Mavi-Banner

Gönderen Konu: İşe başlama hiv testi  (Okunma sayısı 655 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

beybisi

• Ziyaretçi
Ynt: İşe başlama hiv testi
« Yanıtla #15 : Ocak 11, 2018, 11:05:23 ÖS »
yedikule acile her gittiğimde doktroa hiv + söyleyince elimdeki tetkik ve muayene kağıdına kocama harflerle hiv pozitif yazıyordu. hastanede kağıdı gören herkezin suratıma bakışlarını görmeliydiniz. son gittiğimde aynı şeyi yapınca doktor, o anda yetkili birini arayıp doktora verdim telefonu. bir bağırışma geldi telefondan. sonra hemen kağıdımı değiştirdiler. bir özürler bir özürler. çok mahçup oldum haklı olmama ramen. normalde hiç sevmem böyle birilerinden yardım istemeyi ama inanın bazen tanıdık kullanmak başkalarınada yardımı oluyor.

Carsonfrankie

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #16 : Ocak 12, 2018, 12:06:39 ÖÖ »
Medula kapatılınca ilaçla alakalı hiçbir bilgi görünmez.doktor hata yaptığının farkında deil.raporda senin hiv statünü bildiremez.hasta haklarından haberi yok galiba.il sağlık müdürlügüne başvurabilirsin.
Emin misin?

Eminim.özel sigorta için test yapılacağı zaman avukatlarla görüşmeler yaptim.sonra kendi özel sigortamı kullanabileceğimi söylediklerinde avulata gerek kalmadı.yazdıklarımı avukat söyledi. Problem kimsenin mahkeme safhasına yanaşmıyor ve ne söylenirse yapıyor.doktor ne söylerse işveren ne söylerse kabul ediyor damgalanmamak için.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #17 : Ocak 12, 2018, 07:39:55 ÖÖ »
yedikule acile her gittiğimde doktroa hiv + söyleyince elimdeki tetkik ve muayene kağıdına kocama harflerle hiv pozitif yazıyordu. hastanede kağıdı gören herkezin suratıma bakışlarını görmeliydiniz. son gittiğimde aynı şeyi yapınca doktor, o anda yetkili birini arayıp doktora verdim telefonu. bir bağırışma geldi telefondan. sonra hemen kağıdımı değiştirdiler. bir özürler bir özürler. çok mahçup oldum haklı olmama ramen. normalde hiç sevmem böyle birilerinden yardım istemeyi ama inanın bazen tanıdık kullanmak başkalarınada yardımı oluyor.

İşte bu yanlış bir uygulama, bu yapılan hem ayıp hem de hasta/insan haklarına aykırı olduğu için alenen suç da, sanki dosyaya kocaman kırmızı kırmızı HIV yazınca ne oluyor?!? Polikliniğe gidiyor bu adam muayene esnasında kime ne bulaştıracak?! Kan ve diğer girişimsel işlemlerde zaten her hastanın bulaşıcı hastalığı varmış gibi önlemler almak zorunda çalışanlar. Hiv pozitif olduğunu sadece tedavini yürüten doktor bilmeli.

Telefonda kimi aradın merak ettim valla.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #18 : Ocak 12, 2018, 09:31:05 ÖÖ »
Her doktora danistim ve butun gun bununla ugrastim kalesef cikar dediler ve gidip magaza muduruyle gorustum anlattim durumumu bana dedigi ilk sey tasiyici olarak mi viral yukun ne dedi
Bende aciklama yaptim ve bana tesekkur etti bu calismana engel bir olay degil kesinlikle dedi boyle calisanlarda var magazada canini sıkma dedi ve yarin is basi yapiyorum arkadaslar
Cesur olun yilmayin ve hayat size guzelliklerini sunsun 😘😘
Saglicakla kalin Pozitif dusunun Pozitif olsun hersey

Tebrikler, en doğrusunu yapmışsın.. işin de hayırlı olsun .. başarılar dilerim.

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #19 : Ocak 12, 2018, 09:33:09 ÖÖ »

Valla iyi yapmışşın , bu sayede senden sonraki pozitif arkadaşlarımızda rahat eder böylece.
Hepimizin halklarımızı savunmamız lazım sonuna kadar.

Pirelipatik

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #20 : Ocak 12, 2018, 12:59:54 ÖS »
Merhaba yeni katıldım aranıza bir sorum olacak genvoya kullanıyorum nöroloji doktoru bir ilaç verdi etkileşimi olurmu yardım eder misiniz rica etsem benexol b12

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #21 : Ocak 12, 2018, 01:08:09 ÖS »
Vitamin ilacı zaten o. Arasına 12 saat vakit koy bir sorun olmaz. Aynı anda alsan da bir şey olmayabilir de genelde vitamin ilaçları ile araya zaman koymak iyi olur.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Pirelipatik

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #22 : Ocak 12, 2018, 01:14:41 ÖS »
Nöroloji doktoruna da sormuştum sorun olmaz sesi ama sizede sorayım dedim teşekkür derim ☺️