sonunda dayanamadı siteyi bıraktı mesela...fıkra aşağıda:

Hoca Nasreddin, oğluyla birlikte köyüne gidiyormuş. Oğlunu eşeğe bindirmiş, kendisi yürümüş. Karşıdan gelenler, oğlunu göstererek:

—“ Ak sakallı adam yürürken bacak kadar velet  eşekte gidiyor. Zamane çocuğu işte.” , demişler.

Hoca oğlunu indirip kendisi binmiş. Az sonra birkaç kişiyle daha karşılaşmışlar. Bunlar ise:

— “Koca adama bak! Bu sıcakta minnacık çocuğu yaya yürütüyor. Hiç insafı yok.” demişler.

Hoca, eşeğe oğlunu da bindirmiş. Çok geçmeden yine üç beş kişiye rastlamışlar. Adamlar:

— “Zavallı hayvan!  Düşüp ölecek! Hiç acımadan iki kişi birden binmişler üstüne!” demişler.

Hoca inmiş, oğlunu da indirmiş. Eşek önde, onlar arkada ilerlemişler. Biraz sonra, yol kıyısında duranlar:

— “Amma aptal adammış bu hoca, Eşek bomboş gidiyor, kendisi  oğlu ile kan ter için de arkasından koşuyor!” diye konuşmaya başlamışlar.

Hoca dayanamamış. Oğluna dönüp:

— “Gördün mü, her kafadan bir ses çıkıyor. Şu dünyada kimseyi hoşnut edemiyor, kimsenin dilinden bir türlü kurtulamıyorsun! iyisi mi, kimseye kulak asmayacaksın ve kendi bildiğinden şaşmayacaksın.” demiş

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #8 : Ocak 10, 2018, 03:49:39 ÖS »
Kendi adıma söyleyim ben tanı alalı 1 seneden fazla oldu ilk zaman bende çık sık giriyordum ve kendimi bir nebze rahatlatıyordum. Fakat daha sonraları tedavi ve değerlerim iyi gidince korkulacak birşey olmadığını anladım ve normal hayatıma devam ettim. Evet şimdilerde de arasıra girip gelişme var mı yok mu onu takip ediyorum. Sanırım bir çok üyede bunu yapıyor. Bu forumun bence en güzel tarafıda ilk başta yaşanılan gereksiz korkuları ortadan kaldırmak ve açıklayıcı bilgilerle insanları aydınlatmak. Daha sonra herşey normalleşiyor. Doktorumda aynı şey söylüyor. Korkulacak hiç bir şey yok normal hayata devam. Sizde öyle yapın hergün girip foruma bakmakta ne derecede sağlıklı tartışılır. Eminim şeker hastaları da hergün forumlara girip bakmıyorlar. Kabullenme dönemi için belki gerekli ama devamında o kadarda değil. Ayrıca ben bu olayı daha sağlıklı buluyorum düşünsenize hergün burada tüm üyeler bende bu oldu bende şu oldu yazsalar eminim çoğumuz aynıları bende de mi olacak diye paranoyaya bağlarız. :)

çok güzel bi bakış açısı yakalamışsın zirzop40 kardeşim...inan bende aynı şeyi geçende düşündüm...acaba siteye hergün girmekle iyi etmiyormuyum diye aklımdan geçti...çünkü siteyi takip ettikçe bu psikolojiden çıkamıyor belkide insan..bende forumdan bi süre uzak kalırsam acaba hastalığı kafamdan atmakta dahamı iyi olur diye düşünüyorum..en azından denemekten bi zarar gelmez..

ilk günler mesela paso googleda hiv kesin tedavi araması yapıyordum...sanki kesin tedavi çıksa haberimiz olmayacakmış gibi...bi aydır bu aramayı kestim..kendimi bu bi ayda daha iyi hissettim sanki...

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #9 : Ocak 10, 2018, 03:54:05 ÖS »
Benim gorusume gore, ilk sok ile gelip iclerini dokuyolar. Sonra rahatlayip kabule geciyolar ve normal hayatlarina geri donuyolar. Bir diger secenek ise, hani burda yeni tanılara denir ya hep ilerde hiv sadece ilacini icerken aklina gelcek diye. Iste bu sebebten oturu, foruma girip hiv pozitif oldugunu daimi olarak hatirlamak istememelerindendir

Bosver bedevi katilimci olsun olmasin ya da uye olsun olmasin, bicok kisi okuyo burda yazilanlari. Bilmeden birilerine örnek oluyosak ya da bisiler ögretiyosak ne mutlu bize

inşallah dediğin gibidir beril...bende öyle olmasını temenni ederim...ama benim garipsediğim adam yeni tanı aldım diye başlık açıyor...sonra araki bulasın pozitif arkadaşı...ya arkadaş 3 günde kabullendin,kanıksadınmı hastalığı, soracağın merak ettiğin hiç bi konu yokmu ya?

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Ocak 10, 2018, 04:22:49 ÖS »
@bedevi  bir konuya senin yaptığın gibi destanlar yazılınca millet kaçıyo sırf okumaya üşendiğinden :D İnan hee şaka değil. Sevmeyiz biz okumayı biliyosun. Onlara hazır olacak. Soracaklar cevap gelecek. Araştırma yok.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #11 : Ocak 10, 2018, 05:15:13 ÖS »
@bedevi  bir konuya senin yaptığın gibi destanlar yazılınca millet kaçıyo sırf okumaya üşendiğinden :D İnan hee şaka değil. Sevmeyiz biz okumayı biliyosun. Onlara hazır olacak. Soracaklar cevap gelecek. Araştırma yok.

valla turuncu dost haklısın bu konuda..ama ne yapayımki laf lafı açıyor...konu dağılıyor...ve uzuyor...

aslında konuları videoya çekip siteden link vermek aklıma gelmiyor değil ...dolayısı ile insanlar başlığı açtıkları zaman linke tıklayıp konuyla ilgili videoya direkt ulaşabilirler...denemek lazım...

Tombik07

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Ocak 11, 2018, 05:09:59 ÖÖ »
Ara sıra gece gelip okuyorum yeni tanılar gördükçe dahada üzülüyorum  1 sene oldu  benimde  birileri bişey sorduğunda cvp veremiycek kadar tecrubesizim...yaşamak güzel her canlı için...iyi ki varsınız....

Gokkusagi

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Ocak 11, 2018, 10:55:04 ÖÖ »
Bir çoğumuz hala testlerle uğraşıyor olabilir mesela :( bir de çoğunuzun vakti de olmayabiliyor. Ben her gün takip ediyorum ama  yazmıyorum. Çoğunlukta telefondan giriyorum. O yüzden uzun uzadıya birşey yazmak da zor oluyor. Bir de yeni tanı alanların sanırım ruhundaki yaraları sarması İçin de zamana ihtiyacı var.
Gri gökler, sadece geçmekte olan bulutlardır.

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #14 : Ocak 11, 2018, 09:05:46 ÖS »
@bedevi abi ben de takip ediyorum ama son 2 haftadır çok yazmıyorum.Buradan pozitif bir enerji alan devam ediyor.katılıyor diyaloglara.

Fıkralara devam:)